Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 15:59

Някой знае ли къде точно се попълва тази декларация в интернет?
Търся но все намирам някакви варианти за теглене на хартиената декларация.Интересува ме къде я има в електронен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 15:59

става 1 час се ровя тукhttp://www.nap.bg/page?id=6и не мога да намеря нищо.


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 16:02

Каква точно декларация търсиш?
Какво и пред кого искаш да декларираш?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 16:07

Искам да подам образец номер 7 сега, от нас.
сега чета БГ Мамама и те май не знаят.


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 16:12

БГ мама? Ще ме скъсаш [smilie18]

Цъкай [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 16:15


Ми те в БГ Мама както и тука всичко знаят.
Благодаря.Ама това пак ще трябва да се подава лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 16:19

Може и по пощата. Миналогодишната данъчна декларация даже я пуснах с обикновена поща, не препоръчана. Казах им, че това е официален документ и носят отговорност за него. Шейсе и няколко стинки излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 16:25

Проблемът не са стотинките а това че нямам време



Публикацията е редактирана (01-05-11 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 16:28

Затова сядай и попълвай декларацията, а утре някой да ти я разпечата и пусне по пощата. Следобед ще има опашки, така че ползвай по-периферни пощенски клонове.

Как си хем безработен, хем нямаш време?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 16:29

През 2010 бях за 5 месеца.Сега не съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 16:31

Убуу. Глобата е 500 лева - избирай си начин на действие.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 18:24

Значи, дано да съм полезен.
Годишна данъчна декларация по чл.50 от ЗДДФЛ За 2010 година трябва да подадът тези които са били без работа през 2010 и са почнали пак през 2010.По принцип ако сте работили към 31.12 2010 тези формалности трябва да са оправени от счетоводството на фирмата в която сте.Но знае ли човек?Образец номер 7 се подава от безработните.
Това е според обясненията на запознати.Последният срок е утре.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 19:09

Поредната идиотщина на правителството, които отново гледат да "приберат едни пари" - тоя път от глоби.


Вместо Батето някои други трябваше да се смряскат на 1 май, за да зарадват всички нормални хора в тая държава.

[smilie23] [smilie22] [smilie23] [smilie22] [smilie23] [smilie22] [smilie23] [smilie22] [smilie23] [smilie22]


Иначе аз пратил данъчната декларация още март - както винаги по пощата - така няма да се заяждат за дреболии, обаче...


...нали съм разсеян, забравих на колко си сметнах данъкът... [smilie2] [smilie8] И сега няма да знам колко да им снеса в краят на годината.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: netLady   
Дата:   01-05-11 19:11

Кипи усилен безмислен труд [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 19:13

Че какво лошо има да се събират данъците? Доста цигани ще пострадат - може да те радва.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 19:16

Асахи - няма лошо да се събират данъци, въпросът е за какво се харчат.

А относно другото - някога да си чувал циганин да бъде глобен за нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 19:38

асахи-безмислени са тези декларации.Данък общ доход е 10 %.Няма нужда от изравняване,като преди.проблемът е че тези декларации стават известни в последният момент.И ще пострадат Сулю и Пулю.А хора като Ковачки, си щракат със пръсти.Братята цигани също ще минат метър-на босия цървулите не можеш да вземеш.Из интернета има информмация, че в Бургас вече имало глобени,доколко е вчрна-не знам.И накрая, такива като мене ще оперът пешкира.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   01-05-11 19:57

Ако си бил на трудов договор към 31.12.2010 не би трябвало да се подава тази декларация, защото по закон работодателя ти трябва да ти е изравнил данъка за цялата година. Ако си бил безработен към тази дата, то тогава трябва. Но нека все пак счетоводителите във форума се иазкажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Orlin   
Дата:   01-05-11 20:02

Струва ми се, че бъркате Декларация образец 7 и Годишна декларация по чл.50.

Първата е за безработни - не съм много запознат с нея.

Годишна декларация чл.50 трябва да подадат тези, които са имат повече от един работодател към 31.12.2010 г. или са били освободени от работа през 2010.
Срокът за нея е утре - 02.05

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 20:06

DidiAndreeva , бях на трудов договор, ама главния вика, че трябва да подаваме.сигурно в счетоводството са объркали нещо.Знам ли ги.
А и какво изравняване, при положение, че данъкът е твърдо 10%?Нали камунистите го въведоха, та разказаха играта на тези с ниските заплати.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: netLady   
Дата:   01-05-11 20:10

Изчислено е, че общия приход за държавата от безработните ще е някъде към 2000лв., а парите, които ще похарчи бюджетът по тая операция ще са многократно повече. И при събирането на данъци, Асахи, не бива да се подхожда безмисловно.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 20:13

То това в моментът не е държава, а юридически мегабандит и рекетьор.

Нали се сещаш, Георги, защо оповестяват това 1 ден преди крайният срок?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 20:17

Митко, в момента има повече държава от всички предни години.Ще ти дам пример само със събарянето на незаконни строежи.
Друг е въпросът, че и тези паразити измислят абсурдни закони.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 20:20

ето нещо интересно по поводът.Нашата държава в момента е нещо такова:


Във вторник шефа - Недозайцев - покани Петров на съвещание. Оказа се, че е раздал на колегите му лъжички, така че те му изкараха акъла, сипаха го в една купа и почнаха да похапват, примлясквайки и въобще всячески хвалейки блюдото...
Ето какво се случи всъщност.

— Колеги, — започна Морковова, — пред нашата организация бе поставена мащабна задача. Възложиха ни реализацията на проект, в рамките на който трябва да изобразим няколко червени линии. Готови ли сте да се натоварите с такава задача?

— Разбира се, — отговори Недозайцев. Той е директор и винаги е готов да се заеме с проблеми, които после ще решава някой от колектива. Впрочем, той веднага уточнява: — Ние това го можем, нали?

Началникът на рисувалния отдел Сидоряхин кима забързано:

— Да, разбира се. Ето, тук е колегата Петров, той ни е най-добрият специалист в областта на рисуването на червени линии. Специално го поканихме на съвещанието, за да даде компетентно мнение.

— Много ми е приятно, — казва Морковова. — Е, мен всички ме познавате. А това е Ленчето, тя е специалист по дизайн в нашата организация.

Ленчето се поизчервява и неуверено се усмихва. Тя наскоро е завършила икономическия и към дизайна има толкова отношение, колкото птицечовка към дирижабъл.

— Такаа, — продължава Морковова. — Трябва да нарисуваме седем червени линии. Всички те трябва да бъдат строго перпендикулярни и освен това някои трябва да са в зелен цвят, а някои - прозрачни. Как смятате, това реализуемо ли е?

— Не, — казва Петров.

— Дайте да не бързаме с отговора, Петров, — вмята Сидоряхин. — Задачата е поставена и трябва да й намерим решение. Вие сте професионалист, Петров. Не ни давайте повод да смятаме, че не сте професионалист.

— Ами вижте сега, — зае се да обяснява Петров, — терминът "червена линия" подразбира, че цветът на линиите е червен. Да се нарисува червена линия със зелен цвят е, хайде, да не казвам невъзможно, но твърде близко до невъзможно...

— Ее, Петров, какво значи "невъзможно"? — казва Сидоряхин.

— Просто обрисувам ситуацията. Навярно има хора, страдащи от далтонизъм, за които наистина няма да има значение цветът на линиите, но не съм уверен, че целевата аудитория на Вашего проект се състои изключително от такива хора.

— Тоест, по принцип е възможно, правилно ли Ви разбираме, Петров? — пита Морковова.

Петров разбира, че е прекалил с образността.

— Да го кажем по-просто, — подхваща той. — Линията като такава, може да бъде нарисувана с абсолютно произволен цвят. Но за да се получи червена линия, следва да се използва само червен цвят.

— Петров, не ни обърквайте, ако обичате! Току-що разправяхте, че е възможно.

Петров проклина наум своята приказливост.

— Не, не сте ме разбрали правилно. Исках само да кажа, че в някои изключително редки ситуации, цветът на линията няма да има значение, но дори и тогава тя все пак няма да е червена. Разбирате ли, няма да бъде червена! Ще бъде зелена. А на вас ви трябва червена.

Следва кратко мълчание, в което отчетливо се чува тихо напрегнато бръмчене на синапси.

— Ами ако, — с вид на осенен свише произнася Недозайцев, — ако ги нарисуваме със син цвят?

— Пак няма да стане, — поклаща глава Петров. — Ако ги нарисуваме със синьо — ще се получат сини линии.

Отново мълчание. Този път го прекъсва самият Петров.

— И освен това… Не разбрах какво имате предвид под линии с прозрачен цвят?

Морковова го гледа снизходително, както добра учителка поглежда изоставащ ученик.

— Ами, как да Ви обясня.. Петров, Вие нали знаете какво е "прозрачен"?

— Знам.

— И какво е "червена линия", надявам се, също няма нужда да Ви обяснявам?

— Няма.

— Ами ето. Нарисувайте ни червени линии с прозрачен цвят.

Петров замира за секунда, обмисляйки ситуацията.

— И как трябва да изглежда резултатът, много Ви моля, опишете ми го. Как си го представяте Вие?

— Е-е-е, Петро-о-ов! — намесва се Сидоряхин. — Айде, недейте сега така! Тука да не сме детска градина? Кой тук е специалистът по червени линии, Морковова или Вие?

— Просто се опитвам да си изясня детайлите на заданието…

— Е, какво има да си изяснявате? — вмъква се в разговора и Недозайцев. — Вие нали знаете що е червена линия?

— Да, но…

— И що е "прозрачен" също Ви е ясно?

— Разбира се, но…

— Е какво има да се обясняваме повече? Петров, дайте да не изпадаме в непродуктивен спор. Задачата е поставена съвършено ясно. Ако имате конкретни въпроси, задайте ги.

— Вие сте професионалист, — приглася Сидоряхин.

— Добре, — предава се Петров. — Господ да им е на помощ на цветовете. Но там имаше и нещо за перпендикулярността?

— Да, — с готовност потвърждава Морковова. — Седем линии, всичките строго перпендикулярни.

— Перпендикулярни на какво? — уточнява Петров.

Морковова прелиства папката си.

— М-м-м, — казва тя накрая. — Как да ви кажа... На всичко. Помежду си. Или, как беше там… Не знам. Мислех, че Вие знаете какви са перпендикулярните линии, — най-накрая се усеща тя.

— Разбира се, че знае! — разперва ръце Сидоряхин. — Ние тука професионалисти ли сме или не?

— Перпендикулярни могат да бъдат две линии, — търпеливо обяснява Петров. — Всичките седем едновременно не могат да бъдат перпендикулярни една на друга. Това се учи по геометрия в 6-ти клас.

Морковова тръсва глава да отпъди мерналия се призрак на отдавна забравеното училищно образование. Недозайцев тропва по масата:

— Петров, айде без такива работи! "Шести клас, шести клас". По-учтиво, ако обичате, без обидни намеци! Дайте да водим един конструктивен диалог. Тука не са се събрали идиоти.

— И аз така смятам, — казва Сидоряхин.

Петров придърпва лист хартия.

— Добре, — казва той, — дайте да ви го нарисувам. Ето сега една линия. Нали така?

Морковова кима утвърдително.

— Рисуваме втора... — продължава Петров. — Тя е перпендикулярна на първата, нали така?

— Ами-и…

— Да, перпендикулярна е.

— А, виждате ли! — радостно възкликва Морковова.

— Чакайте сега, има още. Сега рисуваме трета... Тя е перпендикулярна на първата, нали?..

Замислено мълчание. Без да дочака отговор, Петров си отговаря:

— Да, перпендикулярна е на първата. А с втората не се пресича! Тя е успоредна на втората линия!

Настъпва тишина. След това Морковова се вдига, обикаля масата и застава зад Петров да разгледа рисунката.

— Ми-и... — започва тя неуверено. — Изглежда, че да.

— Е, това е въпроса, — казва Петров, бързайки да закрепи постигнатия успех. — Докато линиите са две, те могат да бъдат перпендикулярни. Но щом станат повече...

— Може ли писалката? — пита Морковова.

Петров й я дава. Морковова плахо драсва няколко бледи линии.

— Ами така?...

Петров въздиша.

— Това се нарича триъгълник. И линиите не са перпендикулярни. При това са три, а не седем.

Морковова прехапва устни.

— А защо са сини? — пита внезапно Недозайцев.

— Да, точно!, — подкрепя го Сидоряхин. — Тъкмо се канех да попитам.

Петров примигва няколко пъти, оглеждайки рисунката.

— Писалката ми е синя, — казва той най-накрая. — Аз само демонстрирам...

— Ами може би тъкмо в това е работата? — нетърпеливо го прекъсва Недозайцев с тона на човек, който тъкмо се е ориентирал в сложна концепция и бърза да я сподели с околните, преди да си е изгубил мисълта. — Вашите линии са сини! Нарисувайте червени и дайте да видим какво ще стане.

— Абсолютно същото, — уверено заявява Петров.

— Е как същото? — казва Недозайцев. — Как може да сте сигурен, без даже да сте пробвал? Нарисувайте червени и ще видим.

— Нямам червена писалка у себе си, — признава Петров, — но мога абсолютно...

— А защо не сте се подготвили, — казва с укор Сидоряхин. — Знаехте, че ще има съвещание...

— С абсолютна сигурност мога да ви кажа, — казва Петров с леко отчаяние, — че с червен цвят ще бъде абсолютно същото.

— Вие самият ни разправяхте, — парира Сидоряхин, — че червените линии трябва да се рисуват с червен цвят. Ето, даже съм си записал! А пък ги рисувате със синя писалка. Това сега какво е, червени линии ли са по Вашему?

— Впрочем, да, — отбелязва Недозайцев. — Аз Ви питах и за синия цвят. Вие какво ми отговорихте?

Неочаквано Петров бива спасен от Ленчето, която изучава наброската му с интерес от своето място.

— Струва ми се, че разбирам, — казва тя. — Вие сега нямате предвид цвета, нали? Това тук е за, как го нарекохте? Перпер-нещо си?

— Перпендикулярност на линиите, да, — благодарно отвръща Петров. — Тя не е свързана с цвета на линиите по никакъв начин.

— Край, окончателно ме оплетохте, — заявява Недозайцев, местейки поглед от един на друг участник в съвещанието. — Сега, с какво имаме проблем? С цвета или с перпендикулярността?

Морковова издава разтревожени звуци и клати глава. Тя също се е оплела.

— И с едното, и с другото, — тихо казва Петров.

— Нищо не мога да разбера, — казва Недозайцев, гледайки в сплетените си палци. — Значи, имаме задание. Необходими са всичко на всичко седем червени линии. Разбирам да бяха двайсет!... Но не, само седем са. Задачата е проста. Нашите клиенти искат седем перпендикулярни линии. Така ли е?

Морковова кима.

— И Сидоряхин също не вижда проблем, — продължава Недозайцев. — Прав ли съм, Сидоряхин?.. Ето на. Та, какво ни пречи да изпълним заданието?

— Геометрията, — с въздишка отговаря Петров.

— Ами просто не й обръщайте внимание и толкова! — произнася Морковова.

Петров мълчи, опитвайки да събере мислите си. В мозъка му се раждат една след друга цветисти метафори, с които да илюстрира на околните сюрреализма на ставащото, но за беда, всичките се изливат в словесна форма, започваща неизменно с израза "М... му!", съвършено неуместен в рамките на деловата беседа.

Като се уморява да чака отговор, Недозайцев произнася:

— Петров, отговорете ми просто — Вие можете ли да се справите или не? Разбирам, че сте тесен специалист и не виждате общата картина. Но това не е сложно — да се нарисуват някакви си седем линии. Обсъждаме вече два часа някакви щуротии и не можем да стигнем до решение.

— Ами да, — казва Сидоряхин. — Вие само критикувате и разправяте: "Невъзможно е! Невъзможно е!" Ами предложете ни Вашето решение на проблема! Ами то, с извинение за израза, всеки простак може да критикува. Вие сте професионалист!

Петров уморено казва:

— Добре. Да ви нарисувам две гарантирано перпендикулярни червени линии, а останалите — с прозрачен цвят. Те ще бъдат прозрачни и няма да се виждат, но ще ги нарисувам. Устройва ли ви?

— Устройва ли ни? — обръща се Морковова към Ленчето. — Да, устройва ни.

— Само още поне един чифт със зелен цвят, — добавя Ленчето. — И още, имам един въпрос, може ли?

— Да, — с мъртвешки глас й разрешава Петров.

— Може ли едната линия да е във формата на котенце?

Петров мълчи няколко секунди, след което пита, не вярвайки на ушите си:

— Какво?

— Ами, във вид на котенце. Мъничко коте. Нашите потребители обичат малките животники. Би било много хубаво...

— Не, — отвръща Петров.

— Защо?

— Ами вижте сега, аз, разбира се, мога да ви нарисувам котка. Не съм художник, но мога да пробвам. Обаче това вече няма да е линия. А ще бъде котка. Линия и котка са две различни неща.

— Котенце, — уточнява Морковова. — Не котка, а котенце, такова мъничко, симпатичничко. Котките по принцип...

— Както и да е, — клати глава Петров.

— Съвсем няма начин, така ли?... — разочаровано пита Ленчето.

— Петров, поне да бяхте я изслушали докрай, — раздразнено се намесва Недозайцев. — Дори не я изслушахте, а вече казвате "не".

— Разбрах Ви мисълта, — тихо казва Петров, без да вдига поглед от масата. — Но да се нарисува линия във вид на котка е невозможно.

— Добре тогава, няма нужда, — съгласява се Ленчето. — А птиченце също ли няма да стане?

Петров мълчаливо вдига очи към нея и тя всичко разбира.

— Добре тогава, няма нужда, — повтаря тя.

Недозайцев удря с длан по масата.

— Тъй, на какво се спряхме? Какво правим?

— Седем червени линии, — отговаря Морковова. — Две с червен цвят и две със зелен, останалите - с прозрачен. Нали така? Правилно ли съм ви разбрала?

— Да, — потвърждава Сидоряхин, преди Петров да е отворил уста.

Недозайцев удовлетворено кимва.

— Отлично... Е, това ли е всичко, колеги?... Да вървим?... Има ли още въпроси?...

— Ау, — сеща се Ленчето. — Имаме и червено балонче! Можете ли да го надуете?

— О, вярно, — додава Морковова. — Дайте и това да го обсъдим веднага, да не се събираме два пъти.

— Петров, — обръща се Недозайцев към Петров. — Можем ли?

— Какво отношение имам аз към балона? — пита Петров изненадан.

— Ами червен е, — пояснява Ленчето.

Петров тъпо мълчи, само върховете на пръстите му потрепват.

— Петров, — нервно се интересува Недозайцев. — Можете ли да се справите с това или не? Елементарен въпрос!

— Ами, — внимателно започва Петров, — по принцип, разбира се, мога, но...

— Добре, — кима Недозайцев. — Идете в командировка и го надуйте. Щом трябва, ще ви начислим командировъчни.

— Може ли утре? — пита Морковова.

— Разбира се, — отвръща й Недозайцев. — Мисля, че няма да имаме проблем... Е, това ли беше всичко?... Отлично. Продуктивно поработихме... Благодаря на всички и довиждане!

Петров примигва няколко пъти, за да се върне в обективната реалност, после става и бавно се влачи към изхода. На самата врата го настига Ленчето.

— Извинявайте, може ли да Ви помоля нещо? — изчервява се тя притеснено. — Може ли като надувате балона... да го надуете във формата на котенце?...
Източник


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: fonnayden   
Дата:   01-05-11 20:21

Имах 2 служебни бележки по граждански договор и една по трудов договор. Цял ден се мъчих да изчислявам. Накрая подадох документите и след 10 дена се оказа че съм попълнил неправилно. Качих се на 10 етаж НАП ПЛОВДИВ( не работят с клиенти) и ми го оправиха. По гражд договор формуляр 1 а по трудов формуляр 3. А ги разбери....Да си оправят бакиите ГЕРБ. Нищо не дължа на държавата но съм бил длъжен да подавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 20:22

Георги - това са пълни глупости. В районът където живея има много незаконни строежи - ама тях "странно" защо дивакът Плевнелиев не ги забелязва.


Колко незаконни хотела по морето на "наши хора" и колко незаконни гета - генератори на мръсотия и престъпност са съборени?

То на обикновеният и беззащитен бял човечец е много лесно да му бутнеш къщицата и после да се правиш на герой.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 20:23

да бе безащитни.

Събарят и вилата на сочен за наркобос в Ченгене скеле


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 20:27

А кога ще съборят тия, дето ти рекох?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 20:36

е, ти искаш всичко наведнъж.законът дава възможност за обжалвания,за протакания и такйа нататък.Ако съдът реши че някоя сграда е законна(за каквито случай знам) батко ти Бойко нищо не може да направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: netLady   
Дата:   01-05-11 20:39

Те това определение ми е много неясно "сочен за наркобос". Ако пресата/не агенция ЕЖК/ го сочи - трябва да има доказателства, които да предаде в полицията и не да е сочен, а осъден и имота конфискуван. Ако полицията знае и го прикрива е друго престъпление. От друга страна, тоя, ако няма нищо общо с разпространение на дрога - що търпи да го злепоставят?![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 20:56

"Автор: netLady
Дата: 01-05-11 20:10

Изчислено е, че общия приход за държавата от безработните ще е някъде към 2000лв., а парите, които ще похарчи бюджетът по тая операция ще са многократно повече. И при събирането на данъци, Асахи, не бива да се подхожда безмисловно."

Обоснови това си твърдение, моля.

Този закон, дето безработните ще подават декларация, зачера ли е излезнал?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 21:00

Нетлейди - нали знаеш, че при тая власт си ВИНОВЕН до доказване на противното, или "върви доказвай, че нямаш сестра".

Така скоро един момък бе зверски бит от ушевите посред нощ на пъпът на София - просто защото "бил с дълга коса и се оглеждал подозрително докато си търсел такси" - според обяснението на самият ушев началник.

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 21:14

Да Митко.Момъкът така казва.Полицаите друго казаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 21:23

Не - цитатът който ти казах е от ушевият началник. Свидетелите потвърждават думите на момъкът. Ушевите лъжат, че си бил разбил очото, падайки НЯКОЛКО ПЪТИ по очи на асфалтът. Чудно как се посинява очо, включително във вътрешната част на орбитата от падане на равна повърхност? Може да си разбиеш цифката, да си разцепиш веждата, но това си беше синина от удар с тупаник.

Всеизвестно е, че в огромната си част ушевите са тъпи, което значи, че дори не могат да лъжат като хората. Същото и след мачът Левски - ЦСКА, когато имаше зверски, почти до смърт пребит фен от същите тия униформени бандити, а те излъгаха, че бил паднал от оградата на стадионът... при положение, че цяла България видя по телевизията как го сваляха с носилка от същата тая ограда... явно след падането, както е бил в безсъзнание, пак се е качил горе, за да го свалят оттам.

И колиба, струпана на чужда земя, без план, често пъти и на земеделска земя не в регулация не може да е законна. Просто няма как.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 21:27

Ушевите били тъпи.Обобщаваш, а по принцип това е тъпо.
Обикновенният полицай е мачкан от системата и от мнението на такива като тебе.Как смяташ че едно обикновенно ченге може да си върши работата, при положение , че политическото ръководство е корумпирано?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 21:29

Обикновения ушев не е по-тъп от импето, забелязва.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 21:33

Георги - в случаят никой не им е заповядал "вървете намерете някое метълче с дълга коса и го набийте".

Оправданията са излишни - полицаите се свободни граждани, а не роби, щом ги мачкат и ги принуждават да вършат непочтени неща и да нарушават законите - да напуснат.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 21:33

Грешка. Полицаите не са свободни граждани.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 21:35

И не могат да подадат оставка и напуснат полицията?

И откога така?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 21:38

Митко, вие като мамите хората, ти как се чустваш?[smilie7]
Напускаш ли системата на застрахователите?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 21:39

Могат, но не емоционално, както ти си представяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 21:42

Георги - аз не зная някого да сме измамили.... да не говорим че е чудно как хората в нормалният свят средно по три пъти в животът си се връзват на нас "измамниците".


Знам Асахи - при тях не играе емоцията, а нещо друго. Затова и стачкуват единствено за пари. За пари и майките си ще бият с палките.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 21:43

Миткооо, в нормалния свят и засрахователите са нормални.Не са като тукашните.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 21:47

Импе, като срещнеш полицай пак ли си толкова отворен? Май тук си избиваш комплексите, а в реалния живот си по-мек от диария.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 21:50

Ами аз досега не съм срещнал измамен от човекозастрахователи. Дори напротив - за тези, които са ми са се оплаквали, след един лек разпит понякога откривам, че всъщност те са се опитали да измамят застрахователя.
Като една жена, дето ми се оплака, че нейн колега имал човекозастраховка в Алианц, пукнал, а те не му платили... като я разпитах, каза, че той имал сериозно заболяване на сърцето, но бил "забравил" да го упомене в здравният въпросник и пукнал именно от сърце. Та кой е измамникът в случаят? Алианц спокойно биха могли да го съдят, ако не беше пукнал.

Друга пък мърмореше (пак от Алианц) че имала покритие за заболяване, а те не и платили, когато... забременяла...


Та такива работи...

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 21:52

по-добре да замълча......

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 22:11

Ми ако нямаш какво да кажеш, това е правилен ход.


Асахи - чудно защо към мене ушевите не са толкова отворени, колкото към метълчето с дългата коса, а вместо да ме бият, се обръщат с "Моля, господине..." Дали не е защото ходя с костюм?

И аз, а и всички ние имаме пълното право да сме "отворени", защото ние сме техни работодатели. Ние, които плащаме данъци, храним тях и семействата им, ние, а не дупетати, "роми" и прочее паразити.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   01-05-11 22:15

не че няма какво да кажа....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: netLady   
Дата:   01-05-11 22:17

Asahi написа:

> "Автор: netLady
> Дата: 01-05-11 20:10
>
> Изчислено е, че общия приход за държавата от безработните ще е
> някъде към 2000лв., а парите, които ще похарчи бюджетът по тая
> операция ще са многократно повече. И при събирането на данъци,
> Асахи, не бива да се подхожда безмисловно."
>
> Обоснови това си твърдение, моля.


Асахи, твъдението е на зам.шефа на НАП. Звънни му да ти го обоснове. Иначе по новините на канал 1 я показаха обосновката в цифри.
edit: с две думи човека каза - ми тъпо е, ама за ссега е така.



Публикацията е редактирана (01-05-11 22:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 22:18

Ами кажи де...

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 22:21

Последно отворен ли си както тук или не си отворен? Употребяваш ли същия език пред тях или си стискаш сфинктера? Това е въпросът, а не как се обръщат към теб.

Лейди, щом си го чула може да е вярно. Ама законът е такъв - и той, и ние го изпълняваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: netLady   
Дата:   01-05-11 22:24

да де, ми аз кво казах - кипи усилен безмислен труд[cool]

тутакси се редактирах



Публикацията е редактирана (01-05-11 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Lalinda   
Дата:   01-05-11 22:31

Правилното е "безсмислен".

Идва от "без смисъл".




Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 22:32

Безмислен - идва от без мисъл. Липсата на мисъл трудно се прикрива.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 22:52

Ако трябва ще го използвам Асахи.
Ти си гледай твоят сфинктер. Простотията ти минава всякакви граници.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   01-05-11 23:05

Събота и неделя, удобно време вестник Сега да изпълни някоя и друга поръчка с тъпите си двусмислени статии, които доста други медии цитират услужливо.
Няма да обяснявам подробно за какво става въпрос, утре и без друго вероятно от НАП ще обяснят в сутрешните блокове, но дето се вика няма лошо да метнеш малко кал така профилактично.
Само ще кажа, че нещата никак не са такива, както са описани в статията на в. "Сега" .



Публикацията е редактирана (01-05-11 23:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 23:05

По-скоро ще си свиеш опашката между краката и ще изнесеш на една страна. Нагледал съм се на виртуални герои като теб, дето в реалния живот не поемат отговорност за елементарни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   01-05-11 23:26

Освобождаване от задължение за подаване на годишна данъчна декларация
Чл. 52. (1) (Предишен текст на чл. 52 - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Не са задължени да подават годишна данъчна декларация лицата, които са получили само:
1. (изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) доходи от трудови правоотношения, когато към 31 декември на данъчната година лицето има само един работодател и той е определил годишния размер на данъка за всички придобити през данъчната година доходи от трудови правоотношения и пълният размер на данъка за данъчната година е удържан до 31 януари на следващата година, и/или
2. (изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) необлагаеми доходи, и/или
3. (доп. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) доходи, облагаеми с окончателен данък по чл. 38 с изключение на доходите по чл. 50, ал. 1, т. 3, и/или
4. (доп. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) доходи на чуждестранни лица, обложени с окончателен данък, с изключение на случаите по чл. 37а.
(2) (Нова - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Независимо от обстоятелствата по ал. 1 местните физически лица са задължени да подават годишна данъчна декларация в случаите по чл. 50, ал. 1, т. 5 и ал. 3.


С две думи - длъжен си да подадеш декларация ако си имал един работодател през 2010, но си съкратен и след това имаш доходи от други договори и дейности.
Това е. Отвратителни псевдо журналисти[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 23:29

Демек ако ти се смесват през годината доходи от един работодател с някакви други, без значение какви, доходи.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   01-05-11 23:35

Много ясно, данъчна декларация навсякъде по света подават всички, които освен доходи от 1 работодател имат и други доходи. И това го правят всички, не само регистрираните като безработни.
Обаче в. Сега типично в свой стил изтълкува еднострачниво нещата и подхвърли как и безработните щяли да подават декларация. Да, ще подават, но САМО при едно условие - ако са съкратени и след това имат някакви извънтрудови доходи, единични хонорари и т.н. - което по принцип си е така, но не означава, че щом си бил безработен подаваш декларация на всяка цена!
Колкото до образец 7, това е съвсем друг случай и касае здравното осигуряване и подаването на еднократна декларация за всички, които се самоосигуряват от 2010г, но преди това са били осигурявани от работодател.



Публикацията е редактирана (01-05-11 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 23:48

Бони, безработните какви доходи имат? От помощи и обезщетения? Върху тях плащат ли се данъци? Ако да - нали държавата ги удържа, от парите, които тя дава на безработните?

Тоест безработният информира държавата за НЕЙНИТЕ финансови операции.

Поредният абсурд.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   01-05-11 23:53

Пак, не четеш внимателно, говоря за нетрудови доходи и т.н., не за помощи, но щом предпочиташ да четеш вестник Сега, няма лошо, нищо че малко мирише на Газ, Овъргаз и КГБ



Публикацията е редактирана (01-05-11 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 23:56

Ти си абсурдно неграмотен.
Независимо кой се грижи за осигуряването ако лицето получава през годината доходи повече от 1 работодател подава данъчна декларация. Подаването на декларация не означава плащане на данък - даже може от изравняването да туи върнат средства. Това е основен принцип от 2007-ма и ако чак сега го осъзнаваш си проспал законодателството от последните години.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   01-05-11 23:59

Хе-хе - много ясно, че ако някой има други доходи, трябва да подаде декларация. Не за това беше спорът.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 00:02

Помощта за безработен също е доход. Затова беше спорът, хе-хе. Още не си прочел Кодексът за социално осигуряване.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   02-05-11 00:03

Спорът не знам за какво е, знам само че в. Сега пак си постигна целите.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   02-05-11 00:05

Асахи - по същата логика държавните чиновници също трябва да пишат декларации.

Техните заплати и помощите за безработни идват от един и същ източник, макар и от различни негови "извори".

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   02-05-11 00:09

Абе ти не четеш ли изобщо или се намираш на приказка? Нещо там за различни работодатели през годината прочете ли или си приказваш ей така?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 00:10

Ако са получавали заплата и помощ също ще подават декларация, независимо какъв е източникът.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: matataupa   
Дата:   02-05-11 00:15

Аз ако бях на Митю


Никога



повече нямаше да се покажа в тоя чат[smilie5]

Ноооо, той е човекозастряховател, той не обръща внимание на дреболии.

Застраховам- интересна думичка. Какво ли ознчава. Не знам откъде произлиза, за страх, за страхуване, някой ако може да подскаже[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   02-05-11 00:17

Опасявам се, че Императорът в нормална западна държава данъчните ще го разкатаят, а не е изключено и в затвора да иде. Тея приказки как си пратил декларацията пък забравил какъв данък СИ СМЕТНАЛ и т.н. са достатъчно красноречиви.
Добре че тука все още е доста лабаво.



Публикацията е редактирана (02-05-11 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   02-05-11 00:18

Ако бях на мястото на Индианецов НИКОГА не бих говорил за застраховане, не и в тоя сайт... камо ли пък да се заяждам на тая тема с Императорът.


Той си знае защо.



Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 00:19

Данъчните скоро не са гонили застрахователи, та малко се е окопитило импето.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: matataupa   
Дата:   02-05-11 00:23

Що бе, Митак, аз се застраховах, да ти снимам ли полицата[smilie5]

Само че при НОРМАЛНИ брокери, които не пишат тонове малоумщини по форумите, нито обясняват как ги мами ПУКНАЛИЯТ им КЛИЕНТ, който имал лошият късмет да се СМРЯСКА от болно сърце.

Ти си болен, ей.
Ако си се застраховал и ти си измамил[smilie8] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   02-05-11 00:24

Абе той си мисли, че сега като е подал декларация и срокът за плащане на данъка е до края на годината[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 00:26

Кой стоеше зад в.Сега? Овъргаз не беше ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   02-05-11 00:26

Автор: Императорът.
Дата: 01-05-11 19:09

Иначе аз пратил данъчната декларация още март - както винаги по пощата - така няма да се заяждат за дреболии, обаче...


...нали съм разсеян, забравих на колко си сметнах данъкът... И сега няма да знам колко да им снеса в краят на годината.


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   02-05-11 00:28

Бони,

ако бяхме нормална държава, малко щеше да се позамислиш да ме пратиш на думи в затворът ей-така - без доказателства, защото това се нарича клевета и е подсъдно. Съвсем наскоро един бивш министър осъди държавата за подобна клевета при арест, ако си спомняш.

Определям си данъкът дотолкова, доколкото преценявам колко и какви позволени от законът данъчни облекчения да ползвам. Ядосвам се, защото ще трябва да изчислявам наново, само защото забравих да си запиша колко дължа на държавата.

А данъчните ако решат да ме разкатаят, в смисъл да проучат дали съм декларирал коректно доходите си, това е тяхно право.



Асахи, същото се отнася и за тебе, но в по-голяма степен. С твоят навик да се правиш на специалист по всичко, да си на всяка манджа мерудия и да раздаваш обидни квалификации, само си станал за кашмер на всички. Това, че имаш някакви комплекси, не означава, че трябва да си ги изливаш на нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   02-05-11 00:28

Много ясно, че е на Овъргаз и Сащо Дончев.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: matataupa   
Дата:   02-05-11 00:29

Митю, дай едно виртуално харикири.

За смях стана,ма щот носиш костюм, затова не те лупат полицаите[smilie5]


Толкова смях с Мититу


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   02-05-11 00:31

Императоре, ако бяхме нормална държава наистина с поведението си, за което съдя от приказките ти, щеше да си имаш сериозни проблеми с данъчните.
Ти даже не знаеш сроковете за плащане на данъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: matataupa   
Дата:   02-05-11 00:32

Какво е станало със в. Сега[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   02-05-11 00:33

Еми те пуснаха прословутата статия как безработните трябвало да подават декларация, като разбира се премълчаха в какви случаи се прави това.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 00:35

Лъжат хората и ги настройват срещу властта.


Импето се обидило, че няма топки. Ми покажи ги бе - направи нещо, с което да докажеш митическите качества, които си приписваш. Шут може и друг да си намерим - не се престаравай там.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: matataupa   
Дата:   02-05-11 00:36

Аха, а какво общо има собственикът, че натам се завъртя темата.

Аз много не ги чета вестниците, но от бързи прехвърляние не добивам добри впечатления от нито един вестник- само тук- таме някой хубав кадър да излезе[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: matataupa   
Дата:   02-05-11 00:37

А , сега разбрах[smilie5]

Хахахаха, мерси Асахи.

Кой разправяше- Совите не са това, което са.






Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   02-05-11 00:43

Бони, зная не само сроковете, но и санкциите. За мен е по-изгодно да платя със закъснение, заедно със съответните лихви, защото, управлявайки парите си през това време, те ще ми донесат значително по-висока доходност.



Асахи рече:

Импето се обидило, че няма топки. Ми покажи ги бе...

Искаш да ми бараш колесникът ли? [smilie10] И това ли доживях да чуя от тебе? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Индианецов, смей се. И аз ти се смях преди две години и половина - с много по-големи основания... включително материални.

И още се смея, колчем се сетя.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: matataupa   
Дата:   02-05-11 00:46

Ако искаш аз да стана Шут за малко.

Само ми подавай реплики на ЛС.




Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 00:48

Императорският колесник сам Той и никой друг не може да го дръгне. За мъжки топки говоря, не за спарения ти скротум.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   02-05-11 00:53

О, така ли Императоре? Знаеш викаш административно-наказателните разпоредби по ЗДДФЛ, но си мислиш, че дължиш само лихви и няма тлъсти глоби а? Да не стане така, че да дължиш глоби по-високи от парите за данъка дето мислиш да управляваш:)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 00:55

Бони, не се хаби да пишеш абревиатури с главно З в началото - на импе са му сложни и не ги чете.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   02-05-11 01:07

Има глоби за неподаване в срок на данъчни декларации. Тъкмо затова подадох декларацията не просто навреме, но и цал месец преди крайният срок.


За закъснение при плащането има санкция под формата на лихва, равна на ОЛП. Ако Дянков и това е променил, за да измъкне пари от глобички, напиши го, Бони, дай цитат - това ще е информация, полезна за мнозина тук. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   02-05-11 01:08

...впрочем един от моите консултанти е счетоводител и то професионален.

Утре ще го питам него.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   02-05-11 01:13

Не знам да има промени, открай време си е така:

Чл. 81. Лице - платец на доход, което, като е задължено, не удържи или не внесе в срок данък, се наказва с глоба или имуществена санкция в размер до 1000 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.

И между другото ЗДДФЛ е достъпен за всеки в мрежата.



Публикацията е редактирана (02-05-11 01:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 01:14

Професионален счетоводител - застрахователен консултант. Преуспял в едната професия и после сменил попрището.

Направо си търси данъчен консултатнт, още по-добре инспектор.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: dimi2007   
Дата:   02-05-11 01:59

Зависи дали си самоосигурямащо се лице, или си платец/получател ва дохода.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   02-05-11 06:19

по повод дискуията след 23:26 вчера.След разяснения от няколко счетоводителя излиза че имаш-нямаш доходи,ако си съкратен през 2010 и към 31.12.2010 не си на трудов договор трябва да подадеш декларация.Самото неподаване на декларация е нарушение.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   02-05-11 08:41

Аха - платец на доход - значи - това не аз. Явно не се отнася до свободните професии. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: niagara   
Дата:   02-05-11 13:57

Автор: georgi969
Дата: 02-05-11 06:19

по повод дискуията след 23:26 вчера.След разяснения от няколко счетоводителя излиза че имаш-нямаш доходи,ако си съкратен през 2010 и към 31.12.2010 не си на трудов договор трябва да подадеш декларация.Самото неподаване на декларация е нарушение.



Георги,
точно по такъв случай сега ми се обади по тел. една позната,
че излиза от районното Данъчно и й казали,
че нищо не трябва да попълва и подава....

Някъде има големи противоречия и тотално непознаване на случаите...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   02-05-11 14:41

Всъщност се оказва, че вместо да четат ЗДДФЛ доста счетоводители предпочитат да се информират по проблема от "пресата".

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: El_Fuego   
Дата:   02-05-11 14:47

100

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: dimi2007   
Дата:   02-05-11 15:07

Автор: Императорът.
Дата: 02-05-11 08:41

Аха - платец на доход - значи - това не аз. Явно не се отнася до свободните професии.
----------

Платец/самоосигуряващ се е една категория с глоба за недеклариране и невнасяне навреме, а другата е получател на дохода с глоба за недеклариране на време.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: nastradin2   
Дата:   02-05-11 15:11

Я някой от знаещите да ме светне, трябва ли да подавам данъчна декларация, щом през 2010 съм сменил месторабота(т.е. работил съм при двама работодатели), че тук, нито от човешки ресурси, нито от касата могат да ми дадат обективно информация. Всеки си тълкува закона и един ми казва - трябва, друг - не трябва. А в НАП е неправо щурмът на Зимния дворец...

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: El_Fuego   
Дата:   02-05-11 15:15

Щурмувайте, щурмувайте!
С електронен подпис данъчна декларация се попълва и подава за минути, без висене по опашки и контакти с изнервени лелки по гишета.

А, да - има и 5% намаления на данъка, ако ще и да е подадена в 23:59 на последния ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: dimi2007   
Дата:   02-05-11 15:33

Зависи дали си представил служебната бележка от първия на втория, и дали ти е изравнено към 31.12 .

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: klez   
Дата:   02-05-11 16:46

Ебаси забавата !
Днеска сутринта ми съобщават и на мен че трябва да си подам данъчна декларация... щот на 15.05.2010 напуснах старата работа и на 16.05.2011 постъпих на новата работа... но съм имал повече от 1 работодател... та днеска ебати екшъна да ходя да събирам служебни бележки да попълвам данъчни декларации... и за къв кур? като така или иначе пари няма да земат щот нямам доходи които са взети извън трудовите договори.

Кому по дяволите е нужно да попълвам данъчна декларация (О_О)
Пълна простотия. Най много ако решат че нещо не съм попълнил кат хората (щото който е попълвал и знае кво представлява тая 10000 листова декларация ше ме разбере)........ та ако нещо не съм попълнил кат хората ще ми земат едни пари глоба за тва че с нищо по никакъв начин не съм ощетил държавата... ЯКО!

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 17:04

Току-що си попълних моята. Ще я метна в кварталната поща и да си пътува по реда. 20 минути с отпечатването и пликоването ми отне.

Нека мрънкането продължи!

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: klez   
Дата:   02-05-11 17:16

(O_o) asahi ся вече като знам как се попълва и на мен би ми отнело 20 минути (без ходенето до старата работа за служебна бележка... с нея около час и 20 минути) :)
имайки впредвид и 30минутното чакане пред пощата и транспорта до там ... може би бих се вписал в рамките на 3 часа сега след като знам реда :). И въпреки това не мога да осмисля как могат да ми напишат глоба за нещо което по начало е безсмислено и не ощетява никой по никъв начин

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: klez   
Дата:   02-05-11 17:17

Ми те както са я подкарали утре ше ни напраят едно 'състезание' 'Напишете си ЕГН-то на едно листче и го пратете по пощата до НАП', ако не успеете в рамките на 5 дни ше ви пишем актове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 18:05

Айде още 5 минути в кварталния пощенски клон. На 100 метра от блока ми е и пътя дотам и обратно няма да го броя. Изкарай късмет на опашката - след две минути пред вратата (не че имаше много народ) охранителят ме пита "всичко наред ли ви е?" и ми посочи последното гише в дъното. Там една клентка пишеше тесте обратни разписки, а служителката скучаеше. 1,23 излезе пратката без обратна разписка. Вдигнали са цените, мамка им. Хем не съм пускал излишните страници от декларацията, а отпечатаните са двустранни.

Вижте каква хубава снимка на Боци минава вдясно:

https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/gxsa1440.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/163/o_1304266383_4A5S0832_8001.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: tziko   
Дата:   02-05-11 19:06

Като пускате декларации по пощата ВИНАГИ С ОБРАТНА РАЗПИСКА! Тя ви е доказателството, че сте пуснали декларацията, другото е просто касов бон който доказва единствено, че сте били в пощата.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: klez   
Дата:   02-05-11 19:08

е разбира се ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: kaiser.soze   
Дата:   02-05-11 19:08

подаване на данъчна декларация когато работиш на договор ми се струва безумие [smilie8]

не знам, може и да греша, нали не живея в България [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 19:08

Те да имат късмета да ми загубят декларацията - глей после какво става.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: tziko   
Дата:   02-05-11 19:09

Автор: Императорът.
Дата: 02-05-11 01:08

"...впрочем един от моите консултанти е счетоводител и то професионален.

Утре ще го питам него."

Забравих да благодаря на императора, че толкова много ни забавлява в офиса с този пост[thankyou] [thankyou] [thankyou]

От счетоводителите-любители!

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: tziko   
Дата:   02-05-11 19:11

Кво става? ако си я пуснал без обратна разписка, ще платиш глоба за неподадена декларация, защото някой неграмотен данъчен(не са рядкост) я запилял някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 19:12

Аз глобата ще си платя, ама що народ ще изгори покрай това?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: tziko   
Дата:   02-05-11 19:17

Автор: kaiser.soze
Дата: 02-05-11 19:08

подаване на данъчна декларация когато работиш на договор ми се струва безумие

не знам, може и да греша, нали не живея в България

не е само това абсурда, а също, че няма как да се получи данък за внасяне или за възстановяване освен от закръглянето няколко стотинки(най голямата разлика която видях от тези покрай мен беше 0.09лв). И въобще няма смисъл от тези декларации

asahi, ще палиш НАП-а ли?[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 19:23

Поне ще се размирише, Цико.

Абе, да те питам - предни години декларациите бяха с уникален баркод, който се генерира персонално. Тези последните бяха без такива атрибути - що така?


Забравих да се оплача - надплатил съм 3,34лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Nushenceto   
Дата:   02-05-11 19:25

преди месец,когато си пуснах моята по декларация по пощата с обратна разписка,която получих обратно след 3 седмици ми излезе,че трябва да ми върнат 8 лв надвнесен данък,но не ми се занимава с данъчни и няма и да си ги търся,миналата година беше левче...да се почерпят за мое здраве [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 19:27

Нуше, не ходи ли при професионалния счетоводител (сега застрахователен консултант) от офиса да ти оправи данъците? Ей го шефчето - една стинка не дава отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Nushenceto   
Дата:   02-05-11 19:33

Асахи,Митко не ми е шеф и никога не ми е бил,той ми е само колега...това колко пъти ще го разискваме.
А за колегата счетоводител,ами той си е все още такъв и си работи в някаква фирма,а при нас си работи като втора работа и си взима по още 600 лв месечно отгоре над това,което му дават във фирмата която работи...Иначе момчето за което говорите е главен дори ако не се лъжа счетоводител в някаква фирма и тук при нас си работи като втора работа.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   02-05-11 19:35

Циков и Асахи - човекът РАБОТИ като счетоводител и то в сериозна фирма, забележките ви са леко глуповати. Не мога да се начудя на хора, които говорят ей-така - наизуст.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 19:35

Значи не си ходила - това те питах.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Nushenceto   
Дата:   02-05-11 19:41

ми не съм,защото не го виждам в офиса изобщо.той човека си работи от работното му място...а и не ми е необходима помощ,за да попълвам толкова малоумни документи...те са елементарни-все пак за втора година я попълвам...не е каквото да не ми е ясно,къде какво.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 19:43

Убуу де, разбрахме го специалистът. Ама що Нушето се набута с 8 кинта горница не ми стана ясно - при такова професионално обкръжение не е допустимо, някак си.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   02-05-11 19:45

Щото е щедра и снизходителна към правителството - за разлика от мене. Ще се постарая да я превъзпитам. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 19:48

Досега щом не си успял ще трябва да бъдеш адски убедителен.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Nushenceto   
Дата:   02-05-11 19:49

умряла съм им за 8те лева,хайде сега къде не се отишли...Митко си е Митко и хич да не се опитва да ме превъзпитава...Асахи ще ти кажа,защо съм ги надвнесъла,защото съм ги плащала на всяко тримесечие,а не както правят повечето хора на веднъж,но за до година ще си ги внеса всичките на веднъж,за да не стават такива гафове.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   02-05-11 19:51

...значи имало е ефект... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 19:51

Убуу, щом казваш. Ама все пак питай спеца, щото при четвъртото плащане можеше да си изравниш данъкът.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Nushenceto   
Дата:   02-05-11 19:56

е сигурно си прав,аз не ги разбирам така нещата както ти [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: ixus   
Дата:   02-05-11 20:10

Какво става тука [smilie10] [smilie10] [smilie10] ?Добре ,че е форума да се информирам.Правилно ли съм разбрал ,че като безработен от 1992 г.,без фирма и без една стотинка доход ,трябва да попълвам данъчна декларация и че ако не го направя ще ме глобят 500лв.?А срока до кога е?

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 20:15

Не си разбрал, споко.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   02-05-11 20:34

Иксусов - наистина ли си безработен от ДЕВЕТНАДЕСЕТ ГОДИНИ ?!? [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: klez   
Дата:   02-05-11 20:38

може би просто се е изнесъл в чужбина човека... ама да верно че ако си в чужбина и не подадеш декларация ше те глобят :) Яко

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: gogo   
Дата:   02-05-11 20:43

МАМКА ИМ ЖУРНАЛИСТИЧЕСКА !!!!

ЛУД ме направиха днес!!!

НИКЪДЕ в ЗДДФЛ няма текст, който да кара хора на трудов договор да подават ГДД. НО ако питаш в НАП казват: подавайте! [smilie9]

Годишно изравняване на доходите НЯМА от бая време. Имаме си ПЛОСЪК данък. Идеята е НЕ при колко работодателя си работил ПРЕЗ годината, а при колко работиш КЪМ 31.12. Което е РАЗЛИЧНО!!! [smilie9]

Бахти!! Ако имах кинти щях да ги съдя тия от БТВ-то!!! [smilie9] [smilie9] [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   02-05-11 20:52

Един от професионалните счетоводители - колеги във ФФ ми обясни току-що как стоят нещата при мен, за което благодаря му - бил съм прав - ще си снеса данъкът впоследствие с лихвите - нещо което приемам доброволно. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: tziko   
Дата:   02-05-11 21:06

asahi, баркода е за някви декларации дето се попълват онлаин и се разпечатват после да се занесат в НАП и там вместо да ги обработват, просто сканират баркода, може и да съм в грешка не съм ползвал такива(все пак аз съм любител [smilie18] ).

gogo, за журналистите съм съгласен, че са крайно неадекватни и безполезни[smilie24]



Публикацията е редактирана (02-05-11 21:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: dimi2007   
Дата:   02-05-11 21:06

Автор: gogo
Дата: 02-05-11 20:43

МАМКА ИМ ЖУРНАЛИСТИЧЕСКА !!!!

ЛУД ме направиха днес!!!

НИКЪДЕ в ЗДДФЛ няма текст, който да кара хора на трудов договор да подават ГДД. НО ако питаш в НАП казват: подавайте!
---------


Напротив, чл 52 ал 1 т 1 показва КОИ точно работещи по трудов договор са освободени - останалите - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: gogo   
Дата:   02-05-11 21:20

Дими, [smilie5] Това са 80/90% от хората!

Днес по ТВ-то НЕ казаха това!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: dimi2007   
Дата:   02-05-11 21:24

Гого, съжалявам, ма не знаех за ТВ-то.


Наздраве !




Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 21:46

Абе вие откога учите законите от телевизията? Компютри имате, интернет, Гугъл, специализирани форуми, бг-мама ако съвсем закъсате...

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   02-05-11 21:52

ха, в Бг мама помагат доста.Поне обясняват достъпно, и говорят от собствен опит.
Относно леснотата на подаването на тези декларации-ми ако работиш извън градът, в производство с непрекъснат цикъл, и повечето хора, да кажем 80% трябва да подадът такава декларация не е толова лесно и не става за 20 минути с отпечатването и пликоването.
на мене не ми се наложи да подавам, щото към 31.12 съм бил на трудов договор.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 22:00

За сметка на това пък имаш 4 месеца да го свършиш. Даже не се изисква да го правиш лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   02-05-11 22:09

Стига да знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: klez   
Дата:   02-05-11 22:22

gogo, абе и аз днес таман като четох на сайта на нап си виках 'абе тва не може ли да го тълкуваш че тряа работиш за 2ма едновременно към 31.12.2010 и да са прайш на ударен' щот точно така го пише... ама и аз не знам вече ;)на кво да вярвам и на кво не

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 22:25

Ignorantia juris nocet, ingnoratio facti non nocet – незнанието на закона не оправдава.

Ignorantia non est argumentum – незнанието не е довод.



Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   02-05-11 22:40

абре, асахи, хора които нре могат сами да си попълнят молба за отпуска какда ти знаят всичките закони смислени безмислени които бълва гениалната ни администрация?
Колко по-лесно би било, ако на тези хора им бяха казали при подаването на документите в бюрото по труда или в НОИ:така и така до 1 май трябва да подадете декларация едиси каква.
Елементарно и нищо не струващо.
Ама не-администрациатя в Бг е за това да ти създава трудности.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 22:49

Предложи го на депутата, който те представлява в Парламента. Идеята е добра [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: georgi969   
Дата:   02-05-11 22:56

Божидар Димитров беше мажоритарния.Другите не ги помня ама някой гербаджия е.Ама кой като не съм му виждал очите[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 23:05

Избери Бургас за избирателен район. Нямате избран мажоритарен кандидат в днешния състав на НС.


Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 01:21

НАП:
"Уважаеми Господине,
Приложено Ви връщаме Вашата данъчна декларация за корекция. Това се налага поради обстоятелството, че нямате право в колона Издържани лица да вписвате Правителство, парламент, президент, държавни и местни чиновници и няколкостотин хиляди цигани!"

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Myth   
Дата:   03-05-11 01:59

Асахи ако това последното са ти го върнали на теб имаш една бира от мен :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 08:39

Разбира се, че не е. НАП не връща декларации на ф.л. за корекция, а те вика намясто в ТД.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 09:00

Данъчна декларация безработни в Гугъл - резултати от 01.01 до 28.02.2011 - 2 месеца преди крайния срок
15 март 2011: Подава се данъчна декларация, ако е сменен работодателят
29 април 2011: Глоба заплашва хиляди безработни за неподадена данъчна декларация
02 май 2011: НАП даде отсрочка на безработните в последния ден

Страница на НАП

Изводът ми е, че българинът (ние, че и аз) няма навик да се интересува какви данъци трябва да плаща. Тази мисъл му е чужда.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: klez   
Дата:   03-05-11 09:07

asahi То не става дума за незнание а за тълкувание, щото наистина както беше написано на сайта на НАП може да го тълкуваш точно, че ако към 31.12.2010 си работил само за 1 работодател... само тогава ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: tziko   
Дата:   03-05-11 10:18

asahi, с това, че незнанието не е оправдание много ме засегна, и ще ти обясня защо. В една нормална държава законите се правят един път за винаги и се променят само при възникнали нови обстоятелства или технологии изискващи някво ограничение, това предразполага гражданите с течение на времето да научат законите и да ги знаят и спазват. Тук обаче има голяма пречка това да се случи, тъй като законите се сменят средно веднъж на два месеца и то се променят значително, отделно НАП, Агенция по вписвания и др. инстанции имат право да правят разпоредителни наредби към законите които ги касаят като с това вкарват нови правила, които се оказват в пречка на нещо и след това се отменят и т. н. Аз като любител-счетоводител ми се налага да отделям значително време(в което иначе мога да заработя нещо) и пари да се информирам за новите промени и пак не смея да кажа, че съм запознат със законите, а какво остава за обикновенния работник на трудов договор?
Освен всичко това, тези декларации ги измислиха февруари тази година(не са от 2007ма както безочливо излъгаха по телевизията), как за два месеца всички хора да научат за тях? не ми казвай за навика да си проверяваме данъците и задълженията.
Мога да пиша още дълго, за родните ни закони, те са достойни за роман, за това как са написани неясно и двусмислено почти всички, за стотиците изменения които развалят структурата и смисъла на изречението в закона с препратки към членове които са с препратки към други членове и така докато забравиш кой закон четеш всъщност. Аиде стига толкова, че вдигнах температура.



Публикацията е редактирана (03-05-11 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: boni   
Дата:   03-05-11 11:04

Сещам се за "Пътеводителя" - Вогоните идват да разрушат земята, народа протестира че не е знаел за плановете за междугалактическа магистрала, а главния вогон вика - как не сте знаели бе, ей ги тука плановете в Алфа Кентавър, на две крачки от вас, няма и 3 светлинни години. Да бяхте дошли да се поинтересувате какво става във вашата област...

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: nastradin2   
Дата:   03-05-11 11:44

Е добре, де...АЗ като не съм счетоводител - нито професионалист, нито любител и прочетох чл.52 ал.1от ЗДДФЛ, стигнах до единозначното убеждение, че след като към 31.12.2010 год имам само един работодател, който ми е изчислил данъчните вноски за миналия период - не следва да подавам декларация...А то какво излиза - в закона пише едно, ама НАП си го тълкуват другояче...Абе, аман от безумици бееее...Вчера цял ден побърках компетентните служители в Агенцията и никой не можа да ми даде еднозначен отговор. Правистите обаче са категорични, че не следва да подавам, защото тълкуванието на закона не било мой прерогатив...нито на НАП[smilie7] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 17:32

Цико, сори за засягането - неволно е. Живеем в интересно време, даже някои го определят като преходно.
Много бях впечатлен, че във Великобритания образованието не било барано 200 години и пак било добро, ама не знам дали още държат.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Vinsent   
Дата:   03-05-11 17:47

asahi написа:

>
> Много бях впечатлен, че във Великобритания образованието не
> било барано 200 години и пак било добро, ама не знам дали още
> държат.

Английския търговски закон (имам го в оригинал) е създаден или в края на по-миналото столетие или в началото на миналия век (не мога сега да проверя това) и има само една поправка, едно изречение през 50-те години на миналия век. [smile]



Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: netLady   
Дата:   03-05-11 19:18

Във Англия още е в сила закон, забраняващ да се стреля по зайци от трамвая.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 19:20

Е ми така са старите демокрации. Ние не сме от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: Императорът.   
Дата:   03-05-11 19:38

Ха-ха - сравнение с Англия... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Туканка гледат да сменят законите през седмица, та дано устеят да съберат повече от санкции и глоби...
[smilie23] [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Декларация за безработни.
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 19:54

Ти в Англия щеше да цъфтиш само едно полувреме.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.