Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 До кога?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   24-04-11 19:59

Ще ни трепят пияни олигофрени? Имам в предвит случката в Симеоновград.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-04-11 20:02

УЖАС !!!

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: georgi969   
Дата:   24-04-11 20:03

Не знам дали има държава в която да няма такива случаи.Сигурно само в някои мюсолмански държави в които пиенето е забранено.
Лошото е, че за такива случаи няма адекватни наказания.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   24-04-11 20:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   24-04-11 20:08

georgi969 написа:

> Не знам дали има държава в която да няма такива случаи.Сигурно
> само в някои мюсолмански държави в които пиенето е забранено.
> Лошото е, че за такива случаи няма адекватни наказания.


Има. Вярно е. Ама при нас са почти ежедневие. Добре, че поне жертвите не са толкова малко. А и ние научавама само за фрапиращите случаи...

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: boni   
Дата:   24-04-11 20:12

Десетки пъти съм минавал от там. На влизане в града от Харманли, пътят е идеален, тъкмо преди година завърши ремонта между Харманли и Симеоновград. Изведнъж обаче асфалтът свършва и влиташ директно в разбит паваж с големи дупки. Ако е влетял, както говорят с над 100км/час, просто няма шанс да не излети от пътя.
Всеки път като влизам в тая отсечка се нервирам, че направиха над 10км отсечка и последния 1км до моста го оставиха с дупките. С дупки и без дупки обаче, няма оправдание за каране с такава скорст в населено място.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: slivenski   
Дата:   24-04-11 20:14

много тъжно, наистина... Бог да ги прости децата... гледах новините и чак ми се доплака... [smilie21] [smilie21] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Славов   
Дата:   24-04-11 20:14

Сега се прибирам от Симеоновград /родния ми град/, катастрофата става на 50 метра от дома ми, където в момента живее брат ми. Познавам почти всички от починалите и пострадалите деца, както и тези от колата.
Видях се с родителите на едно от починалите деца.... голяма трагедия....нямам думи.... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: feliz   
Дата:   24-04-11 20:14

мен ме дразнят журналята - стана ясно, че са се състезавали с друга кола, шофьорът е бил без опит /взел книжка преди 2-3 месеца/ и е пил, а се опитват да изкарат, че пътят им бил виновен. Видите ли, държавата пак ни е виновна, че не е оправила дупките.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: summer09   
Дата:   24-04-11 20:16

Всичко си зависи от нас... Не са ни виновни управляващите, не са виновни законите!
Всичко е в главите ни. Ако ние не си помогнем, няма кой да го стори вместо нас. Сами не си изхвърляме боклука в кошчето, а искаме другите да го правят?!
Трябва нещо голямо, много ГОЛЯМО, да се случи, за да се промени изцяло мисленето ни! До тогава ще продължаваме да страдаме от "болестта на българина".

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: pepi   
Дата:   24-04-11 20:17

Дупките са виновни...[smilie2]

Скоростта от 100 км в населено място не е...

Алкохола също няма роля...

"Засиленото" полицейско отсъствие...

Продължавайте да си обучавате децата как се дават 20 кинта на старшината, после когато ги погребвате, обяснявайте че дупките са виновни... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: boni   
Дата:   24-04-11 20:18

Пътят, че е много зле е вярно, там с повече от 30 не може да се кара. Виновен разбира се не е пътя, защото ако си караш с разрешената скорст няма проблем. Да не говорим, че е шофьорът е пил.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: netLady   
Дата:   24-04-11 20:19

И към всичкото това, дето Бони казва - липсвал и капак на шахта.


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: boni   
Дата:   24-04-11 20:22

И така да е, при 40км/ч най-много да си счупиш колата, няма да излетиш и да пометеш толкова народ.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: pepi   
Дата:   24-04-11 20:26

Нет лейди, стига глупости!

Причината не е липсващия капак на шахтата!

Със 100 се кара по магистралата, а не в града!

Алкохол и автомобил= на смърт!

Корупцията= на смърт!

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: cicomanco   
Дата:   24-04-11 20:27

Карането в нетрезво състояние или под въздействието на дрога, трябва да се разглежда като опит за умишлено убийство и да се наказва по съответния начин!
Иначе няма как![smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: pepi   
Дата:   24-04-11 20:30

Има как, ако стане, ще намалее печалбата на мафията контролирана от МВР, ДС...

Такаче не се надявай в кочината БГ!

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: boni   
Дата:   24-04-11 20:33

Там имаше ли канализация? Не съм виждал шахти по улицата.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-04-11 20:34

[smilie23] Ще я затрием тая родина по тоя начин


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: netLady   
Дата:   24-04-11 20:41

Абе, книжки взимат незнайно как, без никакъв опит и умения се мислят за състезатели, нямат навици да спазват правилата и като прибавим лошия път - ей ти трагедия, почернила шест семейства. Отгледани деца са си отишли.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   24-04-11 20:48

netLady написа:

> Абе, книжки взимат незнайно как, без никакъв опит и умения се
> мислят за състезатели, нямат навици да спазват правилата и като
> прибавим лошия път - ей ти трагедия, почернила шест семейства.
> Отгледани деца са си отишли.


Абе и баби и дядивци да бяха... Лошият път изисква адекватно шофиране. Не е виновен липсващия капк, кактосе опитват да изкарат и кретените от Блиц. Виновен е шофьора, виновен е този, който му е дал да кара. А иначе - книжки винаги са се давали на неопитни хора.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: boni   
Дата:   24-04-11 20:52

Какъв капак, скоро коментирахме с познати, докато минавахме от там, че май няма канализация, защото не се виждат шахти и предположихме, че вероятно задържат ремонта на отсечката заради очаквания строеж на канализация. Има големи дупки, но шахти не съм виждал.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: georgi969   
Дата:   24-04-11 20:55

Къв капак, кви 5 лева.
Не може да караш в населено място със 100, при това пил, и липсващ капак да ти е виновен.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Vector   
Дата:   24-04-11 20:57

NeDDRaG,
Напротив, И липсващия капак е виновен, И общината е виновна за неопрвения път, И родителите на водача (и на собственика) са виновни.... тия трагедии не идват ей тъй от нищото. Е, ясно е че най-голяма е вината на водача.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   24-04-11 21:38

Когото и да обвинявате статистиката е неумолима. Следните фактори поединично или в комбинация са предпоставка за ПТП:
1. Шофьор с малък стаж, обикновено до 29 години.
2. Тъмна част на денонощието.
3. Весела компания, употребила алкохол.
4. Водач, употребил алкохол.
5. Далеч от голям град и полицейско присъствие.

Моето лично мнение е, че към отговорност в такива случаи трябва да се подведе и компанията в колата - убиец. Вероятно ще трябват законови промени.

Съболезнования на опечалените.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: gogo   
Дата:   24-04-11 21:41

Като хлапе загубих 4 приятели в катастрофи... [smilie2]
От тогава, на моменти, имам неистовото желание да набарам на момента някой, който ме засича или се мисли за състезател или за хитрец на пътя или за МГР (Много Голямата Работа) щото е набарал на тате ключовете или ... а уж съм спокойна и човеколюбива личност ?! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Lalinda   
Дата:   24-04-11 23:01

Лека им пръст.
Отишли са в един по-добър свят.
Дори не са разбрали какво става...

Казаха, че преди да отидат да се черкуват, до 11 и половина играли карти...

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: hristov2256   
Дата:   24-04-11 23:01

Бог да ги прости, Бог онова, Бог това, в крайна сметка се чудя от какъв зор му паля свещичка на тоя от горе дет гледа такива изпълнения. [smilie23]

После на кво да вярваш, хах, ебати живота. Дори, когато си мислиш, че си напълно осигурен, пак ще се намери някой да те пречука.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-11 23:46

***** кретена шибан [smilie23] тоя катил малоумен как ще живее след това?! [smilie23] употребата на алкохол трябва да е супер утежняващо вината обстоятелство и олигофрени като тоя да гният до края на живота си в затвора [smilie23]
абе каква е тая съдба ненормална - събирали се на празници и точно на това място и шестимата... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-11 23:49

а какво стана с оная дебилна освинила се крава, която отнесе една кола в Перник май и утрепа няколко човека?! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   25-04-11 00:27

Питай Гугъл с думите:
катастрофа мерцедес перник пияна

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: logrus   
Дата:   25-04-11 01:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: hiron   
Дата:   25-04-11 02:51

Не е нужно да откриваме топлата вода , нещата са измислени отдавна , но няма кой да ги върши или по - точно няма кой да контролира .Според мен нещата стоят така:На първо място е виновно Липсващото полицейско присъствие , където и да било .Тук някой ще кажат , ама те не могат навсякъде да пазят.Тва е така , но когато не ги знаеш къде са , то със сигурност ще бъдеш по- внимателен, а тях просто ги няма никъде.Едно време си спомням как за щяло и нещяло спираха и проверяваха и хората имаха повече респект от тях , сами си вдигаха крака от гаста , а сега се срещат мнения от вида - не могат да ме спрат ей така , без нищо.Даже и да си най - идеалния като има един такъв кретен , жална ти е майка после .Джегитите си мисля , че само това ще ги стресне, защото в другите Нормални държави това е начинът да бъдат подсещани и стряскани.И крайно време фрази от вида ама тоя не го спират , а мен ме спират да останат в миналото , но тва отново си зависи от тия въпросните другари от МВР , които за едни могат , а за други - не .Мисля , че в тази насока трябва да се мисли , а не какво сега да го правим този -да го бесим ли или да го режем на парчета.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Diandimov   
Дата:   25-04-11 04:51

Много грозна история.

..
..
..


Явно наистина няма ченгета където трябва да има.

В щатите си ОСОБЕНО внимателен точно в малките населени места.
Защото има един шериф и някой и друг полицай, и те само това правят - чакат някой да им напълни бюджетеца.

В големите градове както и да е, но в малките населани места си абсолютно нащрек.

Нощно време изпреварвам в някакво село един, правя го легално и безопасно.
Той се движи в лимита, а аз - тогава пресен още - карам с поне 10 мили отгоре.
Владееше ме повече българския начин на каране тогава.
И като го задминавам, човека ми свирка!
Един вид какво правиш, тук живеем ние, а ти преминаваш само.

Фана ме срам,честно.
Оттогава имам едно наум.
Но човек става човек едва като се озове в цивилизацията.
Можеше и да ме рапортува тоя местен, те много от тях са сътрудници на полицията. Но не ме.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Diandimov   
Дата:   25-04-11 05:23

Промилите алкохол са само една страна от проблема.
Те, съчетани с умора или недиспиване, лоша храна, стрес, възраст, и прочее, имат друго значение.

Странното е друго - как така една кола може да удари смъртоносно 6 човека.
Движел се е със 100. Това не е много, това е към 63 мили в час. На много места с ограничение 55 дори няма да те спрат ако караш с 63.
За сравнение - разрешената скорост в квартала ни е 45 мили, тоест към 72 километра в час.
И пак никога нищо лошо не е ставало!

Ще кажете по- тесни пътища.
Но тогава и тротоара би следвало да е много тесен!
Шест човека биха могли да ходят на по двойки, през поне 2 метра дистанция между двойките.
И ако забележат някаква такава летяща кола към тях, какво правят? Разпръскват се панически.
Инстинкт!
Това вече е доста голям периметър, в който една кола не би трябвало да убие 6, още поврче, че тя ИДВА - бръмчи, тресе се, ти не си неподготвен.

Както и да е.
Станало.

А не би трябвало да стане!!!




Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: alba_luna   
Дата:   25-04-11 08:19

Бог да ги прости децата https://photo-forum.net/joro/emoticons/40.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/40.gif


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: djogata   
Дата:   25-04-11 11:34

Диане, колата се е ОБЪРНАЛА. Шофьорът е карал бързо, изгубил е контрол, излязъл е от пътя и се е ударил в стълб. Такива удари стават най-често на кръстовища - шофьорът се опитва да завие по напречната улица с висока скорост, не успява, и се удря в някой от стълбовете на кръстовището - където ги има в изобилие.

В случая след удара в стълба колата се е обърнала, и почнала да се търкаля, при което сблъсъкът между нея и хората е бил като топка за боулинг и кегли, колкото и цинично да звучи.


Движение със 100км/ч означава 28 метра в секунда.

На човек, забелязал опасност, му трябват няколко секунди, за да реагира. Първо, половин секунда, през която мозъкът да обработи постъпващата информация и да определи, че има опасност. После още половин секунда, докато командите от мозъка задействат рефлексите, и мускулите почнат да се съкращават. После, още поне 2 секунди, за да се покрие достатъчно разстояние и да се измъкне от опасната зона. Общо, поне 3 секунди.

Еми, при 100км/ч за 3 секунди се изминават 70-80 метра. Тоест, никакъв шанс за реакция - когато колата е била на 70-80 метра от тях, те едва ли са можели да я определят като опасна за тях, защото се е движела по пътя. Дори и някой да е можел да предвиди, че колата ще излезе от пътя, той е нямал как да изчисли къде точно ще стане това и каква ще е траекторията на колата след това - така че не знаеш накъде да бягаш. Когато е излязла от пътя, колата едва ли е била на повече от 20-30 метра от тях - тоест, вече са имали по-малко от секунда за реакция. Абсолютно недостатъчно време за каквото и да било.

При такива случки само екшън-героите по филмите се измъкват, но те повечето са последователи на Чък Норис.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-11 11:37

Начи филмите.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: мара   
Дата:   25-04-11 11:37

агресията и безмозъчното поведение по един или друг начин толерираме всички ние. уви. понякога даже го възпитаваме.
тва кофти път, дупки, шахти - да мпгат да прецакат нещата повече, ама не са главното. главното е в субективния фактор. ако всеки прави каквото трябва, просто няма да има такива неща. е, нека да не е всеки, нека има изключения. ама при нас пропорцията е обратната.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-04-11 12:14

ех...[smilie2]

за съжаление пак "българската болест"..


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: djogata   
Дата:   25-04-11 12:34

Оня ден гледах един филм - "За един по-добър свят".

Там главният герой беше лекар, който ходеше до Судан и лекуваше безплатно хората.

Част от пациентите му бяха бременни жени, жертва на местна банда главорези, които по някаква причина разсичаха коремите на бременните жени, по този начин убивайки бебето, и, много често, и майката.

Та, в един момент главатарят на въпросната банда главорези получава тежка инфекция на крака и идва при доктора с молба да го излекува.

Така докторът бива изправен пред тежка морална дилема: клетвата му на доктор и мисията му в Африка повеляват той с цялата си съвест да оказва помощ на всеки нуждаещ се пациент. Същевременно, този човек е отговорен за смъртта на много хора, и с решението си да го лекува, лекарят ще предизвика огромно разочарование и неприязън сред всичките хора от обкръжението му, защото техните семейства са директно потърпевши от престъпленията. Освен това остава и гузната съвест, че чрез действията си е помогнал на убиец, който ще продължи да върши престъпления...


Пиша това в тази тема, защото в новините за катастрофата с шестте убити младежи се казва, че докторите се борят за живота на шофьора. Та просто си помислих - дали през ума на тези доктори са минали мисли, подобни на дилемата, описана по-горе, знаейки, че се опитват да спасят някой, който преди малко поради собственият си кретенизъм е убил 6 човека?

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: nastradin2   
Дата:   25-04-11 12:37

Жалко за децата! Лека им пръст!
Нека тежат на съвестта не само на идиотчето, дето се е правило на Шумахер на пияна глава, а и на тези дето са му дали книжка и са му преотстъпили чужда кола....

Аз съм минавал няколко пъти по тази улица - състоянието й е, като на почти всички улици в страната. Караш бавно и всичко се разминава само с псувни по адрес на кмета и българската действителност...Но от тях не загиват хора...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: princess_Lia   
Дата:   25-04-11 17:03

Това с филмите е много опасно.
Тук до нас стана една катастрофа - слава богу, в неделя сутрин, та не е имало жетрви - едно БМВ със 160 км/ч насред града. Младежи пийнали, може би и дрогирани, карали доста бързо, след което ги засича полицията и тръгва след тях. Те решават да бягат, и бягайки се нацепват в едно бетонно стълбче по средата на двулентовия път, който показва че от едната страна минават автобусите, а от другата колите. Колата изкъртва стълба (който е пластмасов знак) с бетонната плоча отдолу, поне на метър надолу (гледах дупката после). След това се преобръща и лети в продължение на 150 метра - до другия светофар. Ние минахме може би 20-30 мин след това през кръстовището. БМВ-то приличаше на смачкана консерва. Ето това е резултатът от гледане на филми.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: hiron   
Дата:   25-04-11 18:26

Искам да попитам знае ли някой какво стана с пустите им камери , които заснемаха "нарушителите"?На доста им беше изтекъл срока ли какво е и станаха неефективни , после пък не можели да събират глобите ...според мен в тях е бъдещето - доколкото знам само в Лондон има около 10 000 камери или може би греша цифрата.Защо не навлизат така скоростно както осталата техника просто не ми е ясно , или по- точно съм сигурен защо ...В онази полицейска Задокеанска държава си мисля , че днешният живот просто немислим без тях - за 5 мин затварят цял град щом е необходимо - явно някой могат , стига да искат , а тука си търкаме езиците и клавиатурите само.Страшно е човек като си помисли , че в 7, 3 млн. държана всяка година ще умрат 800-900 човека по пътищата , а в Обединеното Кралство при 65 млн.май за година бяха 500 !Думите са излишни.



Публикацията е редактирана (25-04-11 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: nastradin2   
Дата:   25-04-11 19:57

Абе камерите работят, уж, ама ефекта...[smilie8] Пък и за какво да бързат да заработят? Като те спре катаджията, как иначе ще ти рече:"И ся, кво праИм, ся...?"https://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: djogata   
Дата:   25-04-11 20:35

Hiron, в Лондон има 10000 камери, но това е общият брой на камерите, а не трафик камерите.

Ако броим камерите в София по същият начин, то сигурно ще изброим стотици, ако не хиляди - има камери по бензиностанции, супермаркети, молове, банки, банкомати, и къде ли още не.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   25-04-11 22:05

Каква бше катастрофиралаъа кола? Прилича ми на любимото ми купе Renault Megane Coach?

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: djogata   
Дата:   25-04-11 22:12

Някъде по статиите пишеше Опел Вектра

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   25-04-11 22:13

Май да. Яка деформация.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-11 22:30

Затова смятам за правилно до 21 да се води човек малолетен.
Не можеш да пиеш, не можеш да караш.


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: djogata   
Дата:   25-04-11 22:39

Ми, за възрастта не знам. По-скоро опитът зад волана имат значение, не само възрастта.

Този е бил на 23, което е повече от 21.

В Америка е малко странно с възрастите между другото - примерно, за да станеш войник са достатъчни 18 години, тоест като си на 19 можеш да идеш някъде по света и да трепеш хора, но нямаш право да пиеш една бира.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   25-04-11 22:42

Към началото съм описал статистическите фактори. Опитът е функция на километрите, но отговорността зависи от годинките. Изключения, разбира се, има, но статистиката е неумолима.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: djogata   
Дата:   25-04-11 22:47

Когато още бях млад и зелен, на много места не ми даваха да наемам кола над 90 коня - примерно при едно пътуване в Ирландия бях запазил Опел Вектра, но трябваше да се задоволя с Пежо 307 1.4л.
Но на същата възраст ми даваха да наема тритонен микробус [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Todd   
Дата:   25-04-11 22:52

Аз нема да кажа нищо - 1000 пъти съм го казвал.

Просто българска работа - мизерия !!!

Бог да ги прости децата !!!

[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-11 23:14

Казват че 21 не е случайна граница.
До навършването на 21 нещо в мозъка още не се било образувало като хората, а то отговаряло за преценката. Ако направиш нещо, какво ще произтече от това.

И друго: ако това стане тук, тези домакини при които въпросните са били на гости и са пили, също ще бъдат подведени под отговорност.
Просто е незаконно да сервираш алкохол на някого, да се напие той, и ти да го пуснеш да кара.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: djogata   
Дата:   25-04-11 23:16

Димов, човекът, който е пуснал "шофьора" да кара, в момента е в ареста. Така че не само в Америка е така.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Diandimov   
Дата:   26-04-11 00:41

Имах предвид не този дето му е предостъпил колата си, а домакините дето са им наливали пиенето

Нали разбираш?

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   26-04-11 22:10

Слушам ги сега съселяните на катастрофиралата компания:
Момиче сътрапезничка (цитирам по памет) - "ми те не са пили много. То 5 литра бира за 5-6 човека няма и литър. Как му е показало толкова? Да не е пил нещо друго?"
Продавачка на бензиностанцията - "ми той щом кара кола значи не е бил много пиян".
Ето в такава обсъановка се напиват убийците на пътя.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: canonio   
Дата:   26-04-11 22:16

Защо само алкохол ви е в главата? Във Варна вече има два случая на тежки "сутрешни" злополуки след употреба само на дрога. Има синтетика, която дори изследванията на кръвта не могат да изобличат...
Нещата не са добре при младежите.... Все си мислех, че в малките градове те са по-щастливи и по-защитени, ама явно греша...

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: djogata   
Дата:   26-04-11 22:19

Не виждам нищо странно в мнението на "сътрапезничката". Един литър бира при много хора показва по-малък промил. Така че логично е момичето да се зачуди "дали не е пил нещо друго?" - което по никакъв начин не оневинява нашият герой и не го прави по-примерен шофьор, напротив.

Виж, при тази на бензиностанцията... не виждам логика [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: hiron   
Дата:   26-04-11 23:14

Да си го кажем така - войната по пътищата просто не съществува .Тва е просто игра на убиййци и жертви и въпроса е кога убиецът ще напипа жертвата , това се отнася за абсолютно всеки от нас!Седит си едни полицайчета с радарчета насочени в няква посока и се радват , че скоро ще им дойде заплатата , а нашенските момчета като видят да святкат фарчена„не знам дали го има другаде “ и намалят , а след тва гас до ламарината.Тва е с години така - даже знам едни , които от 30 години са на едно и също място , без да мръднат и 50 метра или просто ги няма никакви.Респекта е майка на уважението.Нито едното го има , нито другото към БГ полицаите , за жалост.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   26-04-11 23:32

Приятели на шофьора Данаил пък разказаха пред bTV, че той е карал автомобил поне 2 години без книжка. Дори разкарвал мляко с камионче. Една от приятелките на младежа - Радка Стоянова често му давала колата си. Именно в нейния дом бил и купонът, от който компанията тръгва с две коли за църква във фаталната нощ и помита шестимата младежи. По думите на Радка било много весело - пиело се бира, играло се и кючек. Пияни обаче нямало.


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: hiron   
Дата:   26-04-11 23:51

Още едно доказателство за липса на истински контол по пътищата и Престъпно безхаберие!2 години без книжка да караш камионче с мляко и кючек да играеш , а!!!![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: djogata   
Дата:   26-04-11 23:58

Забелязва се също така доста интересно отношение към празника и значението му - цяла вечер си къркаш бира, мааш кючеци, после ставаш от масата и отпрашваш с пълна скорост към църквата.

Това точно в коя част на християнската философия е застъпено, че нещо ми убягва? [smilie18] [smilie18]

(всъщност не е много смешно) [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   27-04-11 00:00

Баси, аз в София не мога да си вдигна телефона като карам, пък пичът си джиткал с камионче, ръзбийш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: princess_Lia   
Дата:   27-04-11 00:10

И не само джиткал, ами и мляко разкарвал [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: hiron   
Дата:   27-04-11 00:11

В Чалгарстона няма философия - там е кючек , гюбек ,мазна простотия на тон , дребен тарикатлък и комплекси пред сепеподобните си.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Vector   
Дата:   27-04-11 00:15

asahi,
по селата и малките градчета е така, пие се поголовно, шофира се в пияно състояние поголовно, карат без книжка поголовно...
Да не мислиш че не са го знаели че кара камион без книжка!? Знаело се е, ама си траят по селски, щото всички на село се познават и си знаят кирливите ризи един другиму. Същото е като с кражбите на ток, с бракониерството... Съседа ти е полицай, пръв приятел на баща ти, ма нямал си книжка.. аре ся, няма си разваляме отношенията за една книжка, по Коледа клахме прасе заедно, ядохме, пихме... та те така, за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   27-04-11 00:33

Това много добре го знам - и аз имам село.
Цв.Цв. трябва да уволни местния полицейски шеф. Кметът, като председател на комисията по безопасност н адвижението, може да си подаде оставката тутакси.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: hiron   
Дата:   27-04-11 01:04

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:068yGifsfDwJ:dnes.dir.bg/news/patishta-bulgaria-evropa-7690419+%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8+%D0%BD%D0%B0+1+%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%BD&cd=8&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&source=www.google.bg Много сме далеч от средното европейско ниво , а да не говорим за Англия и Холандия.В такива случаи като този, ако бяхме нормална държава 3-4 глави трябваше да хвръкнат задължително ,та да знаят другите какво ги чака!



Публикацията е редактирана (27-04-11 01:06)

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: ivanov.10   
Дата:   27-04-11 08:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: nastradin2   
Дата:   27-04-11 17:24

Подточка "б" ми допада най-много![smilie24]
Народният съд му е майката!!![smilie9] У-у-у-у-у-у!!!СмЪЪЪЪрт...[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: netLady   
Дата:   27-04-11 19:13

Някой от вас случвал ли се е наблизо до тежка катастрофа?

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: hiron   
Дата:   29-04-11 20:53

Човека си излезе от комата , а този който му е дал колата щял да мине условно.А 6 ШЕСТ! деца бог да ги прости.Не се чу нищо за наказания , за вземане на мерки това да не се повтаря .Всичко е ясно - карал е с несъобразена скорост и пийнал малко за празника , а и пътищата ни са ужасни .Как може да се кара изобщо по тях .Така , че почти е невинен УБИЕЦЪТ ОТ СИМЕОНОВГРАД!Господ да ни е на помощ !

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   29-04-11 21:11

Хирон, да не би съдът да се е произнесъл, че вече коментираш наказанията?

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: hiron   
Дата:   01-05-11 12:46

Нещо не си ме разбрал - не правя коментар на наказанието !Присъда скоро няма да има - ще има една дузина отлагания , болнични , липси на експертиза и т.н. , накрая момчето ще го осъдят ефективно с цялата строгост на закона , тва е ясно , тъй като не е Максим Ставийски или някой с име.По - важното е какви мерки ще се вземат този ужас да не се повтаря - ще се осигури ли адекватно полицейско присъствие по пътищата и защо пристигат само , когато стане нещо , ще бъде ли наказан по някакъв начин тамошният полицейски шеф и безхаберието на местния кмет , както би станало в Истинските държавици .Това е важно.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: pmartinov   
Дата:   01-05-11 13:25

Алкохола не е донесъл нищо добро на никой в този свят !

Когато хората осъзнаят че алкохола е враг на човещината ще престанат да го употребяват.




Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 13:27

Мисля, че мерки ще се вземат. Лошото е, че ще са временни. Имам наблюдения над райони, в които са се случвали тежки престъпления, например Пазарджик. Натегнаха положението за година-две, а сега пак е разхайтено.
Полицията трябва да е по-близо до хората, а и хората трябва да са по-близо до полицията. "Мене не ме интересува" означава съучастие, дори и законово погледнато.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: tofo   
Дата:   01-05-11 13:36

Проблемът не е в алкохола, а в келешите. Прави ги по-келеши. Какво ми пречи един с 0,5-1 на хиляда, дето се движи в дясно и с 50. Пречи ми чукундура, който вчера мина отляво на 4 колони спрели автомобили и направи пред тях десен завой...На червено.[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: pmartinov   
Дата:   01-05-11 13:43



Връзката между алкохола, катастрофите и престъпленията е много характерна.


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 13:44

Проблемите, според статистиката, съм ги описал на 1-ва страница в 24-04-11 21:38.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   01-05-11 13:46

Уф, един олигофрен с бмв, одеве изправи косите на доста минувачи. Добре че не бях с краз да му подам муцуната на краза.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: pmartinov   
Дата:   01-05-11 13:54

Едно копеленце има в махалата ,сложил е една мощна уредба в колата си с едни басове и всяка нощ след 1 часа като паркира пред нас ме буди .Безброй пъти му правих забележка не пожела с добро да се разберем .Скоро ще пиша жалба в районното.
Лошото е че няма свидетели изобщо и е много трудно да докажа че това се случва редовно,поне два три пъти месечно.


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: hiron   
Дата:   01-05-11 14:03

Продължавам да твърдя , че основната вина е на дремещите корумпирани ченгета .Само те имат силата от закона да направят нещо .
Снощи една тумба в продължение на час викаха , пиха в махлата , а накрая с бясна скорост отпрашиха към предстоящият купон.Дано всичко да е свършило нормално.Другарите от районното отново не се видяха никакви дори само да напомнят за себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: netLady   
Дата:   01-05-11 14:15

Всяка нощ по една близка улица се правят гонки. В единия и в другия край седят патрулки. И кво?

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: hiron   
Дата:   01-05-11 14:26

Е тва е - дойдохме си на думата - престъпното бездействие на униформените момченца.Как да го премахнем или да го намалим. Мисля че тва е целта и на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: boyanb   
Дата:   01-05-11 14:30

докато в Бг съдът е една ялова институция...

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: arakiss   
Дата:   01-05-11 14:33

Всяка нощ по една близка улица се правят гонки. В единия и в другия край седят патрулки.

как бездействие, това си е съдействие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: hiron   
Дата:   01-05-11 15:21

Непремеримост от всеки му е майката-снимки , видео ,съдействие от медиите , изоблечаване на корумпирани маймуни по всякакъв начин.Може би и специален сайт е нужен за такава информация , не виждам причина да не се направи. По - нагоре някой на писа как в САЩ са му свиркали като ги изпреварва със 70 км в час и е пълно с такива , които са сътрудници на полицията Целта оправдава средствата и жертвите .Повече креативни предложения са по- добре , а не само да пишем - тва няма да стане , онова няма да стане , защото българинът бил еди какъв си...

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 15:37

Загина момиче в зверска катастрофа край Асеновград

Познайте какви ще са били причините за тази трагедия.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: netLady   
Дата:   02-05-11 09:06

oт кога приказвам, че наказанието, освен всичко друго, за всякакви нарушения трябва да е сваляне на табелите на возилото за различен период от време.[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: мара   
Дата:   02-05-11 15:32

е, в гърция славно се справят и без табели. ма джигити много не забелязах.
а статиите са написани по невероятен начин и с неповторим стил [smilie18]:
"Този път обаче Ахмед обиколил с мръзна газ."

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Lalinda   
Дата:   02-05-11 15:44

В петък, в час пик, около 16.15 ч. видях на Орлов мост, посока изток, някакъв изрод-джигит да кара моторетката си на едно колело...

Вероятно се е опитвал да направи впечатление именно на чакащите на спирката?
[smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Lalinda   
Дата:   02-05-11 15:47

27-годишен блъсна петима тийнейджъри с кола


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: slivenski   
Дата:   02-05-11 18:01

Ндаааа... Тъкмо и аз се натъкнах на тази последната новина... Тъжно много. Народът съвсем изтреще... Никакви задръжки не са останали вече... Нема спирка... [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: мара   
Дата:   02-05-11 18:27

а, то задръжки се създават мноо лесно. нали знайш как е въведено безкондукторното таксуване?

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: Amigo   
Дата:   02-05-11 18:28

написа:

> Ндаааа... Тъкмо и аз се натъкнах на тази последната новина...
> Тъжно много. Народът съвсем изтреще... Никакви задръжки не са
> останали вече... Нема спирка... [smilie21] [smilie21]
>




откъде да ги има [smilie21] виж идиотите в парламенти и правителства, виж съдилищата и тогава искай задръжки [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 18:30

27-годишният успешно се вписва в статистиката, цитирана от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: мара   
Дата:   02-05-11 18:38

а, те тия от парламента щото са внисни...и тах българска майка е учила на почтеност и задръжки...уви...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: realnoncho   
Дата:   02-05-11 18:39

asahi,
от първа точка на тази твойта статистика излиза, че не трябва да има нови шофьори. Да карат само тези с по 10 години стаж пък да си го придобиват където искат.

Има прости шофьори - млади, стари безсмъртно прости!

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 18:44

Aкo мислиш повърхностно може и до такъв извод да стигнеш. Ти можеш да мислиш задълбочено и съответно да стигнеш до по-сериозни изводи. Като заимаш дете в "шофьорска" възраст пак ще се сетиш за това.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: tofo   
Дата:   02-05-11 21:03

За почти всички катастрофи причината е само една. Неразумно каране. Оттук нататък причините за него могат да бъдат десетки. По Митбъстърс направиха сравнение и уморения шофьор веднъж направи 3 и веднъж 10 пъти повече грешки от пилия. Да има статистика за ядосания шофьор? Дали скандалджиски настроената съпруга на дясната седалка не е по-висок фактор за ПТП-та, а?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   02-05-11 21:09

"Неразумно каране" не се подава на статистическа класификация.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 09:51

"В Симеоновград днес ще се проведе шествие срещу влошеното състояние на пътната настилка в града, което създава предпоставка за катастрофи."
А на Гергьовден пак ще се освинят. Добре, че не се ходи по тъмно на църква.


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 09:55

Минути след катастрофата лек автомобил се е забил в друг ТИР, който е бил спрял заради инцидента. В колата, която се е врязала под камиона, са пътували четирима мъже. Те не са пострадали сериозно. Шофьорът на спрелия ТИР разказа, че водачът на леката кола е бил с над 1 промил алкохол в кръвта и не е имал документи.

И на този дупките му виновни, че не е изтрезнал от снощи.


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: netLady   
Дата:   03-05-11 13:23

Абе, човече, ти сега в защита на дупките ли пледираш? Ми естествено, че не се сяда зад волана пил, не се кара с по-висока от разрешената скорост, не ... , но дупките много помагат катастрофата да стане по-тежка или да не можеш да я избегнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: chill   
Дата:   03-05-11 14:20

Автор: netLady
Дата: 03-05-11 13:23

не се кара с по-висока от разрешената скорост
---

Не е достатъчно просто да караш с разрешена скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: CanoniO   
Дата:   03-05-11 14:24

Абсолютно..
в разни тесни улички и с 10 да караш, пак има шанс да удариш я дете, я количка, я някоя баба...щото колите са спрели така, че да не виждаш нищо....

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: tofo   
Дата:   03-05-11 14:45

Много малко общо има между разрешената и съобразената скорост. За превишената само глобяват. При различни условия на един и същи участък разликата между двете може да е в пъти. Какъв знак да сложиш- 10км/ч, щото може да е нощ, мъгла и заледено? Пък и това може да се окаже несъобразена скорост и да се ляснеш някъде...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: netLady   
Дата:   03-05-11 14:54

разрешената скорост е ориентир, а ако можеш да съобразяваш - съобразяваш с пътя, с времето, с възможностите си, с дупките, с настилката, с возилото, с другите участници в движението...

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: tofo   
Дата:   03-05-11 15:15

Важната думичка е съобразяваш...И ориентирът трябва да помага на водачите, а не да храни куките. Винаги застават там, дето някой знак или ограничение не си е на мястото...[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: мара   
Дата:   03-05-11 15:30

възловата дума е СЪОБРАЗЯВАШ...трудна ралта [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: tofo   
Дата:   03-05-11 15:40

И що трудна? Почти всички шофьори си карат безаварийно. Съобразяват. Примерно-преди няколко години по магистралата на силен сняг- до един в колона и с 60. Нема Опел, нема Мерцедес. Това позволяват условията. От време на време някой с джип изпревари, но и той съобразява съответно с възможностите на колата. [smilie24] А имаш разрешена скорост 130! [smile]



Публикацията е редактирана (03-05-11 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: мара   
Дата:   03-05-11 17:14

тофо, така е...ама само докат не излезе джигитът, който НЕ МОЖЕ да съобразява. тогава - късмет, братче. то един на 10000 стига. само требе да омете няколко невинни.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   03-05-11 20:00

"разрешената скорост е ориентир, а ако... "

Нищо подобно. Максимално разрешената скорост е норма, която не бива да се превишава. Всяко друго тълкувание е погрешно, а превишаването - наказуемо.

Не се опитвай да ми приписваш "защита на дупките". Ако искам да кажа нещо мога да го направя ясно и разбрано за всички.

Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 00:17

Коментаторите не си поплюват [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: До кога?
Автор: hiron   
Дата:   04-05-11 20:25

По нашите скъпи медии ми прави впечатление , че се излъчват и пишат само едни констатации , които само стресират хората и не допринасят за нищо.Днес научавам , че в Афганистан умирали по- малко отколкото по пътищата ни , че през последната година броят на убитите се вдигнал , че през изминалото денонощие са загинали отново няколко човека , че несъобразената скорост е основният фактор за множеството катастрофи.А сега щели на електронен брояч да показват колко са загиналите по пътищата до определен момент
.Не показаха веднъж населено място с намалели произшествия , не показаха полицейско управление или човек който е допринесъл за това , не показаха наградени служители или даже обикновени хора , които не са допуснали нарушение с години зад волана .А всички знаем , че поощрението е водеща сила в подобряването на резултатите.След това е санкцията .

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.