Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  180 ..  190 ..  200 ..  210 ..  220 ..  228  229  230 ..  240 ..  250 ..  260 ..  270 ..  280 ..  289  290     всички  напред  последна
 Re: Аудиофилия
Автор: Vinsent   
Дата:   31-10-12 05:48

asahi написа:

> В моя NAS няма детонации.

Ясно е, натам трябва да се отива. Тук изоставам. [smilie2]

Що се касае до музика, облачните технологии и структури на Apple доста добре решават въпроса, не съм в течение Google до къде стигнаха в тази посока. Но все пак, на облаците им нямам достатъчно доверие - а ако нямам интернет в даден момент или на дадено место? Или ако Интернет трафика ми е лимитиран и скъп? Или ако се прецакам и включа iPod-а към компютър където онази досада iTunes-а не е запомнил базата данни? [smilie10] Независимо от облаците NAS-а си е необходим заради независимостта от глобалната мрежа. Разбира се пак остава въпроса със сигурността на запаметената информация.

Тогава закономерно избуяват и проблемите с AD/DA конверторите, щото и там добрите решения струват мъни. За мен, освен това, ще бъде проблем, както дигитализирането на колекцията LP-та, така и конвертирането на колекцията CD-та. [smilie2]

Бе, нема угода, прогреса си е една мъка, ама нали е гъди-гъди! [smilie7]

Аре, хубав ден на аудиофилите! По-късно пак ще съм тук. [smile]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/acbk0953.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-10/rllj2427.JPG


 Re: Аудиофилия
Автор: burnmaster   
Дата:   31-10-12 08:06

Навремето руснаците решаваха проблемите с детонациите като слагаха 1 кило маховик.[smilie18] Но с шумовете и брумовете до последно не се справиха.
 Re: Аудиофилия
Автор: Todd   
Дата:   31-10-12 09:26

Ама имаха сендустенови глави [smilie5] На първият им Маяк 120 електромотора на капстана беше 220 волтов български а механизма се включваше с огромен електромагнит - тракаше като К2

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   31-10-12 09:54

Навремето...

Навремето техниката си имаше едни проблеми, присъщи на технологията за времето. Съответно се решаваха кой както може. Някои решения бяха гениални и мнозина, които знаеха какво става зад/под капака, имаха повод за възхищение.
Сега техниката е друга, проблемите са други, не всичко се вижда, не всичко се знае и поводите за възхищение са намаляли от гледна точка на редовия инженер или потребител. Затова акцентът се измества към онова, до което все още имаме някакъв достъп - кабели, крачета, коркчета и камъчета.
 Re: Аудиофилия
Автор: Vinsent   
Дата:   31-10-12 10:11

Понеже темата е за аудиофили, можем да раздуем малко за колоните. [smile]

Ни си спомням вече всичките ОТ, които са минали през мен! Най-различни по мощност, големина и конструкция, вкл. трансмишан лайн, едни други, на които баса беше на страницата, мраморните на МЕИ-то, американски, японски и европейски концепции, и т.н. и т.н.

По някое време имах Вега, най-различни размери, вкл. най-големите, като гардероби... [smilie18]

При една командировка в Полша чух някакви руски колони, харесаха ми, доставих си ги. Като ги пуснах в къщи се ужасих, звука им беше много лош в сравнение с JBL-ите ми в момента. [smilie18]

TANNOY имах два размера. Малките ги взе един приятел със супераудио СД и сега е много доволен. Големите купих от човек. Той ги слушаше с най-висок клас усилвател YAMAHA, на който отклоненията бяха някъде там след 6-тата нула след запетаята. Когато по някое време дойде у нас и ги чу с HIRAGA-то възкликна: ако имах този усилвател, никога нямаше да ги продам! [smilie18]

 Re: Аудиофилия
Автор: Vinsent   
Дата:   31-10-12 10:25

asahi написа:

> ...Някои решения бяха
> гениални и мнозина, които знаеха
> какво става зад/под капака, имаха
> повод за възхищение.
> ...

Наистина, дълго време ме мъчеше мисълта, как са направени двуосните ролкови и касетъчни декове. И до сега, след толкова много години, се кефя на гениално решената механика. Изключвам случайте с независими мотори на всяка ос, както беше при Tandberg и някои други.

 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   31-10-12 10:44

To и вкусовете за музика и качество отидоха на майната си...

Като гледам какво харесват и какво търсят в звука аудиофилите и разбирам защо има толкова спорове по форумите [smilie7]
Направо си е като вица за програмиста и жабътъ [smilie18]
 Re: Аудиофилия
Автор: serjy   
Дата:   31-10-12 11:27

абе то и ти се кефиш на звуци дето ги няма никъде в природата, още по-малко на записа, ама те... [smilie21]
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   31-10-12 12:13

А ти чувал ли си това, което аз слушам, или пригласяш на Асахи [beer]
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   31-10-12 12:17

Сори, нямам такава мисъл в този форум. Обаче като отида на концерт нито ниските са толкова ниски, нито сцената е така точна, за шума да не говорим. Амам пак се получава магията на музиката. Що така?
 Re: Аудиофилия
Автор: serjy   
Дата:   31-10-12 12:21

Не бре Краси, ти сам го изтъкна малко по-горе и понеже съм слушал такива системи с подобно "впечатляващо" звучене, не веднъж, то извода за мен е еднозначен. [beer]
 Re: Аудиофилия
Автор: Vinsent   
Дата:   31-10-12 12:25

Абе нема к'во, на Зала България малко и липсват ниските! [smilie8]

[beer] [beer] [beer]

 Re: Аудиофилия
Автор: burnmaster   
Дата:   31-10-12 12:33

На мен пък китарата ми звучи най-добре в тоалетната.Некъв страшен саунд е.
А и на комшията отгоре ,ариите също.
Има нещо странно в кенефите.
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   31-10-12 12:44

Асахи, явно не знаеш, че доста концерти са под всякаква критика, НИЩО, че са уж музика на живо... и много добри записи звучат у дома по-добре, отколкото голяма част от концертите.

Това ме навежда на мисълта, че имаш доста работа по твоята домашна система явно [smilie7]
 Re: Аудиофилия
Автор: serjy   
Дата:   31-10-12 12:45

въпрос на резонанс. иначе по отношение на тонколоните, моето мнение е, че не трябва да се разглеждат отделно от усилватела. ако се търси прецизен звук, говорители - филтър - усилвател трябва да се стиковат на цяло. не може да се оценява еди кой си усилвател сам по себе си, както и еди кои си тонколони, сами по себе си.
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   31-10-12 12:56

Не си прав [smilie7]

Отивам да обядвам...
 Re: Аудиофилия
Автор: serjy   
Дата:   31-10-12 12:56

...доста концерти са под всякаква критика, НИЩО, че са уж музика на живо... и много добри записи звучат у дома по-добре, отколкото голяма част от концертите.

иди на концерт на квартет, примерно, с акустична музика. не ти ли седи странно, акустичен инструмент, дето се е утвърдил през столетията, изработен от най-добрите майстори, да ти звучи по-зле от записа у вас [smilie5]
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   31-10-12 13:59

Казах доста, не всички.
И не всяко едно помещение пресъздава необходимата атмосфера...

Иначе акустичният инструмент у дома звучи така, както си звучи и на живо [smilie7]
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   31-10-12 14:10

Красито що концерти е изръчкал, докато стигне до тези заключения...
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   31-10-12 16:44

Ами достъчно, Сахи, достатъчно [smilie7]
Не забравяй, че децата ми са в музикалното и имаме вземане-даване с хора на изкуството, концерти, посещения, изяви...
Да, не ходя на всяко щукнало и рекламирано, но ти мен не ме мисли [smilie5]

Та ти помисли върху подобрението на системата си, не прави кутия с говорител след кутия с говорител и усилвател след усилвател, ами направи един, ама истински [smilie5]
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   31-10-12 16:50

Като си толкова музикално образован навярно знаеш тоналния обхват на инструментите, които слушаш. Кой е бил най-басовият акустичен инструмент, който си слушал на концерт, и до каква честота е слизал?
 Re: Аудиофилия
Автор: chill   
Дата:   31-10-12 16:51

Ай, ся, ша са заяждаме с конкретни числа ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   31-10-12 17:01

Абе аз да не ходя с уред в ушите бе...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   31-10-12 17:04

То затова уред не требе бе. Само слушателска и музикална култура.
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   31-10-12 17:10

Уникум [smilie18]

Ем НАЛИ ти казвам, че у дома акустичните инструменти звучат истински и натурално, така, както и на живо [smilie7]
Нашия ме пита за херци, за музикални култури, за глупости всякакви...

Откъде да знам кой звук на колко херца отговаря, това няма НИЩО общо с музикалната култура, това се учи, измерва и т.н. не съм завършвал муз. училище... все едно говоря на съседското дете, дето е 3-ти клас [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Постоянно въртиш и сучиш някакви глупости.
НЕ може нито да разбереш, нито да предположиш, нито да анализираш ТОВА, което се чува у дома - факт [smilie5]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  180 ..  190 ..  200 ..  210 ..  220 ..  228  229  230 ..  240 ..  250 ..  260 ..  270 ..  280 ..  289  290     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.