Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 10:15

С интерес тези дни четох темите за Майкъл Палин, за циганията, за България.
Още миналото лято се втрещих, когато на връщане от гръцките къмпинги минахме и през нашата любима Смокиня. В Гърция - цветя, алейки, украсени със свещи каравани, всичко в бяло, тоалетната мирише на лек парфюм и българката Мария я чисти по три пъти на ден.
Българската Смокиня тъне в мизерия - път, преграден с ограда, паднало дърво по средата, платена тоалетна, в която газиш до глезени в урина, български каравани, до които кучетата на собствениците се валят в остатъци от храна между купища изпити бутилки и неизмити чинии. Това не беше цигански катун, а къмпинг в който ходят всички софийски гъзета.

Всъщност да подновя темата за циганията, ме провокира днешна случка в Градския Транспорт. Знаете как карат софийските шофьори на Градския Транспорт. Отдавна набирам смелост да отида да направя възпитана забележка на някой от тях и да му напомня, че вози и стари хора, които при такова ускорение и спирачки, ще паднат и ще се наранят. На старите хора костите са чупливи, от един счупен крак могат да станат усложнения и да си умрат, както стана с баба ми, Бог да я прости.

И така днес, набива спирачка шАфиора, аз се забивам като снаряд в една преграда, преброявам до 10 да ми мине яда и отивам, да му напомня, че не може да кара по този начин.
Неговата реплика "ела ти да караш" не ме изненада. Не му казах "аз не те карам да вършиш мойта работа, тъпак! ти го буташ тоя прогнил прицеп, само защото не можеш нищо друго!" Искаше ми се да му го кажа, но не му го казах. Напротив, опитах да обясня, че съм се ударила и ще имам синина, да обясня за старите хора и т.н.
За моя най-голяма изненада цялата тълпа от рейса ми се нахвърли на мен! Как съм смеела да правя забележка на човека, че съм била капризна принцеса, ха! щяло да ми стане синина голяма работа, като не ми харесвало, да съм се возела в такси. Направо онемях! Нима тези хора не искат да се возят удобно и сигурно?!
Нека аз да съм принцеса, но нима не искат и техните дъщери, съпруги и майки да са принцеси. По дяволите всички заслужават да живеят като бели хора, но трябва да го поискат, трябва да си кажат "Аз заслужавам!"

Била съм в 12 европейски държави и в повечето ми се е налагало да се возя в градски транспорт. Никога не ми се е случвало шофьорите да карат така и най-страшното - хората да намират това за нормално. Заслужаваме ли си кочинката, в която живеем? Как да излезем от затворения кръг? Направо не знам ....


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: nodoubt   
Дата:   15-03-11 10:23

Заслужаваме ли си кочинката, в която живеем?
да
Как да излезем от затворения кръг?
а де


направо не знам ....



Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-11 10:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: diandimov   
Дата:   15-03-11 10:26

Правило номер 1 - ако един тръгне нагоре, другите отдолу го дърпат обратно.

Не си го взела впредвид, явно.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: alba_luna   
Дата:   15-03-11 10:26

Според мен си заслужаваме кочинката. И мен ме дразнят тези и подобни ежедневни случки, но отдавна разбрах, че това което прави впечатление на мен е част от пейзажа за другите. Просто разликите между нас и масата са станали по-големи. Обаче продължавам с възпитан глас да си отстоявам моето. Та кочинката е мястото където повечето от българите явно се чувстват добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 10:27

[smilie5] Абе щом дори метрото се движи като камион с картофи, значи има нещо гнило в цялата раб'та.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: slivenski   
Дата:   15-03-11 10:28

Как да излезем от затворения кръг?

SOF (Sofia-Vrazhdebna) - Departure Hall

Оттук. [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: alba_luna   
Дата:   15-03-11 10:31

danvan16 - преди 10 дни се качих на автобус в София. В Бургас не ползвам, а в София - само метрото. Но този рейс, на който се качих (413), беше толкова кален, че според мен не беше мит поне 6 месеца. И прозорците бяха кални до степен да не разпозная къде трябва да сляза. И понеже шофьора нямаше билети се возих без. [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: navy   
Дата:   15-03-11 10:32

Ся... някои плащат за силни емоции... ти ги получаваш безплатно и недоволстваш на всичко отгоре... странно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: asahi   
Дата:   15-03-11 10:34

Фрида, шофьорите не са интелектуалци. Сбъркала си тона.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 10:34

Не верно, нищо безплатно няма [smilie5] Биуетчето е уевче (1 лев) [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-11 10:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 10:46

основополагаща грешка на марксизма е, която като гледам битува и до днес е, че битът определя съзнанието. всъщност е обратното. време е да го осмислим. тоест, докато не се промени съзнанието, не можем да чакаме от "някъде" (марс или венера) да дойде промяна в бита ни.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 10:47

как аджеба ще промениш това ... хм... "масово съзнание"?... А пък дали изобщо има съзнание е един още по-основополагащ въпрос [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: PolarBear   
Дата:   15-03-11 10:48

Разправят, че имало два изхода - Терминал 1 и Терминал 2...

За тези, които приемат този виц насериозно, предупреждавам: тези изходи са временни. Циганията налазва целия свят, на места малко по-бавно. Но точно тези места са и по-уязвими...това обаче е друга тема.

Простотията е бедствие, по-страшно от много други. И тя ескалира. Дори и тук това е очевидно, колко само теми се появяват за правопис, чалга и какво ли не още. А те, нещата, са свързани и не може да се очаква, че хора пишещи "незнам" или, в опит за демонстрация на възпитание и култура, изписващи местоименията във второ лице, множествено число с главна буква, когато се обръщат към повече от един човек, да се държат нормално и е (гр)адския транспорт.

ПП В метрото практически няма цигани. Поради липсата на дискриминация - там ги третират като всички останали и им искат билети.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   15-03-11 10:49

Променя се съзнанието. С по-яка тояжка...[smilie8]



Публикацията е редактирана (15-03-11 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 10:50

погледни в турция в каква посока работят. за момента мисля, че щеше да е по-добре да се присъединим икономически към нея, а не към изпърдяния евросъюз.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 10:51

Дано да сте прави, че на някои места се подобряват нещата. Аз сама допускам, че е възможно пътната обстановка да провокира шофьорите да скачат рязко на спирачките. Но нека не забравяме, че и тя се формира от същите хора ...

Асахе, за тона ... опитах се да бъда възпитана, не съм го карала да решава интегрални уравнения ... просто всички са набъбнали като пубертетски пъпки.

Сливенски не съм съгласна, че изхода е на летището. Това е същото, което ми казаха и хората в рейса: като не ти харесва вози се в такси. Не, не ми харесва, но ще остана и ще се опитам да го подобря. Това смятам, за правилно. Както каза и алба луна по-горе - продължаваме възпитано да настояваме .... :)

Смятам, че изхода е точно в недоволството. Не, че трябва да сме вечно недоволни като кисели краставици, да мрънкаме и да мразим, но когато си недоволен се развиваш.
За мен теоритично посоката е такава: това не ми харесва, искам нещо по-добро, работя за нещо по-добро, постигам го!

Друг е въпроса, че нещата са много по-големи от един човек, за да направи разлика. Но ето имаме форуми, където може да се споделя и да се намират съмишленици и опоненти. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 10:53

Мечо, не е само простотията /дори да си го ползвал като някакво събирателно понятие/

Най-често хората изобщо не се сещат. За какво не се сещат ли? За нищо не се сещат : да се отдръпнат малко, за да минат други, да не висят на вратата от първа до последна спирка, да се извинят, ... не се сещат и че не са сами на този свят или айде поне в този автобус, не се сещат и че .....


а бе писна ми! Съзнание, съзнание няма грам... А за простотията изобщо и не ми се говори

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: PolarBear   
Дата:   15-03-11 10:55

Ами простотия си е, Тинти. Тя включва и пълната липса на домашно възпитание.

Може би ако бях написал "простащина" щеше да е по-ясно, но щеше и да е непълно...

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: n1x0n   
Дата:   15-03-11 10:57

Каквото и да си говорим, колкото и да ни е обидно - Палин е прав. Може да не е уловил картинката, но определено е уловил духа.

Най-смазващото за мен в тази държава е бруталното нежелание на хората да живеят добре.

Градският транспорт е отделен разговор - ако за него важаха онези правила, които важат за частните МПС-та - София щеше да остане без 90% от автобусите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 10:59

по едно време бяха налепили бележки "Застани в дясно" на подвижните пътеки и ескалаторите. Не вършеше работа. Бележките изчезнаха. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: navy   
Дата:   15-03-11 10:59

Ибаси...

Това се очертава да е тлъста философско-локумджийска тема [smilie8]

Много постове, много думи, още повече изречения, никой не чете, но много пише... и толкуз [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 11:01

Нейви, аз чета, ма след малко ще се ядосам и ще спра и да чета и да пиша...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 11:02

Абе простотията е навсякъде около нас, дори в нас понякога, но хубавото е, че я забелязваме. Психолозите казват, че половината от решаването на проблема е неговото осмисляне. Сега остава само да се борим цивилизовано с нещата, които не ни харесват.

Аз например няма да се изморя да казвам да продавачката, че не искам пликче за една дъвка и да обяснявам, че за 10 секунди това пликче се превръща в боклук, който един ден ще ни залее. Ако не нас, то децата ни.

Така, че тинти, не увесвай нос. Ще направим едни Тимуровски команди и до всяко добро същество, ще застане поне още едно и тогава предвиждам такъв живот .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Неви, на тебе мислех да отговарям за плащането и силните емоции от предишния ти пост, но се отказах, че темата ще отиде в една съвсем друга посока [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-03-11 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: T_Rex   
Дата:   15-03-11 11:05

Пожарникаря като каза, че е лош материала, какво подскочиха всички?

Еми лош е!

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: diandimov   
Дата:   15-03-11 11:05

Ти верно ли обясняваш това на продавачките?


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: T_Rex   
Дата:   15-03-11 11:07

До снимката за вода в Япония:


https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/mgxw7366.JPG
http://85.14.28.164/d/images/slideshows/0000010102-middle.jpg

мисля, че перфектно ще стои една от блъскането за суджуци в Банско!

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 11:07

хич и не увесвам нос, но понякога необуздано се вбесявам. Всеки ден съм по транспорта. Хората, които имат някаква култура на ползване на обществени превозни средства наистина се броят на пръсти.

следващия път ще попитам на уше поредния обелчанин застанал с гордо изпъчени широки рамене още от Стадион В. Левски на вратата дали мисли да слиза на центъра или си пътува до село.

Разбира се, ще си изпрося боя или най-малкото "общественото" негодувание, че правя забележка на горкия отруден пътник. Ай сиктир! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: n1x0n   
Дата:   15-03-11 11:07

Не, не ми харесва, но ще остана и ще се опитам да го подобря. Това смятам, за правилно.

Да ти кажа ли... последните 20 години от живота ми минаха под този надслов.
Рано или късно обаче, всеки разумен човек трябва да си даде сметка, дали целите, които си поставя са дори теоретично достижими. Обичам предизвикателствата, но някои каузи са абсолютно безнадежни... пък живота не е безкраен.

Не можеш да помогнеш на хора, които не желаят да им бъде помагано.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: slivenski   
Дата:   15-03-11 11:09

Frida, аз не искам да си съгласна. Всеки сам си решава. Но ти самата си го написала, че хората са ти скочили, защото си се опълчила срещу простотията...
Малцинството не може да промени мнозинството. Особено когато разликата е толкова голяма, колкото в тази страна.
От сто души в рейса, един ще се обади, другите 99 ще го псуват. Това е и навсякъде.
Ако не искаш да играеш с хорото, псуват те, отхвърлят те, не те искат.
Аз не мога по цял ден да се карам с шофьори, с магазинери, с обслужващ персонал, с разни чиновници и така нататък - с хора, на които не стига, че плащаш, ами те и псуват за това.
А българите сме си такива не само в БГ, но и навсякъде.
Наскоро една позната ми разправя, как като отишла по работа в Чикаго, двама тюфлеци от тези, дето носят куфари на летището, я напсували на чист български, без да подозират, че е българка... Ей така, без нищо. Не им е била симпатична. И последвало "Глей я тая овца, да и е@а майката проста". Тва е - манталитет.

Ние сме един малък, но за сметка на това изключително прост народ. [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 11:10

Да обяснявам им го - тъпо и упорито!

Наскоро гледах един документален филм за хората, работещи в Холандия. Отиват там, понеже тука е гадно. Там работят незаконно на турците и мароканците, които прибират 60-70% от техните надници, те ги мразят, мразят холандците, мразят всичко, но стоят там и търпят да се отнасят с тях като с бели роби. Защо? Никсън го е формулирал чудно: "Най-смазващото за мен в тази държава е бруталното нежелание на хората да живеят добре."


Никсън, ами понякога се изморявам, понякога виждам други хора, които се борят и ме зареждат и мен с ентусиазъм. Например в новата ми работа чалгата е забранена! [cool] undefined Като видиш такова нещо, като прочетеш във форума, че и други хора забелязват същите неща като теб, виждаш, че тая битка не я водиш сам. Не ти ли става мааалко по-добре.



Публикацията е редактирана (15-03-11 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tycoon   
Дата:   15-03-11 11:13

Frida, и аз така отивам да разгледам галерия "Видове", качвам се, поглеждам какво става вътре, а модератора набива спирачки. Аз получавам интелектуални синини.
Питам авторите това ли искат, а те ми отговарят да си купя 2 фанелки на AC/DC.

"Преброявам до 10 да ми мине яда и отивам, да му напомня (на модератора), че не може да кара по този начин". Само че модератора вече не говори;) Той не е човек, неговото лайно е прозрачно и не мирише.

"Хеви метъл" казвам си.. "Фрида ще оправи нещата"[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 11:17

Frida не си сама, спокойно [smilie24] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 11:18

Тайкуун, интелектуалните синини, ще те направят по-силен духом. Не чакай Фрида да оправи нещата. Като не ти харесва нещо - възроптай, пиши на админ, че не си доволен от модераторите. Кажи му, че ти можеш да вършиш по-добре работата им. Нека назначат теб. Аз съм съгласна да се разменим. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 11:20

някой по-горе спомена, че с правилната тояга се оправяло съзнанието.

Уви, не мога да се съглася. Има неща, които не мога да се регламентират. От онези неща, които искат векове от усилия, като тези на Фрида...

Аз няма да го доживея и като никсъна си казвам, че идва време да преосмислиш личните си битки.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-11 11:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 11:22

Тинти, векове усилия, но на тоягата, не като на Фрида [smilie3]

Тоягата навсякъде е взимала и взима важните решения. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 11:26

И такаа, да взема да се аргументирам, преди да са ме пратили за магданозени кифтета ..

Шофьора на рейса не е нужно да го убеждаваш. Той вече знае всичко и никой не може да мъ дава ъкъл!!!
Обаче .. ако му резнеш заплатата знаеш ли как бързо ще си смени мнението.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 11:28

с нервенето, ако имаш желание и инат винаги можеш да се справиш, данване. Всеки си намира начините.
И аз съм ги намерила... иначе до сега да съм се гътнала [smilie5]

Просто напоследък ми се налага да пътувам в най-пиковите часове и темата на Фрида ми дойде дюшеш да изпусна още малко пара [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tycoon   
Дата:   15-03-11 11:29

Фрида, няма какво да роптая, това не е НАП. Аз изказвам мнение.

Говоря за нивото на естетическото им чувство, естетическото им усещане и на творческата им подготовка ("творци" и модератори)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 11:30

Пускай, тинте! Тегли им една майна тука, че на живо да си спокойна и непоклатима като ледник на глобално затопляне. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-11 11:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: n1x0n   
Дата:   15-03-11 11:35

Тоягата никога не е решавала нищо. Както са казали древните - възпитава не наказанието, а усещането за неговата неизбежност.
Няма ли редовно налагане на закона, без изключения, без привилегии - все едно няма закон - колкото и да е строг, добре формулиран и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 11:35

Ето пример за върховна простотия [smilie5]
http://www.liveleak.com/view?i=2de_1290808778

Навсякъде я има в най-разнообразни форми.

А една от най-характерните е да смяташ, че единствено и само ти си прав и като следствие да не се съобразяваш с никой.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 11:37

Никсън, точно това се има предвид под тояга - тя винаги да застига в подходящия момент [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 11:38

Така е, визов е прав! Човек трябва да следи и себе си ... хубаво е да има наоколо си хора, дето не ги е страх да му казват, като се самозабрави понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   15-03-11 11:38

С правилната тояжка става номера. Малко по малко- за изхвърлено боклуче, за вдигане на шум, за туй, за онуй...Според внушението - и тояжката. И не е въпросът до българите, а до условията. Като излезеш навън си съвсем друг човек- съобразяваш се с околните. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   15-03-11 11:41

Колко пъти съм ви казвал че мизерията е духовно състояние !!!

Ама все се пробвате да спорите с мен .

Българският народ е заразен с нея не от сега , не от вчера .. още от преди турците да дойдат по тия земи !!!!

За това сме на тоя хал и сега ...

[smilie7]

P/S - кога остена е здрав говедото оди в пътя .Ама някой си мисли че стадото може без сопа - ама не ще деба .... 20 години вече оди като гламаво !!!

[smilie5]



Публикацията е редактирана (15-03-11 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ejko   
Дата:   15-03-11 11:49

"възпитава не наказанието, а усещането за неговата неизбежност."[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Lalinda   
Дата:   15-03-11 11:50

Ох, както вече писах на няколко пъти, единствените хора в квартала, които са ми предлагали помощта си, докато СЪБИРАМ БОКЛУЦИТЕ ПОКРАЙ ПЪТЕКИТЕ ДО БЛОКА И ОКОЛНИТЕ ЗЕЛЕНИ ПЛОЩИ, са ЦИГАНИ.

Та, последния път, в събота следобед, един ЕЛЕГАНТЕН И УСМИХНАТ циганин ми каза:

КОГАТО Е МРЪСНО В ГЛАВИТЕ, Е МРЪСНО И НАВЪН.

Не бях чувала такова обобщение, но се съгласих ОДМАХ с циганина.

Новата ми акция е по обед и вечерно време ДА ЗАТВАРЯМ КАПАЦИТЕ НА КОНТЕЙНЕРИТЕ.

Поне нощно време вятърът да не духа НЕЗАВЪРЗАНИТЕ от МЪРЗЕЛ пликове насам-натам.

Ако в главите ви наистина е мръсно, не очаквайте нещо навън да се подобри.

Започнете с прочистване на ГЛАВИТЕ си.

Мда, пък нека ви се струвам досадна и да се срамувате, че някой от роднините ви е от същата зодия като моята.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-03-11 11:52

При разговора си с шофьора, трябва да демонстрираш решителна увереност и да покажеш, че си на крачка от скандала, но все още да си в спокойните води на добрия тон. Тогава те взимат насериозно. Не им задаваш сложни въпроси, а такива на които биха могли да отговорят кратко и ясно.

Пример:
Качвам се в автобус, последен съм и вратата се затваря малко преди да се кача. Затиска ме... С бодра крачка и леко присвити вежди стигам до шофьора. Задавам му въпроса: "Възможно ли е да сте по-внимателен с вратите, когато се качват хора?". Последваха секунда чудене, повдигане на раменете и репликите "Съжалявам, извинявам се...". Отговорът ми съдържаше потвърждение за прието извинение и пожелание за лека работа. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 11:55

Никсън, ежко, Лалинда, Албирео [smilie24]

Егати съгласието настана ... направо влизаме в комунизма ... [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-03-11 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: navy   
Дата:   15-03-11 12:00

Лалинда... ами може да са та помислили за един от тях [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   15-03-11 12:01

tycoon

"Видове" изначално е с идеята "Какво е искал да каже автора!?!".

За другото. Сега, като погледна назад, става ми малко тъпо понякога. Очаквах за тия 20 години да се попроменят нещата. Явно еволюционният принцип ще надделее над революционния. А, че сме си свине, свине сме си. Да бяхме лебеди, да спретнем езерце, а то шопари и те ти кочина. И малко позитивно. От известно време гледам, че София стана малко по-чиста (пу да не им е уроки).

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ejko   
Дата:   15-03-11 12:19

По-чисто е в София и аз го забелязвам. Нещата се развиват, но толкова бавно, че за хората граничи с незабележимо. И всичко това съчетано с неизменното митологизиране на миналото и ни се струва, че всичко става все по-зле, а това ни обезсърчава. Губим желание за промяна (тези, които са го имали) и ни обзема някаква леност и меланхолия. Накрая на показ остава единствено крещящата простотия, защото тя не е меланхолик, а има *бати свръх активността...
Простотията е сангвиник...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: dimi2007   
Дата:   15-03-11 12:21

Автор: ejko
Дата: 15-03-11 11:49

"възпитава не наказанието, а усещането за неговата неизбежност."
----------

Като че ли всеки планира престъплението/нарушението така, че да не го хванат и да избегне наказанието, т.е. наказанието не може да се презумпира като неизбежно....

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 12:23

Накзанието никога не е неизбежно, но вероятността да ти се размине трябва да е възможно най-малка [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 12:27

Всеки прекрачващ границата на закона го прави с презумцията, че няма да бъде наказан. Това дали ще бъде наказан и дали ще се превъзпита няма никакво значение за самият него! То няма за цел да дава възмездие. Наказанията са "инвестиция в бъдещето", тоест един го отнася с достатъчна интезивност така, че други които са на границата да извършат нещо неведно да се възпрат.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: milenstiv   
Дата:   15-03-11 12:34

Напоследък "българщината" ме отвращава повече от циганията...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: dimi2007   
Дата:   15-03-11 12:39

Автор: vizov
Дата: 15-03-11 12:23

Накзанието никога не е неизбежно, но вероятността да ти се размине трябва да е възможно най-малка
-------

Затова се набляга на предохранителния етап, а не на наказателно-процесуалния, ....

[smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ejko   
Дата:   15-03-11 12:43

Всеки човек решен да извърши престъпление планира да не го хванат. Затова големината на наказанието не възпира извършителя от престъплението, понеже, той мисли, че ще го избегне, независимо дали е 3 или 6 години затвор. Другият вид престъпления са непланираните- под афект и т.н., там човек не разсъждава трезво и извърша престъпление независимо от наказанието (там превенцията е почти невъзможна).
И за двата вида престъпления наказанието е индиферентно относно превенцията, единственото което може превантивно да регулира е неизбежността на наказанието, не говоря за 100% хващаемост на пресъпниците, а за усещането за неизбежност. Това се постига по хиляди начини. Медии, телевизия, изгражда се образа на силите на реда и т.н. В Щатите Холивуд и телевизията изграждат образ на силите на реда именно с тази цел. Ние тук им се смеем, но за последните 10 години в проблемни градове като Ню Йорк и Вашингтон престъпността е намаляла в пъти.
А нашите сили на реда се трудят усърдно, за да изградят образ, че ако бутнеш рушвет, каквото и да си направил, ще ти се размине...
Най-добре става ако може да се хващат много престъпници и това, както и тяхната наказуемост да служат за пример... Но нанайси...

Но темата не беше за това...



Публикацията е редактирана (15-03-11 12:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 12:53

мдаааааа... Нагизденият циганин от историята на Лали си е съвсем прав.

За мен обаче да събирам боклуците на всите съкварталци, не е решение.
Не знам какво кара Лалинда да упорства. Мен лично хорското безхаберие и незаинтересованост не ми действат особено стимулиращо за обществено полезни дейности....

Ама да не се отплесвам, че боклуците са една друга болна тема, която пак опира до съзнание на всеки отделен индивид. Какво стана с глобите за хвърляне на боклуци по улиците? А важат ли и за междублоковите пространства или там да си правим спокойно кочинка? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: 798099   
Дата:   15-03-11 12:55

Лалинда! Отлично написано![smilie24]

Хайде сега, дай личен пример и започни с прочистването на твоите собствени писания от себеизтъкване, празнословие и жлъч.

Ако искаш, де...Не е задължително...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: dimi2007   
Дата:   15-03-11 12:58

Андага....неизбежност на хващаемостта имам предвид.

Щот се изтъкваше, че успеваемостта в превенцията се базирала на непрестанното боядисване на вагоните, смяната на счупените стъкла и т.н.
Убаво е да се отбележи, реалното засилване на полицейското присъствие по улиците, а не само по медиите....[smile]

ежко - [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ZENTEX   
Дата:   15-03-11 13:10

Разликата между нас и по развитите евро държави,е че там има йерархия изградена от общество в което всеки си знае мястото и възможностите,при нас има леко контролирана анархия и долна,завистлива,некадърна,лакома,продажна,необразована и тн пасмина и много малка част неуважаван елит от същата тази сган или кофти матриял дет се казва.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   15-03-11 13:14

Основнита причина е че при нас каруцата винаги е впрегната пред коня !!!

Уважението към ближният е кога той си хвърли буклука на улицата да си замълчиш защото го уважаваш !!!

Кога той кара с 200 ти му светкаш че има ченгета но той после гази твоите деца !!!!

Всичко е наопаки .

Ченгетата мама им деба , на разбойниците и на тях !!!

Абе не е от вчера - мизерията като начин на живот .


[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 13:15

демек, от пръдня боя не става [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 13:15

Тодд [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: matataupa   
Дата:   15-03-11 13:23

Ранна пролет. Разпознава се лесно като сезон- започва да става по- топло и за по- дълги периоди от време. Хората се обличат по- леко. Зачестяват размазаните от коли новородени котета по улиците. Хората изпадат в умерена, блажена увереност в бъдещето.

Хора[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Фрида[smilie5]

Що се заяждаш с шафьора, кажи ми ся[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Флиртче, пролетно[smilie5]

Редактирам се, защото ми се падна пост 69 , та се сетих за една Стара учителка по история, която все повтаряше- които се карат най- много се обичат



Публикацията е редактирана (15-03-11 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-11 13:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-03-11 13:31

Преди малко на Орлов мост - чакам си червения светофар да пресека. Бяхме 20-на души от двете страни... само аз го дочаках. [smile]
Прави ми ужасно впечатление всичко това, но как да го променя? Как се променя това?

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 13:32

ритай ги по кокалчетата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Lalinda   
Дата:   15-03-11 13:34

Между другото, понеже някои уважаеми нестоличани, било то по жителство или по дух, или направо казано провинциалисти, са ме блокирали за участие в темите си, в които обсъждат данъците, бих искала да кажа в темата за циганията, че съм по-скоро за това данъците в столицата да станат четири и дори пет пъти по-високи, и то за да се ограничи преселението на циганията в нея!

На село да си остават ниски, тъй че който няма пари, да ходи на село (и яде пасти, естествено).

Парите, които плащаш като данъци, ти се възвръщат и то по начин, който ти няма как да си осигуриш.

Някои, които са запознати с живота в шведската столица, ще си спомнят, че дори кралят се премести от един район в друг, защото данъците му били високи.

Още нещо за блокирането на потребители - многоуважаеми блокиращи, просто лишавате и събеседниците си от мнението на здравомислещите блокирани от вас.
[smitten] [smitten] [smitten]

И, естествено, като щрауси заравяте главата си в пясъка.
[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 13:39

Много по-често съм срещал духовно богати и мъдри хора по селата от колкото в София. В същото време нахакани и прости "кореняци" софиянци, дето това е необходимо и достатъчно условия да са повече хора от провинциалистите, с лопата да ги ринеш.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 13:42

Иво, защо сега ни приземяваш патоса с тия размазани котета, м? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: matataupa   
Дата:   15-03-11 13:54

Ами... така погледнато, нямам оправдание и най- сърдечно се извинявам.

[smile]

Патосът беше виновен, не съм аз, не съм аз[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   15-03-11 14:50

Колко пъти сте виждали някой спрял и пикае до колата все едно останалият свят не съществува ????

Винаги съм ги сецвал - свиркам и викам като ненормален по тях .

Някой ми викат какво да направя !!!

Колко пъти сте виждали някой да си изхвърли чашата за кафето или фаса през джама на колата - свирнахте ли поне веднъж по тях ????

Сутринта напсувах един такъв свирейки 5 мин по него .


А някой ме питат какво да направя !!!

Колко ли пъти съм виждал някой да минава и отминава в тези случай .... стотици .


Казвал ли съм ви че няма цигани в село ??? Да ви кажа ли защо няма ???? Казвал съм ви .

А някой от селата дето пропищяват от тях викат - Кво да направя .



Ония общества които ние не сме се славят с нетърпимост !!! И уважение един друг - нещо което в нашата държава е огромна рядкост.

За дела свършени от сънародници в ония общества ръкопляскат - тука викат "Къф е тоя бе ???" "На къф се прай ?"

Ние не само си клатим главите обратно на останалият свят - в нашите кратуни процесите се движат в обратна посока .....

Казах ли за каруцата и коня ? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ZENTEX   
Дата:   15-03-11 15:04

СТРАХ,една от основните причини е вроденият СТРАХ в българина.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: 798099   
Дата:   15-03-11 15:06

Тази сутрин на съседната улица стана скандал. Млад мъж се караше с таксиметров шофьор (познайте от кой етнос), защото му поискал 17 лева за разстояние от около 2 километра. В момента, в който се насочих към тях, таксиджията изчезна с "мръсна газ". Ха сега, познайте колко души преди мен минаха покрай тях и се направиха, че не виждат и не чуват...

Не всичко се оправя по метода на саморазправата, ама с безразличие и безучастност не се оправя НИЩО!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: matataupa   
Дата:   15-03-11 15:09

С такситата е сложно.

Цените им са обявени на стикери. Документацията на тия- скъпите е абсолютно изрядна.

Няма никаква правна причина да се заяде с тях човек. Единственото, което трябва да се прави е да се гледа обявения ценоразпис, преди да седне човек в такси.

Какво щеше да направиш ти, ако беше стигнал до двамата преди таксито да изчезне?


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ejko   
Дата:   15-03-11 15:15

Аз съм роден в София и като малък, като всеки човек си ходех навсякъде или със семейството или най-много на лагер на море с училище. И много не съм имал досег с хора извън София. Когато поотраснах малко, първите години на гимназията от екскурзиии и т.н. разбрах за това деление на софиянци и несофиянци, предимно по летящите бутилки о рейсовете ни. После от селските свади в дискотеките, когато чуеха, че сме от София и т.н.
Така че аз нямах никакви такива предразсъдъци навремето, но постепенно ме възпитаха да имам и то не хората в София...
И все пак, изказвайки предразсъдъците си, винаги се извинявам преди това и казвам, че "знам че звучи грубо, но..." и такива неща. Мисълта ми е че дори, имайки предразсъдъци и обобщавайки, като първия селски софиянец, пак намирам сили да преценя кога собствените ми размисли граничат с глуповатостта. Докато много хора с гордост излагат собствените си предразсъдъци и ги въздигат като знаме на собствената си глупост...


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 15:17

Точно така!
В крайна сметка никой няма да ни подобри културата насила. Трябва сами да се погрижим за това: аз кашлям и гледам лошо, когато някой на улицата ми издуха в лицето дим; ако някой изхвърли боклук пред мен, го взимам и отивам да го питам "извинете, това ваше ли е?". Една Нова година се разправях с таксиджия, който искаше 20 кинта за курс, без да включва апарата.

Плащам си данъците, общувам с другите по възпитан начин, спазвам законите, старая се да си върша добре работата и искам същото от останалите: шофьори, сервитьори, продавачи, журналисти, производители, министри.


Ежко, това с предрасъдъците по какъв повод го казваш?



Публикацията е редактирана (15-03-11 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 15:24

Ежко, не допускаш ли, че сами сте провокирали, негативно отношение към самите вас, с априорното си поведение, че сте хора, а другите са провинциалисти?

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 15:26

какво е това априорно поведение?

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   15-03-11 15:26

serjy, и аз съм го забелязал. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: bozo   
Дата:   15-03-11 15:27

Ти с въпросите си задаваш направо отговри...На къмпинг в Гърция софийското гъзе с високопланински произход ще плати дебела еврова глоба за мизерията, която оставя по време и след пребиваването си. Той не е научен на чистота, защото битието определя съзнанието.
Относно поведенческия анализ на шофьора в градския транспорт... ами виж сега, София е градът с най-голяма концентрация на ДИВИ СЕЛЯНИ - всичката селяния от провинцията се изнесе да работи в столицата. Шофьора селянин, останалите на пътя - и те селяни, пътниците в автобуса - пак селяни, ти как искаш да го кара тоя котер? [smilie18] [smilie18]
И Т1 и Т2 са просто местата, от които се разселват СЕЛЯНИТЕ по широкия свят. СЕЛЯНИЯТА е душвено състояние, а не характеристика за мястото на произход - следствие от кофтито качество на материала и на много други неща, основно на качеството на живота поколения назад. В противен случай хората, живеещи на туба бензин от ЦЕНТЪРА (Дружба, Люлин и т.н) не биха имали основание да се наричат "софиянци".[smilie18] [smilie18] [smilie5] И никакви пари не оправят спарената миризма, мърсотията под ноктите и мазната косица на СЕЛЯНИНА. СЕЛЯНИНА е еднакво селянин в Дружба, на жълтите павета и на Charles de Gaulle - кофти ген, който си личи.
Аз съм твърдо ЗА СЕЛЯНИТЕ да се изнасят по София. Така 'прованса' се чисти от мърша.
------------------------------------------
пп.
Градския транспорт в София мирише на стари чорапи, пот, неподмити жени и на спарени телеса. Аз като човек от провинцията оставам с впечатление, че "софиянци" са лишени от хигиенни навици или пък от толкова години когато ми се наложи да дупча билет все попадам на "селски" автобуси/твамваи/тролеи...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 15:28

измислени са малко тези противопоставяния. Същото отношение го има от прованса към парижани.

Едва като дойдох да уча в София разбрах, че пловдивчани уж сме говорели на меко. След време се втрещявах като чуех този мек говор в Пловдив. В интерес на истината, пловдивчани, които познавам не говорят меко. Такава е речта в околните пловдивски села. Айде кажи ми сега, че имам априорно поведение на гражданче. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 15:29

И аз съм имала същите преживелици като малка. Почти цяло лято живеех при баба и никога не съм делила децата на софиянци и провинциалисти. Напротив, те ме наричаха "софиянката", те винаги ми натякваха как в София било гадно, шумно, как никога не биха живели там и т.н. Ако аз отида и им кажа, че при тях е гадно и еди какво си, те как ще се почувстват. Иначе са много тънкообидни, попитахме един пловдивчанин имат ли 3д кино, леле как се обиди .... и взе да обяснява как имали най-големия мол в бг.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 15:30

хахахахахахахах... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: 798099   
Дата:   15-03-11 15:31

Мато, човекът се обаждаше по телефона в полицията. Щях да му помогна да задържим таксиджията, докато дойде патрулката. Веднъж вече съм имал подобен случай, та знам какво се прави.


Скандалът беше тръгнал точно от там, че обявената на стикера цена не предполага натрупването на сметка от 17 лева...

И ако таксиджията не беше в нарушение, нямаше да бяга, а да звъни на "своите", можеш да ми вярваш!

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 15:33

Сержи, не се изхврърляй. Те, софиянците били виновни несофиянците да се отнасят така с тях [smilie18] [smilie18] [smilie18] Верно е!!! Основно защото са софиянци, а конкретни други причини винаги ще се намерят. [smilie5]

По твоята логика ще ти намеря също толкова причини за съшото отношение към хора от Пловдив, Варна, Русе и т.н.

А иначе поста на Тод ме наведе на следните философски мисли - хубаво, ще подвикнеш на човека, дето пикае. Ама погледнато от друга страна - той да се напикае в колата ли? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 15:35

Значи, по това дали човек говори меко или не, е абсолютно достаъчно да определим колко му е акъла?

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   15-03-11 15:36

Трябва ли да свиркам по всяко куче, дето го изпикават по градинките...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 15:37

за акъл, никой нищо не е казал [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   15-03-11 15:40

Изповед на един столичанин

Съзнанието, че съм столичен жител ме издига високо над обикновените хорски дребнавости и еснавщини. Ценното в мене е, че умея да овладявам нервите си и в най-трудните моменти – това за един столичен жител е от голямо значение като се има предвид, че той е поставен да живее в условията на големия модерен, динамичен и изпълнен с изненади, голям град. Когато, например, аз пресичам трамвайната линия, не се паникосвам, не тичам ту напред, ту назад, пресичам бавно с равна походка и без колебание, за да разбере онзи, който е в трамвая, било ватман или ватманка, че пресича стопроцентов столичанин. Има и такива, разбира се, които не разбират, клатят глави нещо и мърморят отвътре, а други направо връхлитат с трамвая върху ми, както беше случая с онова ватманче, което ми счупи две ребра и имаше нахалството да ме измъкне изпод колелетата на трамвая с предизвикателните думи:
- Защо, бе човек, защо пресичаш на червена светлина?
Аз овладях нервите си и само му рекох:
- Момче, момче, кой те доведе в София? Защо не си стоиш на село да возиш снопи? Ами си дошъл в София да мачкаш с трамвай столичните жители? А сега карай за пирогов, че не виждам наблизо линейка!
Казах му и чак тогава спокойно и хладнокръвни припаднах.
Не са в състояние да ме предизвикат и често долитащите до ушите ми шофьорски подмятания и подвиквания: „Овен”, „Турук”, „Чукундур”. Аз съм винаги последователен, праволинеен и се движа само по средата на улицата, на която живея. Тя не е шосе, нито магистрала, тя си е улица – нашата улица, по която ние излизаме и се връщаме по домовете си. Това трябваше да разбере овреме онова голобрадо любителче шофьорче, което се беше повлякло подире ми с реното си като пояс и подало глава от прозорчето крещеше истерично:
- Качи се на тротоара, бе овньо, къде си тръгнал по средата!
- Качи се ти, драги! – казвам му.
- С автомобил съм, не виждаш ли? – крещеше то.
- Слез от автомобила и тръгни пеш като хората! – посъветвах го.
- Ами ако те бутна отзад и ти размърдам бъбреците? – казва ми.
- Аз ще те намърдам в затвора! – казвам му. – плюс обещетение, разбира се, че да си купя и телевизор за твое здраве.
- Ще си купиш дървено пардесю! – пророкува.
- А ти – шаечна нощница на реата! – осведомявам го.
Той продължаваше да бръщолеви, но, респекриран от твърдия ми характер, караше бавно на дистанция зад мен, защото улицата ни е тясна.
- Ще си намериш майстора! – извика ми в изстъпление, когато свих зад входа на жилищната ни кооперация. Аз овладях нервите си и само му рекох:
- Момче, момче, лошо ли щеше да ти бъде на село да тичаш на воля сред едрия дребен рогат добитък, ами си дашъл в София да се тътриш с автомобил след столичните жители по тия тесни квартални улички. Помисли си, никога не е късно. – казах му най-спокойно и си влязох.
Аз не спорих и с оная рошава мотоциклетистка, която не можа да разбере, че изтичвам, за да пресека преди нея, та ме блъсна с мотоциклета си, че отскочих във витрината отсреща.
- Но виждате, че завивам – хленчи и кърши ръце тя – и знак с ръка давам! Защо изтичахте, защо?
- Моме, моме, кой ти посочи пътя за София, та като не можеш да разбереш кога ще изтича някой и кога няма да изтича, защо не си стоиш на село да разкопаваш пролетниците и да отглеждаш качествено и без загуби пиленца? Ами си дошла в София да се чекнеш на мотоциклет и да отпращаш столичните жители във витрините. Помисли си, никога не е късно. – казах й и не спорих повече с нея, а се залових да вадя стъклата от лицето си.
Аз не спорих и с хирурга Чакръкчиев, който като ме видя и се заяде:
- Пак ли ти, бе? Не се научи да движиш като хората. Движи се както трябва! Къде се завираш под превозните средства? Здрав кокал и гладко месо не ти остана!
- Докторе, докторе, тебе пък кой те доведе в София? Та като ти тежи и водиш тънка сметка по колко пъти връщаш живота не един човек, защо не си стоиш не село да бъркаш глина и да майсториш грънци, стомни и бърдуци, ами си дошъл в София да снаждаш счупени кости и да шиеш съдрани кожи? Помисли си, никога не късно. – казах му и си легнах най-спокойно на операционната да извади и останалите стъкла от тялото и лицето ми. Думичка повече не му казах, пък и защо? Високо стоя аз над тези работи, високо!
---------------------------------------------------



Имам го на плоча !!! Оня ден го слушах - щото съм селянин разбираш ли ....[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 15:41

Сержи, очевидно е болна тема, няма да я развивам повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: 798099   
Дата:   15-03-11 15:43

Визов, не се бъзикай с очевАдното!!!

По магистралите съм виждал пикаещи на има-няма 5 километра след поредната бензиностанция. И то трима мъже едновременно.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 15:44

[smilie5] не бре, аз поставих въпроса философски, значи.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: lidis   
Дата:   15-03-11 15:44

serjy: основополагаща грешка на марксизма е, която като гледам битува и до днес е, че битът определя съзнанието.

___________________________________________

Да, така става, когато Маркс, Фройд или Ницше и т.н. се интерпретират на битово равнище, без всъщност интерпретиращите да са ги чели изобщо. Марксовата философска постановка е за приоритет на битието спрямо личното и общественото съзнание, и е плод на един гонил го цял живот подсъзнателен конфликт, произтичащ от факта на себеобявяване за материалист, бидейки в същото време почти напълно изграден хегелиански идеалист. "Битието" в случая има много малко общо с "бит", имат се предвид преди всичко базовите обществени отношения във връзка със собствеността.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 15:46

Тоде [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 15:46

Ежко ще му дърпам ушите, дето пренасочи разговора от несправедливостите и простотията към темата "София/провинция - кой е по- по-, най-". Какво общо имаше аз не разбрах. Ма и аз защо изобщо отговорих ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   15-03-11 15:47

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-11 15:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   15-03-11 16:14

Душевното състояние определя начина на живот .Другото е мястото на живеене .

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: matataupa   
Дата:   15-03-11 16:27

И аз забелязвам леко изместване на темата.

Честно да ви кажа, повечето ми приятели са от някъде, но мен не ме интересува откъде са.

Напоследък все повече ме озадачава въпросът: от къде си[smilie8]

Не на последно място, защото имам много отговори на тоя въпрос и все различни...според зависи[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Виж, тъпотията и селяндурщината изобщо не ме изненадват... от доста години. Нямам време да ги мисля. Нито пък грам желание- рядко влизам в допир с тях и е за кратко. Даже не срещам често такива. Дали пък не ми е плитка мярката[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-11 16:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   15-03-11 16:31

Имаше един мохабет на един мой познат - лека му пръст .

- Абе да те не знам от де си ....

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-11 16:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tantris   
Дата:   15-03-11 16:32

Селания. Май само в България се обиждаме на селянин.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: matataupa   
Дата:   15-03-11 16:34

Хич не ми дреме. Аз след 2 спирки ще сляза, а ватманът си остава ватман цял живот... пък и все едни и същи кръгчета върти[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-11 16:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: alba_luna   
Дата:   15-03-11 19:02

Възпитанието започва от семейството. Не ми е известно кой може да ти замени първите 7 години. Да, може би с глоби и спазване на законите след 2 поколения...
Албирео каза, че на светофара остава само той да чака зеленото - и аз съм така. И най-тъпото е като видя родител с дете да преминава на червено или да влезе в магазина, аз да го поздравя с "Добър ден", а тя/той да ме погледне и нищо да не отговори. Откога трябва да мислиш, за да поздравиш и ти? И това всичкото пред детето ти. И после как да расте възпитан народ? Да не хвърля боклуци през терасата и през прозореца на колата? И да ходи на балет?

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: mladenov   
Дата:   15-03-11 19:27

Темата направи много елегантен завой и пое в посока от "Отново за циганията...в нас" към "Селенията в нас... по рождение или придобита"[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: slivenski   
Дата:   15-03-11 19:30

БГ диалог:

- Добър ден!

- Кво, бе?!

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Gruyu   
Дата:   15-03-11 19:31

всички сме от село...[smilie5]....е и малко дребно буржоазна кръв има тук таме.....само Монката-Царот е аристократин......за съжаление!......и той един аристократ!

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   15-03-11 20:20

Тук сме се събрали само такива, дето чакаме зеленото на светофара, бре. Да се чудиш де си тия, дето фучат на червено.[smilie8] Не е до седемте години, а до условията, в които живеем. Тук и германецът започва да пресича на червено още на втория ден. Обществото трябва да си узрее, но до тогава си трябват по-радикални мерки. Дето работят безусловно и за всички...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: kaiser.soze   
Дата:   15-03-11 20:39

аз пък се изумявам на местните шофьори! облечени са с ризи и врътовръзки, съобщават всяка следваща и по следваща спирка и на всичко отгоре продават и билети!! направо им се чудя! друго си е да караш по потник, да не продаваш билети и да слушаш мусика вместо да се лензиш на пътниците, някакси по мъжко е [smilie7]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: alba_luna   
Дата:   15-03-11 20:51

tofo - не съм съгласна, нищо че не си ме питал. Според теб колко време ще му трябва на обществото да узрее? Защото за 20 г. аз го виждам да се развива назад и ако продължи така, като стана бабичка може и неандерталци да срещам по улиците.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   15-03-11 21:05

alba_lunа,
Рецептата си я написала- а срокът зависи от начина и силата на прилагане. Тия, дето пресичаме на червено няма от какво да се притесняваме, нали? [beer]



Публикацията е редактирана (15-03-11 22:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: netLady   
Дата:   15-03-11 22:21

крещяща селяния [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Amigo   
Дата:   15-03-11 22:32

На мен ми се струва, че циганизацията на БГ е повсеместно и необратимо явление. [smilie21] Дано да греша... [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   15-03-11 22:36

Тия слънчеви цайски тряа да са нежнорозавки...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   16-03-11 00:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Славов   
Дата:   16-03-11 00:58

Ние сме малък, но изключително прост народ....

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: boyanb   
Дата:   16-03-11 01:10

абе не знам за циганията... в нас,
ма около нас е доволно [smilie5]



Публикацията е редактирана (16-03-11 01:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: kaiser.soze   
Дата:   16-03-11 01:46

Ние сме малък, но изключително прост народ....



не е вярно! втори сме по интИлигентнос, след евреите [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: xizor   
Дата:   16-03-11 02:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: sunnyshot   
Дата:   16-03-11 03:10

Frida, и в Мексико карат така автобусите - газ-спирачка-газ-спирачка. Само че изчакват пътниците [smilie5]

Струва ми се, проблемите ще започнат да се решават, когато първият човек със счупена ръка осъди фирмата за 1 млн. обезщетение и го получи. И още 10 се наредят след него.
Тогава фирмата сама ще се погрижи за навиците и поведението на шофьорите си [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: headcharge   
Дата:   16-03-11 18:39

Според мен проблемът идва от късата памет. Мементо. Ресет на всеки 5 мин. Това за английския език мина като забавно-любопитна новина в новините на бТВ. С леко усмихнат под мустак анонс от Ани Салич. Вместо да е скандал, защото тия курсове се плащат от нас. Ето едно текстче по темата текст
Но да се върна на мементото - вчера може да си източил Кремиковци и ПФК ЦСКА едновременно, изчакваш малко да мине мементото и пак те дават в "На 4 очи с Цветан Каризова" да даваш съвети как ще се оправи държавата. Алексей Петров, Александър Томов, Илия Павлов, Владимир Грашнов, Венцеслав Йосифов, Вежди Рашидов, Валентин Златев... Всичко се забравя. Какво е Мултигруп, ПЧБ, Лукойл...
За сметка на това България е над всичко, циганите са на сапун, а "Джон Винсент Атанасов - българинът, изобретил първия компютър, е роден на 4 Октомври 1903 в град Хамилтън, щата Ню Йорк". [smilie18]
С риск да досадя съвсем, още малко матриал за размисъл (сигурно ги знаете но все пак):

youtube
текст
текст
текст
текст
текст
текст
текст
http://en.wikipedia.org/wiki/Dunning-Kruger_effect

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: abc.xyz   
Дата:   17-03-11 00:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   17-03-11 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Lalinda   
Дата:   17-03-11 14:16

kaizer.soze написа:

> Ние сме малък, но изключително прост народ....
>
>

>
> не е вярно! втори сме по интИлигентнос, след евреите [smilie18]
> [smilie18]
>


Кои... вие?


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-03-11 14:23

Материала е кофти и това няма как да се промени.
Затова за българина само бой, стриганье и вилицата на врата за да не може много да рипа, защото как види малко свободия и селящината излиза с пълна сила.

Ние сме си тъпи парчета и такива ще си бъдем винаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Lalinda   
Дата:   17-03-11 14:26

Не, и във Франция, тантрисе, е обидно да бъдеш наречен пейзан.
Или пък кретен.
И изобщо с нещо, което не е високо, ами ниско.
[smilie3]

Затова дори департаментът, който се наричал Ба Алп, или Ниски Алпи, бил прекръстен на Алпи на Високия Прованс.

В неделя смятам да сваля гредите на пейката под балконите ни. Нито полицията, нито общината би могла да разкара наркоманите от нея...

Затова - няма пейка, няма проблем. Няма и цигания. Въпреки че хората, които се събират там, уж не цигани.
[smitten] [smitten] [smitten]

Привърженик съм, ако ще си чистим прилежащите зелени площи, защото искаме да ни е чисто, комплексите да станат от затворен тип. Никой от входа ни не седи на тази пейка, а само гледа от балкона си човешки боклуци...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   17-03-11 15:16

https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/ztqt1946.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   17-03-11 16:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-03-11 19:38

И мен ако има нещо, което ме вбедсява е късата памет на българите. Като на маймуна.. Въпреки, че маймуните хич нямат къса памет..

Бързо забравяме, че днешният уважаван бизнесмен е един долен мошенник от вчера, че уважаваният днес политик е един вчерашен цървул нещастен, който е продавал и майка си, че днешната велика джаз изпълнителка с големи претенции е една вчерашна дивна и проста селянка издигнала се със свирки и силикон...

Ама какво пък... Хак ни е като сме прости. То от аграрна нация как да очакваш виртуози на виолончелото (не, че няма, но не са масово явление)примерно или висша ценностна система.

Дори и тук е показателно как като има тема за чалгата се намират доста хора, които я защитават и оправдават и едва ли не доказват как той поп-фолка нямал нищо общо с чалгата.

Ама тя всъщност чалгата е в самите нас, но трагедията е, че не го осъзнаваме или дори и да го осъзнаваме сме започнали да я приемаме за нормално....

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: asahi   
Дата:   17-03-11 19:42

Зафе, всички си имаме по един чифт цървули в биографията. Към днешна дата това е положението. След 100 години може да е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: netLady   
Дата:   17-03-11 19:46

Абе, според мен "проблемът" е, че изобщо не сме забравили, че днешният "уважаван бизнесмен" е един долен мошенник от вчера и не можем да го приемем, а така им се иска на "уважаваните бизнесмени".[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: feliz   
Дата:   17-03-11 19:53

Това, за което говорите всички тук не е цигания. А си е чиста всеобща човешка простотия. Недейте да плюете така настървено, че само българите били такива. Всеки ден псувам на ум някой поляк или полякиня, че е застанал и пречи на вратата в трамвая. Вчера видях двама да пикаят отпред, пред мола. Някви 30-тина годишни. Хората ги гледаха странно, но май никой не посмя да им каже нещо. И тук е имало случай да поздравя някой, който живее в отсрещния вход /и се разминаваме всеки ден/ и да не ми отвърне на поздрава, а да подмине, гледайки дебилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-03-11 19:54

Асахи, цървули в биографията не е срамно. Срамно е цървули в душата, а такива има много..

Ей онова кличпе от 96-та показва доста..

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: feliz   
Дата:   17-03-11 20:00

Разликата между българската простотия и чуждата, според мен /това дето казвате, че българина не иска да живее добре/ е следната:
Много от българите са толкова прости, че не знаят елементарните правила и норми на поведение. Толкова прости, че ги мързи да ги научат. Толкова прости, че не си знаят правата, а да не говорим за задълженията. Толкова прости, че няма как да занят, че това, което правят не е редно, пък да не говорим, да очакват, че ще има наказание. Не ги деля на българи и цигани, всякакви са в кюпа.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-03-11 20:02

Като Фелиз [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: mildol   
Дата:   17-03-11 20:09

Следващия клип след клипчето от 1996


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   17-03-11 20:38

Не е до простотия, а до условия. Простотията е до там, че народа избира тоя дето лъже най-много. Така или иначе всички лъжат- дай да избереме тоя дето най-много обещава. Половината да изпълни- все е кяр! Тоя дето нищо не обещава- кво? А това е болежка, дето се лекува само с време. Като поставиш същия българин в различни условия моментално става и различен човек...[smilie8] Не, че и навън не е театро, ама поне е по-умерено такова...


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Lalinda   
Дата:   17-03-11 20:44

Какво можете да направите ли?

Просто не позволявайте на околните да умрат насред собствените си л****.

Българинът много иска на другите да им зле, само че в престараването си да не направи нищо, за да не се мине, се докарва дотам и на него да му е зле.

За пет години ежедневно чистене на зелените площи никой, ама никой - или никоя - не се спря да вдигне поне един боклук от земята, или поне да свали един найлон от храстите... Виж, да теоризират какви селяни били цапащите има доста желаещи. Като ги послушам малко, докато продължавам да чистя, ги прекъсвам и им казвам, че за това време, ако ми бяха помогнали, щеше да е станало по-чисто.

Преди седмица-две се връщам от езерото в един страшен студ, по тъмно, вдигам някакъв плик от земята, тъкмо покрай общината, и някакво семейство възрастни и вероятно възпитани софиянци, поне според изказа и говора, ми вика: АХ, ТОЛКОВА СЕ РАДВАМЕ, ЧЕ ВИ ИМА И ЧЕ ЧИСТИТЕ...

Е, какво да им кажеш на тия освен да им покажеш белоснежната си усмивка?

Понякога казвам на тия, дето само ме поучават, че щом не чистят е все едно те да цапат... Само че те не го схващат...

Не мисля, че българинът е прост.

САМО Е МНОГО, АМА МНОГО МЪРЗЕЛИВ.

И ГНУСЛИВ.
[smitten] [smitten] [smitten]

Ей го на, свали презерватива си от оная си работа, па отвори прозореца или балконската врата, или пък вратата на колата си, и хоп презерватива навън... Че и кърпите, с които се е забърсвал...

Чудя се на жените, пардон кифлите, дето спят с такива... чистофайници, или може би те ги учат да хвърлят навън?
Търкулнало се гърнето, та си намерило похлупака...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   17-03-11 20:51

Лали, похвално, ама не е достатъчно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ejko   
Дата:   17-03-11 21:26

Извинявам се на Фрида и Ксизора, но някакъв пич serjy, по някакъв магично-безапелационен начин съобщи, че щом живеем в София и сме супер тъпи. Аз някак по съм склонен да мисля за простотията като национално, отколкото регионално качество...[smilie18]
Нищо не подстрекавам, имам приятели от много места, все ми е едно къде са раждани. С поста си само исках да кажа, че дори, когато обобщавам го правя с отговорност и съзнание за тъпотата си, а не с войнставащо съзнание за невероятната си хиперумност...
Не казвам, че serjy е глупав, казвам че някак поста му ме обиди и то не защото обижда софиянците, а защото е смотано стереотипен. Не че не можех да не се обидя...- можех..., но не бях в настроение...
Ако ви е по-лесно като видите софиянец да го обиждате ОК, но само ще ви кажа нещо. Вървях си миналото лято от Смокиня към Созопол към 2-3 през нощта пеша и по едно време ме застигат постепенно група пияни младежи. Реших, че е по-добре да вървят пред мен, отколкото зад мен (опит получен с годините) и поизостанах, но те решиха да ме заговорят. На въпроса от къде съм, най-глупавото, което можех да кажеш в такъв случай е че съм от София. И аз съответно не го направих..., казах че съм от Пловдив, защото трудно щяха да хванат тази точно лъжа...
serjy: "Ежко, не допускаш ли, че сами сте провокирали, негативно отношение към самите вас, с априорното си поведение..."
Никого с нищо не съм провокирал, а и кои подяволи сме ние...?!??! Просто случка като тази и думи като твоите, ме карат да допусна, че обобщенията са удивително смотани... Не знам софиянци какво провокират, но аз явно съм по-екзистенциално настроен и по-скоро гледам да оценявам човека, вместо някакви имагинерни групи от хора, чийто общи черти на 99% са в главите на самите обсъждащи ги.
Все пак в СУ много се разбирах с колегите от Велико Търново..., всичките бяха пичове и си имахме моабет с тях...:))) Но и за това не бих обобщавал...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   17-03-11 21:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Todd   
Дата:   17-03-11 22:01

Еж, забравяш че част от циганията на българина е да се дели - на вход , на махала ,на села , на градове .... на всичко .

Той ги мрази другите - мамка им деба .

Той мрази другите с другите коли .Другите с другите къщи и тях ги не понася .
Даже и комшията на етажа де живее в същият апартамент като неговият и газят една и съща кал в един и същ вход и него мрази.

Или ако го търпи - то е защото няма къде.

И се кланя доземи на некой бабаит , измамник , келеме ...
- Виж тоя как ги прекарва другите .Тоя ми е приятел.


Част от циганията е и "Къф си ти бе ???" "На къф се прайш?" ... и после се прибира в кочинката да си легне в калта .

Нема край ....

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   17-03-11 23:28

ежко - президент, шалалалала!

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: christal   
Дата:   18-03-11 05:11

Бременна single негърка антифашиска от провинцията - тя ще спечели гласа на народа днес.

Ежко, подстрекателю, хахах [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: MarinY   
Дата:   18-03-11 05:35

Тоде, право думаш.
Но таз омраза ще помогне, леко да се подминат думите ти. И да си остане както си е.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: christal   
Дата:   18-03-11 05:37

Todd, това навсякъде по света го има и се казва шовинизъм.

Виж, това за кланянето на бабаитите е извратено и някак робско.

Фрида, възпитание и добро желание не стига.
Нужно е по-високо самочувствие.
С него би трябвало да дойде толерантността и онази предразположеност да "фащаш" желанията на другия.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: MarinY   
Дата:   18-03-11 05:48

Кристале, извинявай, ама шовинизма няма нищо общо с тоталната завист на българина.
Виж за самочувствието ще се съглася. Проблемът е, че и това се бърка с неподплатеното самомнение на недоказалият се индивид, че е най-умният, най-мъж или най-красива, супер шофьор, майстор, на каквото ти дойде на акъла.
Толерантен е "силният". Този който не се бори да се доказва, да оцелее, и е супер само пред огледалото.
Ред.: Или пред още по-изпадналите



Публикацията е редактирана (18-03-11 05:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: christal   
Дата:   18-03-11 06:08

Верно е, че завистта тук е извънгабаритна, но тя идва от липсата на дистанция.
Ако има едно здравословно отстояние, чуждите победи няма да морят така.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: diandimov   
Дата:   18-03-11 06:24

Аз пък като си бях в София, казвах че съм от Шумен.

И когато бях в шумен при баба ми, казвах че съм от София.
Защото шуменци уважават софиянците.

И никога не съм имал проблеми. Освен гаджета разни.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: totomoto77   
Дата:   18-03-11 11:06

Аз пък отказвам да слагам "НИЕ" пред повечето от изброените признаци на цигания. Аз не хвърлям боклуци по улиците, не пресичам на червено, не чопля семки докато вървя, не стоя пред вратите на спрялото метро на пътя на слизащите, не говоря на "ТИ" на непознати, не ям в трамвая, не говоря(викам) в градския транспорт...... Отказвам да се само свързвам със стадото, което прави гореизброените неща. На хората с ниска култура трябва непркъснато и на всяка цена да им се показва, че са от по-ниски качество за да се стимулират за промяна. Нищо,че са повече, нищо че са по силни( физически), нищо че чести имат повече възможности на простите хора трябва да им се показва,че са по-прости за да се почистват ТЕ не на място. Вуйчо ми веднъж докато чакал до вратата на трамвая да слязат хората сглупил да подаде ръка на младо момиче-кифлата се дръпнала като опарена и му казала "простак". Кто видя че оставам сам на червения светофар никога не проспускам да се "разцъкам" звучно. Разберете, че това е война,и ние (хората, които са прочели поне една книга в живота си) вече няма на ладе да отстъпваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   18-03-11 11:08

Ама такива хора не правят впечатление...в очи се набиват само простаците...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ejko   
Дата:   18-03-11 11:46

Проблемът не е в единичните прояви на цигания а в цялостната картинка. В Лондонското метро е разрешено да се яде, дори е прието и доста масово явление..., в Рим всички пресичат на червено... Но пък като цяло и двата града са по-малко цигански отколкото родната столица...
Не са проблема само дребните навици, колкото, че като цяло сме прости... И умните, нехвърлящи, и непресичащи на червено пак могат да простеят със съзнанието, че са само те най-важните. Живеем в социум и трябва да се научим, че не сме сами в него и да отдаваме дължимото, макар и лицемерно уважение на хората около нас. Животът на всички нас е достатъчно смотан и без да го отежняваме положението на околните. Кифлата като му е казала "простак", да се извини и това е..., в Лондон подай ръка на млада жена и да видим, дали ще и се види готино..., като ги знам какви еманципирани добичета ги има :))) Просто в социалните си контакти твърде често съдим и не се замисляме, че всички сме различни и единствения начин да не се получават цигании е да се съобразяваме с околните, до колкото го изисква доброто възпитание. И точно там е проблемът..., това "добро възпитание", някак като го няма и се губи критерия...



Публикацията е редактирана (18-03-11 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: totomoto77   
Дата:   18-03-11 12:01

Това да търпиш абсолютно всичко може и да изглежда много цивилизовано, но може и да бъде маскирана липса на характер.

P.S. Аман от либерали!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: slavinai   
Дата:   18-03-11 12:01

Много ми е интересно как така всички имаме високо лично самочувствие и ниско общност-но? Видите ли Аз съм образован, възпитан и т.н. обаче българите СА ... обратното [smilie5] или когато говорим за себе си като част от нещо българско ставаме цигани, бай ганьовци и сие?
Чета една книжка за Япония в момента, много ме впечатли това пасажче

"Япония е такава, защото японците са такива. Страната е каквато са я направили. Оформянето й започва отдалеч. Утре, след сто години, след двеста, след триста обществото ще бъде точно такова и заради нашето участие в изграждането му. Бит, нрави, мислене, постъпки…

Да кихнеш се иска енергия! И всичко се произвежда: стоки, страна, народ, чувство ... Япония е направена. Според легендата тази страна е създадена от боговете. Но тя едва ли е паднала от небето"

сетих се за съзнанието и битието... но съвсем скучно ще стане

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   18-03-11 12:59

"Живеем в социум и трябва да се научим, че не сме сами в него и да отдаваме дължимото, макар и лицемерно уважение на хората около
нас." тъй де тъй[smilie7]


slavinai, не пътувам всеки ден по транспорта със съфорумци...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: ejko   
Дата:   18-03-11 17:18

"Това да търпиш абсолютно всичко може и да изглежда много цивилизовано, но може и да бъде маскирана липса на характер."

Аз не съм казал това, казал съм:
"да не се получават цигании е да се съобразяваме с околните, до колкото го изисква доброто възпитание"
Ако доброто възпитание е нещо твърде либерално, то нищо чудно, че нещата не вървят в закостенялото ни общество...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: slavinai   
Дата:   19-03-11 11:04

че не сме ли представителна идЗвадка [smilie5]
... а какво ли ще е в пълен със съфорумци трамвай ...без админи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Lalinda   
Дата:   19-03-11 11:37

Циганите на пазара в Дружба са по-възпитани и по-общителни от нециганите.
[smitten] [smitten] [smitten]

Онзи ден пътувах с една циганка в автобуса, която живее срещу нас и явно ни наблюдава от балкона си... Изказа ни поздравления за хубавата дограма (златен дъб, околните са с бели), каза, че майка ми, като идвала да ги преглежда, никога не искала и не вземала пари, съжали, че била умряла млада, после каза, че баща ми бил много културен и възпитан човек (баща ми почина на Цветница преди 18 години, докато събираше боклука под балконите), пита ме къде работя, виждала ме била да чертая...

Вече от техните балкони не хвърлят боклук, остана само този, който го носи вятърът.

Не зная какво точно имате предвид, като говорите за добро възпитание...

От клуба много не личи кой какво възпитание е получил... или не е получил... или пък просто действа в разрез с възпитанието си...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   19-03-11 11:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   19-03-11 11:56

Лалке, идеше реч за циганията като манталитет, а не като произход. То не значи, че ако нямаш произхода- нямаш и манталитета... и обратното.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: bgprinter   
Дата:   19-03-11 12:10

Интересно как в днешно време в България думичката @либерал@ стана негативна.
Е каква култура искаме да имаме, като вместо да оправим черното първо, ние очерняме и бялото. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   21-03-11 13:57

Селяните ще ни оправят -- монолог на един кмет
Много готин тоя...[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   21-03-11 14:05

Не ми се гледа цялото виедо, но от това, което видях човека е абсолютно прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: arakiss   
Дата:   21-03-11 15:47

чудя се самочувствие дали корелира със самоуважение.
и си мисля, че основният проблем идва от факта, че когато на подсъзнателно ниво сам себе си не харесваш, влизат в действие точно такива механизми - да търсиш вината извън себе си.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.