Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 10:15

С интерес тези дни четох темите за Майкъл Палин, за циганията, за България.
Още миналото лято се втрещих, когато на връщане от гръцките къмпинги минахме и през нашата любима Смокиня. В Гърция - цветя, алейки, украсени със свещи каравани, всичко в бяло, тоалетната мирише на лек парфюм и българката Мария я чисти по три пъти на ден.
Българската Смокиня тъне в мизерия - път, преграден с ограда, паднало дърво по средата, платена тоалетна, в която газиш до глезени в урина, български каравани, до които кучетата на собствениците се валят в остатъци от храна между купища изпити бутилки и неизмити чинии. Това не беше цигански катун, а къмпинг в който ходят всички софийски гъзета.

Всъщност да подновя темата за циганията, ме провокира днешна случка в Градския Транспорт. Знаете как карат софийските шофьори на Градския Транспорт. Отдавна набирам смелост да отида да направя възпитана забележка на някой от тях и да му напомня, че вози и стари хора, които при такова ускорение и спирачки, ще паднат и ще се наранят. На старите хора костите са чупливи, от един счупен крак могат да станат усложнения и да си умрат, както стана с баба ми, Бог да я прости.

И така днес, набива спирачка шАфиора, аз се забивам като снаряд в една преграда, преброявам до 10 да ми мине яда и отивам, да му напомня, че не може да кара по този начин.
Неговата реплика "ела ти да караш" не ме изненада. Не му казах "аз не те карам да вършиш мойта работа, тъпак! ти го буташ тоя прогнил прицеп, само защото не можеш нищо друго!" Искаше ми се да му го кажа, но не му го казах. Напротив, опитах да обясня, че съм се ударила и ще имам синина, да обясня за старите хора и т.н.
За моя най-голяма изненада цялата тълпа от рейса ми се нахвърли на мен! Как съм смеела да правя забележка на човека, че съм била капризна принцеса, ха! щяло да ми стане синина голяма работа, като не ми харесвало, да съм се возела в такси. Направо онемях! Нима тези хора не искат да се возят удобно и сигурно?!
Нека аз да съм принцеса, но нима не искат и техните дъщери, съпруги и майки да са принцеси. По дяволите всички заслужават да живеят като бели хора, но трябва да го поискат, трябва да си кажат "Аз заслужавам!"

Била съм в 12 европейски държави и в повечето ми се е налагало да се возя в градски транспорт. Никога не ми се е случвало шофьорите да карат така и най-страшното - хората да намират това за нормално. Заслужаваме ли си кочинката, в която живеем? Как да излезем от затворения кръг? Направо не знам ....


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: nodoubt   
Дата:   15-03-11 10:23

Заслужаваме ли си кочинката, в която живеем?
да
Как да излезем от затворения кръг?
а де


направо не знам ....



Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-11 10:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: diandimov   
Дата:   15-03-11 10:26

Правило номер 1 - ако един тръгне нагоре, другите отдолу го дърпат обратно.

Не си го взела впредвид, явно.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: alba_luna   
Дата:   15-03-11 10:26

Според мен си заслужаваме кочинката. И мен ме дразнят тези и подобни ежедневни случки, но отдавна разбрах, че това което прави впечатление на мен е част от пейзажа за другите. Просто разликите между нас и масата са станали по-големи. Обаче продължавам с възпитан глас да си отстоявам моето. Та кочинката е мястото където повечето от българите явно се чувстват добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 10:27

[smilie5] Абе щом дори метрото се движи като камион с картофи, значи има нещо гнило в цялата раб'та.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: slivenski   
Дата:   15-03-11 10:28

Как да излезем от затворения кръг?

SOF (Sofia-Vrazhdebna) - Departure Hall

Оттук. [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: alba_luna   
Дата:   15-03-11 10:31

danvan16 - преди 10 дни се качих на автобус в София. В Бургас не ползвам, а в София - само метрото. Но този рейс, на който се качих (413), беше толкова кален, че според мен не беше мит поне 6 месеца. И прозорците бяха кални до степен да не разпозная къде трябва да сляза. И понеже шофьора нямаше билети се возих без. [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: navy   
Дата:   15-03-11 10:32

Ся... някои плащат за силни емоции... ти ги получаваш безплатно и недоволстваш на всичко отгоре... странно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: asahi   
Дата:   15-03-11 10:34

Фрида, шофьорите не са интелектуалци. Сбъркала си тона.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: vizov   
Дата:   15-03-11 10:34

Не верно, нищо безплатно няма [smilie5] Биуетчето е уевче (1 лев) [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: danvan16   
Дата:   15-03-11 10:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 10:46

основополагаща грешка на марксизма е, която като гледам битува и до днес е, че битът определя съзнанието. всъщност е обратното. време е да го осмислим. тоест, докато не се промени съзнанието, не можем да чакаме от "някъде" (марс или венера) да дойде промяна в бита ни.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 10:47

как аджеба ще промениш това ... хм... "масово съзнание"?... А пък дали изобщо има съзнание е един още по-основополагащ въпрос [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: PolarBear   
Дата:   15-03-11 10:48

Разправят, че имало два изхода - Терминал 1 и Терминал 2...

За тези, които приемат този виц насериозно, предупреждавам: тези изходи са временни. Циганията налазва целия свят, на места малко по-бавно. Но точно тези места са и по-уязвими...това обаче е друга тема.

Простотията е бедствие, по-страшно от много други. И тя ескалира. Дори и тук това е очевидно, колко само теми се появяват за правопис, чалга и какво ли не още. А те, нещата, са свързани и не може да се очаква, че хора пишещи "незнам" или, в опит за демонстрация на възпитание и култура, изписващи местоименията във второ лице, множествено число с главна буква, когато се обръщат към повече от един човек, да се държат нормално и е (гр)адския транспорт.

ПП В метрото практически няма цигани. Поради липсата на дискриминация - там ги третират като всички останали и им искат билети.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tofo   
Дата:   15-03-11 10:49

Променя се съзнанието. С по-яка тояжка...[smilie8]



Публикацията е редактирана (15-03-11 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: serjy   
Дата:   15-03-11 10:50

погледни в турция в каква посока работят. за момента мисля, че щеше да е по-добре да се присъединим икономически към нея, а не към изпърдяния евросъюз.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 10:51

Дано да сте прави, че на някои места се подобряват нещата. Аз сама допускам, че е възможно пътната обстановка да провокира шофьорите да скачат рязко на спирачките. Но нека не забравяме, че и тя се формира от същите хора ...

Асахе, за тона ... опитах се да бъда възпитана, не съм го карала да решава интегрални уравнения ... просто всички са набъбнали като пубертетски пъпки.

Сливенски не съм съгласна, че изхода е на летището. Това е същото, което ми казаха и хората в рейса: като не ти харесва вози се в такси. Не, не ми харесва, но ще остана и ще се опитам да го подобря. Това смятам, за правилно. Както каза и алба луна по-горе - продължаваме възпитано да настояваме .... :)

Смятам, че изхода е точно в недоволството. Не, че трябва да сме вечно недоволни като кисели краставици, да мрънкаме и да мразим, но когато си недоволен се развиваш.
За мен теоритично посоката е такава: това не ми харесва, искам нещо по-добро, работя за нещо по-добро, постигам го!

Друг е въпроса, че нещата са много по-големи от един човек, за да направи разлика. Но ето имаме форуми, където може да се споделя и да се намират съмишленици и опоненти. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 10:53

Мечо, не е само простотията /дори да си го ползвал като някакво събирателно понятие/

Най-често хората изобщо не се сещат. За какво не се сещат ли? За нищо не се сещат : да се отдръпнат малко, за да минат други, да не висят на вратата от първа до последна спирка, да се извинят, ... не се сещат и че не са сами на този свят или айде поне в този автобус, не се сещат и че .....


а бе писна ми! Съзнание, съзнание няма грам... А за простотията изобщо и не ми се говори

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: PolarBear   
Дата:   15-03-11 10:55

Ами простотия си е, Тинти. Тя включва и пълната липса на домашно възпитание.

Може би ако бях написал "простащина" щеше да е по-ясно, но щеше и да е непълно...

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: n1x0n   
Дата:   15-03-11 10:57

Каквото и да си говорим, колкото и да ни е обидно - Палин е прав. Може да не е уловил картинката, но определено е уловил духа.

Най-смазващото за мен в тази държава е бруталното нежелание на хората да живеят добре.

Градският транспорт е отделен разговор - ако за него важаха онези правила, които важат за частните МПС-та - София щеше да остане без 90% от автобусите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 10:59

по едно време бяха налепили бележки "Застани в дясно" на подвижните пътеки и ескалаторите. Не вършеше работа. Бележките изчезнаха. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: navy   
Дата:   15-03-11 10:59

Ибаси...

Това се очертава да е тлъста философско-локумджийска тема [smilie8]

Много постове, много думи, още повече изречения, никой не чете, но много пише... и толкуз [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: tnt   
Дата:   15-03-11 11:01

Нейви, аз чета, ма след малко ще се ядосам и ще спра и да чета и да пиша...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново за циганията ... в нас
Автор: Frida   
Дата:   15-03-11 11:02

Абе простотията е навсякъде около нас, дори в нас понякога, но хубавото е, че я забелязваме. Психолозите казват, че половината от решаването на проблема е неговото осмисляне. Сега остава само да се борим цивилизовано с нещата, които не ни харесват.

Аз например няма да се изморя да казвам да продавачката, че не искам пликче за една дъвка и да обяснявам, че за 10 секунди това пликче се превръща в боклук, който един ден ще ни залее. Ако не нас, то децата ни.

Така, че тинти, не увесвай нос. Ще направим едни Тимуровски команди и до всяко добро същество, ще застане поне още едно и тогава предвиждам такъв живот .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Неви, на тебе мислех да отговарям за плащането и силните емоции от предишния ти пост, но се отказах, че темата ще отиде в една съвсем друга посока [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-03-11 11:04)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.