Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 По-евтина алтернатива на Еконт?
Автор: leo34   
Дата:   14-03-11 09:05

Здравейте.
Преди няколко дена продадох един обектив, пратих го по еконт. Казаха, че доставката е 6 и нещо, обаче ми казаха, че се е заплащало и 2.4% от стойността на пратката и накрая доставката излезе около 30лв. Преди тези 2.4% ги нямаше. Сега се налага да плащам много повече за една и съща услуга. Можете ли да ми кажете по-евтина алтернатива? Или по-добре да ползвам пак еконт?

Отговори на това съобщение
 Re: По-евтина алтернатива на Еконт?
Автор: charger   
Дата:   14-03-11 09:07

Ползвай си пак Еконт.Само си опаковай идеално предметите.
Тия 2.4% са застраховка при обявена стойност и желание за застраховка от страна на изпращача.

Отговори на това съобщение
 Re: По-евтина алтернатива на Еконт?
Автор: asahi   
Дата:   14-03-11 09:08

Да не би да си плащал застраховка на стоката? Ако е така въпросът е не дали е скъпо, а дали ти се плаща застраховка.

Отговори на това съобщение
 Re: По-евтина алтернатива на Еконт?
Автор: kkkolelo   
Дата:   14-03-11 09:08

Е кажи къф е ибектива ... да преценим :))

Отговори на това съобщение
 Re: По-евтина алтернатива на Еконт?
Автор: alba_luna   
Дата:   14-03-11 09:09

Доколкото знам при повечето куриери застраховката е 2% от обявената стойност. Така, че едва ли ще има голяма разлика.


Отговори на това съобщение
 Re: По-евтина алтернатива на Еконт?
Автор: almaz   
Дата:   14-03-11 09:28

Препоръчана пратка с Български пощи и нямаш никакви проблеми, работят добре. Малко по-бавно е, но и по-евтино.


Отговори на това съобщение
 Re: По-евтина алтернатива на Еконт?
Автор: leo34   
Дата:   14-03-11 09:34

Бях пратил един обектив 70-200 4L USM. Казаха ми, че ако платя 2.4% от обявената стойност ще ми сложат лепенка "чупливо" и щяло да е на по-сигурно място и аз се съгласих, разбира се питах първо купувача. Добре беше опакован обектива, но все пак... не знам, за това вас ви питам.

Отговори на това съобщение
 Re: По-евтина алтернатива на Еконт?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   14-03-11 10:35

... Ако не пращах всеки ден с Еконт , можеше и аз да се изкажа "компетентно" , но уви ....

Първо - 2.4% от стойността се плащат когато има наложен платеж - в твоя случай , наложения платеж е бил около 1000 лева ...
Тука вече не говорим само за куриерска услуга , а за прехвърляне на парични потоци , затова е тази такса ...

Второ - така наречената "застраховка" се нарича обявена стойност и е по желание на клиента !
Тази такса е 0.24% от стойността , а не както цитирате по-горе ..... в случая , в/у 1000 лева таксата е била едва 2.40 лева , което ти гарантира , че ако се случи нещо с пратката , ще ти бъде възстановена сумата !!

Така че , няма смисъл от мрънкане , а по-добре се запознайте първо с условията на куриерите , преди да се пишат глупости ....


Ако клиентът ти, ти беше платил по друг начин , тогава нямаше да има наложен платеж и изпращането на обектива щеше да струва 5 лева /офис - офис/ .... обявена стойност - ако искаш ....


Та , така ..... [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: По-евтина алтернатива на Еконт?
Автор: almaz   
Дата:   14-03-11 11:02

Доста са си вдигнали тарифата Еконт, преди наложения им платеж беше 1%. Това "прехвърляне на парични потоци" с хеликоптер ли става?

С БГ пощи на продавача щеше да му излезе двойно по-евтино - е вярно, щеше загуби и 2 минути за попълване на формулярите им за наложен, това в Еконт го няма.


Отговори на това съобщение
 Re: По-евтина алтернатива на Еконт?
Автор: ники1   
Дата:   14-03-11 11:27

Автор: Jim__Beam
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.