Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: svetul4o   
Дата:   09-03-11 09:20

Да ръчна малко кошера с осите [smile]. Проект на министерството на здравеопазването предвижда орязване на почти всякаква реклама на цигари и тютюневи изделия. Здържане на високи цени на подобни продукти и тн. Тук http://society.actualno.com/news_338342.htmlможе да прочетете за какво иде реч. Аз лично съм силно за. Съзнавам колко много ще загубят производителите и работещите в тази сфера, съкращения и прочие. Но това е доста отвратителен навик и не мисля, че рекламата на нещо което те е трови и убива е много удачно нещо. И като се има предвид колко са впечатлителни подрастващите, сякаш това е може би един от добрите ходове на министерството от много години насам, стига да се приеме. Я отявлените пушачи да кажат какво мислят по-въпроса.


Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: netLady   
Дата:   09-03-11 09:29

браво[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: джъмбо   
Дата:   09-03-11 09:31

после кат наскочат електората на доган дето само това могат да правят и упорито не искат друго... ще видим как ББ ще клекне

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: asahi   
Дата:   09-03-11 09:37

Да ги махат тези лайна.

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: terminator   
Дата:   09-03-11 09:38

Както всичко в нашата държава и това е поредната безумна крайност в която се залитва.
След като 3 години се канеха и то не един път да забранят пушенето в заведения и обществени места - ефекта какъв е? Като даваха три крайни срока за влизане в сила на забраната и ги променяха?
Та сутринта по новините по телевизора (дето ги четат от вестниците, де) цитираха някакви страшни закани, че щели да се изрязват всички сцени от филми на които има хора с цигара или кадри в които се пуши или има цигарен дим [smilie11]
Не мога да си представя как би изглеждал един нормален филм с изрязани такива места. А, сетих се: филм от поредицата за Шерлок Холмс (с неизменната си лула) - ми то на практика ще останат само началните надписи и след 5 мин. списък на участвалите артисти. Е, тук там по средата може и да остане по някоя реплика на д-р Уотсън към Холмс от рода на: Възхищавам ви се Холмс, как за времето за изпушване на една лула успяхте да разкриете убиеца, без дори да ставате от креслото си. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: El_Fuego   
Дата:   09-03-11 09:38

Ха сега, де!


Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: asahi   
Дата:   09-03-11 09:41

Гнусни инсинуации, Фуего!

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: Svetul4o   
Дата:   09-03-11 09:42

terminator това за филмите мисля е най маловажното в случая, останалите мерки са ми по-интересни. Освен това става дума за българските филми само, няма как да пипат чуждите продукции.

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: Diandimov   
Дата:   09-03-11 09:44

И аз съм шокиран, като попадна на филм и сцени, в които пушат.

Даже после проветрявам.

Но не мисля че рязането на тези сцени е възможно.


Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: belia   
Дата:   09-03-11 09:48

какво е " права за реклама " [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: e-mil   
Дата:   09-03-11 09:52

Интересен пример за това как смесване на добри и тъпи мерки прави цялата програма тъпа.

"Цигарите ще изчезнат от българските филми и телевизионните предавания. Ако продуцентът настоява да пусне филм с папироси, ще трябва да изрязва предварително кадрите на пушещи хора или дори само димяща угарка в пепелника..."

Ми то в тв предаванията много рядко има пушещи хора. А българските филми са малко. 99% са вносни. Как ще режат сцените от чуждите филми?
Новините също са ТВ предаване. Означава ли това, че в репортажите за ограничаване на тютюнопушенето няма да показват пепелници с димящи угарки? А ако се снима репортаж на улицата авторът ще внимава за всяка фигура влязла в кадър? И ще удължава монтажното време за да слага маски?
А какво ще стане с туристическите филми заснети от български автори в други страни, където няма такива мерки. Ще показват изкривена действителност ли?

Това са идиотски мерки. И цензурата върху филмите изобщо не е маловажна. Едно е да ограничиш продажбата на продукта, съвсем друго е да ограничиш авторите на телевизионна и кино продукция. Утре могат да решат да режат от филмите наркомани, богати бандити, корумпирани политици или преследвания с коли минаващи на червени светофари. Тоест вместо да разискваме проблема ще се правим, че той не съществува.

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: asahi   
Дата:   09-03-11 09:52

Режисьорите сами си ги режат. Сравнете някое вехто криминале със съвременен филм и веднага ще откриете разликите.

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: Стефан   
Дата:   09-03-11 09:58

А какво мислите за голямото количество портрети с цигара в този форум?[smilie7] Гледаш някакво хубаво момиче, хубав портрет, обаче лапнало цигарата...[smilie8] Очевидно автора и модела са го сметнали за много куул... а то хич не е и отблъсква голяма част от зрителите...[smilie8]

Админите вместо да сменят стария емотикон с тъмните очила cool с този [cool], трябваше да сменят този [smilie7]

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: ivanov.10   
Дата:   09-03-11 09:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: feliz   
Дата:   09-03-11 10:00

Те по-добре да изрежат сцените с безумно насилие.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: stzz   
Дата:   09-03-11 10:01

Добре е за Hollywood, че сцените с наркотици остават!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: feliz   
Дата:   09-03-11 10:04

Автор: Стефан
Дата: 09-03-11 09:58

Админите вместо да сменят стария емотикон с тъмните очила cool с този , трябваше да сменят този
===================================
няма да барате хеви метъла, ей.[smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: Svetul4o   
Дата:   09-03-11 10:04

Ако направим сравнение с цензурата по американските филми, анимационни и прочие това си е бял кахър според мен за филмовата ни индустрия. Дечурлигата не съм сигурен, но едвали гледат много български филми. Може да е тъпо, но са решили да го има. За сметка на това красавицата на билборда и пича до нея лапнали по едно димящо л..но ги гледам всеки ден на доста места.

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: stzz   
Дата:   09-03-11 10:05

[cool] undefined



Публикацията е редактирана (09-03-11 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: danvan16   
Дата:   09-03-11 10:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: e-mil   
Дата:   09-03-11 10:18

"Режисьорите сами си ги режат. Сравнете някое вехто криминале със съвременен филм и веднага ще откриете разликите."

Ако говориш за цигарите...
Първо, това не е вярно. Ето няколко сцени от филми правени в последните 3 години.

The Speech King.
4 Оскара, 8 номинации за Оскар и множество други награди.
https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/edrj3290.JPG
http://prikachi.com/images/869/3072869y.jpg



Hot Fuzz
Номинация за Empire Award и носител на National Movie Award
https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/poar9252.JPG
http://prikachi.com/images/871/3072871T.jpg



SWAT 2
https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/lpcs2916.JPG
http://prikachi.com/images/870/3072870q.jpg


Fair Game
Номинация за Satellite Award и носител на Freedom of Expression Award.
https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/dgzj3615.JPG
http://prikachi.com/images/872/3072872d.jpg


Ще повторя името на последната награда: Freedom of Expression
Защото режисьорските решения са съвсем друго нещо. Това, че някои са решили да режат сцени, не означава, че трябва да се првевърне в държавно правило.


Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: promis   
Дата:   09-03-11 10:24

e-mil, както винаги се заяждаш за една дума. Факт е, че в съвременните филми много по-рядко показват пушене, което надали е случайно.

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: danvan16   
Дата:   09-03-11 10:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: NeDDRaG   
Дата:   09-03-11 10:32

За рекламите не знам, ама да вземат да им сложат още едно 4-5 лева отгоре на цената на цигарите.

Отговори на това съобщение
 Re: Орязват правата за реклама на тютюневи изделия
Автор: e-mil   
Дата:   09-03-11 10:38

"e-mil, както винаги се заяждаш за една дума. Факт е, че в съвременните филми много по-рядко показват пушене, което надали е случайно. "

Но винаги думата е важна. Тоест граничен възглед, който променя смисъла на дадена стъпка или омаловажава разговора по проблема. Какво като показват по-рядко пушенето? Това не може да е причина да се забранят всички показвания.

Разбира се, аз се паля малко предварително, защото не съм чел програмата, нито съм гледал новини на други медии, а "Монитор" пък не е известен като вестник, който си проверява информациите. Но така или иначе обсъждане има. И независимо, че уважавам Асахи, мнение като: "режисьорите сами си ги режат" е неприемливо. Не само за мен.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.