Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Аерофлот
Автор: 4given   
Дата:   06-03-11 23:49

Досега не ми е стикало да летя с тях, но лятото имам едно пътуване до Москва и Аерофлот предлагат много, ама МНОГО добри цени (ще ми спестят към $500). Та да питам: има ли оцелели след техни полети във форума и толкоз ли беше страшно? ;) Струва ли си да дам $500 отгоре с друга авиокомпания?

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: danvan16   
Дата:   06-03-11 23:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: Todd   
Дата:   06-03-11 23:57

Ако е с АН 2 - качвай се !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: hemilio   
Дата:   06-03-11 23:58

ако са дръпнали преди полета-няма проблем!
притеснително е ако са трезвени[smile]
ако това ще те успокои-няма самолет останал във въздуха-всички слизат(по един или друг начин)[smilie5] .
и на мен скоро ми се налага да летя с едно малко птиче ,че ми е терсене малко ама....
да не забравяме -че на брой превозени пътници-има най малко жертви,най безопасния превоз е![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: exo99   
Дата:   07-03-11 00:03

И аз съм изправен пред тази дилема.
Лятото трябва да летя до Япония заедно с жена ми.
Два билета от София до Токио отиване и връщане с нормални [smile] авиокомпании като Луфтханза, Бритиш , Ер Франс са около 2000 евро или 4000 лева.
Руснаците предлагат за 2500 - 2600.
И май ще си купувам за техните.
Самолетите по тези дестинации са Аеробуси, най-много да се взриви някой в транзитната зала на летището в Москва [smilie23] [smile].
Щото разликката от около 700 евро ще ми дойде доста добре на място в Токио. [beer]

Та качвай се смело и каквото стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: asahi   
Дата:   07-03-11 00:03

Нямаш проблем. Излитал съм и съм кацал успешно с тях. Обстановката е малко спартанска. Ако си с ТУ134 багажът е в краката, ама да н'ти пука.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: 4given   
Дата:   07-03-11 00:09

А, имало оцелели значи :) За условията не ми пука, важното е да стигнем читави. Представа си нямам какъв самолет ще е, ама е презокеански полет, та няма да е птичка.
Ехо, аз бях с тази дилема преди време, само че летях до Осака. Е не ми стискаше да летя с руснаците и минах през Виена с австрийските. Ама сега май ще се престраша, пък каквото сабя покаже.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: ники1   
Дата:   07-03-11 00:11

Летял съм с техни екипажи на ТУ-154М, ИЛ-86, ИЛ-96-300 - нямам от какво да се оплача !
Добри са !

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: lansky   
Дата:   07-03-11 00:15

те щото австрийските са супер сигурни...

два пъти съм летял с руски - единият път май беше АН26, а друтият път някакъв много малък... жив съм )))

най малкият с който съм летял беше 4 местен - вътре бяхме 5 човека... като кацнахме на летището в крумово се насъбраха посрещачи и викат "браво момчета - страшно ли беше" - аз и другият "куфар" викаме НЕ, то се оказа, че питали пилотите - това им бил първият самостоятелен полет и на двамата... та тогава ми се подкосиха краката...хем бяхме вече кацнали

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: AndreyIst   
Дата:   07-03-11 00:27

Никога повече с тях - летях с тях САМО веднъж през Москва до Техеран. Закъсняха, изпуснах връзката по тяхна вина и бях арестуван /настанен без право на излизане/ за 2 дни в една хотелска стая с охрана в коридора. Изключително груби и невежливи чиновници.

Миналата година летях за Япония, после за Корея с нормални авиолинии. Скъпия превоз си струва.

НЕ на икономиите. Никога повече Аерофлот.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: ivenchev   
Дата:   07-03-11 00:30

Според мен проблемите не са в самолета, а ако се наложи да се остане на някое от руските летища за следващ полет ... Висял съм като паяк на Шереметиево 27 часа и никак не беше приятно, защото нито можех да изляза в града, нито ми дадоха хотел с обяснението, че имали ограничен брой места за транзитни пътници без визи, а освен това не знаеха до последния момент дали и кога ще има полет за София ...

Ама от друга страна, онова което не успее да те убие те прави по-здрав ...

С две думи, гледайте и другите услуги в пакета на компанията, а не само чистото летене, когато става въпрос за няколко свързани полета.

Которой раз лечу Москва -Одесса, опять не вьпускают самольот,
идет ко мне вся в синем,
стюардесса как принцесса-надеждная как вес
гражданский флот.
Над Мурманском не туч, не облаков,
и хъдчис ты лети до Ашхабада с полтарьом.
В Тбилиси там все ясно, там тепло,
там чай растет, но мне туда не надо.
Мне надо где же угробы на мело,
где завтра ужидают снегопада.
Октриты Дели, Харков, Кишинев,
и Львов открит ,но мне туда не надо,
Тогда я лечу где принимают!!!


[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: diandimov   
Дата:   07-03-11 00:37

Добра идея, сега ще проверя има ли Аерофлот от Вегас до SOF, за по- тънко.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: diandimov   
Дата:   07-03-11 00:52

Проверих - искат ми $4900 от LA до София!

Това е точно с 3700 долара ПОВЕЧЕ отколкото бих платил с Луфтханза!

Що викате че било евтино?

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: 4given   
Дата:   07-03-11 00:55

Андрей, туй все едно Кафка го е писал, изправи ми се косата!
Крайната ми дестинация е Москва, та няма да има проблеми с прехвърляне. Сега почва и веселбата с визите, да видим там какъв цирк ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: AndreyIst   
Дата:   07-03-11 01:10

Е, в твоя случай можеш да понесеш ужасния тесен Ту 154, но за транзитно пътуване е кошмар. Аз пътувам по 5 -6 пъти в годината, но такова нещо не бях виждал. Сега ме чака пътуване с Италианците, ужасните стари самолети.

Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: bvidenov   
Дата:   07-03-11 01:10

пак поредните глупости от хора които си нямат понятие. 2ма пилоти с първи самостоятелен полет и 5 местни пътнически самолети. Дрън, дрън.
Парка на Аерофлот е един от най-младите в Европа. Нямат нито един Туполев. Проблема е в типичната руска простотия на чиновниците им. Ще излетиш и ще кацнеш. Друг е въпроса, ако закъснеят и изпуснеш връзка как ще си прекараш, но затова е и по-евтино. За протокола съм същите ядовe и с Al Italia, CSA, NordWest, KLM...

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: hemilio   
Дата:   07-03-11 01:12

за рашъните нямам инфо,до сега съм летял с 5 старс-Катарските авиолинии-мания(лукс и класно обслужване)
ползвах и тайландсите авиолинии-също доволен останах-много са мили(те и на земята са такива-страхотни човечета)
[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: exo99   
Дата:   07-03-11 01:16

[smile]



Публикацията е редактирана (07-03-11 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: exo99   
Дата:   07-03-11 01:17

http://www.airtickets24.com/bg/dreamflight/SearchForFlight.aspx

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: asahi   
Дата:   07-03-11 01:18

Уф, и аз съм спал на Шереметиево. НА самолетчето едната радиостанция се скапа и ни върнаха в транзитната зона. После гърч по металните пейки цяла нощ.

Колегата и той спа, ама в ареста. Кацнал вечерта, преди да започне да му тече визата. Тьотката в посолството объркала датите.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: 4given   
Дата:   07-03-11 01:19

Малиии, полет с италианците... И твоята не е лесна [smilie5]

А за катарските всички знаем, ама да видим кога ще ми излезе късмета...

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: AndreyIst   
Дата:   07-03-11 01:24

bvidenov, преди 3 години бях на Ту 154, не ми ги разправяй, че не съм разбрал.

А с италианците нямах избор - до Флоренция са само те.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: hemilio   
Дата:   07-03-11 01:25

катарите имат полети от истанбул,може да се разходиш до Станбула-града голема![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: 4given   
Дата:   07-03-11 01:41

Кат каза Истанбул, турците ми предлагат билет с връзка там (летя от Вашингтон до Москва). Ама от тях май ме е страх повече, отколкото от руснаците, пък и се налага да пътувам с американски паспорт (дълга история...), и турците може и входна виза да ми искат.
Мерси на всички за отговорите и съветите! Ще се поровя още малко и ако Юнайтед не излязат с добра оферта за директния им полет (Вашингтон - Москва), ще се лети с Аерофлот (Вашингтон - Ню Йорк - Москва).

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: Todd   
Дата:   07-03-11 01:55

С хамериканският паспорт турците ще те резнат към 500 - 600 лева за виза .Показвай българският паспорт - без пари е.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: djogata   
Дата:   07-03-11 02:18

4гивън, ако трябваше аз да пътувам, бих мислил по следният начин:

1) Ако пътуването е служебно, си вземам най-удобният полет без да се вторачвам твърде много в цената. В края на краищата времето е пари

2) Ако пътуването е лично.. Чакай малко... Лично пътуване до Москва? Нее, забрави, веднага си избирам друго място за ваканция, по-далечко от Русия
[smilie5] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: neuromancer   
Дата:   07-03-11 02:32

е чак толкова... Бих отишъл до Москва и Санкт Петербург на разходка, защо не.
Относно стоенето арестуван - това не е заради Аерофлот, а заради Русия и визите - ако минаваш през летище, където се искат визи, винаги има риск в случай че изпуснеш връзката.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: 4given   
Дата:   07-03-11 02:44

Джога, логично мислиш, ама е нито едното, нито другото... Пътувам с благотворителна цел и се налага сама да си покрия разходите, та хем лично, хем работа ще свършим. С група от 10 човека, ако всеки спести по $500, може да обзаведем едно сиропиталище поне с дрехи и играчки. Това е идеален вариант, де. Да видим руснаците как ще ни дадат визи първо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: hemilio   
Дата:   07-03-11 02:47

айде успех на благородното начинание[beer]
дано намерите билети по тънко!



Публикацията е редактирана (07-03-11 05:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: sir_sky   
Дата:   07-03-11 07:14

Преди 1 седмици двупосочен Токио - София с Аерофлот ми излезе по-малко от 1000 евро, и обслужването на самолета, както и самия полет бяха безупречни! Багажа си пристигна в ред!

Обаче... обслужването на летището беше гадно, чакаш с часове за една проста проверка, имах 3 часа престой и си представях как 2 часа поне си се мотам насам натам, ама след проверката от първия полет ми останаха по-малко от 30 минути до другия!

Иначе не съжалявам че пътувах с тях! За Япония си заслужава разликата в парите![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: boreto   
Дата:   07-03-11 08:12

Аре глезотии...

Пътувал съм доста с Аерофлот - АН24, ТУ134, ТУ154, ИЛ62. Още съм жив. От десетина години не съм пътувал. Но моят съдружник ги ползва редовно.

Мисля че вече са само със западни самолети. Не знам дали новите руски пътнически самолети са в експлоатоция.


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   07-03-11 15:08

Прав е Борето - вече навсякъде по външни линии летят със западни машини, защото техните ги спряха от ИКАО. Качвай се и лети спокойно - пилотите са много добри. Само дето в салона мирише, ама то си е така в аерофлотските самолети[smilie18] Навремето се шегувах, че ако ми вържат очите и ме качат в салона, мога по миризмата да позная не само, че самолетът е руски, ами и номерът му да кажа, кой е...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: KiIIeR   
Дата:   07-03-11 15:28

и аз съм фъркал доста с Аерофлот. Жив съм.
Виж за Българските Авио линии не бих рискувал.
само като им видиш черните унифоми. ввсе едно се качваш в ковчег.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   07-03-11 15:31

Е и нашите пилоти са много добри![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: asahi   
Дата:   07-03-11 15:34

https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/gtjp4394.JPG
http://img167.imageshack.us/img167/623/pic1117bgnl1.jpg


Красные туфельки "Аэрофлота"

Проста да падладеейш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   07-03-11 15:36

ЛЕТАЙТЕ САМОЛЕТАМИ АЭРОФЛОТА!!![smilie25] [smilie21] [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: asahi   
Дата:   07-03-11 15:40

Най-елегантното кацане ми го е правил руснак, но метеорологичните условия предпоставяха това.
Най-трудното и професионално го направи българин тук, в София, при страничен поривист приземен вятър.

Не мисля, че има слаби пилоти в международните полети.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   07-03-11 15:43

Ти, ако знаеш преди Десети, какви ставаха главни пилоти в "Балкан"...друго ще си мислиш, ама нейсе...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: pmartinov   
Дата:   07-03-11 15:47

Местата бяха резерве с години напред... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: ники1   
Дата:   07-03-11 15:50

Когато пътувах със ИЛ-86......един от пътниците беше много нервен....нямаше опит със самолетите.....и стюардесите го успокояваха ,ама той не вдеваше хич.
Тогава една от тях се хвана на бас с пътника на 20$,че ще излетят без той да усети...сложи пред него на масичката чаша пълна до горе с вода и каза че ако при излитането чашата се разлее той печели баса.......
Е познайте........стюардесата спечели,но отказа да вземе кинтите,но оня настоя да ги занесе на пилота за почерпка...............

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   07-03-11 16:06

Преди мнооого години. Екипажът сме - олеле майко[smilie5] От хулиган нагоре...[smilie5] Средна възраст - около 30. На командирът му правят последна инспекторска, преди да почне да Фърка самостоятелно. Проверяващият е същия хулиган, като нас, но с няколко години по-голям...
По него време беше започнала работа една стюардеса, ама маце - трепач!!![smilie24] [smilie24] [smilie24] Цял "Балкан" му течаха лигите, ама тя - сЮрьозна жена! Не пуща никого наблизо - фърга къч и хапе на месо...[smilie10]Пък красива, пущината - да й се не нагледа човек...[smilie7]
Вдигаме ние чиряслото на ешелон и тръгва един мазен лаф и догадки Фсякакви, кой аджеба я чука тази мома и що не пуща на никого от персИонала, ръйш ли...[smilie11]
Кирцата(първата перка, дето ша го проверяват, демек)бъзика отвреме-навреме управлението и веднага се обръща, щото темата е супер интригуваща, пък момата е супер хубава, та няма как...
Аз, съответно съм заебал панела пред мен и само отвреме навреме, с крайчеца на окото минавам по ламБичките, да съм сигурен, че светят в зелено...Пуста лакома тема - не е за изтърване...[smilie5]
По едно време Кирцата, след поредното бъзикане по рогата и тримерите се обръща и ми изревава: Виси ми самолета бе ПУТКОООО!!![smilie9][smilie9] [smilie9]
Аз поглеждам панела и кво да видя? Пуснал съм помпите само от едното полукрило и тя машината нормално олеква оттам и крени на другата страна...[smilie8] ОПППАААА...[smilie8] [smilie8] [smilie8] Щращ, щрак, щрак "кран кольцевания", помпите от другото на "вкл." и работата е готова...
Кирцата решава да се прави на кОлтурен и се извинява на проверяващия: Ша ма прощаваш, че повиших тон!?!, ама ми писна да тримирам и да откренявам заради тая Червена шапчица - (демек заради мен. По него време терминът Червена шапчица беше синоним на "заспала путка" в "Балкан").
Проверяващия бързо го прекъсва: Стига бе! Ко толкова е станало? Професионална терминология!... Казвай сега за оная, ти като летя с нея за Дубай не си ли поиска от нея?...[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (07-03-11 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: pmartinov   
Дата:   07-03-11 16:43

[smilie5] Аха !


Командира постоянно тримова и тръгва да плъзга ,съчмата плътно в ъгъла,самолета лети на чорчук,а ти помпиш ли помпиш асиметрично...[smilie18]


Ша стани даа [smilie24]


https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif



Публикацията е редактирана (07-03-11 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   07-03-11 16:46

Ма тя момата наистина излезе мнооого странна...[smilie8]
След години се омъжи и така и не го показа тоя нейния мъж...[smilie8] Не беше от нашите. "Външен" човек беше...[smilie5] Още се чудим, що не пусна никого от нашите...[smilie8] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: pmartinov   
Дата:   07-03-11 16:50

[smilie5] Мераклии... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: ivenchev   
Дата:   07-03-11 16:52

Автор: nastradin2
Дата: 07-03-11 16:46

Ма тя момата наистина излезе мнооого странна...[smilie8]
След години се омъжи и така и не го показа тоя нейния мъж...[smilie8] Не беше от нашите. "Външен" човек беше...[smilie5] Още се чудим, що не пусна никого от нашите...[smilie8] [smilie18]


щото сигурно сте били клЬОкари ... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   07-03-11 16:52

Ми то...на 30 годин е грехота да не си мераклия...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Идеята беше, че всеки е правил простотии във въздуха[smilie5]
Да не ти разказвам за състезанията по "висок отскок" с Ан 24...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: pmartinov   
Дата:   07-03-11 16:54

[smilie5]

Той целия екипаж явно си мисли,че тя е длъжна им даде да я "облетят"...

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   07-03-11 16:54

Ивчо[smilie5] Ми то в "Балкан" си бЕхме едно голямо семейство, даге...[smilie5] Нямаше ревност, нямаше егоизъм, всичко се споделяше[smilie18] ...Нямаше скрито-покрито[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   07-03-11 16:56

Няма да даде, ама ша фърка само по вътрешни, докле стане за пенЦия...[smilie25] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: ivenchev   
Дата:   07-03-11 16:57

голяма комуна сте били, то затуй сигуно като кибуц го продадоха на оня Гад ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: pmartinov   
Дата:   07-03-11 16:58

[smilie8]

Случайно попаднали нямаше в БАЛКАН,всеки ползваше някаква връзка...

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   07-03-11 17:01

ДЕБА И ГАДТА МУ МРЪСНА ДЕБА!!!https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif
Че на всичко отгоре осъди и държавата в Парижкия съд за осем или девет милиона...https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gifhttps://photo-forum.net/forum/read.php?f=48&i=1668185&t=1668185&offset=end

Искаш ли да гледаш сеира на някого от "Балкан", само му спомени за Гад-та и той пали безотказно...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: ivenchev   
Дата:   07-03-11 17:03

Сега разбрах къде е Г-точката на балканците ... [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   07-03-11 17:04

ОПРЕДЕЛЕНО...[smilie24] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: netLady   
Дата:   07-03-11 17:10

Ми, аз съм пътувала няколко пъти с Аерофлот и отново бих се возила с тях.[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: n1x0n   
Дата:   07-03-11 17:53

Ще цитирам анонимен Интернет потребител:

гавно ваш аэрофлот и цены ахуевшие
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: dedopop   
Дата:   07-03-11 18:02

2 пъти с Ил 86, два пъти с Ту 154, безброй пъти с АН-2, като накрая даже пилотирах, няколко пъти с МИ-2, веднъж с МИ-17.

Не беше зле в Аерофлот, даже пържолка имаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: marconi   
Дата:   07-03-11 20:09

най-странното преживяване съм имал с Аерофлот...уж нормално кацане и на 200м. от земята, с пълна газ се върна във въздуха...баси гадното чувство...след 1ч въртене над Москва, пилота каза - Много птици на летището, за тва не кацнахме..


аааа и тия имат навика да пускат самолета кат гюле при кацане...4 пъти съм летял с тях и секи път имам чувството, че ше си изплюя топките кат земем да кацаме [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: tycoon   
Дата:   07-03-11 20:15

Aeroflot forever!
Strongly recommended!;))

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: ejko   
Дата:   07-03-11 20:23

Моето момиче до Китай пътуваше няколко пъти и понякога беше с Аерофлот. От самолет не се е оплаквала, но веднъж по тяхна вина бяха дублирали някакви места и трябваше да пренощува там. Вика че били супер нелюбезни жените зад гишетата, въобще нищо не обяснявали и били много груби. Чак като вдигнала скандал и дошъл "супервайзър" и се оправили нещата, извинил се и все пак ги настанили в хотела на летището. Доста се оплака, че бил като затвор с решетки на етажите и въоръжена охрана. Каза че било бая странно. Иначе от кацания и самолети не се оплака.
Дори казваше, че са по-добре от някакви странни криминални индонезийски авиолинии, с които беше летяла на някое пътуване из онези места...

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: ejko   
Дата:   07-03-11 20:26





Публикацията е редактирана (08-03-11 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: Gruyu   
Дата:   07-03-11 20:30

лятото на 1983-та пътувах с един ИЛ-62 до Куба (през Прага) и обратно......и представете си още съм жив!!!...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: kirilius   
Дата:   07-03-11 22:28

Споко, аз съм летял с тях и оцелях...

... но както казват борсовите търговци: "Past results do not guarantee future performance" [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: VasSilK   
Дата:   08-03-11 15:03

Не разбрах какво не ти е стискало,да летиш със самолет или с Аерофлот?Ако имаш проблеми с летенето на самолет,това е кофти-недей.Ако имаш проблеми с летенето с Аерофлот-това са тъпи и "модерни" предразсъдъци.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   08-03-11 16:14

"Грабвайте метлите!" някой си изкряска...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: ejko   
Дата:   08-03-11 16:33

"Ако имаш проблеми с летенето с Аерофлот-това са тъпи и "модерни" предразсъдъци."

Нищо тъпо няма, по-бедните авиокомпании са по-лоши от по-богатите:))) Аз навремето често пътувах до щатите с LOT и имах проблем с това. От Аерофлот са много по-добре, но в сравнение с Луфтханза са много зле. Самолетите са нови, но вътре са нагъчкани, стюардесите бяха славянски тип- разбирай малко сопнати, в сравнение с други и т.н. Ако човек е богат и понякога има проблем да пътува при по-лоши условия. Виж ако кинтите са от значение (както биха били за мен), Аерофлот сигурно са ОК...

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: n1x0n   
Дата:   08-03-11 16:53

Като изключим компании като Swiss International, Lufthansa и Austrian - всичко друго е "под секва". Дори BA свалиха нивото.
Пък колко компании са точно на нивото на Аерофлот - не ми се говори... край на лукса. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: ejko   
Дата:   08-03-11 17:02

Честно казано най-доброто ми летене беше с някаква тунизийка авиокомпания, но не помня как се казваше. Някак самолетът беше малък, но супер широко. Стюардесите бяха обаче като една стюардеса, глътнала две други..., иначе бяха мили. Английски не знаеха много, но в сравнение с на LOT неграмотните стюардеси, бяха като Шекспир.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: slivenski   
Дата:   08-03-11 17:08

Още се чудим, що не пусна никого от нашите...

Няма вече такива жени... [cool] [cool] [smilie21] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: matataupa   
Дата:   08-03-11 18:26

Не съм чел другите, но- ПРЕПОРЪЧВАМ!!!

Пилотите им са единствените, които са били на 100% адекватни в скапани ситуации.

Асове.
Понякога се фукат малко, но когато става дума за кацане или излитане- богове[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: matataupa   
Дата:   08-03-11 18:30

Чакайте бе, чета тука- Ан, Ми... аз съм летял с Аерофлот и ЕърБус... както и с Бойнг 747+ 777

Кви са тия линии дето ги споменавате...

Ако е от Брусарци до Бели Искр- може и пеша деба[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: kirilius   
Дата:   08-03-11 18:56

Човекът не пита за лукс и обслужване, а за сигурността. Аз поне така разбирам "страха" от летене с Аерофлот.

Би трябвало да има някъде из нета статистики колко самолета са паднали на кои комопании, но не вярвам Аерофлот да е далече от златната среда.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: n1x0n   
Дата:   08-03-11 19:13

Всъщност, на Аерофлот съм благодарен за това, че ми сбъдна една от мечтите на всеки мъж - да се озове в леглото с две стюардеси наведнъж. Заради мъгла в София кацнахме във Варна и се наложи да преспим в гранд-хотела една нощ. Свободните стаи бяха кът и се наложи "оптимизиране".
Е, вярно, че бях на 6... и заспах веднага, но все пак факта си е факт [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: arakiss   
Дата:   08-03-11 19:15

Lufthansa два пъти ми губиха багаж [smilie9]
ама може аз да съм карък, знам ли...
аз съм доволна от Qantas [smilie24]

а като спомена настрадин за хулигани - най-каубойското излитане съм преживявала в нигерия, вътрешните линии, голям кеф беше [beer]



Публикацията е редактирана (08-03-11 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: ivenchev   
Дата:   08-03-11 19:16

аз пък сигурно щях да бъда не на 6, ами на 11 без 5 ... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: n1x0n   
Дата:   08-03-11 19:17

Под "на 6" имам предвид "на 6 годинки" [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: грегари   
Дата:   08-03-11 19:19

реклама:
пътувйте със самолетите на аерофлот, че не останаха!
==========
посетете съветският съюз, докато той не ви е посетил!
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   08-03-11 19:39

Как беше оня стария политически виц?
Питали Брежнев, как пътуват гражданите на СССР.
- Ами из страната пътуват с всички видове транспорт - автомобилен, железопътен, въздушен, морски...
- А зад граница, как пътуват?
- Аааа...Зад граница пътуват с танкове...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: ivenchev   
Дата:   08-03-11 19:44

Питат Радио Ереван:
- Русия ще влезе ли в НАТО?
- Ще влезе, как няма да влезе. Ако трябва и до Брюксел ще влезе ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: djogata   
Дата:   08-03-11 21:17

Гледам, всички се успокоявате, че Аерофлот ползвали вече само западни самолети.

Само да ви напомня две неща (които предполагам знаете):

1) Огромна част от катастрофите не се дължат на проблеми със дизайна на самолета, а са в последствие на човешка грешка или проблеми с поддръжката (и предполагам се сещате как стоят тези въпроси при братушките - доста зле) [smilie5]

2) Аерофлот са едни от първите, които успяват да затрият чисто нов Еърбъс А310 - поради човешка грешка (пилота дава на сина си да "кара")

[smilie5] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: danvan16   
Дата:   08-03-11 21:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: djogata   
Дата:   08-03-11 21:32

Данван, тукинка:

http://en.wikipedia.org/wiki/Aeroflot_Flight_593

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: iPonche   
Дата:   08-03-11 21:33

Много добри пилоти, ако не използваш хапчета за прилошаване препоръчвам, по-забавно е от увеселителния парк в Копенхаген [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: slivenski   
Дата:   08-03-11 21:35

Американските са същите. Като излитат имаш чувството, че самолетът ще се разпадне, а тъпанчетата ти отиват в гърлото... Толкова рязко издигат... Ама е кеф де... Адреналин... [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (08-03-11 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: iPonche   
Дата:   08-03-11 21:37

Именно!
А ние кацахме миналата зима в Москва при -15 на Шереметиево и правихме дрифт със самолеДа [smilie18] Viva la Аeрофлот [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: slivenski   
Дата:   08-03-11 21:38

с вратите напред, а? [smilie18] [smilie18] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: pmartinov   
Дата:   08-03-11 22:07

Kid in the Cockpit Mayday/Air Crash Investigation Part 1

2.

3.

4.

5.


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: bobihot   
Дата:   08-03-11 23:08

И аз съм летял с тях преди 20г и се върнах. Но бях на може би по-опасно място и не ми правеше впечатление. Бяхме с адски много багаж, включително газови бутилки - някой ако е качвал скоро в самолет да казва, малко тьотката на летището се поразсмърдя, но ние бяхме упорити и се качихме...[smilie6]
Както виждаш има и оцелели, освен онзи полет с децата- не е било само сина, а и дъщерята на другия, доколкото си спомням...но то е по вътрешните им линии. "Широка, страна моя родная..." [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: Lalinda   
Дата:   08-03-11 23:44

Аз пък пътувах с Лауда Еър от Виена до Прищина по смутните времена в началото на века и самолетът излетя едва третия път, като първия път излетя три часа след обявеното разписание... Но трябваше да се върнем по някакви причини... То не бяха птици във витлата, то нещо друго...

Вътре бе пълно с мъже, почти всички униформени, но никой не гъкваше...

Траех си и аз, нищо че още не бях, ъъъ, униформена :-))

Пътувала съм много до бившия СССР, защото учех там по времената на перестройката, но все с Балкан. Самолетът летеше от София до Хелзинки с кацане в Ленинград.
[smilie24]

С Аэрофлот съм пътувала някъде към Абакан из Сибир, но нямам някакви особени спомени... Като кацнахме в Абакан, из летището се разхождаха кокошки...
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: danvan16   
Дата:   08-03-11 23:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: nastradin2   
Дата:   09-03-11 14:47

"...и льется песня
про морозы Абакана..."[smilie3]
М. Шуфутинский

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: bvidenov   
Дата:   09-03-11 22:07

http://www.investor.bg/news/article/113665/338.html


Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: Kanonir   
Дата:   12-03-11 06:52

Автор: djogata
Дата: 08-03-11 21:17

Гледам, всички се успокоявате, че Аерофлот ползвали вече само западни самолети.

Само да ви напомня две неща (които предполагам знаете):

1) Огромна част от катастрофите не се дължат на проблеми със дизайна на самолета, а са в последствие на човешка грешка или проблеми с поддръжката (и предполагам се сещате как стоят тези въпроси при братушките - доста зле)

2) Аерофлот са едни от първите, които успяват да затрият чисто нов Еърбъс А310 - поради човешка грешка (пилота дава на сина си да "кара")



Освен въпросната катастрофа от т.2 през 1994г. може ли да посочиш други инциденти, (не катастрофи, дори само инциденти) на Аерофлот за международни полети (чакай да повторя - на Аерофлот - за международните линии, защото за тях става дума в темата а не за разклоненията им и участията им по вътрешни линии и оператори) за изминалите от тогава 7 години насам с които да подкрепиш т.1. щото инак да те перефразирам - за да не се сещаме, че пишеш по тези въпроси само зарад братушките - доста зле!

П.П. за въпросите с поддръжката се пита също така в задачката, на кого да вярваме - на Джогата или на ISAGO

Отговори на това съобщение
 Re: Аерофлот
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-03-11 07:33

както се казваше в една реклама:
- Пътувайте със самолетите на аерофлот, не останаха......

или броя на излитащите е приблизителноравен на броя на кацащите...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.