Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: emo99   
Дата:   02-03-11 21:25

Здравейте ! Мой познат е подписал договор за 2 години с М-ТЕЛ , но е предоставил СИМ картата на негов " ПРИЯТЕЛ" , който 6 месеца не си е плащал разговорите и таксите. И сега моят човек трябва да плаща. Договорът не е при моя човек , а при неговият ПРИЯТЕЛ .
Въпросът ми е : Не е ли трябвало М-ТЕЛ да спрат изходящите разговори още при първата неплатена фактура ?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: ogimag   
Дата:   02-03-11 21:29

Би трябвало при достигане на кредитния лимит да го спрат. Или за неплатена фактура. Но с продължаващите проблеми при тях с билинг системата им сега нищо не работи. А и така им изнася. Най-вероятно ще изгориш. Или поне ще направят всичко възможно това да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: emo99   
Дата:   02-03-11 21:35

Благодаря ! Утре ще проверя дали има кредитен лимит . Би трябвало при неплатена фактура да спрат обажданията. При това моят човек не е получавал никакви известия , защото адресът за получаване на фактурите е на неговият ПРИЯТЕЛ .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: lansky   
Дата:   02-03-11 21:37

добре, че не ми режат тока още при "първата неплатена фактура"...

може би сам разбираш, че задаваш риторичен въпрос... просто така ти се иска, защото по-ти пасва... ако реално си ползваше телефона и ти го спряха, когато най-ти трябва - щеше друго да ти се иска...

п.п. при кредитния лимит оператора има право да ти спре разговорите - не е длъжен да го направи... ако си бизнесмен в чужбина и си извръткаш лимита в роуминг - дали ще ти е кеф да ти резнат телефона... пак на кой, както му е удобно[shtrak]



Публикацията е редактирана (02-03-11 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: Стефан   
Дата:   02-03-11 21:40

Тъпото е, че това с кредитния лимит общо взето не работи - и други хора се оплакваха, че примерно имат лимит 70лв. а ги оставят погрешка да навъртят няколкостотин [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: emo99   
Дата:   02-03-11 21:41

lansky -донякъде си прав , но 6 месеца ...нещо много дълъг срок ми се вижда. Според мен има нарушаване на правата на моя човек , но не съм сигурен , защото не зная какво пише в договора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: asahi   
Дата:   02-03-11 21:41

Твоят познат гори със страшна сила.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: emo99   
Дата:   02-03-11 21:43

.....до сега са към 600 лева. И човекът е пенсионер .



Публикацията е редактирана (02-03-11 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: lansky   
Дата:   02-03-11 21:44

едно време по право ни учеха, че "който плаща зле - плаща два пъти"...

дано не са му спретнали едно дело, или кредитна агенция или ЧСИ... че тогава златно ще му излезе

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: Gruyu   
Дата:   02-03-11 21:47

енергото като не си платиш до 25-то число и ти режат кабела на другия ден....в случая са го кредитирали 6 месеца и пак има недоволни...направо като оня лаф с кифтетата в случая

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: emo99   
Дата:   02-03-11 21:48

Ми не знам .Сега се е сетил да провери какво става . След 6 месеца ?! Как не се е сетил оня да го заведе в някой офис на JET кредит и да дръпне един кредит .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: emo99   
Дата:   02-03-11 21:49

Gruyu - нищо не си разбрал.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: netLady   
Дата:   02-03-11 22:02

Последния ми фактуриран разговор от Мтел е от 16.10.2010. След това нямам сметки. Проверявам редовно. Многоо са се объркале. Викам си, дали па не са ме забравили? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: kaiser.soze   
Дата:   02-03-11 22:08

в БГ не сте ли чували за direct debit [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: 798099   
Дата:   02-03-11 22:11

Кайзере, ела и опитай! Не само сме чували, ама сме и патили от "незабавно инкасо", както се нарича у нас.

Ти да не си емигрирал преди 1944 г., а?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: Gruyu   
Дата:   02-03-11 22:13

емо99, ясно ми е всичко - виновен е приятеля в кавички..емтел-а са ясни.......мисълта ми беше, че никой не протестира като ползва вода и парно и не ги плаща по 1-2 години, защо не възнегодуват тогава, че не са им спрели водата или парното

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: emo99   
Дата:   02-03-11 22:24

Gruyu - примерът ти е неуместен. Въпросът който зададох е дали това е законно (в което се съмнявам).Явно юристите във ФФ не са на линия. Никой ли няма двугодишен договор с М-ТЕЛ ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: lansky   
Дата:   02-03-11 22:56

аз имам, но си го плащам... последната ми фактура е до средата на декември, но си събирам парите за фактурите, защото сигурно пак ще излязат две фактури за седмица както преди коледа... а са по 800 лева средно... не, че не ги псувам, щото ме набутват с ДДСто... но на практика това ми е сметката и си знам, че няма да ми я опростят въпреки, че я бавят...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: danvan16   
Дата:   02-03-11 22:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: ogimag   
Дата:   02-03-11 23:00

ansky- не съм бизнесмен, но като отивам в чужбина си увеличавам лимита на макс. После го връщам.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: emo99   
Дата:   02-03-11 23:03

lansky - въпросът е - Ако не си платиш фактурата М-ТЕЛ спират ли ти телефона или те оставят да си говориш ?

Виваком след една неплатена фактура спират изходящите повиквания, след втората спират телефона, а след третата неплатена фактура - прекратяват договора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: lansky   
Дата:   02-03-11 23:04

и добре правиш...

защото има програма, която следи профила ти... ако правиш средно по 50 лева сметка и в един момент скочиш на 300 лева - програмата счита, че имаш "странно" поведение като потребител и те реже... но ако примерно средно правиш 260 лева сметки и стигнеш 320 може и да не те отреже въпреки лимита ти от 300 лева...

нямам идея с каква програма е в момента МТел, но съм виждал демонстрация на програма на алкател преди години "анализираща потребителите" по посочения начин... интересна презентация беше

пп - емо - ИМАТ ПРАВО да те спрат... не са длъжни )))



Публикацията е редактирана (02-03-11 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: danvan16   
Дата:   02-03-11 23:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: emo99   
Дата:   02-03-11 23:13

danvan16 - Не знаех , че М-ТЕЛ имат такава практика - да оставят 6 месеца абоната да не си плаща сметките. Това ако е нормално според теб .

А примерът на Gruyu е неуместен , защото тези които не са си плащали парното от няколко години спечелиха . Давността била 3 години и ТЕЦ-а пи една студена вода. Тук случаят е друг , но явно сте уморени и не можете да разберете за какво иде реч.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите услугите на М-ТЕЛ
Автор: almEra   
Дата:   02-03-11 23:15

От наколко месеца м-тел не спират изходящите при неплатена сметка в някакъв си срок. Преди го правеха.
Колкото до това, че някой след като е подписал договор си е предоставил картата другиму - да си носи последствията. Договорът остава на името на подписалия го, независимо, че адресът за получаване на фактурите е променен и не съвпада с адреса на титуляра.
От 7 год. ползвам карта, допълнително предоставена като бонус на друг титуляр и винаги когато си плащам сметката, името, което казвам на касата е на титуляра. Това име се води и в тяхната система. Ерго, ако спра да плащам, ще търсят него, а не мен. Титулярът по договора е длъжник по сметката, а не ползвателя. [smile]



Публикацията е редактирана (02-03-11 23:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.