Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: dideron   
Дата:   24-02-11 20:07

Здравейте
ще ми се да скоча с микробчо (нисан микра)до Германия.През април има технически панаир в Хановер.Обаче аз съм сравнително нов шофьор.
И не съм излизал извън България.
Ще ми бъде полезно да споделите опит за зелени карти ,маршрути-Сърбия или Румъния ,винетки, спане и други такива подробности.Благодаря.[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: Tonevjr   
Дата:   24-02-11 20:30

Зелени карти ? [smilie8]
Мини през Унгария и Австрия (Виена), по-малко ще платиш като цяло за пътни такси, въпреки че е с около 100тина км по-дълго, а и е по-лесният път щом си млад шофер, през Словения и западната част на Австрия е по-натоварващо с всичките тунели, пътя е по-завъртян и се спира много по-често.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: dideron   
Дата:   24-02-11 20:33

Въпроса е Румъния или Сърбия.Не ми се вади червен паспорт за Сърбия.Те май ще пускат и само с лична карта ,но не съм сигурен.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: danvan16   
Дата:   24-02-11 20:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: bgprinter   
Дата:   24-02-11 20:37

Пътят ти е Сърбия-Унгария-Австрия-Германия.

Сърбия е за предпочитане пред Румъния все още. Имаш такси, които се събират на място, когато навлизаш и съответно излизаш от магистрали. Носи си монети, вървят евро-монети, освен сръбските. Цената за цяла Сърбия е около 15 евро. Магистралите им са спокойни и се кара нормално. Пътната настилка е занемарена, нямат пари, макар, че от Белград нататък строят до границата с Унгария магистрала, която ще стане вероятно това лято.

Унгария - почти само магистрали, имаш винетка, която купуваш още на влизане, струва около 9-10 евро, така и не запомних точната й цена, изгодно е, ако ще се върнеш в рамките на 2 седмици да си вземеш двуседмична.

Австрия - има винетка. Купува се на първата бензиностанция след бившата граница с Унгария. Сега няма граничен пукт, но си личи границата. На около 200 метра е от граничния пукнт. Цена 7.7 евро. важи за 10 дена.

Германия - няма винетка, няма такси. Велика държава. Големи магистрали, прави като конец, много, много, много натоварени. Като нов шофьор те съветвам да внимаваш много, много товарни автомобили, изобщо кипи индустрия - все едно цял Китай събран на територията на Германия.

Внимавай като изпреварваш, че напоследък по цяла Европа се е навъдила една мода на каращи постоянно в лявата лента! Идиотията е заразна, внимавай и умната.

Лек път. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: Marillion   
Дата:   24-02-11 20:49

И задължително си вземи една навигация.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: Jim__Beam   
Дата:   24-02-11 21:02

.. През Румъния - НИКОГА !!! [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: danvan16   
Дата:   24-02-11 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: bilbobaggins   
Дата:   24-02-11 21:15

не знам какво те влече към панаира в Хановер, но последните 3 години отливът на изложители и посетители е толкова голям, че палатите от препълнени преди 4 години, вече работят с над наполовина намалено пространство.
Иначе пътуването е два дни в едната посока, ако ще караш сам, без много спирания, и това с доста по-удобна от твоята кола...
Ниш-Белград-Будапеща-Братислава-Прага-Теплице-Дрезден-Хале-Магдебург-Хановер, с преспиване в Бърно, това е маршрута който съм минавал 4 пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-02-11 21:19

всички изходи на магстралите водят до едно и също село - ausfahrt [smilie5] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: Jim__Beam   
Дата:   24-02-11 21:23

.. Кайзере .. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-02-11 21:24

споделям опит [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: Jim__Beam   
Дата:   24-02-11 21:34

.. Дидероне [smilie7]

..И да не си забравиш навигацията с настройките за МОТОР ....... че голям зор ша видиш [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: corrector   
Дата:   24-02-11 21:38

София-Белград-Загреб-Любляна-Залцбург-Мюнхен. Скоро минах 2 пъти по тоя маршрут-никви проблеми.Плащане за магистрали,за тунели,за винетки(в Словения отбиваш и си купуваш-15 еуро за 7 дни).В Австрия красиви тунели.Спазваш се знаците,следиш си табелите.Приказка.Отбивай си с кеф за почивка след Сърбия. Ако те надмине кола без отл.знаци и почнат да мигат надписи на задното й стъкло(Police,Follow me и др.),последвай го до отбивката.Проверка.Преди това карат след теб и те следят за нарушения.А,и зелена карта си извади.Може и без GPS,ако няма да търсиш адреси.



Публикацията е редактирана (24-02-11 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: djogata   
Дата:   24-02-11 22:10

В Германия не са чак много, много, много натоварени магистралите - просто в другите държави (най-вече Сърбия, България, Унгария) са сравнително слабо натоварени [smilie5]

Колкото са натоварени магистралите в Германия, толкова са натоварени и във Англия, Холандия, Дания, Белгия, Испания, Италия - повечето други гъстонаселени държави.

Любимо ми е околовръстното на Берлин - почти нова настилка, три ленти в една посока, слаб трафик - минавам го със 180км/ч средна скорост [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Затова пък има други места, където е наистина натоварено [smilie8]

Няколко съвета за каране в Германия: да, на много места е позволено да караш с колкото си искаш, и пътят го позволява, но при такива ситуации спирачният път е много дълъг, а ситуациите възникват за микроскопични части от секундата.

Редовно изниква следният проблем: ти си бичиш със 160км/ч в лявата лента, когато 100-200м пред теб някой камион реши да задминава - а той се движи с максимум 90-95км/ч. Налага се да налегнеш здраво спирачките. Затова винаги трябва да си нащрек. Да не говорим, ако ти се наложи внезапно спиране до нула - примерно веднъж като карах в Германия на няколкостотин метра пред мен магистралата се запуши (стана катастрофа) и се наложи да намаля от 160км/ч до 0 възможно най-бързо. Е, наистина е много дълъг спирачният път!! (с други думи при висока скорост спазвай дистанция и бъди нащрек)

При такива скорости е много, много важно да се спазват правилата и поведението на пътя да е дисциплинирано и колегиално - постоянното каране в лява лента в Германия е недопустимо - винаги трябва да даваш път на по-бързия. Също така не може да се използва клаксон и да се пресвятква, освен ако не е абсолютно необходимо.
Също не е добре да "натискаш" отзад някой по-бавен - в Германия общо взето само поляците го правят - то и по това се познават полските коли - първо по начина, по който натискат отзад, и чак после по полския номер [smilie18] [smilie18]

Не на последно място - бензиностанциите по аутобаните са на 50-100км разстояние една от друга. Нямаш право да закъсваш за бензин на аутобана - глобата е над 300 евро. Всъщност, нямаш изобщо право да спираш на магистралата, дори и в аварийната лента (освен ако не ти се счупи колата).

Ако ти се счупи колата на пътя пък, трябва задължително да имаш светлоотразителна жилетка - иначе нямаш право да напускаш колата.


Ееееееех, колко от тези "нямаш право" ги наредих - направо ще взема да те уплаша [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: jivkojj   
Дата:   24-02-11 22:29

Туй последното, както е написано с такъв компенентен тон, ако не живеех вече толкова год. в немско, щах даже да си помисля, че е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: deadlirics   
Дата:   24-02-11 22:39

Ако си млад шофьор без много опит в шофиране на дълъг път.... по добре не тръгваи. Ако си недисциплиниран шофьор, и не си много в час с правилата за движение не тръгваи. Ако за пръв път тръгваш на толкова дълъг път , вземи със теб опитен шофьор. Навигацията помага но не разчитаи на 100% на нея. Инак маршрута е страхотен, минавал съм го няколко пъти и си е направо мания.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: djogata   
Дата:   24-02-11 22:48

Живко, кое не е вярно? Това го казвам от личен опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: Tonevjr   
Дата:   24-02-11 22:58

Дам...това с жилетката е вярно, но за Австрия.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: djogata   
Дата:   24-02-11 23:11

Ааа, ОК - за жилетката знам, че важи за доста европейски държави (100% съм сигурен за Австрия, Франция и Швейцария) - но си мислех, че важи и за Германия. Съжалявам, ако бъркам. [smilie5]


Това за горивото и спирането на аутобана съм напълно сигурен (аз не съм оставал без гориво, но веднъж жена ми беше пътувала с приятели, и им беше свършило горивото) - полицаят обаче се оказало, че не говори английски, а в колата никой не говорел немски, така че им се разминало [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: Tonevjr   
Дата:   24-02-11 23:16

Между другото тоя вариант работи много наистина! Просто има толкова много чужденци, които не са длъжни да знаят някои от дребните и глупави закони тук в Германия и ако минеш за чужденец наистина не се закачат с тебе.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: asahi   
Дата:   24-02-11 23:58

Абе колко ще вдигне с микроба и колко време ще ги поддържа? Сипвай бензин и заминавай. Неа се плашиш - Европа е това, не Афганистан.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: djogata   
Дата:   25-02-11 00:07

Asahi, мани то и сипването на бензин почва да става философия - тука днеска литъра чукна три левчета. Кръгла цифра - пълно щастие [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: corrector   
Дата:   25-02-11 00:08

Проблема е като се върнеш-първите 200-300 км. и 2-3 дни в БГ [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване с кола до Германия-споделете опит моля
Автор: djogata   
Дата:   25-02-11 00:12

На мен по принцип като идвам в БГ най-проблемен ми е вторият ден...














... Заради махмурлука след първият ден [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.