Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: pecik5   
Дата:   18-02-11 01:36

Темата е информативна и нека бъде разпространена колкото се може повече в интернент!!!

Това се случи с един мой приятел !!!

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=60&t=250040

"Сядам да ви опиша една адски странна и безочлива случка. Дано някой все пак да има полза от това ми описание и НИКОГА да не прибягва до магазини „ХЕНДИ”. НИКОГА, по НИКАКЪВ слуачй! Сметките не си плащайте там-рискувате много!
Какво всъщност се случва през изтеклите 3 дни.
На 15.02 жена ми се прибира по витошка, чуваме се и аз й казвам че имам сметка за плащане в мтел-да мине отнякъде да плати.
За зла участ тя се намира много близо до ХЕНДИ на витоша 2. Влиза. Плаща. Фъфлещия насеща и задник, под заглавие М.Христов й съобщава, че моят втори номер (който, бай дъ уей, е в тъща ми и понастоящем е в германия-демек проверката е трудна в момента) е изтеглен от томбола и печели карта с промо условия. :roll: Жена ми разгледала промо плана и й харесал за заместване на съществуващия номер на баща й-него ще го спреме и ще му дадеме тоя. Фъфлещия също така изфъфля че след 6 месеца тя ще има право да се откаже от всичко, ако не й хареса нещо. Всичко ОК, ама патката не гледа къде се подписва и подписва двугодишен договор...!?! Веднага след като е подписала, фъфльо я уведомява че таксата ще е такава само за 6 месеца-после става х2 scare ... малко късно... дотука всичко си е наша (нейна ) вина. :banghead:
Ениуей, прежалихме го, станало-станало.
Фъфльо също й подарява апарат (чуден... mhihi ). Заредихме картата в апарата и всичко тръгна. Видяхме номера, обсъдихме всичко, имаше конско имаше от всичко по малко. Мина.
На утре-ден обаче хоп, изненадкааааа... на екрана на „чудния” подарък пише „ограничена мрежа” и нищо не става. Даже *88 не става... :shock
Учудващо...
Вечерта се прибирам аз и взимам нещата „присърце”. *88. Добър вечер. Така и така. Що тъй ве миме?
Мацата вика-дайте номера на договора?
Аз почвам да разлиствам... разлиствам...разлиствам... няма!?! :shock
Пише там на едно единствено място „ данни на потребителя към договор №...” и това е. :banghead:
Брех макя му и трън?
Кажете на кой на името се води? Ми на мойта патка. Ми не... :036:
Е как така "не" ве моме...?
Да не е на мое име?
Ми...не... :shock
Я дайте номера на СИМ. Те го...
Ми...на съвсем друг човек се води. Кой-ааа не можеме да кажеме (логично-щом не си ти).
Милион шок топки...!!! :shock
Справки насам-натам на *88, 30 мин. висене на телефона.
Господине, прдлагам ви да идете утре до магазина и там да оправите.
Аз, бесен: предлагам ви да се свържете с фъфльо и да му обясните всичко, за да си избере адекватен модел на поведение за утре, защото няма да е много весело! :dummy:
Лека нощ.
Епизод 2-нова надежда:
Вече е утре (днес 17.02). Грабваме се с жената и в ХЕНДИ. Събрали се тримка там и кибичат-една мома, управителя (келеш) и фъфльо. Викам е точно ти ми трябваш! Фъфльо почна да гледа в тавана и да заеква...
След известно количество разправии в които управителя (за кратко по натам ще се зове келешът) ми обясни, че договора няма номер, защото, видите ли всички нови договори нямали номера...!?! и ми показва даже някакъв екран на компютъра да съм видел... :shock :banghead: :screwy
Бре! Погледнах се в огледалото-не приличам чак на толкова тъп, не ми пише гадости по фанелката-тоя защо реши че може да се заебава толкова евтинко...?
Малко телефони, насам натам и келеша почва да ме убеждава: Виж сега, дай да напишеме една жалба до мтел и аз ще пиша че жена ти не е разбрала че ще има нов номер и затова и ще стане да се развали договора. Или другия вариант е да напишеме че не е догледала че таксите се удвояват и така... само 2 варианта са и трябва да избереш какво да бъде...
Викам как ти се струва да напишеш че сме били измамени, м?
Аз това няма да го напиша!
Викам ОК-аз ще го напиша!
Посъветвах се с кол-центъра на мтел и те ми казаха да подам жалба в магазина и оттам ще се придвижи. Може да подам жалбата и в център на мтел. Докато говорехме, аз се допитах до мацата за 2та варианта на келеша, забравих как беше втория и го попитах (всички разговори се провеждат пред него-лично) и о, чудо-някак и той беше забравил вече втория си вариант... все пак бяха минали цели 3 минути и половина откакто го измисли... mhihi
Седнахме и написахме жалбата. Келеша ми издаде касов бон, с който да ми се възстановят парите след като се разреши казуса, върнах му апарата и картата и си тръгнах. След 5 мин. следва обаждане от келешко на жена ми да се върнела да вземе все пак апарата и картата, докато не дойде ред да се върнат. Тя отива (аз вече не исках да ги виждам никога през живота си) и ми донася апарата с...чисто различна карта!
Е полудях!
Пратих я обратно да й дадат оригиналната карта, която е вписана във всичките (невалидни за мене) бумаги, които имам. След 2 мин. тя ми звъни и ми казва-ми няма я... не могат да я намерят, казват че си е у нас...
Ауууууу...§%№*€%№*$@§%@%§№%@№ death
Отивам в магазина и вече се разкрещях! Фъфльо се смота зад някакви щандове, келеша с половин уста ми обясняваше да съм държал приличен тон, докато аз му крещях че нервичките ми са на свършване и ще остане доволен ако не ми намери картата!
Не я намериха-набутват ми другата. Аз им я хвърлих да си я завират къде слънце не огрява и си излезох.
От там-право в най близкия център на мтел.
Почнах да обяснявам на една маца-тя позеленя и извика управители и който се сети. Всеки се улови за кой колкото глави имаше!
След кратка проверка се оказа че малоумната шайка негодници в ХЕНДИ, в жалък опит да си избършат лайняните задници са...регистрирали още една карта на жена ми на името!
Оная, дето им я хвърлих... като тоя СИМ не е вписан в нищо, което носи името или подписа на жена ми!
Не се връщах повече, защото това означаваше да ги взривя вече, пуснахме си жалбите в мтел, пуснахме и едно допълнение със събитията от последнитв 15 мин. , блокирахме номера, който е издаден на името на жена ми, без документи (картата си остана в тях-може да имат рода на марс и аз да плащам после) и сега се чака резултат от мтел.
А, и най добрата част:
Жалбата, която подадохме в ХЕНДИ беше вписана с входящ номер в една книга, която после в мтел вече се разбра че е книгата за...сервизни рекламации на телефоните... :deal
Тия са повече от малоумни олигофрени!
От мтел ни казаха че това не е най лошото, което са видели от тях. Звънят на стари хора и им казват да дойдат да си приберат „подаръка”, защото ако не го направят следват глоби! И старците се връзват... :012: :dummy: death
Та така-който е има търпението да прочете до тук всичко-имайте едно на ум.
Който е прехвърлил фермана направо накрая:
НИКОГА ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ СТЪПВАЙТЕ В ХЕНДИ!!! Има реална опасност да ви измамят!!!"

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: Svetlio70   
Дата:   18-02-11 01:57

Лошото е че не само в Хенди мамят,четох и за други места,явно вече са на мода такива измами [smilie23]
Ама така си е,колкото повече си трайкаме толкова повече ще ни правят на глупаци,евала на пича че си е потърсил правата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   18-02-11 02:01

С 5 думи:
бягай далеч от този мобилен оператор[smilie23] https://photo-forum.net/joro/emoticons/S77A.gif



Публикацията е редактирана (18-02-11 02:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: papi   
Дата:   18-02-11 02:06

до колкото знам ако е подписан договор имате право в 2 седмичен срок да го прекратите
трябва да се отнесе въпроса към омбудсмана
или в комисията за защита на клиента



Публикацията е редактирана (18-02-11 02:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: Svetlio70   
Дата:   18-02-11 02:07

pecik5 пусни и тук тема,доста посещаван форум е [smilie3] http://hardwarebg.com/forum/

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: ka7   
Дата:   18-02-11 02:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: MR_GO   
Дата:   18-02-11 02:13

Много лошо! И аз някога имах проблеми с М-тел! От тогава не искам и да ги чуя! Ще е интересно обаче да споделиш какъв ще е развоя на историята:)

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: pepi34   
Дата:   18-02-11 02:30

Аз съм имал или имам телефони и на 3те оператора. Най съм недоволен от мтел. Големи мошеници, много ми надписваха сметката преди 4г. После съм недоволен от Вивател. Имаха много готини пакети с неограничени минути за зарибявка ама ги спряха един по един.Последно спряха Дуо то преди 2 седмици. Засега глобул се държат най адекватно уж. Поне съм доволен от плана им Унлимитед. Обаче Мтел са най големите боклуци.Наскоро се интересувах от плана Зиро. 1000 мин за 10лв. Каква изненада , като открих че всяко обаждане има първоночална такса 12ст. Значи нищо безплатно няма да ги еба в шмекерите. А може в цяла европа и русия, че даже и в Арабия разговорите между абонатите на една мрежа да са напълно или почти безплатни ( 2-3ст.), само у нас не може. Един и същ оператор ще си смени няколко пъти собственика и пак ще бъде в гадни еврейски или византийски ръце. Ама сами сме си виновни, щото им го позволяваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   18-02-11 03:40

https://photo-forum.net/joro/emoticons/T1A.gifЗа тази фирма https://photo-forum.net/joro/emoticons/T1A.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/luk.gif
любимата фирма на народа, за десет години, ма цака десет по-десет, добре, че нося елка и мога да смятам корен крадратен от 3,14https://photo-forum.net/joro/emoticons/T1A.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/luk.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/A216.gif
На края https://photo-forum.net/joro/emoticons/T1A.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/luk.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/A216.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/A63.gif

вивател,глобулhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/T1A.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/luk.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/A216.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/A63.gifhttps://photo-forum.net/forum/smileys/worshippy.gif[smilie24]



Публикацията е редактирана (18-02-11 03:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: Suggs   
Дата:   18-02-11 07:25

Цитат: "Всички теми в основния форум, които не отговарят на тематиката на сайта ще бъдат премествани или закривани."

Та кое му е фотографското на цялата тая тирада?!?...

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: jeremiah   
Дата:   18-02-11 07:50

Ползвал съм услугите на Хенди две пъти. Единия път беше скъпа стока на изплащане. Другия път беше нещо рутинно, но не маловажно. И при тях, и при М-тел, чиито абонат съм от 1999 г., и въобще навсякъде, чета внимателно договорите от първата страница до последната, и поради тази причина не пропускам нищо. Също така поради тази причина мога и да напомня на действително често срещащите се из държавата "фъфльо" и "келеш", че пропускат едно или друго вписване в договора, и то се прави веднага. Също така гледам в ръцете "фъфльо" и "келеш" къде какво пишат, и поради тази причина те не биха могли да ми заведат искането в тетрадката за рекламации. Оправданието "А бе аз че дремах, дремах, ама и те знайш ли кви са тъпи." не ми върши работа.
Тъй че просто си отваряйте очите!



Публикацията е редактирана (18-02-11 07:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: finlip   
Дата:   18-02-11 07:55

Лукчо, освен снимки могат да се разискват и теми за снимки. Това му е фотографското.

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: cicomanco   
Дата:   18-02-11 08:05

Тва е готина тема за мкънкяла , но не е за основния форум!

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: ittv   
Дата:   18-02-11 08:10

Виваком правят подобни договори от разстояние, дори и без да си се подписал, което вече си е чиста измама [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Това, че жена ти не гледа какво подписва си е лично неин (ваш) проблем, кьорав карти не играе, и требе да ви е ясно, че безплатен обяд няма, дават ли ти нещо толкова лесно значи има уловка... търсиш я и толкова

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   18-02-11 08:43

Пак ще кажа,че съм клиент на М-тел от 1997-ма година.Е до сега не са ме изклатили с нито една стотинка.А и в роуминг съм си приказвал и то не малко!Така че не виждам защо мрънкяте срещу тях.Не се знае кой не си прави добре сметките с кой и колко говори...
Виж за Хенди е друга бира.
Иначе и там си плащам сметките,че и телефони съм си купувал от тях.Но веднъж се опитаха да ме изклатят.
Бях тръгнал да си купувам едно китайче с две сим карти.Отивам в офиса им на Мадрид/София/.
Викам я ми дай това телефонче,ето ти кредитната карта.Да,ама го нямали в наличност и ще го донесат след 10 минути.
Наистина го донесоха.В първия момент ми се стори странно "скоростта" при положение,че нямат склад наблизо.
Второто странно беше,че като го донесоха беше почти пълен комплект,но в насипно състояние.В смисъл кутията,телефона,батериите,зарядното....но всичко в един плик,не в затворената кутия.
Викам си я да взема да го пална аз този телефон.И се оказа,че от него е говорено.Е,може и китайче да е,ама давам пари за нов.Теглих им една и отидох в друго Хенди,на Плиска.
Е там вече нещата си бяха на шест.
Та мисълта ми е,че зависи на какви олигофрени си попаднал.Явно тези на Мадрид са решили да си врътна някоя далаверка...

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: Vinsent   
Дата:   18-02-11 09:26

Клиент съм на М-тел от тяхното създаване (2-рия абонат на М-тел съм!!!). Доволен съм от тях, предлагат добри услуги, всъщност най-добри от трите оператора.

Това не им попречи преди 15-тина дни да ми скроят подобен номер. Отидох в техен офис, поисках стандартна за тях услуга - смяна на номер. Един влиза някъде, води някакви разговори, най-накрая излезе и ми каза: сега ще го направим, но трябва на нова карта да стане. Ми, нова-нова, какво от това?

Направихме договор, дори ми каза да си избера план, предположих че това влиза в смяната. Подписах, взех си картата и......
оказа се, че не са ми сменили номера, а просто са ми издали друг номер!!!

Тея мизерници на местно ниво сигурно имат някакви лични облаги да хващат нови клиенти и са готови на всякакви заблуди в името на това! [smilie23]

Ядосах се доста, но понеже старият договор изтича след няколко месеца, реших да не се занимавам повече. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: Todd   
Дата:   18-02-11 09:28

Аз пък някога имах от ония номера с еднаквите цифри на Мтел де бяха с пари [smilie5]

И още два телефона с много висок лимит .Ама си изядоха хляба .
Кога се усетиха вече беше късно .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: ogimag   
Дата:   18-02-11 09:30

Ако им позволявате- ще ви клатят. Ако ви клатят значи ви харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: Vinsent   
Дата:   18-02-11 09:31

А, да предупредя!

Ако планът ви включва "любим номер", изрично да поискате да ви го изключат, защото след изтичане на промоционалния срок, обявил - необявил любим номер, те започват вече да ви одържат такса! [smilie23]

Абе няма ли инстанция в тази държава, която да се занимае със далаверджийските клаузи в договорите на GSM операторите. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: rusinov   
Дата:   18-02-11 09:39

Едва успях да се откача от *баните ш*бани М-тел-ци, че с 4000000 мъки успях да си дръпна и всички номера на фирмата (10-тина). Мъка им стана, въртяха ме два месеца, то не бяха писания, молби, жалби......накрая се откачих [thankyou] [thankyou] [thankyou] НЯМА ДА СЕ ВЪРНА В МТЕЛ, ако и апартамент в Дупница да ми подаряват! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: danvan16   
Дата:   18-02-11 09:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: rusinov   
Дата:   18-02-11 09:44

Честно да ти кажа, не че съм защитник, но за 3 години от Вивател/ком не съм имал повод за оплакване. Изключително коректни и с отлични предложения към мен и фирмата. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: danvan16   
Дата:   18-02-11 09:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: boink   
Дата:   18-02-11 10:05

същите са. 99-та се набутах с един телефон от глобул жестоко. септември го взех със договор, безплатни минути дрбр, в плевен, като отидох да живея в търново. в търново нямаше мрежа.... казаха ми че ще има до края на октовмри. заима мрежа на следващата година април. през това време говорех само извън града... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] после седем години им бях редовен клиент - 150 - 200 точки на месец, редовно плащани. не ми дадоха един бонус - нищичко, курец.. и на последната година, ми спряха телефона на нова година, следобяд, заради 40 стотинки които не съм бил платил ПОРАДИ ГРЕШКА ВЪВ ФАКТУРАТА от тяхна страна..... така през живота си не бях псувал и обиждал човек, чак срам ме хвана после, но тогава разбрах - всичките са търговци. от търговец никога неможеш да очкаваш да направи нещо добро за теб - това би означавало да направи нещо не добро за себе си, а това няма как да стане. уви, това няма да се промени никога никъде. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!
Автор: rusinov   
Дата:   18-02-11 10:10

Хахахаха да и на мен ми се е случвало да плащам сметка от 85,02 лв. (примерно) и да ме чакат с небивал интерес да намеря две стотинки. Ясно, че всичко е точно и накрая като направят компромис с 100 човека, накрая ще има те да дават от джоба си, но ми е някак глупаво. Като да отидеш да си купиш кола за 60 000 и да те чакат, да им додадеш още 10 лева. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.