Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Хубав магазин за колани
Автор: lillia   
Дата:   10-02-11 13:24

и портфейли[smilie8]

освен АРТ93 други има ли по центъра?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: ejko   
Дата:   10-02-11 13:25

АРТ93 са много гадни...
Има на много места, но зависи какъв колан търсиш, за панталон или за дънки..., същото вази и за портфейла...

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: tnt   
Дата:   10-02-11 13:26

за винтовръта ку йе, най-добре в специализиран магазин [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: lillia   
Дата:   10-02-11 13:26

искам нещо от естествена кожа колан+портфейл, колана да бъде за дънки.
За подарък са

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: lillia   
Дата:   10-02-11 13:28

Сюрозна съм бре, стига с винтовъртите

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: photogamen   
Дата:   10-02-11 13:29

По МОЛ-овете [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: zizero   
Дата:   10-02-11 13:29

http://www.petek1855.com/

http://velqn.com/?p=1593

Град: София

Адрес: ул.Съборна 9
Работно време:
Понеделник - Петък: 10:00-19:30
Събота: 10:30-18:30

Телефон: 029801165

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   10-02-11 13:29

Тук [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: dreamer   
Дата:   10-02-11 13:29

АРТ93 са пълни боклуци. Никога повече няма да си купя от там нещо.
Преди година и половина си купих колан за официален панталон на LLoyd и до сега няма и следа от износване или напукване на кожата, не се разтяга и не попива пот, както и не се деформира.

http://www.lloyd-belts.de/en/lloyd-guertel-exklusive-herrenguertel-kollektionen/

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: promis   
Дата:   10-02-11 13:31

Чак пък пълни боклуци [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: lillia   
Дата:   10-02-11 13:34

Къде има магазин на Лойд?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: J0R0   
Дата:   10-02-11 13:43

Ако е за колан, гледай някъде дето има разпродажба на военно имущество, примерно на битака, и си купи един войнишки колан. Ще те надживее.
Още нося колана от казармата.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: nomadsl   
Дата:   10-02-11 14:13

Някои знаци за разпознаване на доброто качество:

1.Колана трябва да е от телешка или биволска кожа /екзотиките отделно/.

2.Трябва да е еднослоен и с еднородна твърдост. Никога не взимай дву-, три-слойни колани. Нямат трайност. Освен това често вътрешният слой се прави от "кожен талашит" - смес от гуми/силикони и смлени кожени частици. От такъв талашит си правят и доста от евтините колани.

3.Кожата трябва да е оцветена в дълбочина. Това означава, че кожата е киснала в анилинови оцветители дни и седмици и след това е третирана до необходимия мат/гланц със специални восъци. Такова изделие старее благородно. Лесно се разпознава дали има дълбочинно оцветяване по перфорациите.

4.Страницата на колана трябва да е обработена - заоблена и гладка, а не просто отрязана и покрита с някакъв лак.

5.Шевът при катарамата да е чист и връщането на иглата да попада в същите дупки от хода напред, за да не се накъсва кожата.

6.Никакъв цам за катарамата. Само бронз/месинг и неръждавейка. Всички лияци и следи от отливката да са полирани до неразличимост.

Разбира се, всеки цвят си има стойност, стига да е черен.

Само и единствено с такъв колан можеш с достоинство да свалиш гащите.

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: nomadsl   
Дата:   10-02-11 14:21

А Ллойд има в магазините на Ваик Варданян.

Прилични кожени портфейли има в Скай Сити, долу до Фантастико/ескалатора. Среден клас са. Висок клас може да намериш в Мон Блан, примерно. Но не и в Дюпон - там е само лусктро без истинско качество. Повечето марки за качествени дрехи ребрандират и добри колани/портфейли. Но не вярвай само на марката.

На българския пазар съм срещал преди години добри изделия на Арте Медичи и Куойерия Антика. Там има качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: ivodam   
Дата:   10-02-11 14:21

Diesel.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: nomadsl   
Дата:   10-02-11 14:28

Иво,

Дизел въобще не бих ги дал за пример, като добро качество. Само маркетингова раздувка са.

Кой добър производител на обувки ще сложи текстил от вътрешната страна, вместо фин телешки гьон или напа, в зависимост от търсената еластичност. Да не говорим, че се опитват да минат /при обувките/ почти само с лепила, тоест няма шевове, вложки /метални/, фортове. Че и пресован картон съм вадил, че и дунапрен от обувка на Томи Хилфигер. Смях.


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: El_Fuego   
Дата:   10-02-11 14:31

Досега не съм виждал български колан, направен като хората по технологиите, описани в книгите за работа с кожа. Поне не и през последните 20 години.

Заоблени, добре оформени и оцветени страни не съм виждал. Всички просто режат кожата на ремъци и не се занимават да заоблят ръбовете. Най-много да ги омацат леко с нещо.

Шев при катарамата ако видиш си е почти като шестица от тотото. Масово се използват само нитове и рапиди, защото е бързо, евтино и лесно. Ако има шевове са чисто декоративни.

Изискването за дълбоко оцветяване на кожата не откъде го измислихте. Качественият растително дъбен бланк за колани е с естествен цвят. Финишната обработка на лицето и ръбовете не прониква на кой знае каква дълбочина в него.

А цветът на кожата на колана нека да бъде какъвто и да е, само да е кафяв. В черно се боядисват по-калпавите кожи, защото няма да им личат дефектите под боята.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: ivodam   
Дата:   10-02-11 14:37

nomadsl: Имам два колана Дизел, които съм купил от един магазин за дънки в Несебър преди доста години. Изобщо не знам дали са оригинални, всъщност. Единият е кафяв, единият черен. След толкова години носене почти ежедневно, почнаха да им сдават металните елементи, но кожата, която е бая дебела, между другото, не мърда. Не знам по каква причина, кафявият е по-дебел от черния.

Бих си взел пак такива, ако ми кажете някъде в София да се продават. Става въпрос за тези колани, при които коланът се състои от няколко части, съединени с метални елементи.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: zizero   
Дата:   10-02-11 14:39

Аз съм много доволен от моя на Calvin Klein. Сигурно вече 7, 8 години не е мръднал. [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: lomidol   
Дата:   10-02-11 14:40

Виж в ловнорибарските магазини.Виждал съм страхотни колани от естествена кожа около15-20лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: danvan16   
Дата:   10-02-11 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: nomadsl   
Дата:   10-02-11 14:50

Огнени [smile] ,

от години внасям кожени изделия /основно мебели/ от този производител. Всичките кожи са дълбочинно оцветени. Така се избягва проблясването на естествен цвят при дупките от иглата по шевовете, когато има отнемания за релеф отново би се показал светъл цвят отдолу. При изтъркване /при твърдите кожи,"гьонове/ по ръбовете би пробляснал друг цвят. Целта е да има благородно стареене.

Понякога дори специално се опаразитява животното с подбрани паразити, така че кожата му да има спецефични неперфектности от естествен характер.

http://www.matteograssi.it/group/group.html


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: Jim__Beam   
Дата:   10-02-11 14:51

... ivodam

Ако си ги купил от Стария град , от нашия магазин на Пепе Джинс & Дизел - на ул. Месамврия 40 , преди 5-10 години ...... гарантирам , че бяха истински ... [smilie7]

.. [beer]

... За протокола на темата ...

... Имам един Райфъл .... мисля че 91-ва го купувах , като отвориха магазина на Дондуков .... ток е - кажи речи не е мръднал .... само среброто на токата се е протрило и се показва медта [smilie3] .... още си го нося [smilie7]

... все едно е правен от женска интимна кожа - нема изтъркване .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: El_Fuego   
Дата:   10-02-11 14:58

Кожите за тапициране на мебели се обработват доста различно от тези за колани. Освен това са и в пъти по-тънки.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав магазин за колани
Автор: nomadsl   
Дата:   10-02-11 15:00

И при тези е така:
http://www.poltronafrau.com/portal/page/portal/UI/webpages/poltronafrau/home?lang=en


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.