Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пак за електронните книги ...
Автор: PeterPAN   
Дата:   06-02-11 01:35

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за електронните книги ...
Автор: PeterPAN   
Дата:   06-02-11 01:37

Какви са начините на защита на авторските, права, ако си купиш една книга от електронна книжарница, само на едно устройство ли може да я четеш?


Някъде четох че за нормална цена на една електронна книга се приема 70% от коричната цена ???

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за електронните книги ...
Автор: PeterPAN   
Дата:   06-02-11 01:39

Как би стоял въпроса с електронните библиотеки, ако въобще може да се дефинира такова понятие?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за електронните книги ...
Автор: PeterPAN   
Дата:   06-02-11 02:33

Светнете ме малко за ДРМ ориентирано към електронните, книги по голямата информация която открива гугъл е за премахването му [smilie18]


Интересно ми е на какъв пронцип работи, като си свалиш една книганапример, за всяко ново регистрирано устройство ли трябва да я сваляш наново и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за електронните книги ...
Автор: Vinsent   
Дата:   06-02-11 09:39

https://www.mtel.bg/ebook/index.php [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за електронните книги ...
Автор: nsirakov   
Дата:   06-02-11 09:48

в амазон пише че каквото си купиш може да си го местиш от устройство на устройство

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за електронните книги ...
Автор: Miro__Slav   
Дата:   06-02-11 10:04

nsirakov да смятам ли че win които ми е в комплект с лаптопа мога да си го инстална на компа в офиса и е легален? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за електронните книги ...
Автор: danvan16   
Дата:   06-02-11 10:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за електронните книги ...
Автор: Miro__Slav   
Дата:   06-02-11 10:16

danvan16 Лаптопа ми да кажем се скапе изгори, но аз този win 7 съм го платил и той е мое лично претежание... Защо не мога да го ползвам на другия си комп не е home



Публикацията е редактирана (06-02-11 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за електронните книги ...
Автор: Danvan16   
Дата:   06-02-11 10:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за електронните книги ...
Автор: valen_tin   
Дата:   07-02-11 10:19

можеш да си четеш книгата и на други твои устройства (както хартиената можеш да си я четеш в леглото, на дивана или в метрото) [smilie3]

цената обикновено е доста по-малко от коричната (справка Амазон) ... всъщност нищо не ти пречи и да я вземеш от приятел или да я дадеш на някой ... в развитите интелектуално и икономически страни обаче им е по-лесно и евтино да дадат 3-4$ и да си купят книгата, вместо да вложат 1 час да я търсят от приятел и прехвърлят ... те така. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за електронните книги ...
Автор: sas   
Дата:   09-02-11 16:05

Най-разпространения DRM на Adobe позволява книгата да се сложи на до 6 устройства логнати с едно и също логин ID. Мисля, че на края на всяка година ви се добавя право за още 1 устройство.

Аз съм пробвал и реално как се процедира. Когато свалите книгата през едното устройство, тя може да бъде местена на другите, с помощта на Adobe Digital Editions, като преди това кажете на Adobe Digital Editions да Authorize това устройство.

Само дето с такива книги не може да се прави онлайн библиотека.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за електронните книги ...
Автор: PeterPAN   
Дата:   09-02-11 19:13

А логването как става?

еднократно се регистира? или постоянно трябва да имаш връзка със сървъра или само при прехвърляне на книгата

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за електронните книги ...
Автор: sas   
Дата:   09-02-11 19:46

Трябва да си направиш юзър в Adobe.com

Еднократно се логваш, тоест то си идентифицира устройството и не те пита след това. Но когато сваляш DRM криптирана книга реално ти дават едно малко файлче, което се отваря с Adobe Digital Editions (ADE) и от него ADE разбира от де да си вземе книгата и си я криптира само за твоите устройства.

Някои устройства, обаче не може да отварят DRM файлове :)

трябва човек да знае какво иска, за да не се получи неразбиране и да си даде парите за нещо, което не е искал.

Трябва да се съобрази и от гледна точка на източниците на книги.
Скоро ще има избор на евтини книги, които човек може да си купи. И DRM защитени и незащитени. Това издателствата решават.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.