Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-11 20:24

Та чудя се. За сега идеите ми са:

1. Боянската църква
2. Рилския манастир
3. Копривщица
4. Дали Панагюрище е интересно? музеите...мм


Други идеи?

Търново е хубаво ама много път и ако не е голяма компания ....

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: tnt   
Дата:   05-02-11 20:26

Пловдив?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: n1x0n   
Дата:   05-02-11 20:33

Зависи откъде е и какъв е... някои хора не обичат църкви и музеи...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-11 20:34

американец от щата Вашингтон.

Мисля, че църквите ще са му интересни.

Щото наще са православни и са доста различни.

чудя се щото до рилския си е час и нещо път. А май няма много за гледане -сега нали е действащ манастир.

Копривщица пък има повечеко за разходка, хапване. Май имаше разни музеи.



Публикацията е редактирана (05-02-11 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: nsirakov   
Дата:   05-02-11 20:34

ако е фотограф не го води в Бачково... ще се отврати от БГ манастирите и поповете

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: Androdim   
Дата:   05-02-11 20:35

Зависи какво искаш да му покажеш...
Интересно е и във Филиповци и във Факултета. И метрото може да го впечетли, и Горубляне и т.н.
[shtrak]
Стрийт из центъра на София...



Публикацията е редактирана (05-02-11 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: kali222   
Дата:   05-02-11 20:46

Боянската църква е много интересна, но за някой, който има понятие и интерес към развитието на изкуството в исторически аспект. На американец би се сторила прекалено невзрачно малка, предполагам.

Рилският манастир е възхитително място и ако не се отиде в почивен ден, че да е пълно с тълпи турисити ще е добре. Природата наоколо е също впечатляваща, макар и сезонът да не е от най-подходящите за разходки.

Копривщица е интересна от етнографска гледна точка и има какво да си види, въпреки че повечето от чужденците си мислят, че е построена специално с туристическа цел.

От Панагюрище нямам впечатления в близките години.

ПП Аз лично бих се спряла на Копривщица, но ако не са оправили пътя до там, пътуването може да се окаже особено изживяване за американеца... Така че може би в крайна сметка бих заложила на клишето - Рилски манастир, особено ако това е първо посещение на чужденеца у нас.



Публикацията е редактирана (05-02-11 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: Lalinda   
Дата:   05-02-11 20:56

Най-добре е да го заведеш в Халите да хапне колбаси с топъл хляб и бира.

Преди година и нещо имах задача да развеждам осмина швейцарци из София, показах им какво ли не, но минахме ли през търбуха на Халите, там и заседнахме.

Мястото е много готино и всички чужденци го харесват. Независимо от мизерията, в сравнение с разните там молове, Халите предлагат неповторима суетня и атмосфера.

В Копривщица не го води, защото на втората къща ще пита къде е била тоалетната и ще каже, че къщите си приличат.

Там е само за познавачи, например колористи, за останалите повече интерес представлява шкембе чорбата, не че и колористите не я харесват, дори напротив.

Моят спътник, например, който е колорист, бе най-силно удивен от портретите на революционерите и младостта им и изобщо не пита къде са се мили, примерно. Мили са се, като са изхвърляли водата през прозореца долу - нещо, което би отвратило американски турист.

Както и да е.

Защо не го заведеш на Витоша?
досега не съм попадала на чужденец, който да е се е шашнал от т. нар. ни култ. заб. и пам. Виж, от природата - да.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-11 21:03

TТова с Витоша не е зле.

Може боянската черква и после нагоре...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: itilien   
Дата:   05-02-11 21:13

Трудно ми е да си представя, как някой чужденец се шашва от природата ни, която не е нищо особено като цяло. Освен ако не е африканец и за сефте стъпва в Европа.

По-добре виж какви дрехи има, да не го качиш горе и да се върне мокър и премръзнал.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: dideron   
Дата:   05-02-11 21:21

Паметника и църквата на Шипка примерно[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: tonyf   
Дата:   05-02-11 22:05

Май всичко необходимо за да не се излагаме пред чужденците, ни е събрано накуп и под носа:

Sofia - The History of Europe
Като изгледах това за пръв път, чак ми се прищя да съм чужденец и някой/я да ме разведе на такава обиколка точно в тоя град. Може първо да покажеш клипчето на твоя гост и да се ориентираш според реакцията му :).

Аз с голямо удоволствие ходя често и до Копривщица, и до Панагюрище, понякога и до Рилския манастир - имай си наум, че трябват не по-малко от 4 часа само за път. А и там чарът е да останеш на спокойствие поне една вечер, да има камина, огън, трапеза, да се отбиеш при добри съседи с дълбоки изби, домашни ракии, вина и отбрани мезета...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: slivenski   
Дата:   05-02-11 22:08

Къде бих завел чужденец ли? На Терминал 2. [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: cameraman   
Дата:   05-02-11 22:17

На Копривщица ще си изкарате добре... Ако ще бягате от Столицата- и Варна е добра дестинация... Има и музеи,,, и нощни клубове... но ако ще го пазиш от гаджета-Копривщица е запазена марка.... Да не го забърше някоя в навалицата...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бихте завели чужденец за ден? тръгване от София
Автор: Императорът.   
Дата:   05-02-11 22:28

Аз бих го завел някъде, където няма да се срамувам.
Където няма боклуци например. Из центърът на София - не. Ще види човекът ледът, който няма кой да почисти, мръсотията, дупките, гнусните просяци и клошари, ще изскочи отнякъде някоя воняща каруца и ще потъна вдън земя.
Освен в метрото да повозя, нашето е по-хубаво от тяхното.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.