Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-02-11 07:19

ГЕРБ обзаведе с по един iPad министрите на редовното заседание на правителството. Идеята била с модерната техника да се улесни работата им, а от екологична гледна точка да пестят хартия от документи.
Таблетите на Apple са купени с пари от държавната субсидия за партия ГЕРБ, призна земеделският министър Мирослав Найденов, цитиран от КРОСС.

По един таблет ще получат и депутатите от партията на Бойко Борисов. За областните управители още не се знае.

Всички министри са подписали протоколи, че получават iPad, но те са останали при главния секретар на Министерски съвет, за да се инсталират нови програми и да бъдат свързани със сървъра на Министерски съвет.

Очаквано, министрите останаха доволни от подаръците.
Найденов се оказа на "ти" с iPad-а, защото го ползвал от доста време. Според него, идеята е поетапно да се заменят документите, които се ползват от министрите от хартия на електронен носител.
Ще спестим хартия и ще помогнем за изсичането на по-малко дървета, убеден е и здравният министър Стефан Константинов. Досега той "не е работил с операционна система на Аpple", но смята, че ще се справи.

Покрай новината за таблетите, министърът на регионалното развитие Росен Плевнелиев призна, че не е написал един мейл през живота си.
Той се изненадал от подаръка и откровено каза, че може би iPad няма да му помогне много.
„Аз съм учил изчислителна техника в МЕИ и за радост не използвам интернет. Аз всяка седмица правя оперативки, гоня планове, натискам хората, бой по каската, както се казва, от това ми побеля косата", сподели Плевнелиев, цитиран от КРОСС и БГНЕС.

Той щял да използва i-Pad-а, за да се информира за актуалните новини в медиите.

Военният министър Аню Ангелов каза, че също има такова устройство, а новото ще използва в Министерския съвет и за връзка с народните представители, предаде "Фокус".

Министърът на икономиката Трайчо Трайков пък лаконично обясни, че новата техника е за документи.


текст

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: georgivelev   
Дата:   03-02-11 07:33

Тебе сега те е яд, че не си министър или депутат от Герб?

Те все пак са ги купили с държавната субсидия за партията им, а помниш ли твоят приятел Малкият Мук Никито Василев как подписа договор с Майкрософт за милиони за сметка на националния бюджет за да обзаведе раздутата администрация с уиндоуси?

БТВ харесва ми стратегията на епъл, сега им продават айпадче, утре те сами ще искат да си купят аймакче.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: asahi   
Дата:   03-02-11 08:31

Очаквам айпадите в базара скоро.

Ако малкото Ники не беше купило корпоративен лоценз за Уиндовс с каква ОС щеше да работи администрацията? Нямаше да е Линукс със сигурност. Алтернативата е нелегален Уиндоус, след това е елементарно да се осъди държавата дори в районен съд.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: johnny_fx   
Дата:   03-02-11 09:19

@asahi, все още по разни администрации се работи с нелегален софтуер. Ама това не сте го научили от мен. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: ALBIREO   
Дата:   03-02-11 09:24

Лошото е, че Ники Василев купи и по един Уиндоус на служителите (не помня колко хиляди) за домашно ползване. То работата беше ясна, че се въртят там едни пари... Иначе за държавните машини. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: ngoht   
Дата:   03-02-11 09:27

Ами администрациите на Франция и Германия си работеха с Линукс май? Поне така бях чул. К'во му е на Линукс-а, за работа е идеален.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: asahi   
Дата:   03-02-11 09:41

Идеален е, но не в корпоративна среда.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: e-mil   
Дата:   03-02-11 09:54

...а помниш ли... Никито Василев как подписа договор с Майкрософт за милиони... за да обзаведе раздутата администрация с уиндоуси?

Аз го помня. Но помня, че до последно въртяха и сукаха за да не покажат договора. И че когато ГЕРБ дойдоха на власт, договорът си остана скрит.
А освен това миналото лято МОН (с министър от ГЕРБ) направи ново споразумение за софтуер от "Майкрософт", за 10 милиона лева, отново сключено през посредник.


* * *
"Ако малкото Ники не беше купило корпоративен лоценз за Уиндовс с каква ОС щеше да работи администрацията?"
Асахи, проблемът не беше, че са купили Уиндоус, а че за лицензите са платили двойно повече пари от сумата на дребно за крайни клиенти.


Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: 1vo   
Дата:   03-02-11 09:56

asahi написа:

> Идеален е, но не в корпоративна среда.


Що, на корпорациите работещи с Линукс какво им е [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: chill   
Дата:   03-02-11 09:58

Автор: asahi
Дата: 03-02-11 09:41

Идеален е, но не в корпоративна среда.

---

Само три думи:

Ха. Ха. Ха.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: vga   
Дата:   03-02-11 10:00

Майка му стара, да не се случи пък нещо в тая държава нашата. Каквото и да е все се коментира и все има защитници и атакуващи. А миналия месец като целия Бундестаг го обзаведоха с АйПад, за сметка на германеца, и го направиха задължителен за ползване беше яко нали? И си викахме - ей гледай ги германците, колко са модерни, колко гот, колко години са напред.... сега комуникацията ще е по-бърза и какви ли не подобрения по работата ще има... А това, че министрите и няколко депутата, не всички, получили от собственото си финансиране АйПад у нас е грях за бесене! Стига бе хора, 2011-а е, всеки кафеджия в САЩ има АйПад, а депутатите ли да нямат? Какво толкова? Аз като фен на Епъл се радвам, че са си купили точно АйПад [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: ivodam   
Дата:   03-02-11 10:03

Аз също имам айпад, и точно като собственик, познаващ възможностите на устройството, ще си позволя да изразя известни съмнения, че става чак пък толкова за административна работа и как ще се подобри ефективността на народните избраници, айде молим.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: vga   
Дата:   03-02-11 10:06

Както иска да се подобрява, какво ви пука, че си го купили? Освен това в статията пише, че ще им инсталират някакви специфични приложения. Явно има защо да си ги купят, а не просто е така - да си имат. Но за моментална размяна на документи, справки, съобщения... нима няма да е полезна машинката?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: bojiqgrym   
Дата:   03-02-11 10:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: danvan16   
Дата:   03-02-11 10:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: johnny_fx   
Дата:   03-02-11 10:10

Само пък макове и трябват на администрацията.
Администрацията трябва да се съкрати най-малко с 90%, за да има някаква полза, но това няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-02-11 12:04

Ми на достра държави, политиката е държавната администрация да ползва среди с отворен код, а така парите остават в съответната държава и осигуряват достатъчно работни места в ИТ сферата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-02-11 12:08

А относно Кратун и Малчо дето ощетили държавата, що ниокой не направи нищо нали в парламента физиономиите са се едни и същи и докато дават цирка по телевизията в петък в по БНТ, нищо няма се оправи, сичко е театър за масите..... а зад кулисите си текат договорките както на всички е известно [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-02-11 12:13

Двама депутати си говорят:
- Аз веднъж изкарах 20 бона за месец!
- Е да, аз също съм имал лоши дни...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: Todd   
Дата:   03-02-11 12:14

Е , ако се бях записал депутатин сега и на мен щеше да има ... ама на .

[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: danvan16   
Дата:   03-02-11 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   03-02-11 14:09

Автор: ngoht
Дата: 03-02-11 09:27

Ами администрациите на Франция и Германия си работеха с Линукс май? Поне така бях чул. К'во му е на Линукс-а, за работа е идеален.
[smile]
----------------------------------------------

Шест месеца съм бачкал в Германска администрация. Към 2006-та си бяха с Уиндоус кат пичòве всичките.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: danvan16   
Дата:   03-02-11 14:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на ай-ай-падовете ...
Автор: 1vo   
Дата:   03-02-11 14:38

SUSE-то е супер [smilie24], да беше и малко по-евтино [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.