Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 качеството ПРъЧ
Автор: layman   
Дата:   02-02-11 20:49

[smilie5] ПРъЧ = Пийпълз Рипаблик ъф Чайна.

... та - пръчка ли е според вас ?


... като цяло, на всякаква техника ...

и разбира се, най-вече това качество, касаещо производството на фотоапарати/камери (на брандове на братчедите от императорския остров, ама можем да споделим и опит от оригинални ПРъЧ-карски изделия [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: atrifonov   
Дата:   02-02-11 20:50

въобще не си прав

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: layman   
Дата:   02-02-11 20:54

аз съм купил 4-5 телевизорчета, Нео, от най-големите евтинджоси, за вилата


и вече 4-5 години бачкат - доволен съм, като за цената им, тоест



виж със щракалките нямам опит с чайнезко качество - там съм само на японски (и сапуна и ЦОРА)

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: atrifonov   
Дата:   02-02-11 20:56

искаш да кажеш, че са произведени в Япония- не говоря чия марка са
Например Никор 10-24 и 35 са произведени в Китай

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: rexnasel   
Дата:   02-02-11 20:56

отиваме да копаем кладенец до ПРъЧ, някой с нас?

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: layman   
Дата:   02-02-11 20:57

за кое не съм прав колега Трифонов ?

може би твоето подсъзнание грешно интерпретира нещата - не съм казал че Китай правят (само) боклуци, ако това имаш предвид [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: layman   
Дата:   02-02-11 21:01

да бе - това имам предвид - щракалките са японски бранд, правен пак там ... ми бачкат си

пък Нео-то си е баш китайшен - и то си бачка

и какво излиза - няма значение кое къде ... или аз съм късметлия

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: atrifonov   
Дата:   02-02-11 21:05

повечето найкове пак там се правят

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: samara   
Дата:   02-02-11 21:06

...4-5 телевизора за 4-5 години [smilie8] ... за едно и също място [smilie21] ... баси еднодневките [smilie10] , ... то остава и толкова да не бачкат [smilie23] , ... значи да си ги държат у магазина само!!! [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: dikimee   
Дата:   02-02-11 21:08

може вилата да е голяма... или да има по един телевизор за всяка стая [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: danvan16   
Дата:   02-02-11 21:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: layman   
Дата:   02-02-11 21:12

самара:

всичките Неончета са вземани (гори-долу) по едно и също време и всичките си бачкат вече 4-5 години, а не че са изгаряли едно след друго и аз пак съм се набутвал със същата марка, година след година - компренде амиго [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: samara   
Дата:   02-02-11 21:15

... хубу бе, щом те радват [smilie24] [smilie5] ... то не, че аз не ги сменям през година, ама то е по други причини [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: layman   
Дата:   02-02-11 21:20

вилата е голяма

и няма телевизор във всяка стая


ма не за това е темата ...


Въпросът е - достигнаха ли приемливо ниво на качеството братята китайци или залагат на мас-пръдакшън, нисък кк, нооо и ниски цени тоже

а също - вие стягате ли се като видите мейд ин ПРъЧ или вече гледате с уважение/доверие на китайското


Отговорът може и да е 42 [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: samara   
Дата:   02-02-11 21:22

... ми явно не са достигнали още, щом аз не купувам такова [smilie8] ... а си падам малко разбирач, все пак [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: sen_kn   
Дата:   02-02-11 21:35

...бе то тука ми заприлича за запитване за "деалекстрийм" май [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: layman   
Дата:   02-02-11 21:37

самара:


интересно се изказваш ...

а според теб има ли тип електроника или стока, който особено трябва да избягваме, ако е правен в Китай - питам сериозно, щото аз не съм разбирач въобще

например микровълнови, фотоапарати (и обективи), телевизори и прочие там, кои би казал че са най-рискови ако са китайско производство или направо марка


щото ето на - моят опит с духалките, вентилаторните печки демек - една Делонги, метална, от около 70лв (което броя за скъпо) издържа едва 3 години, а една дето и марката и не съм чувал - вече върти пето лето

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: dikimee   
Дата:   02-02-11 21:42

Бе май всичко зависи от това за какви пари говорим.
Фотоапарати, обувки и т.н. на известни марки хич не ми пука че са правени в Китай, щото всичко, освен работната ръка си е "марково" и получения продукт е на ниво.
А от ПО-евтините Китайски стоки нямам оплаквания, държат се добре. МНОГО ПО-евтините обаче.... [smilie11] [smilie11] [smilie11]
Тъй че май дори и Китайците имат няколко нива на качество за "родните" си продукти.

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: 798099   
Дата:   03-02-11 08:51

Най-големият ми син работи 3 години в китайска фирма. От него знам, че чайничетата произвеждат освен масовите еднодневки и доста качествена стока.

Само дето у нас се внася предимно първата група, защото там печалбите на търговците са колосални!!!

Наборите може би си спомнят как се търсеха преди 40 години китайски клещи, фенерчета, чукове...Такъв чук (1 кг.) имам все още в прекрасно състояние. А е изкъртил бая нещо...

Имам китайски спинингови макари - китайска марка. Работят много, ама много по-добре от "марковите" SPRO и DAM от същия клас. И струват два пъти по-евтино. Това не трябва да се разбира, че са евтини. И двете са над 50 лв., но си заслужават парите.

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: ivodam   
Дата:   03-02-11 09:07

Един мой бивш колега ходи в Китай с жена си, разправяше така - правят буквално всичко, с всякакво качество - питат те колко пари си склонен да дадеш и ти правят нещата спрямо парите.

Какви интересни наблюдения имаше - правят си техни коли, почти едно към едно изглеждащи като мерцедеси, бмв-та и т.н. Западняците нещо се опитват да рипат, на което жълтурите им обясняват, че тези коли не ги изнасят, а са за вътрешна употреба, така че да си гледат работата.

Навсякъде уличните парапети и заграждения били от неръждавейка.

Страшно много естестествена кожа в изделията, евтина.

Българи си купуват напоследък яко мебели - цялостно обзавеждане - в един контейнер и заминава - излизало два до три пъти по-евтино.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   03-02-11 09:18

Ами аз лично ползвам китайски телефон и съм много доволен.
С две сим карти е,а батерията му издържа точно 3 пъти повече от Нокия-та!Е,има си лекинки забележки,но за цената си е екстра!
Един приятел пък си поръча пак телефон директно от Китай.Едно,че му го докараха до офиса му за по-малко от седмица и друго,че имаше нон-стоп OnLine Real Time Tracking...
Един клиент пък внася китайско промишлено електрооборудване.И от нам си колко години снабдява с него почти цяла Европа.И до сега твърди,че не е имал оплакване от качеството.
Та и там имат качествен контрол.

Отговори на това съобщение
 Re: качеството ПРъЧ
Автор: ivodam   
Дата:   03-02-11 09:27

Нещата, които поръчвам по ебай от ХонгКонг идват за десетина дена до две седмици.

Вече повече от три седмици чакам една фактура от Македония, пусната по пощата.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.