Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Андроид вече е водещ
Автор: ivodam   
Дата:   01-02-11 15:22

Поради големия интерес към темата за мобилните устройства в последно време, пускам тази важна информация в отделна тема:

Android повежда при мобилните операционни системиСпоред проучване на Canalys, през последното тримесечие на миналата година Android е успяла да задмине Symbian, за да стане най-разпространената мобилна операционна система в света. Данните на компанията показват, че за периода в глобален мащаб са били доставени 32,9 милиона смартфона с Android, докато Symbian се е намирала в 31 милиона от доставените смартфони. Все пак Nokia запазва статуса си на водещ производител на смартфони с пазарен дял от 28%. Иначе през последните три месеца на миналата година са били доставени 101,2 милиона смартфона, което според Canalys е годишен ръст от 89%, а за цялата 2010 г. общият брой е малко под 300 милиона броя. Компанията уточнява, че през последните три месеца на миналата година доставките на модели с Android на LG, Samsung, Acer и HTC са нараснали съответно с 4127%, 1474%, 709% и 371% на годишна база, а HTC и Samsung вече държат почти 45% от пазара на телефони с платформата.

Nokia продължава да води в Европа, Близкия изток, Африка и Азиатско-Тихоокеанския район, но в Южна Америка през последното тримесечие финландската компания е била задмината от RIM по брой доставени смартфони. RIM е на първо място и в Щатите, на второ е Apple, а третото е за HTC, което тайванската компания успява да задържи за трето поредно тримесечие. С 12,1 милиона доставени броя през тримесечието Android е най-голямата мобилна операционна система в Щатите в края на 2010 г.


Източник:

http://www.canalys.com/pr/2011/r2011013.html

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: Amigo   
Дата:   01-02-11 16:01

а аз си представих нещо такова [smilie18] [smilie18] [smilie18]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/iood0085.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/litj4411.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: navy   
Дата:   01-02-11 16:08

DJ водещ ли [smilie18]

Искам всичко да се напълни с андроиди и уин7-ци... и иОС-а да стане ценна и рядко срещана система, само за избрани [smilie7]

То има един лаф за бентлитата, че не ги карали много, не се срещали по улиците [smilie18]

Ся сериозно... дано да го изпипат добе, така макинтошите ще се стреснат и ще подобрят още повече любимата ми ОС [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: Marillion   
Дата:   01-02-11 16:24

Navy, тук изобщо не става въпрос за измисленото нещо на ейпъл, дето им управлява играчките а за истинска операционна система.

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: dinkoff   
Дата:   01-02-11 16:31

navy не знам кои са избраните, но ще ти кажа, че само Чък Норис има айФон с цяла ябълка [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: tnt   
Дата:   01-02-11 17:31

оф и аз като Амигото! Що ли се вра между шамарите!? Или ми е време да спра фантастиката и фентъзито [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: ivodam   
Дата:   01-02-11 17:41

tnt: Коя фантастика аресваш?

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: vinse   
Дата:   15-08-11 19:31

Абе гугъл дали не го н@чук@х@ на някоя и друга компания занимаваща се с продажбата на мобилни устройства [smilie21]
Очаква се до края на тази година да се финализира сделката между гугъл и Motorola Mobility, в следствия на, която гугъл ще олекне с близо 13 милиарда $$$, но ще забогатее с около 17 000 патента (ако добре си спомням бройката патенти, които притежава моторола) придобити в следствие от покупката на подразделението на моторола [smilie21] ако не се лъжа това е компанията с най-много патенти, следвана от нокия.
Първоначалната информация е, че андроид ще продължи да бъде отворена платформа и ще се продава с телефоните на Samsung LG и т.н.[smilie21]
Другата година очаквам Били да купи нокия [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: jivkojj   
Дата:   15-08-11 20:27

Ами принудиха се Гугъл да ги купят. В момента микромеките, епъл и оракъл ги разследват за мръсна конкуренция срещу Андроид с патенти. Самсунг губят много заради забраната да продават в европа. Холандците на момента са ги отрязали Епъл, чеисканията са им смешни, но тромавата и бюрократична немска машина ще бави решението. Австралииците също ги порязаха Епъл за 2-3 дни. Отчаяна работа.



Публикацията е редактирана (15-08-11 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: chicken   
Дата:   15-08-11 20:30

Абе Нокия правят най-добрите телефони като устройства и само Моторола в коплект с Андроид можеше да им вземе пазара на смартфони. А те взеха, че сами се закопаха с чичко Гейтс. Дори и Майкрософт да извадят бас си ОСто пак ме губят, а сигурно и много други. А Нокия имат прекрасни разработки, които ако бяха продължили Андроида щеше да го лапне. Ама... съдба.

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: aeobs   
Дата:   15-08-11 20:40

Какъв е смисълът от тези статистики.
Нокия със Symbian на първо място, тъкмо задмината от Андроид... Аз човек със Симбиан не познавам. Откакто наизлязоха адроидите за по 300-400лв. всичко си е подменило телефоните.
Това е и причината Андроид да зае челната позиция. Спомням си допреди няколко години хората как реагираха смартфон за 800лв... никога няма да дам толкова пари за телефон, да не съм луд, за какво ми е... имам си компютър.
Сега гледам и бабите вече се радват на новите си телефони, то много яко бе, как съм живял досега без такова устройство не знам...
Ама така е нещата се променят.

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: chicken   
Дата:   15-08-11 20:56

Не ни ли е много малко БГто, за да има някакво значение за статистиката дали ти или аз познаваме някой със Симбиан? Аз си взех Нокия съвсем съзнателно защото ми трябваше ТЕЛЕФОН с определени допълнителни възможности. И единственото, което ме дразни на симбиана е навигацията, и то само защото последната версия не ще да се върже с тъпите спътници.
Никой с андроид не е успял да ми каже какво има повече от мен. Като не сравняваме моята S60 с Андроид 3 (или къвто има там вече) разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: IvoZafirov   
Дата:   15-08-11 21:04

Аз пък си купих днес багажник-кутия за колата (Туле на разговорному) Хем практично, хем можеш да го пипнеш. В събота ще го тест-драйвам като отцепя за гръчко. А това андроид ич го не знам.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: Lalinda   
Дата:   15-08-11 21:09

Мда, спътникът ми кара с такъв багажник-кутия от десетина години. Караме вътре спалното бельо, наложи ли се да спим из горите...

Всичките му приятели казват: "А, ей го и *** с катафалката!"
Е, на френски не му викат катафалка, а корбияр.

Прогнозирам, че приятелите ти, Дзафчо, няма да се въздържат да не те нарекат един ден... Гробаря. Неизбежно е.


Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: chicken   
Дата:   15-08-11 21:12

Иво, на мен това чудо ми вдига разхода с кило при 120-130. Ама събира малко повече от багажника на колата [smilie5] Ако му сложа Андроид два пъти повече. С ябълкта не ми се мисли [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: IvoZafirov   
Дата:   15-08-11 21:14

Тцъ. От приятелите ми аз съм последния ден се оборудва с кутия. И е малка направо.

Мен ми викат Шайена Циник. [smilie5]

Друг път щи обяснявам що.
За Гробаря съм прекалено несериозен.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: vinse   
Дата:   15-08-11 22:00

chicken
явно си попадал на хора на ниво "iphone потребители", които говорят само за това как всичко става лесно и всеки детайл е пипнат, за да не са могли да ти кажат каква е разликата между симбиан и андроид. Основната разлика е че, симбиана вече е (полу) мъртвец, защото нокия залага на WP.
Наред с това предимствата на адроида са многократно по-големия набор от приложения, многократно по-голям достъп до хардуера на устройството, по-добър интерфейс (който до колкото си спомням беше опитан да се копира от нокия в някои от устройствата им), специално S60 (според това, което съм видял) е доста бавна и бъгава и т.н. да не продължавам, защото едно търсене в гугъл ще ти изкара множество обяснение, ако имаш желание може да ги прочетеш, че аз не съм баш човека, който да говори за андроид, защото съм само едно ниво над "iphone потребителите" [smilie5]
Общо взето предимствата на дроида могат да бъдат извлечени от определен (малък) брой хора, които оценяват системата и използват пълния и капацитет, останалите хора го харесват заради удобния интерфейс и множеството приложения. При положение, че на един човек телефона му трябва за слушане на MP3 и провеждане на разговори - слушалка и на 6 години би му свършила отлична работа, на него не му трябват нито двуядрени процесори на 1.5GHz, нито 1024 RAM нито дявол [smilie21]
Според мен бъдещето при мобилните OS е на андроид и WP, просто към момента вторите сякаш имат да наваксват малко повече [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: slivenski   
Дата:   15-08-11 22:11

Днес четох, че Гугъл са купили Моторола Мобилити... Това, съчетано с Андроида... Просто не ми се мисли каква битка ще е с Нокия и Уиндойс Мобайл... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: chicken   
Дата:   15-08-11 22:58

vinse, по-добрия интерфейс ОК. Макар че и там доста неща не са по моя вкус (а и за кой телефон говорим, че си ги правят различни всичките). Пък аз се отказах от разните шелове и съм си попренаредил стандартното на нокията и така. За набора от приложения се запъвам. Аз не се ограничавам само от "магазина" на Нокия, та не ми е прилипсвало нещо. Пък за хардуера въобще не разбирам. Знам, че може да се накара "светкавицата" на камерата да свети като фенерче [smilie5] някакви се мъчеха да използват някакъв термодатчик в някой от моделите за да си имат термометър, ама не знам каква са я свършили, щото не ме вълнува. Преполагам, че не говориш за това, но пък на мен наистина ми е интересно какво все пак може, та ще се радвам да споделиш. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: Todd   
Дата:   15-08-11 23:19

На мен пък ми е все едно какви системи пускат !!!

Даже не знам как се бачка с тях .


Аз съм с Вин 95 !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: vinse   
Дата:   15-08-11 23:19

chicken
Еми горе съм ти изброил основните плюсове, които аз хващам от цялата система андроид. Както казах - около нивото потребител съм и това са нещата, които ме интересуват. Ако си хванеш някой девелопър сигурно с часове наред може да ти обяснява как модифицира и пише приложения. Мен тези неща не ме интересуват, важното ми е да мога да извлека някой и друг допълнителен MHz от процесора, да имам достъп до настройките по хардуера/софтуера и колкото е възможно по-малко ограничения, да имам 5-6 home скрина, на които да мога да си сложа най - различни тулове, за да са ми по ръка, когато ми потрябват, да подкарвам флаш когато сърфирам, всичко това да върви бързо и по-възможност с минимално количество бъгове [smile] Горните неща симбияна ги прави... половинчато.



Публикацията е редактирана (15-08-11 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: Navy   
Дата:   15-08-11 23:25

Андроидчетата, колкото и да е фръцкате и превъзнасяте, НЯМА нещо, което да го можете и аз да не съм го използвал ха ха (- [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: vinse   
Дата:   15-08-11 23:29

Тук не обсъждаме развалени плодове, обсъждаме техника [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: Navy   
Дата:   15-08-11 23:32

Се ми е тая ..

Отговори на това съобщение
 Re: Андроид вече е водещ
Автор: vinse   
Дата:   15-08-11 23:35

Не се и съмнявам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.