Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Amigo   
Дата:   29-01-11 17:09

По процент на мюсюлманите обаче [smilie5] [smilie5] [smilie8]

България ще бъде сред европейските страни с най-голям процент мюсюлманско население през 2030 г. По този показател ще надмине даже такива големи по територия и население държави като Русия и Франция.
През следващите 20 години мюсюлманското население ще се увеличава двойно по-бързо в сравнение с другите народи и ще представлява над една четвърт от световното население, сочи изследването на авторитетния американски център "Пю" във Вашингтон, пише БГНЕС.

Според центъра, годишният растеж на мюсюлманите ще достигне 1,5% срещу 0,7% при останалата част от световното население. В изследването "Бъдещето на мюсюлманското население" пише, че през 2030 г. мюсюлманите ще са 26,4% от населението на света, което тогава ще наброява 8,3 милиарда.

Днес изповядващите исляма са 23,4% от общия брой 6,9 милиарда души в света. Изследването на "Пю" показва, че общият брой на мюсюлманите в Европа значително ще нарасне. Делът на мюсюлманите там се очаква да се увеличи с над 30 процента. От 44.1 милиона през 2010 г. до над 58 милиона през 2030, или над 8 процента от цялото европейско население.

България ще бъде една от европейските страни с най-висок процент на мюсюлманско население. Тя ще бъде изпреварена само от малките на западни съседи: Косово (93.5), Албания (83.2), Босна (42.7), Македония (40.3), Черна Гора (21.5). Едновременно с това като процент от общото население България ще изпревари двете европейски страни с най-големи мюсюлмански общности Русия (14.4) и Франция (10.3).

Все пак най-много мюсюлмани в Европа ще живеят в Русия. Там техният брой ще нарасне от 16,4 милиона души през 2010 до 18,6 милиона през 2030 г.
[smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   29-01-11 17:26

Това нищо не е. Аз сега чакам данните от изследването "Бъдещето на азиатското население", за да разбера дали всеки четвърти вече е китаец, или през 2030-та всеки трети ще бъде.[smilie18]

Важното е да си вярват. Мен ме притеснява, че нещо ги е гепила вълната на демокрацията арабите. то не беше Тунис, сега Египет, утре и на Либия ще и щукне нещо "революционно".

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Amigo   
Дата:   29-01-11 17:28

индийците изпреварват Китай [smilie5] [smilie5] инак не е зле да има повече дръпнати убавици [smilie3] [smilie18] [smilie18] ама да не са муслиманки [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Miro__Slav   
Дата:   29-01-11 17:29

Та какво викаш от сега да си купуваме фесове докато са ЕФТИНИ. То така или иначе на следващите избори може да се окаже че сме Булгаристан [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   29-01-11 17:38

Е, а дано[smilie24], то и аз съм фен, особено на южно корейците, обаче арабите нещо са се впрегнали тази година.

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: e-mil   
Дата:   29-01-11 17:53

Май чичо доктор пак не си е написал домашното. [smilie5]

Не разбрах как ще надминем Франция, като ние винаги сме имали по-голям процент мюсулмани от тях. В момента у нас са към 12%, а във Франция едва стигат 10%.
Даже според изследването за 2009 на същия център "Пю" (PDF) мюсулманите във:
- Франция са около 6%,
- Русия - 11,7%
- България - 12,2%

Е, какво толкова ще стане след 20 години? Ще се увеличат при тях, ще се увеличат и при нас. Ама то и населението като цяло ще се увеличава. Досега сме били една от европейските страни с най-голям процент мюсулмани и след 20 години пак ще бъдем. Западните съседи сега имат повече от нас, след 20 години - пак същото.
Amigo сега се вълнува от всяка тъпа измислица в Интернет и след 20 години пак ще го прави. [smilie5]

Ех, скука...



Публикацията е редактирана (29-01-11 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Mec   
Дата:   29-01-11 17:53

Аз пък не мога да ги разбера назапад що още ги пускат да идват нови араби, след като си има достатъчно желаещи гастарбайтери от Русия.

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Amigo   
Дата:   29-01-11 17:54

ами значи ще станат още повече [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: e-mil   
Дата:   29-01-11 17:56

Е, да де, ама и ние ще станем повече.
Забравих да допълня, че заглавието на темата ти сега не е вярно и след 20 години пак няма да бъде.

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Gruyu   
Дата:   29-01-11 17:56

имам познати семейства български мюсулмани и всичките имат по едно дете, много рядко 2, а доста български семейства са с по 2 деца, че и по 3, ако мюсулманите станат след 20-30г. процентно повече, то ще е защота няма да останат българи, а те къде ще идат?, т.е. ще намалеят много според прогнозата



Публикацията е редактирана (29-01-11 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Amigo   
Дата:   29-01-11 17:59

значи тия от дир-а са виновни [ezik] [ezik] [smilie5] [smilie5] както е да е - мюсюлманите в БГ се увеличават, както и циганите и това е важното [smilie5] [smilie5] важното е да има теми, дори и погрешни, както и наблюдателни люде, които да коригират несъответствията [smilie3] [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik] [thankyou] [thankyou]



Публикацията е редактирана (29-01-11 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Gruyu   
Дата:   29-01-11 18:05

за циганите съм съгласен - спор няма!

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Amigo   
Дата:   29-01-11 18:07

Gruyu написа:

> за циганите съм съгласен - спор няма!



да ти кажа, колкото мюсюлмански семейства знам в БГ всички имат между 2 и 5 деца, но 2 най-малко [smilie8] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: e-mil   
Дата:   29-01-11 18:20

"...няма да останат българи, а те къде ще идат?, т.е. ще намалеят много според прогнозата"

Ми то не е много ясно каква е прогнозата. Преди два месеца ВМРО и Центърът за демографска политика пуснаха някакво изследване, след което медиите гръмнаха, че през 2050 сме щели да останем само 800 хиляди.

Да, ама след това проф. Трендафил Митев от въпросния център отиде в БТВ заедно с Каракачанов и каза съвсем друго: "до 2030-40 година в България ще живеят 5 милиона и 300 хиляди души, от които 3 милиона българи, 2 милиона български граждани от ромски произход и милион и половина българи мюсюлмани,"
От Центъра за изследване на населението към БАН също опровергаха цифрите.

Обаче пък още по-рано - през март 2009 зам.-председателят на Националния съвет за сътрудничество по етническите и демографските въпроси при МС Мирослав Попов бил казал, че до 2050 г. населението у нас щяло да намалее с 3 милиона. Данните били хептен пресни от годишния доклад на ООН за населението в света (тоест докладът за 2008-ма).

От такава каша с цифри на мен лично изобщо не ми става ясно каква е прогнозата. Особено като имам предвид, че последната статия пак е в Дир.бг.


Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Miro__Slav   
Дата:   29-01-11 18:23

Много пъти съм го писал ще го пиша и сега. Не ми пука кои ще са повече или по малко! За мен е важно всяка етност или религия да се отнася с уважение към другта да няма омраза и злоба! В края на крайщата всички сме хора
Майки са ни раждали майки са ни кърмили!
Виновна за всичко е религията

Преди всичко сме хора!

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Danvan16   
Дата:   29-01-11 18:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: danvan16   
Дата:   30-01-11 15:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: livinginchaos   
Дата:   30-01-11 15:51

Бе тия броят пилците по яйцата та да си чешат езиците [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: ejko   
Дата:   30-01-11 17:31

"Майки са ни раждали майки са ни кърмили!
Виновна за всичко е религията"

Това е наивно, тази религия да не би да не я измислият хора. Точно във хората е проблема..., не в религията или в етноса...

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Amigo   
Дата:   30-01-11 17:34

матреалът е дефктен, матреалът... трябва основно прочистване [smilie5] [smilie5] вземете и изкарайте един курс по възнасяне, че още малко остана [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6] че после кой при Аллах, кой при Иисус, кой при Йехова, при Кришна или кой знае къде другаде [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: Amigo   
Дата:   30-01-11 17:57

Eating Spaghetti [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6]


https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/buut9477.JPG
http://i.actualno.com/club.bg/files/2006/12/13/b430dee857.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: БГ ще надмине Франция и Русия
Автор: danvan16   
Дата:   30-01-11 19:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.