Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: djfroggy   
Дата:   28-01-11 10:59

Европа обмисля тотален контрол на торентите, пише "Труд"

Пред споделянето на файлове в интернет надвисва буря. В началото на януари Европейската комисия започна консултация за промени в Директивата за закрила на интелектуалната собственост (IPRED), приета през 2004 г.

Тя се базира на доклада на ЕК за нейното прилагане от 22 декември м. г. Еврочиновниците констатират, че нарушаването на авторските права се е увеличило заради интернет.

Според ЕК интернет доставчиците и търсачките трябва да сътрудничат в борбата срещу пиратството.




Вижате ли сега! Пак Европа някому е виновна.То и пиратбей е в европа и не забелязвам да е прекратил съществуането си.Долу "милицията"!


Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: __SpOO__   
Дата:   28-01-11 11:04

Да спрат интернета и готово [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: johnny_fx   
Дата:   28-01-11 11:13

Интернетът лесно се спира.
http://www.renesys.com/blog/2011/01/egypt-leaves-the-internet.shtml


Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: johnny_fx   
Дата:   28-01-11 11:14

http://www.autechheads.com/blogs/entryid/309/the-slippery-slope-of-government-censorship


Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: __SpOO__   
Дата:   28-01-11 11:20

В Таджикистан, Египет и Буркина Фасо, сигурно. Че и в Китай.

Това не значи, че се спира лесно обаче. Значи съвсем друго в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: icer   
Дата:   28-01-11 11:20

Правилно.
На мен винаги ми е била интересна народопсихологията.
Когато творците протестират, че не им се защитават авторските права - народа е солидарен с творците и освирква правителството. Когато правителството гони пиратите - народа е солидарен с пиратите и освирква правителството[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: icer   
Дата:   28-01-11 11:22

Също така, когато престъпниците пребият някой честен гражданин, народа реве, че няма власт и полицията не си върши работата. Когато полицията поступа някой явен престъпник, народа реве, че има милиционерски произвол[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: ecobo   
Дата:   28-01-11 11:24

icer [smilie24]
Аз съм ЗА всякакви форми на защита на интелектуалната собственост. Всички торенти да затрият - все ми е тая. Филми не тегля. Софтуер не тегля. Музика слушам през iTunes...
Когато започнем да зачитаме труда и правата на другите, тогава вероятно ще станем малко по-добра държава.

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: __SpOO__   
Дата:   28-01-11 11:25

В горният контекст излиза, че САЩ са най-лошата държава в света.

Нещо, с което всъщност аз съм напълно съгласен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: chill   
Дата:   28-01-11 11:29

Да правим все пак разлика между неоторизирането копиране на произведения, защитени с авторско право и използването на протокола "bittorrent".

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: samadhi   
Дата:   28-01-11 11:31

abe da go duhat bednite, koito mozhe da grize ot yabalkata

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: ivodam   
Дата:   28-01-11 11:34

Нещо се мъти на международно равнище - вчера ми направи впечатление по руските новини -Медведьев заяви, че Русия е против всякакви мерки, ограничаващи свободата в световната мрежа... нещо всичко се обръща с краката нагоре...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: Amigo   
Дата:   28-01-11 11:53

абе белким се измъти до 2012, че само чакаме в напрежение... [smilie18] [smilie18] [smilie6] [smilie6] само да не е някой запъртък [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: tofo   
Дата:   28-01-11 11:55

По принцип ми се вижда тъпа работа- не защото съм против авторското право, а против схващанията на някои хора, че господ още ходи по земята. Щом е взимал 30млн. хонорар за 30 дена- ще се бори със зъби и нокти до последно да запази статуквото - нъл тъй? Вярно, че се сваля поголовно, ама не с комерсиална цел и то работи, които над 90% не би си купил. Ама големите издатели не могат да си избият рекламата- и то баш тая, която налага модата и стандарта - кое е хубаво и кое-лошо. За това е целия този вой...мисля си.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: jivkojj   
Дата:   28-01-11 11:56

Спокойно могат да махнат от заглавието "на торентите". Желанието е тотален контрол. Само поводи търсят да дресират населението.

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: danvan16   
Дата:   28-01-11 11:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: netLady   
Дата:   28-01-11 12:16

"Европа" vs технологиите. Що - щото не могат да наваксат и виждат, че изпускат контрола, макар, че лани обявиха достъпът до Интернет за фундаментално човешко право.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: J0R0   
Дата:   28-01-11 12:21

Icer, ecobo [smilie24]

Всички торенти да затрият - все ми е тая. Филми не тегля. Софтуер не тегля. Музика слушам през iTunes...
Когато започнем да зачитаме труда и правата на другите, тогава вероятно ще станем малко по-добра държава.

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   28-01-11 12:26

Да бе, те в Европата патки пасат. Дори да предположим, че торентите умрат, гарантирам че многото скучаещи студенти по техническите вузове, ще създадат някоя доста добра алтернатива за норматив. Пиратия имаше и по тошово време, ще има и за внуците на нашите внуци.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   28-01-11 12:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: tnt   
Дата:   28-01-11 12:32

продуктите обект на авторско право със съобразени цени ли са спрямо държавите, в които се предлагат? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: slivenski   
Дата:   28-01-11 12:41

За другите неща не знам, но за музиката музикантите прибират около 15% от продажбата на всяко ЦД. Останалите пари се разпределят между адвокати и музикални компании.

Което ще рече, че който сваля торенти, пропуска да напълни джобовете най-вече на белите якички, а не на авторите и изпълнителите на музиката.

Докато това е така, няма да ми е особено мъчно, че някой е свалил някоя и друга мп3-ка...

То затова и напоследък в САЩ осъдиха 1-2 души да платят по няколкостотин хиляди долара за десетина мп3-ки, свалени от интернет. За назидание на тълпата. За да продължи да плаща.

Истината обаче е точно в интернет.

Музикантите ще си записват албумите и ще си ги качват директно в интернет, без да ги издават на ЦД-та. Нещо такова направиха ФСБ с последния си албум дори и тук.

И концертите, естествено... [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: __SpOO__   
Дата:   28-01-11 12:41

Ич не са.

Но тук набързо намериха изход и за това преди време бях чел в някаква тема. Това, че получаваш еди каква си заплата и тя да кажем се явява малка, ако искаш да си купиш нещо не е проблем на тези, които го продават. Проблема е твой, че работиш за малко пари.

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: danvan16   
Дата:   28-01-11 12:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Труд": Европа обмисля тотален контрол на торентите
Автор: chill   
Дата:   28-01-11 12:49

Аз нямам проблем да си купувам игри, да речем една игра струва максимум 120лв и да я играя 1-2 месеца e ОК.

Но от друга страна, Пулсар да ми продават за 30-40-50лв филм, който ще го изгледам за два часа и няма да се сетя за него през следващите две години - ми няма да стане тая. [smilie23]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.