Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Келеши куриери затриват обектив за 4000лв-ПОЯВИ СЕ!
Автор: djfroggy   
Дата:   27-01-11 14:37

Това се случи с мен.Преди 10 дни изпратих за Италия обектив Минолта 400/4,5.С доказалата се куриерска фирма DPD,чийто представител б БГ отскоро е спиди.От 3 дни не е мръднал от последната си точка Тирол,австрия.Това се разбира от тракинг номера.След обаждане до Спиди получавам отговора,че ДПД му "изгубили следите",излязъл е от офиса в Тирол и.........щели да разледват![smilie23] Значи,живеем в тъпа държава и на тъп континент.Сума телефони прозвънях преди да го пусна,нито една от известните западни куриерски фирми с представителства тук не благоволи да ми предложи застраховка.Когато получавам обективи от Германия и Австрия,или Англия,винаги пътуват със застраховка до 3000 Евро за около 20-30 лири.От България гадовевете ми взеха 160лева и нямам обезщетение![smilie23] .Ще се консултирам с адвокат и ще ви пиша.Но внимавайте и вие!

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: jivkojj   
Дата:   27-01-11 14:43

Уфф, не ми образувай нерви, че и аз чакам един обектив, който трябваше да съм получил вече [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: 798099   
Дата:   27-01-11 14:44

Фроги, искрено съжалявам! Дано се намери стъклото! Надявам се, че си го застраховал при изпращането.

СПИДИ ги отписах още преди 5 години, когато спешна пратка "До поискване" - офис "Сливница" беше изпратена в гр. Сливница...

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: djfroggy   
Дата:   27-01-11 15:01

Проблема е,че НИКОЙ не пожела да ми застрахова пратката.НИКОЙ!

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: nodoubt   
Дата:   27-01-11 15:04

за бой са [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: lillia   
Дата:   27-01-11 15:11

Аз работя със Спиди и по принцип нямам много оплаквания. Понякога обаче се случват и гафове. Точно преди коледа последния работен ден трябваше да изпращам спешна пратка. След като куриера не дойде на адрес, а от офиса ме подведоха след 3 позвънявания, че ще дойде, се наложи последния работен ден да препускам пеша до офиса им (нямаше ни едно свободно такси) на черни връх в седем вечерта тичайки да не ги изпусна![smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: 798099   
Дата:   27-01-11 15:12

Не че сега ще ти помогне, но следващият път ползвай D&D Експрес.

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: snoopoff   
Дата:   27-01-11 15:14

Ужас! Дано се оправят нещата! Това, че не са пожелали да ти застраховат пратката не е нормално... [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: djfroggy   
Дата:   27-01-11 15:30

Ами,нито една фирма не предлага застраховка,така,че внимавайте,когато пращате извън България.

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: snoopoff   
Дата:   27-01-11 15:55

хм

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: PeterPAN   
Дата:   27-01-11 16:25

Никога СПИДИ! по големи мърлячи няма май, в предишната ни фирма имахме забрана да работим с тях дори за лични пратки в работно време [smilie5] в извънработно време секи си е свободен да прай каквото ще.


Дано се реши благоприятно за теб въпроса, стискам палци!



Публикацията е редактирана (27-01-11 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: jordich   
Дата:   27-01-11 16:57

По принцип стоките за Италия се бавят - понякога над 30 дни дори от EU ... заради тяхните строги (или мърляви) митнически закони

дано всичко да е наред !


Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: svi25   
Дата:   27-01-11 16:58

Всъщност кой е за бой? Спиди или DPD?
DPD не работят ли само с фирми?

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: HP   
Дата:   27-01-11 17:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: svi25   
Дата:   27-01-11 17:05

За митниците в Италия е ясно, ама като пращаш от страна в EU - пак ли минава през митница?
Нали вътре в общността няма митнически истории

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: мара   
Дата:   27-01-11 17:17

ами аз съм адски доволна от интерлогистика. никога не ми се е случвало да станат толкова идиотски разминавания по най-разнообразни вини и кретенски стечения на обстоятелствата!!! и накрая - в съвършено кратък срок и с безкрайно търпение и разбиране от тяхна страна, всичко да се оправи. подчертавам - забъркванията и забатачванията бяха невероятни и безпрецедентни за моя опит. низ от невъзможни ситуации - като в английска комедия! аз лично се оказах най-неволен автор на 2 от грешките. хората бяха адекватни, кретеноустойчиви и професионалисти до послено! свършиха си работата великолепно!
бих ги ползвала винаги, освен ако не са ме записали в най-черните си списъци [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: danvan16   
Дата:   27-01-11 17:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: dikimee   
Дата:   27-01-11 17:31

Мнение на един приятел:
"Speedy са пед***си. Или ще ти загубят пратката, или ще я счупят, или и двете."

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: Vinsent   
Дата:   27-01-11 17:49

Как ме е забивала голяма куриерска българска фирма...!!!!!! [smilie2]
Обраха им колата и оригинални носители, които трябваше да връщам в чужбина по договор бяха изчезнали...

Как се оправих, само аз си знам! [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: джъмбо   
Дата:   27-01-11 18:05

дпд и аз съм ползвал... могат да ти скъсат нервите с цените си и разсъжденията за това какъв е пакета....

а колкото за италия... прави ми впечатление, че по ибей много продавачи отказват да изпращат до там [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: alba_luna   
Дата:   27-01-11 18:15

Много неприятна случка. Дано го намерят.

Иначе работя с доста куриери в БГ. Спиди не стават от години. Еконта са скъпи. Интерлогистика са ОК, но държат високи цени за клиенти без договор и нямат услуга "от офис до офис". Най-доволна съм и аз от D&D Express.

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: slyn4ogled   
Дата:   27-01-11 18:26

Изпращал съм обектив до Италия с Български пощи - колкото и тъпо да ви се струва. Пратката стигна за две седмици до купувача, и проблеми нямаше никакви!
Иначе и аз съм с двете ръце "ПРОТИВ" Спиди ... от D&D Express два пъти се опарих - не искам да ги чувам и двете фирми ! [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: мара   
Дата:   27-01-11 18:30

в рамките на бг от спиди съм си много доволна! бг поши ми натрошиха скулптурка, опакована да оцелее след ядрен взрив. е, повече няма да пробвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: gorbi   
Дата:   27-01-11 18:36

аз пък пращам и приемам всеки ден пратки от десет години насам.... От една година работя със Спиди и нямам никакъв проблем.... Явно във Варна офиса просто си е перфектен.... Иначе минахме през мъките на интеризмислица, европът, лео експрес... Най-гаден номер ми направиха интеризмислица, изгубиха ми касов апарат с фискална памет на клиент и казаха - ми оправяйте се, ние чакаме експертизи, следователи, дела, били им обрали колата... Нямаше обезщетения, нямаше дори нормално извинение..... Не искам да ги чувам до живот... Та идеята ми е - куриерските фирми са си наши български и от град до град и дори офис до офис и там пък от куриер до куриер имат разлика, защото нямат единен стандарт за качество предполагам.....

Отговори на това съобщение
 Re: Келеши куриери затриват обектив за 4000лв.
Автор: dessisslawa   
Дата:   27-01-11 19:02

Ужас на ужасите!!!

То при това положение, щом няма засраховка, по-добре с български пощи.

Хем по-евтино, хем не буди подозрение, че се изпраща нещо скъпо.

Аз няколко пъти пазарувах от магазин в Англия (не техника) и нещата пристигнаха с български пощи без никакъв проблем. Но още в Англия ги увиват в една гадна сива хартия. Човек няма никакво желание да се докосне до пакета. И така е увито, все едно маймуна го е увивала, но вътре всичко си е о`кей.


Веднъж пратката пристигна за 3 (три) дни, при положение, че срокът е десет работни дни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.