Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Баш Майсторите
Автор: doca   
Дата:   26-01-11 15:15

И това доживях.


Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: pif   
Дата:   26-01-11 15:21

И какво толкова те учудва ?

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: El_Fuego   
Дата:   26-01-11 15:27

Явно са гледали обърната рентгенова снимка преди това.

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: doca   
Дата:   26-01-11 15:27

В "Пирогов" оперирали лява вместо дясна ръка
Ами това- че е Пирогов, не е ДКЦ-1
И там трябва да са най- добрите лекари.
И защото всички от София при произшествие бягат първо към Пирогов, която според мен е престижна болница. Излиза, че не е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: danvan16   
Дата:   26-01-11 15:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: ogimag   
Дата:   26-01-11 15:41

doca- в световен мащаб това е доста често срещано "явление". Но сега не ми се търсят статистики. Случва се навсякъде.

А конкретно по-въпроса- като лекар работил в "Пирогов" над 10 години и познаващ гореспоменатите и ръководството на болницата си мисля, че нещата не са толкова прозрачни както ни се поднасят. Допускам, че това е само един повод за "административни наказания "уволнение"" (лично мнение)

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: pif   
Дата:   26-01-11 17:31

В Пирогов единственния начин да се отнсат с тебе сериозно е да умираш или да имаш нужда от много спешна операция. Във всички останали случаи ще направят и невъзможното за да изкарат някой лев - дори това да ти влоши многократно здравето и да ти струва индиректно живота.
Конкретен пример от скоро: Дете със стчупен крак и гипсирано отива на 30 декември (защото тогава са го извикали) за да му махнат гипса. Доктора обяснява, че нямало дата за махане на гипс на тоя ден и трябвало да отидат на 3 януари. Можело и днеска ама трябвало да платят 60 лева. Детето е без баща а майка му е на ниска заплата обаче .. какво да прави вади 60 лева и плаща на доктора за да може детето да кара новата година без гипс. Нищо, че тея 60 лева после ще ги гладуват сума ти време.

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: мара   
Дата:   26-01-11 18:09

някой случайно са ди напрай труда да прочете?
а после и да разсъди?
ама малко....то много не требе [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: chill   
Дата:   26-01-11 18:16

В смисъл? Аз го прочетох и разсъдих. Не разбирам защо уволняват лекарката, извършила операцията, от статията поне излиза, че тя е получила доументация в която е пишело да се оперира грешната, както се оказва по-късно, ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: мара   
Дата:   26-01-11 18:50

[smilie5] е, хубаво. дотук един.

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: atrifonov   
Дата:   26-01-11 18:55

за да не стават грешки има златно правило- преглеждай болния, а че документацията е сгрешена не е оправдание
Така или иначе както пише доцентката е направила само кожния разрез и е разбрала за какво иде реч- така, че не е голям дерт

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: imitev   
Дата:   26-01-11 19:20


И кво - клъцнала малко - уволняват я.

Оня другия простак - момиченцето почина - и него го уволняват, с лишаване от права 12 месеца.

Страшна съизмеримост на наказанията! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: mladenov   
Дата:   26-01-11 19:24

Грешки стават навсякъде.Ако лекарката не беше добра,нямаше да се усети че е сгрешила.
Може да се смеете, но в САЩ ако трябва да се оперира крак или ръка, на здрвия крайник с черен фулмастер се пише едно голямо "NO"!!!
На мой приятел жена му катастрофира и трябваше да и се оперира десният крак.Той ми се обади и смеейки се ми каза че им донесли един фулмастер и написали"NO"-то на здравия крак за да не станела грешка.А още по-интересното е че този фулмастер му беше включен в сметката.Искаха $32 за него![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: mladenov   
Дата:   26-01-11 19:47

А и грешката не е на докторката, а на тези които са подготвили детето за операция! Трябва тях да уволнят а не нея![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: мара   
Дата:   26-01-11 19:58

я глей...обърнаха се приказките...

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: atrifonov   
Дата:   26-01-11 22:07

Младенов за американските доктори знаем- те се объркват ако нещо не им е написано в букварчетата[smilie18]
Но какво искаш да кажеш с това, че са виновни тези които са подготвили детето за операция- това най- малкото е смешно. Като хирург мога да ти кажа, че няма такъв филм да влеза да оперирам без да знам за какво иде реч

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: netLady   
Дата:   26-01-11 22:37

Е, убаво де. Влиза докторката в операционната, гепва скалпела и почва да реже без да забележи, че е от грешната страна на масата?! Преди това не се е подготвила за операцията, не е виждала снимката, не е видяла детето...?! Как така? Още повече операцията не е била по спешност.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: alba_luna   
Дата:   26-01-11 22:55

Ей, това журналистите....
Заглавието е "оперирали лява вместо дясна ръка", но по-надолу в текста пише: "В резултат на техническа грешка, допусната още при приема на детето, интервенцията е извършена на лявата вместо на дясната ръка. При срязването на кожата доц. Тричкова е установила това и веднага е възстановила минималния оперативен разрез."
т.е. доцентката веднага след разреза го е зашила и не е имало нито интервенция, нито операция на грешната ръка. От така написаната статия аз това разбирам. А дали е било така...

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-01-11 23:07

Не четох линка, ама и по новините в 19ч така казаха.... не ми стана ясни що са уволнили лекарката....

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: 798099   
Дата:   27-01-11 10:01

Абе, аз не съм лекар, ама са ме рязали няколко пъти, та имам лични наблюдения. Преди да те "почне" хирурга, има екип, който те подготвя за операцията - чаршафосват те, мажат мястото с някакъв разтвор с йод, бръснат, ако мястото е окосмено и т. н. После влиза опериращият хирург, хваща скалпела и реже там, където му е маркирано. Естествено, преди това трябва да е наясно за какво става дума.

Трифонов, така ли е, или нещо ме лъжат спомените?

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: terminator   
Дата:   27-01-11 11:26

Добре че не е станало като в онзи виц дето един отишъл за имунизация, ама по-пътя объркал понятията и като стигнал при доктора рекъл че е дошъл за кастрация, и ... работата станала сериозна.

А иначе в медиите винаги заглавията на новините са силно преувеличени, като се зачете самата новина става ясно (е, понакога не става ясно) за какво всъщност иде реч.

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: iPonche   
Дата:   27-01-11 11:56

Pif, не си прав и без да умирам са ми обрщали внимание, без да печелят на гърба ми. Помагали са и на приятели без да печлелят на наш гръб и безвъзмездно.

Помагат и с връзки.

Пирогов е най-доброто за спешна помощ! На който не му харесва да ходи по знахари и врачки [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: El_Fuego   
Дата:   27-01-11 12:40

...и други подобни хомеопати.

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: riddick   
Дата:   27-01-11 12:59

$32 за фулмастер... тея да не са го калиграфисвали това НЕ[smilie8]

От утре почвам да питам колко струва надписа на капака на току що свареното кафе, че кафето е горещо[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Баш Майсторите
Автор: мара   
Дата:   27-01-11 13:21

това е през лупата на американската здравна пирамида[smilie5] . най-вероятно визират факта, че високо квалифициран кадър губи от своето ценно време, за да се занимава с неквалифициран труд, пишейки НЕ. така калкулират цената на неговото вртеме като на висококвалифициран. обаче после някой му хрумва, че ако НЕ се заведе като писателска дейност, особено по тарифата на дан браун, например, може би ще се получи още по-сериозна цифра. накрая друг висококвалифициран кадър събира двете цифри, умножава по коефициент, добавя и цената на самия флумастер, изчислява ддс, други данъци, разходи за ток, въздух и изобщо други разходи. накрая 32 долара почва да им се струва съвсем смислена сума и изобщо се благодарете, че са ви дали документа, преди да са преценили, че е могло да поискат и повече [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.