Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: Amigo   
Дата:   22-01-11 22:58

Тази тема е провокирана от темата Защо писателите на научна фантастика... [smile] А там има и следното изказване на vizov: Няма нищо идеално в тоя свят! А иначе в близко бъдеще се очертава известен период на доста силови управления. И хората определено няма да са равни. Така ми се струва.

[smilie8] [smilie8]


Та как си представяте развитието на нашата цивилизация? [smilie8] В каква насока и какъв строй? Глобална държава на глобалния терор или пък нещо от рода на "Прекрасния нов свят" и кастово радзделение, като всеки си знае гьола и си кротува там?! [smilie8] Или може би някаква форма на социализъм? [smilie10] [smilie5] [smilie5] Или пък някаква цивилизация на духовно развити същества, които са отвъд материята?! [smilie10] Изобщо как си го представяте развитието на обществото в близко и по-далечно бъдеще, като се има предвид сегашното състояние на нещата... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: dikimee   
Дата:   22-01-11 23:00

Ако оцелеем след 2012-та, разбира се [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: pif   
Дата:   22-01-11 23:01

ТАКА си го представям [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   22-01-11 23:06

Моите идеални представи са, че от тези 7 милиарда някакси са останали не повече от 1-2 и е кротко и спокойно...

Ама това са само мечти.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: n1x0n   
Дата:   22-01-11 23:08

Цивилизацията ни е толкова невръстна, че не вярвам да сме в състояние дори да си представим накъде ще поеме човешкият вид /ако оцелее изобщо/. Нямаме база за сравнение. Зациклили сме на теорията, че винаги ще сме такива, каквито сме сега и не мислим за промените, които ни чакат.

Дори да оцелеем само толкова дълго, колкото са оцеляли динозаврите - ще сме се променили дотолкова, че няма да можем сами да се познаем физически - камо ли да умуваме до какви теории ще сме стигнали в общественото устройство.

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   23-01-11 00:02

Едно е сигурно - хората никога не са били, не са и няма да бъдат равни.

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: bobihot   
Дата:   23-01-11 00:08

Какъвто си го направим, в такъв ще живеем.
И живеем в такъв, какъвто сме си го направили- изборът е наш![beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: djogata   
Дата:   23-01-11 00:14

Хммм, за мен в момента пренаселването е много, много сериозен проблем.

Това дали и как ще се реши този проблем може да промени бъдещето изключително драматично.

Примерно някакви варианти (не претендирам за никакви предвиждания или дори достоверност):

1) Сериозно покачване на производството на храна чрез повсеместно въвеждане на интензивни земеделски методи и ГМО/селектирани видове. Населението продължава да се покачва.

2) Жестоки ограничения на раждаемостта глобално. Населението се стабилизира на ниво, което планетата може да изхрани.

3) Нито точка 1), нито точка 2) се изпълняват. Като резултат храните стават изключително дефицитни и все повече хора почват да гладуват. Резултат - продоволствени войни, повсеместен глад. Населението евентуално се кротва на по-ниско ниво (след като много народ измре от глад)

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: snoopoff   
Дата:   23-01-11 00:37

Нищо идеално няма на този свят [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: Amigo   
Дата:   23-01-11 00:52

djogata, преди време бях пуснал тема за демографския проблем [smile] но тя така и не се разви... [smilie8] демограският проблем е свързан с един куп други проблеми [smilie8]
bobihot, това "правене" как го виждаш?! защото то зависи от много фактори [smilie3] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: djogata   
Дата:   23-01-11 01:00

Амиго, аз и тогава писах в твоята тема - ама другите не щяха, предполагам повечето хора се интересуват от проблемите на днешният ден [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: navy   
Дата:   23-01-11 01:09

Mad Max VI

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: Amigo   
Дата:   23-01-11 01:14

djogata написа:

> Амиго, аз и тогава писах в твоята тема - ама другите не щяха,
> предполагам повечето хора се интересуват от проблемите на
> днешният ден [smilie5]



там е работата, че за повечето хора проблемите на днешния ден се изчерпват в един твърде ограничен кръг на лични и обществени интереси, без ясна и задоволителна идея за дългосрочно бъдеще [smilie8] аз и тогава писах, че се намесват някои фактори, които сериозно ограничават положителното развитие на човечеството, като например - религия, корпоративна политика и принципно силно изразеният егоизъм, който се явява основна пречка за духовния растеж на цивилизацията... [smilie8] аз лично не виждам как ще се решат тези проблеми [cool] от една страна финансовият стимул се явява основен за една огромна част от човечеството, от друга - тази система неизбежно води до стремеж към все по-голямо производство и печалби, изчерпване на ресурсите и по този начин ограничаване на възможностите на планетата да осигури задоволителен стандарт на нарастващото население... да не говорим за замърсяването и т.н. [smilie8] как ще се реши тази икономическо-демографска загадка?! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: Todd   
Дата:   23-01-11 01:15

Според мен ако вървим по сегашният път си представям нещо като в оня филм "Острието" на Ридли Скот с Харисън Форд ...

Високо технологична кал.

Сегашното развитие ми изглежда точно такова .

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдещето на цивилизацията... има ли идеално общество?!
Автор: Lalinda   
Дата:   23-01-11 01:29

В Германия, както ми казват, вече и мъртвите не ги погребват, а само кремират, и то за да не би пломбите им да замърсят почвата с олово и живак... Не можело и сам да заровиш урната с праха на близките си, а някой я заравя, срещу заплащане, вместо теб.

Минимум 6000 евро.

Ово е стандарт.
И цивилизация?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.