Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Как се работи в Германос
Автор: ogimag   
Дата:   22-01-11 13:35

Да не се сърди и третия оператор, че няма тема и за него. Та разказа на един служител.

"Сигурно повечето от вас са гледали сутрешният блок на bTV и темата "как ни обслужват мобилните оператори".
На въпроса "има ли натиск или стимул върху служителите да се работи по този начин" Представителите на Глобул и Виваком отговориха оклончиво и подминаха темата.

Как всъщност се работи в търговската мрежа:
Служителите в магазините се подбират не по знания за продуктите които предлагат а по това колко продават. Може да не знаете какво е GPRS или GPS и дори може това да е едно и също нещо с правописна грешка в етикета на стоката, но ако вие продавате всеки ден нови и нови карти с говор вие сте най-добрият служител за фирмата.
Началото на всеки месец към търговската мрежа на операторите (както вива така и мтел така и глобул) се спускат ТАРГЕТИ. Това не са просто прогнозни продажби, не са дори и препоръчителни, а това са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ продажби който трябва да изпълни всеки продавач. Таргетите не са просто бройки а са описани какво от кое и по колко трябва да продадеш. Супер продаваш си хващаш си таргета и взимаш много пари.... А какво се случва ако не си постигнеш таргета.
Колкото и да си добър просто си заминаваш от фирмата.
Ясно е, че във всеки бизнес е така ... не си постигаш целите и си значи нямаш място във фирмата.

Давам ви един сценарии... във вашият магазин влзиат по 5000 човека на месец, но от тези 5000, 3000 са едни и същи. Хора от квартала които си плащат сметката. А вие всеки месец трябва да правите нови и нови и нови и нови карти... Не се приемат обясниени от рода:
"днес нямаше клиенти", "днес никои не искаше да си вземе", " хората не го искат" вие ТРЯБВА да правите нови договори. Ако не го правите следва мъмрене, заплахи, орязване на пари, почивки и накрая си аут.
Тук се ражда и лужата и некоректното обслужване на клиенти. На клиента не се гледа вече като на клиент а като на потренциален донор или на допълнителни бонуси или на спасение от поредното мумрене и заплахи.

Ако идете в магазин на оператор веднага ви заливат с предложения за карта ако пък имате за още една и още една. А ако сте там за нещо което не в бонус системата на фирмата вие не сте интересен и ви отсвирват.

Представителите на операторите казаха, че те нямат представа и никога не са принуждавали служителите си да лужат и мамят.

Господа представители. Вие сте хората които спускате целите.
Всеки ден се спуска информация как да се предлага ... как да се предсатавя договора като ПОДАРЪК, какви и по колко СМС да се пускат на клиентите .

Цялото изпълнение на целите се следи почасово и ако изоставаш ти се налага глоба.


В работата на консултанта влиза:
Да предлага АГРЕСИВНО
Да предлага на всеки независомо за какво е (той трябва да си вземе карта на сметка)
Да прозвънява определени бройки хора за да ги приканва да идав в магазина
Да натрапва на хората че трябва да си вземат карта на сметка и то не една а няколко.


Напоследък нещата станаха още по зле и по зле... за декември целите бяха двойни. Беше ни казано, че не се приемат извинения за непостигането им. Стигна се до там да се пишат ОБЯСНЕНЯ до мениджъри "ЗАЩО НЕ ПОСТИГНАХ ЦЕЛТА СИ ЗА ....." започнаха да се предлагат телефони с ДОГОВОР дори по пазари и да се ходи по селата да се агитират бабите и дядовците за телефони (фиксирани) само и само да се постигнат целите и да не си загубим работата. И ако мислите , че всичко това се случва без знанието на шефовете грешите. Ето ви няколко извадки от фирмените мейли:


АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПОСТИГАНЕ НА ИНДИВИДУАЛНАТА ЦЕЛ НА ВСЕКИ КОНСУЛТАНТ ПО ПРОДАЖБИТЕ ;
ЗАДЪЛЖИТЕЛНА КАЛКУЛАЦИЯ ПРИ РЕТЕНШЪН КЛИЕНТИ И ГОЛЯМА УСПЕВАЕМОСТ ПРИ УБЕЖДАВАНЕ – искам всеки ретеншън клиент да вижда нагледно ( с лист и химикал ) колко ще му бъде отстъпката ;
НИКАКЪВ ЧЪРН ;
КОНКРЕТНИ МЕРКИ КЪМ ИЗОСТАВАЩИ СЛУЖИТЕЛИ ;



Имам няколко елементарни въпроса към вас:



1. Там ли ви е мястото, на дъното?

2. Там ли се чувствате добре?

3. Вие ли господа/ дами управители сте най-слабите в цялата Зона Запад?

4. Защо само във вашите магазини няма работа?

5. Защо вас не ви мотивира това, което мотивира другите. Купи, Супер купи, награди бонуси, и т.н?

6. Вие отбор ли сте или едно разпръснато стадо?

7. Искате ли да работите цял Декември и да вземете само заплати?

8. Какво още трябва да се случи, за да започнете да продавате?"

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: davor   
Дата:   22-01-11 13:40

не си струва да се пише за Германос[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: ogimag   
Дата:   22-01-11 13:42

Недей така щото сега ще дойде невито да каже колко е щастлив от любовта им [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: navy   
Дата:   22-01-11 13:49

Невито има предложение да отидем 3-4 луди форумеца в някой мтел/вива/глобул център и да ги правим на луди... ха ха ха

Да се дърпаме, после да се навием, да седнем да попълваме договорите и наквая на подписа да се отказваме [smilie18]

Докато подписваме да влязат други форумци, които да кажат, è в съседния офис на конкуренцията им предложили безплатни айфони например [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: matataupa   
Дата:   22-01-11 13:52

[smilie5]

НИКАКЪВ ЧЪРН - какво е това?

1. Там ли ви е мястото, на дъното?

2. Там ли се чувствате добре?

3. Вие ли господа/ дами управители сте най-слабите в цялата Зона Запад?

4. Защо само във вашите магазини няма работа?

5. Защо вас не ви мотивира това, което мотивира другите. Купи, Супер купи, награди бонуси, и т.н?

6. Вие отбор ли сте или едно разпръснато стадо?

7. Искате ли да работите цял Декември и да вземете само заплати?

8. Какво още трябва да се случи, за да започнете да продавате?"

Още на втория ред съм си метнал Баджа в кофата и се сбогувам с колегите[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Но, като клиент съм доволен[smilie24] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: imitev   
Дата:   22-01-11 13:56


И после всички съфорумци на бегом се изнасят към съседния офис - ами ако наистина има безплатни айфони [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: bozo   
Дата:   22-01-11 14:02

Кой за каквото е учил.

Така де, твоя бонус е бонус х20 за мениджъра, който те натиска да продаваш. Респективно ти работейки като СУПЕР продавач надуваш неговия СУПЕР бонус. Нормално е ако не продаваш на очакваните нива и не изпълняваш зададените квоти като останалите пчелички да те изхвърлят. И да, за твоето място чакат поне 5 човека, може би по-способни и по-активни.

Отдавна, ама мноОоого отдавна отмина времето когато те държат на работа, щото си чаровен-леж и яж и балъците от офиса да мъкнат хамалогията.

Всъщност това е основната работа на мениджмънта - да максимизира приходите на бизнес организацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: navy   
Дата:   22-01-11 14:05

освен ако мениджъра не е мениджърка и ти не я спохождаш редовно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: tonyf   
Дата:   22-01-11 14:09

Чърн сигурно е Churn, демек брак.

Таргети, ретеншъни, чърнове, леле-мале, кога стана циганин, кога ти почерне заднико, е казал народът.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: autosvet   
Дата:   22-01-11 14:12

Какво правят парите с хората ...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: matataupa   
Дата:   22-01-11 14:23

Ще я Усвоя тази чуждица.

ЧЪРН[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: Diandimov   
Дата:   22-01-11 14:31

Добре де, защо аз като вляза в който и да е магазин за телефони абсолютно никой не ми натрапва нищо?

И пак си продават като луди.

Продавача само ми казва добър ден, и след това мога да си зяпам телефони цял ден...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: Diandimov   
Дата:   22-01-11 14:32

Добре де, защо аз като вляза в който и да е магазин за телефони абсолютно никой не ми натрапва нищо?

И пак си продават като луди.

Продавача само ми казва добър ден, и след това мога да си зяпам телефони цял ден...


Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: vinse   
Дата:   22-01-11 14:33

Явно нямаш вид на човек, който ще купи нещо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: navy   
Дата:   22-01-11 14:34

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: navy   
Дата:   22-01-11 14:35

Това е яка идея...

Трябва да изглеждаш неглиже... на миришеш малко лошо, небръснат... с омачкани парцалки и кални обувки... и дори няма да се приближат до теб [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: cicomanco   
Дата:   22-01-11 14:54

..някво ехо се появило....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   22-01-11 15:08

bozo

Добре е, на първо време т.нар. "менижмънт", да има бегла представа, като какво е тази организация и чий го дърви въпросният вишист с големото вишу там. Останал съм с грозното впечатление, че тия деца на демокрацията, хал хабер си нямат в 99.9% от случаите, като какво аджеба представлява тая фирма всъщност и кой какво върши там в крайна сметка. И тия таргети в някой скорошен слънчев ден, ще си ги хакнат в... там където им е мястото всъщност, защото се прокрадна идеята, за реален брой клиенти и сим карти и при трите оператора. Та крайно време е и този сегмент да усети кризата, а не да се прави на поредния велик и недосегаем. Слава богу, че минах на онлайн плащане на сметката, защото щях да издивея на третия опит за зарибяване от ботовете в магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: imitev   
Дата:   22-01-11 15:12

Мен никога не са ме зарибявали чак толкова настойчиво.

Казваш им "Имам си всичко" и продължаваш нататък.

Всеки иска да яде хляб. Не ми пречат.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: HP   
Дата:   22-01-11 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: Gruyu   
Дата:   22-01-11 15:23

и аз останах изумен, като разбрах за една фирма, занимаваща се с търговия на лютеница, паста за зъби, двд-та и фотоапарати, как спускала задължителен месечен план за оборота на всеки от търговците си, като планът зависел от района, който търговеца покрива.....но нищо чудно - те гърците малко социалисти си падат

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: imitev   
Дата:   22-01-11 15:26

Амперел ли визираш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: georgivelev   
Дата:   22-01-11 17:11

баси, това явно е много ниско квалифицирана работа и има работна ръка колко щеш - кандидатите за работа явно са повече от продажбите.

Ако въпросните мърчандайзери имаха поне малко пипе щяха да бихят шута на махараджата си и да избегат некъде другаде да работят.

Да ама не, както казваше Петко Бочаров.

А овчиците лесно се стрижат. Докато има овчици, ще има и кой да ги стриже. Това е изпитан комунистически метод - притискай служителя, да не може да диша, да е винаги стресиран.

На мен бившия ми шеф обичаше да ми вменява нови и нови задължения, искаше съвсем безплатно да му обучавам останалите служители на AutoLISP, че и да ги правя специалисти даже, работа извънредно, всяка събота. Докато в един прекрасен ден му бих шута и отидох да работя в друга фирма, където стартовата ми заплата беше 2 и половина пъти по-висока. За отмъщение, бившето шефче ми бави трудовата книжка цял месец, попълваше я с грешки, заръчваше на охранителя на офиса да не ме допуска до сградата, за да не мога да си я взема и т. н. абе комунистичека работа. (всъшност, те са си близки дружки със Сергей Станишев)

Така че не ги жалете много продавачите в Глобул.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: asahi   
Дата:   22-01-11 17:13

Така е във всички сериозни търговски фирми. На началниците също са спуснати таргети и те се гърчат. На който не му харесва да иде да учи повече за по-голям началник или да захваща собствен бизнес.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се работи в Германос
Автор: navy   
Дата:   22-01-11 17:17

А на собственика кой спуска таргет-а?
Жената?
Любовницата?
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.