Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: thingfish   
Дата:   22-01-11 12:22

По-точно тяхна служителка в офис в Пловдив, отказва да ми приеме заявка за прекратяване на интернет услуги, при условое, че спазвам едномесечния срок за предизвестие. Договорът ми изтича на 22 февруари. Днес погасих задълженията си и пазя касов бон, но въпреки това служителката казва, че не може да пусне заявка, понеже системата отчита, че имам задължения. Тънкостта е, че ако отида в понеделник, договорът ми ще бъде преподписан автоматично. Подозирам, че ако бях решил днес да преподпиша договор, би се случило без никакви затруднения. Бесен съм и не знам какво да правя. Някакви съвети?

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: thingfish   
Дата:   22-01-11 12:24

Освен това, опитите ми да си проверя статуса на сметката са безуспешни. Никаква информация на телефон 123.

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: docenta   
Дата:   22-01-11 12:24

Писмен отказ.

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   22-01-11 12:27

Звънни на 112

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: n1x0n   
Дата:   22-01-11 12:27

Тези въпроси не се решават със "отказаха ми и си тръгнах" - стоиш там и настояваш да говориш с хора на по-високо ниво, докато не се реши проблема.
В момента има достатъчно настроения против тях - мисля, че ще омекнат в един момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: thingfish   
Дата:   22-01-11 12:36

първо ми предложиха, да попълнят писмено, но после след съвет с някой висшестоящ се отказаха. Опитите ми да ме свържат с някой шеф бяха напразни.
сега пак смятам да ходя, та барем има вече инфо в системата им. Не мога да проверя по никакъв начин задълженията си сега и да разбера кога системата ме е обработила. да я таковам и нея

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: ivodam   
Дата:   22-01-11 12:46

Пусни им препоръчано писмо с обратна разписка с днешна дата.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: n1x0n   
Дата:   22-01-11 12:46

Отиди подготвен:
0700 111 22 - гореща линия на Комисия за защита на потребителите

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: ogimag   
Дата:   22-01-11 12:46

Номера с "сега шефа го няма в офиса" е стар. Ще направят всичко възможно да те мотаят. Не се поддавай!

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: papadok   
Дата:   22-01-11 12:48

Заявката неможе ли да бъде направена по телефона?
123 и чакаш оператора да вдигне. Дори при най-голямо натоварване на кол центровете, на 10тата минута разговаряш със служителя.
В момента имат проблем в системата за отчитане но утре следобед е възможно всичко да е ОК.
От известно време започнаха да блокират всякаква информация за сметки през уикендите. Лошото е, че наистина чак в малките часове в Понеделник, системата им дава признаци на живот.


Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: navy   
Дата:   22-01-11 12:50

По телефона не става.
Трябва да е писмено и да го ПРИЕМАТ [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: matataupa   
Дата:   22-01-11 12:51

Като Никсън.

С подходящия номер , изписан на дисплея и пръст на зеления бутон ГИ помоли за съдействие[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: fff   
Дата:   22-01-11 12:54

Спокойно обясни, че ще й извиеш врата ако не си свърши работата [smilie5]
Тея са големи мастии и не ми минава "те са само на касата" "от тях нищо не зависи".
Това са същите мазни същества подлъгващи възрастните ни майки и бащи да подпишат грозни договори, за да си изпълнят таргета [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: imitev   
Дата:   22-01-11 12:56


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: thingfish   
Дата:   22-01-11 12:56

проблемът е, че в понеделник вече ще е късно и договорът ми ще бъде преподписан. Сега отивам в офиса им за последен опит да бъде приета заявката ми, или някакво писмено удостоверение, че съм бил при тях, или жалба. След това ще регистрирам жалба в агенцията за защита на потребителите, както ме посъветва Никсън, за което му благодаря. Говорих с тях вече

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: matataupa   
Дата:   22-01-11 13:00

[smilie24]

И ако настояват, че имаш неплатени задължения поискай фактура и ги плати.

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: ksuhorukov   
Дата:   22-01-11 13:01

Писмено декларирай желанието си да прекратиш договора си с официално писмо до адреса на компанията, който ще намериш в договора си. Там в общите условия трябва да има клауза за уреждане на отношенията между страните. Щом директно в офиса не става работата, пускай по пощата с обратна разписка.

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: fff   
Дата:   22-01-11 13:01

Забравих да допълня, че наистина системата им работи така. В най-добрият случай трябва да изминат поне два часа, за да се отчете това, че нямаш задължения и да може да се прави нещо. Така се случи при мен при желание за смяна на тарифен план. Платих си сметката сутринта и чак към края на работното време беше възможна операцията по прехвърлянето [smilie23]



Публикацията е редактирана (22-01-11 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: the_drug   
Дата:   22-01-11 13:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: georgi969   
Дата:   22-01-11 13:12

Как се подава такава жалба с копие до съответния оператор?
Трябва ли да се ходи при нотариус?

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: dedopop   
Дата:   22-01-11 13:14

Приятел, така се влача о 5 юли 2010. Последната ми жалба е с копие до КЗП и КРС.
Следващия ми ход ще е да направя мега шоу с местните телевизии.
Може да пробваш и нотариално заверено писмо.
И пак ще те влачат.

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: navy   
Дата:   22-01-11 13:18

Изпикай се в саксията в офиса...

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: ksuhorukov   
Дата:   22-01-11 13:30

Нотариус не ти трябва в нито един от начините да си потърсиш правата или да се откажеш от услугите на оператора. Разбира се, никой не може да те спре да му дадеш едни пари и никой няма да откаже да ти лепне един печат, без значение, че няма нужда от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: Jim__Beam   
Дата:   22-01-11 13:31

... Миминката им мръсна долна ... [smilie7] [smilie7]

... От лятото почнах да плащам едни сметки от по 60-70 кинта , при положение , че основният ми тел за разговори е ЕМтелският ..... с тоя говоря основно с Вива .....

... Ок , обаче ... от май-юни някъде , спряха да ми идват фактурите по пощата ...
... Отивам един ден да плащам и й викам на тая кучката там - сметките са ми нереални вече , от два месеца не ми идват фактури , бихте ли ми извадили детайлна справка за разговорите да видя с кой толкоз съм говорил !!
- оная ми дума - За фактурите - да , това ни е новата политика относно хартиените носители ...
- Не мога да ви извадя разпечатка , тъй като не сме оторизирани ....
- Може да си ги видите на сайта в електронен формат и да си ги изтеглите ....

.. Викам си , ми хубу .... добре !!

Хубу , хубу .... ама в ел. формат на сайта си виждам ...... к/ро ми Янко ... [smilie9]



...https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/erky6502.JPG
http://lh6.ggpht.com/_bWAbuFgzC0s/TTrAR0hgPII/AAAAAAAAKBw/I-Av99pVZbQ/s800/%D0%97%D0%B0%D1%81%D0%BD%




Публикацията е редактирана (22-01-11 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Vivatel отказват да ми прекратят договора
Автор: ogimag   
Дата:   22-01-11 13:38

Най-лошото е, че като решиш да се оплачеш и се обадиш на телефона им- първо чакаш, а после пападаш на някоя девойка телефонистка дето те мотае. И да искаш не може да се свържеш с човек занимаващ се с жалби. Отпора е голям- само и само да се откажеш. Затова- писмена жалба с входящ номер. И копие до КЗП.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.