Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 МАК или ПС?
Автор: Блясък   
Дата:   22-01-11 01:09

Дали да платя скъпото удоволствие за макбук про или да си купя стабилен нотбук с подходящо дъно/процесор и да му сложа сноу леопард макОС?

Като производителност няма ли да е същото на половин цена?

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: bobihot   
Дата:   22-01-11 01:14

Би трябвало, ама да кажат патили?[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: slav4cho   
Дата:   22-01-11 01:23

според мен не си заслужава да се дават пари за мак

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: n1x0n   
Дата:   22-01-11 01:26

Изборът Мак<>ПЦ се определя най-вече от едно нещо - бюджета, с който разполагаш.

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: Блясък   
Дата:   22-01-11 01:27

[beer] Поздрави за Бобихот и Славчо!
Очаквам още конструктивни мнения. Особенно ако са подкрепени с примери и опит.

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: ohluff   
Дата:   22-01-11 01:37

Мак естествено!
Аз смених религията преди няколко месеца и не съжалявам въобще!

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: slav4cho   
Дата:   22-01-11 02:15

аз имам един дел лаптоп с уиндолс 7 и съм супер доволен всичко си лети няма забивания няма чакане няма проблеми и не мисля че има смисъл от мак

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   22-01-11 02:22

Щом се чудиш - не си за мак...

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: georgivelev   
Дата:   22-01-11 03:09

Не си взимай мак. Веднъж купиш ли си, няма да искаш повече да докосваш PC (освен ако не си геймър, че игрите за мак са много сакати)

Иначе ако си се запътил към МакБук Про, поне изчакай до ъпдейта и новите процесори.

Това с Хакинтоша перверзна работа малко. То е като да сложиш на трабант двигател от мерцедес.

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: diandimov   
Дата:   22-01-11 07:08

Прочетох заглавието като МАС или МПС, ха-ха!

Иначе бих те посъветвал да вземеш МАС от някое място, където после да можеш без проблем да го върнеш. Защото маковете са страшно куци неща. Сам ще се увериш.

Купи го, върни го, и повече не си помисляй!
Работил съм с някакъв мак преди време, беше супербавен. И нито едно нещо от менюто не си беше на мястото.

Да не говорим колко нелепи са клавиатурата и мишката! Няма десен бутон. Сичко вързано с едни кабели за монитора, а отдолу въобще НЯМА компютър! То затова е и толкова бавно де.

Екрана глеждосан и захаросан, та отразява ламбите от тавана. Като седнах за пръв път ми отне 45 минути за да разбера къде е скрито копченцето за пускане. Отврат!

Всеки път като идех в колежа за да кача файлове, мака загряваше мноооого дълго. Вероятно заради силната ми неприязън, излъчвана като някакви вълни от главата ми, цялата лаборатория с 20-30 мака изведнъж блокираше. Докато тези в другата част, с допотопните PC-та си бачкаха хората.
Отивах при администратора, и той ми казваше да дойда утре. А колежа беше на 18 мили в едната посока далече от нас.

И няма никакви флопита - само една срамна цепка отстрани, която не се знае какво точно е. Но поема цели дискове, в интерес на истината.

Защо ходех до колежа за да качвам файловете ли? Ами защото файловете трябваше да се качват от мак на някакъв мак- пригоден сървър. Не можеше от вкъщи да ги качвам по интернет. Баси простотията!

Ако вземеш мак, ще се озориш откъм програми. Освен ако не е служебен и не разполагаш с голям бюджет.
Като мине година, ще решиш че е време да ъпграйднеш я видеокарта, я нещо друго. Да смажеш скърцащ вентилатор от охлаждането, или да туриш екстра такъв. Но не - то е отвратително неприемливо!

Може да ти се стори пристрастно моето мнение, и то наистина е такова!
Опита който имам с мак компютри ме е накарал да ги мразя, още от самото начало.


Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: Vinsent   
Дата:   22-01-11 08:29

Въпросът е риторичен! [smile]

Ако ти позволяват финансите, МАК [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: ivodam   
Дата:   22-01-11 09:31

Тъй като съм отявлен геймър, въпросът за мен не стои.

Иначе какво ми е правело впечатление - още преди десетина години хората, работещи с изображения и за предпечат, предпочитаха макинтоши. Ама имаше проблеми, от сорта - рекламната агенция, с която работех, ако ми записваха файлове на диск - ЦД тогава, и не затвореха сесията на диска, след това на ПЦ-то не виждах файловете.

Прави ми също впечатление, че системните администратори като цяло не харесват много нахапанията и най-често използват изрази като "твърде затворена система".

Така или иначе, в понеделник ми пристига един айпад, като го разръчкам, ще споделя впечатления.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: lillia   
Дата:   22-01-11 09:32

ПС[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: ivodam   
Дата:   22-01-11 09:33

Лиллия [smilie24]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (22-01-11 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: danvan16   
Дата:   22-01-11 09:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: valen_tin   
Дата:   22-01-11 10:24

бих си взел макбук само заради алуминиевия корпус и огромния тракпад ... заради всичко останало лаптоп с уиндоус 7 ... та някой може ли да препоръча нещо с подобни характеристики на макбук еър 11 и здрав и лек корпус ... не гоня производителност, само компактност, много батерия, ССД диск (или да може да се сменя диска, аз ще си сложа ссд) и удобни клавиатура и тракпад ...?

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: danvan16   
Дата:   22-01-11 10:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: ecobo   
Дата:   22-01-11 10:46

Моя МакБук Про вече 2 години не е мръднал. И работи адски бързо [smilie24]
Първата седмица е тегава - докато свикнеш с различните неща.
Мак-а е направен за да работи безотказно, а не да го ровиш непрекъснато и да му правиш хиляди настройки...

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: lillia   
Дата:   22-01-11 10:49

За какво ти е този мак. Помня че веднъж сядах на такъв преди години, гледах го като индианец. то софтуера си е специално за мак, друго си е пс-то. Мака си е за щатите.

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   22-01-11 10:51

След като не гониш производителност лично аз ползвам Асус Ферари Уан.Закупен от Глобул.
Процеросче-2по1.2 мандахерца,3ГБ рам,Били7 Х64,Прекрасно виждащ се екран,дори и на слънце.
И най-важното-корава батерия.Дяни без проблем 4 часа яко ръчкане в нета през уай-фи.
А на всичкото отгоре е и адски лек.Разнасям си го с два пръста като бръмбар сламка.

Иначе по темата.
Не съм спец,но до колкото знам можеш да сложиш МАК-ОС на ПС и Били на МАК....ама и от двата варианта се губи ефекта.Просто Мак-ОС си е направена за МАК хардуер и обратното.
А колкото до негативното мнение по-горе/не видях на кой точно е/ е по-скоро рядкост.Всички хора,които познавам веднъж да са пипнали МАК повече не искат да чуят за ПС....
Така че сам си направи изводите.Аз лично като се опарича минавам веднага на МАК!

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: aeobs   
Дата:   22-01-11 10:55

Блясък, в този форум не се задават такива въпроси. Ще споделя само, че новата генерация ще излезе всеки момент, така, че със сигурност трябва да изчакаш.
Идеята на mac OS X е да направиш това, което искаш максимално лесно, бързо и ефективно, независимо какво е то и какви са уменията на този, който иска да го направи.
С 7 може да се работи по същия начин, но потребителят трябва да вложи повече от себе си.
OSX на PC хардуер винаги е no go.

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: asahi   
Дата:   22-01-11 10:59

По-интересни спорове:

Бензин или нафта?
Бензин или газ?
Газ или метан?
Никон или Канон?
Твърд или варио?
Млада или дърта?
Цици или дупета?
Отпред или отзад?
Отгоре или отдолу?

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: lillia   
Дата:   22-01-11 11:00

Млада или дърта?


Тука едва ли ше има спор[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: didesignbg   
Дата:   22-01-11 11:06

Вземай нещо с новите Sandy Bridge на интел, мак няма да ти даде нищо повече освен че ще ти вземе парите. Суета е всичко, нито програмите с които работиш ще са по-бързи, нито нищо. Да не говорим че всяка благинка трябва да си я платиш поне двойно. Ако имаш нужда да демонстрираш статус, или да робуваш на правилото че видиш ли хората работещи в тая сфера ползват мак, действай.
Казвам го като човек зарибил се много по мак, първо хакинтошвах всичко де що хвана, след това и едно мак букче. Ако подбереш добре хардуера хакинтоша ти ще е едно към едно с оригинален мак. Често и по-бърз. Защото хората с мак про трябва да платят доста.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: МАК или ПС?
Автор: navy   
Дата:   22-01-11 11:23

Хатинтошнато ПС се държи като МАК или по-добре само за определени единични засечени операции... но като цяло един МАК те оставя с по-добри впечатления за една цялостна работа от 9 сутринта до 18 вечерта... демек погледнато глобално [smilie7]

И досега, извън тази тема, както и тук, в тази тема наблюдавам следното.

Най върлите противници на МАК-а са теци, които не са го пипали сериозно.

Другите протичници, които го плюят, но не си кривят душата в крайни лъжи са тези, които са имали възможността да работят на МАК, но са нямали възможността да го притежават...

И третите са тези, които го харесват и друго не искат да погледнат. Това са собствениците на МАК.

И не си правете илюзиите, че някой 'набутал' се с МАК е вече вързан и не може да се отърве. Напротив... МАК-а държи цена и много бързо се продава [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.