Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Липсва ли ви времето на мутрите?
Автор: djfroggy   
Дата:   17-01-11 21:57

Едно време,през далечната 1996г. имах малък бизнес с презапис на касетки.Надушиха ме мутри.Проблема се уреди със 200 ДМ на месец.Имаше и за мен,имаше и за тях по някой лев.Ако някой път не слушаш,можеше да си изкараш справеливо боя.
2011г.Никакъв бизнес не върви,а и да върви,държавата не би те оставила на мира за 200лв.Ще иска пари за регистрация на фирма, лицензии,разрешения,СРИОКОЗ,противопожарна,касов апарат,община и тн,плюс "осигуровки",които не осигуряват нищо,разходи за счетоводство и тн./Визирам евентуален бизнес с отваряне на малък павилион примерно или кафе-аперативче/.Навсичкото отгоре говеда ще ми влизат да гледат пиши ли се,еДе ли се,има ли под 18г. и тн. и тн.Е,как човек да не си иска мутрите пред държавата любима?

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутите мутрите?
Автор: asahi   
Дата:   17-01-11 22:06

Иди в Македония бе - там ще си плащаш рекета.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутите мутрите?
Автор: pif   
Дата:   17-01-11 22:10

Майтап майтап ама на македонците им варви повече бизнеса отколкото у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутите мутрите?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-01-11 22:11

Ти що реши, че не са тук с пълна сила все още?

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутите мутрите?
Автор: netLady   
Дата:   17-01-11 22:14

A, че няма ли ги вече?!

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутите мутрите?
Автор: da.fo   
Дата:   17-01-11 22:16

Аз пък не я харесвам далечната 1996та , защото тогава $ като стана 3000 лева а учителската заплата беще 10 000 лева .... чакай някой учител да дойде да си купи филмче за 2$ ( 6000 лева) [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутите мутрите?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-01-11 22:19

djfroggy написа:

> Едно време,през далечната 1996г. имах малък бизнес с презапис
> на касетки.Надушиха ме мутри.Проблема се уреди със 200 ДМ на
> месец.Имаше и за мен,имаше и за тях по някой лев.Ако някой път
> не слушаш,можеше да си изкараш справеливо боя.
> 2011г.Никакъв бизнес не върви,а и да върви,държавата не би те
> оставила на мира за 200лв.Ще иска пари за регистрация на фирма,
> лицензии,разрешения,СРИОКОЗ,противопожарна,касов апарат,община
> и тн,плюс "осигуровки",които не осигуряват нищо,разходи за
> счетоводство и тн./Визирам евентуален бизнес с отваряне на
> малък павилион примерно или кафе-аперативче/.Навсичкото отгоре
> говеда ще ми влизат да гледат пиши ли се,еДе ли се,има ли под
> 18г. и тн. и тн.Е,как човек да не си иска мутрите пред
> държавата любима?


djfroggy, май бъркаш бизнес с далавера. Такъв бизнес дето ти го описваш нЕма в ни една нормална държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутите мутрите?
Автор: dreamer   
Дата:   17-01-11 22:19

И тия същите спряха "Мелодия на годината"!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутите мутрите?
Автор: Vinsent   
Дата:   17-01-11 22:20

Да разкажа истинска случка от онова време.

Познат живее в Люлин. Има бойна прашка. Един ден цели със съчма в прашката някакво куче на улицата, но докато да пусне съчмата, кучето се отмества и на негово место минава някаква разхлопана Жигула. Съчмата прави вдлъбнатина на калника. Оня спира и излиза от колата. Много е дебел, вади някаква бухалка и започва да се заканва. Всички знаят, че той не е никаква мутра, само е дебел, но в това време минава полицейска кола. Охооо, дебел и с бухалка! И го арестуват. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутите мутрите?
Автор: asahi   
Дата:   17-01-11 22:50

Дебел, с бухалка и в Люлин. 3:0 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутите мутрите?
Автор: djfroggy   
Дата:   17-01-11 23:11

Автор: da.fo
Дата: 17-01-11 22:16

Аз пък не я харесвам далечната 1996та , защото тогава $ като стана 3000 лева а учителската заплата беще 10 000 лева .... чакай някой учител да дойде да си купи филмче за 2$ ( 6000 лева)

Да,толкова беше.Бях стажант по това време,учителите в училището получаваха 7200лева.Стигаха за 2 кила сирене.


Автор: NeDDRaG
Дата: 17-01-11 22:19

djfroggy, май бъркаш бизнес с далавера. Такъв бизнес дето ти го описваш нЕма в ни една нормална държава

Не точно,това си бяха мои авторски миксове на денс музика.Както и да е,имаше си още Унисон и други подобни фирмички.Искам да обобщя,че по-лесно можеш да се разбереш с дебеловратите говеда,бивши борци,отколкото с официалните власти.Те ти измислят брадва след брадва.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутите мутрите?
Автор: logrus   
Дата:   17-01-11 23:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутите мутрите?
Автор: matataupa   
Дата:   17-01-11 23:37

Липсват ми сериозните разговори, които съм водил с мутри, когато бяха силни.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутрите?
Автор: Tonevjr   
Дата:   17-01-11 23:43

96' съм бил на 5![smilie21] Наще разправят че било големо немане по уно време...и затова нямам братя и сестри.[smilie8] Явно не е било готино, що нямам![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутрите?
Автор: siuvigi   
Дата:   18-01-11 00:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутрите?
Автор: itilien   
Дата:   18-01-11 00:58

djfroggy - Боливия е твоята държава :) Но там май няма борци - всеки се оправя кой както може. Продаваш на улицата каквото искаш или имаш. Мен ме кефи така дори от консуматорската страна. Вместо да ходя по супермаркети (там почти няма), просто напазаруваш от самата улица. Ако ще се возиш в автобус няма да му мислиш много много колко часа ще пътуваш и дали да ядеш. По пътя поне 5 пъти ще се качат да ти продават храна. В Перу даже една лелка извади печено агне от вързопа, след като се качи на автобуса. Емоции, сеир и кеф :) В такива държав и ми е кеф, а не в стерилни като европейските.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутрите?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-01-11 01:12

Олеле спомени, спомени... 94-96 са ми едни от най хубавите години.... ма не съм бил мутра де - ами хаймана бех тогава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутрите?
Автор: princess_lia   
Дата:   18-01-11 01:34

И аз си го спомням много добре това време...
Стоя на опашката в едно кафе и се опитвам да реша гигантската дилема - двойно кафе ли да си взема, защото ми се пие и много ми се спи, или единично, за да имам и за билет за трамвая...И тогава един приятел и колега зад мене вика: "Не е въпросът в това как да спестиш някой лев, въпросът е как да изкараш повече!" Тъй де, оттогава гледам да го следвам, че от пестене келепир няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутрите?
Автор: djfroggy   
Дата:   18-01-11 08:14

Автор: princess_lia
Дата: 18-01-11 01:34

И аз си го спомням много добре това време...
Стоя на опашката в едно кафе и се опитвам да реша гигантската дилема - двойно кафе ли да си взема, защото ми се пие и много ми се спи, или единично, за да имам и за билет за трамвая...И тогава един приятел и колега зад мене вика: "Не е въпросът в това как да спестиш някой лев, въпросът е как да изкараш повече!" Тъй де, оттогава гледам да го следвам, че от пестене келепир няма...



Подкрепям! Помня как ходех на лекции и се чудех трамвай ли да взема или да ям в студентския стол.Това през 1995г.После взех нещата в свои ръце-малко бизнес и пътуване гратис.По онова време си беше модерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутрите?
Автор: vladod   
Дата:   18-01-11 08:25

Малко червейче пита майка си:
- Мамо, мамо, вярно ли е, че в ябълка е много хубаво?
- Вярно е, детето ми!
Монава малко време и малкото пак пита:
- Мамо, мамо, а вярно ли е, че в праскова е като в рая?
- Вярно е, детето ми!
Ама малкото спирка нямало:
- А защо тогава ние живеем в лайната?
Майката въздъхнала и отговорила:
- Родина, чедо!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутрите?
Автор: Marillion   
Дата:   18-01-11 08:38

Аз бях мутра [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Бях 65 кила и висок 1.65 см :) Ама тоя, с който въртяхме далаверата беше един малоумник от Бургас 190 см, 120 кг и нямаше грам мазнина. Помня как дойде в казармата с един куфар хапчета - стероиди, бенаболи.

Помня как бягах от казармата, за да продавам долари... купувах на 200 лв и продавах на 2800 лв. Покрай доларите колко хора фалираха и колко пари направихме.

Като се върнах дадох рушвет от 50 долара на шефа на поделението, за да не ме вкара у кауша. Еми вкара ме и си прибра парата... Заради това се наложи да си купува преден и заден прозорец за голфа.

После разбрах, че е по-добре да дадеш 1 кутия цигари /щото и т'ва продавах в казармата/ и 5 долара на един фатмак, за да те изкара от ареста /ареста беше в друго поделение/ и времето, което трябва да лежиш там да го изкараш като отпуска... Как да не отидеш с кеф в ареста. 15 дена - СЛУШАМ! После се прибирам лъснат, фъснат и обръснат.

Ех... хубави години бяха.... Вече корупцията не е това, което беше. И мутрите не са това, което бяха.


Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутрите?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-11 08:39

Ми аз взимах 100 долара заплата тогава. Та в общи линии можех да си харча на воля за кафенца, кръчми и т.н. е верно 100 долара стигат макс за чифт панталони ама при положение че 95% от хората правеха не повече от 5 долара.

Водих и уроци по английски него време някъде на едно мутренско чадо. С баща му пиехме по бутлка или две водка на вечер, чак се чудя как съм оживял.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутрите?
Автор: thingfish   
Дата:   18-01-11 09:00

Липсва ми времето, когато бях по-млад.Тогава живях по лежерно, и това не е свързано само с младостта. Иначе сега илюзиите и заблудите не са по-малко.Кукловодите облякоха борците с нови одежди, а си спомням даже, че по едно време ни убеждаваха, че са изчезнали

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутите мутрите?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   18-01-11 09:11

djfroggy написа:

> Автор: da.fo
> Дата: 17-01-11 22:16
>
> Аз пък не я харесвам далечната 1996та , защото тогава $ като
> стана 3000 лева а учителската заплата беще 10 000 лева ....
> чакай някой учител да дойде да си купи филмче за 2$ ( 6000
> лева)
>
> Да,толкова беше.Бях стажант по това време,учителите в училището
> получаваха 7200лева.Стигаха за 2 кила сирене.
>
>
> Автор: NeDDRaG
> Дата: 17-01-11 22:19
>
> djfroggy, май бъркаш бизнес с далавера. Такъв бизнес дето ти го
> описваш нЕма в ни една нормална държава
>
> Не точно,това си бяха мои авторски миксове на денс музика.Както
> и да е,имаше си още Унисон и други подобни фирмички.Искам да
> обобщя,че по-лесно можеш да се разбереш с дебеловратите
> говеда,бивши борци,отколкото с официалните власти.Те ти
> измислят брадва след брадва.

Музиката не я коментирам. И тогава, за да е легален бизнес, а не далавера се е изисквало фирма и т.н. Т.е. бъркаш бизнес с далавера. А между другото, има бизнес който и в момента си върви.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсва ли ви времето на мутрите?
Автор: Vinsent   
Дата:   18-01-11 09:19

Липсват ми тези банкноти! [smile] [smilie25] [smilie18]

https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/iidp4563.JPG


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.