Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как да изпратя обектив до Италия? /застрахован/
Автор: djfroggy   
Дата:   17-01-11 16:38

Здравейте,продадох си тези дни по Ибей обектива Минолта 400/4,5 и сега се чудя как да го изпратя.Варианти много,но никой не поема отговорност да го застрахова.Само ДХЛ,но искат 400 лв за бавна доставка.Някакви идеи? Застраховател евентуално?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да изпратя обектив до Италия? /застрахован/
Автор: fotocolor   
Дата:   17-01-11 16:39

Еконт

Отговори на това съобщение
 Re: Как да изпратя обектив до Италия? /застрахован/
Автор: pif   
Дата:   17-01-11 16:40

Тз. Нема спасение. Поемаш си риска и пращаш по пощата или .. федекс, дхл и тем подобните за по 400 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да изпратя обектив до Италия? /застрахован/
Автор: djfroggy   
Дата:   17-01-11 16:47

Еконт няма до Италия.Когато аз пазарувам от Германия,ми изпращат с Арамекс или ДПД за около 30-50 Евро със застраховка до 5000Евро.Оттук цените пак са такива,но никой не поема застраховка.Все едно сме в страната на Сомалийските пирати,д$ба![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да изпратя обектив до Италия? /застрахован/
Автор: Marillion   
Дата:   17-01-11 17:11

"Все едно сме в страната на Сомалийските пирати,д$ба!"

djfroggy, чак сега ли го осъзна?!


Питай из форума дали някой няма да пътува за Италия, та да го изпрати по местен куриер. По-добре му дай някой лев и ще си сигурен за доставката.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да изпратя обектив до Италия? /застрахован/
Автор: svi25   
Дата:   17-01-11 17:11

По пощата може да се обяви стойност, но малко трудно се смята цената, че са намесени "специални права на тираж"
До 2кг е и по-олекотена процедурата и тарифата.

Друг вариант - ако имаш познат който пътува из Европата - да го пусне от там

Да допълня, че в последния месец съм пратил 4-5 международни колета с пощите и не е имало проблеми. Колетите винаги пътуват със препоръка, т.е. сериен номер



Публикацията е редактирана (17-01-11 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да изпратя обектив до Италия? /застрахован/
Автор: lizaastar   
Дата:   17-01-11 17:14

ЕМС

Отговори на това съобщение
 Re: Как да изпратя обектив до Италия? /застрахован/
Автор: djfroggy   
Дата:   17-01-11 17:15

За съжаление нямам познати,които да пътуват,а и не мога да протакам.Човека си е платил.Пускам по ДПД днес и това е!Тъпите застрахователи не искат нищо да застраховат.Само искат наготово гражданската да лапат.То и баба така знае! Тука нищо не може да се застрахова реално.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да изпратя обектив до Италия? /застрахован/
Автор: exo99   
Дата:   17-01-11 17:47

Виж тук.
Аз ги ползувам и нямам проблеми.

http://www.bgpost.bg/?cid=54

Отговори на това съобщение
 Re: Как да изпратя обектив до Италия? /застрахован/
Автор: exo99   
Дата:   17-01-11 17:54

Международни колетни пратки
Международните колетни пратки се подават се в пощенските станции на Република България и са предназначени за получатели в чужбина.
Международни колетни пратки се приемат във всички пощенски станции, при спазване на нормативни изисквания за митнически контрол и обмитяване.

Размер и тежест на международните колетни пратки

•Колетите не трябва да превишават 1, 50 м за което и да е измерение, нито 3 м за сбора от дължината и най-голямата обиколка, измерена не по дължината на колета
•Максималната тежест на колетните пратки за чужбина е 31, 5 кг.
Опаковката трябва да бъде подходяща за тежината, формата, естеството на съдържанието и транспортирането до местоназначението на международните колетни пратки.

Международните колетни пратки по искане на подателя могат да бъдат приемани с допълнителни услуги:

•“Обявена стойност”
..............................!!!
•“До поискване”
•“Известие за доставяне”
•"par avion"
Международните колетни пратки се приемат на гише в пощенските станции, същите са регистрирани пратки, за които се издава разписка или данъчна фактура.Доставка на вътрешни и международни колетни пратки – извършва се, съгласно изискванията на “Инструкцията за организация на работата в пощенските съобщения”.Начин на доставянеПолучателите се уведомяват задължително с покана на адрес за постъпила на тяхно име колетна пратка в пощенската станцияДоставката се извършва на гише в пощенската станция срещу подпис на получателя,след представяне на документ за самоличност.
Място на получаване:

•На гише в пощенската станция
•Чрез “Градска служебна поща” – с изключение на колетни пратки с допълнителни услуги “Обявена стойност” и “Наложен платеж”, които се получават на гише в пощенската станция

Отговори на това съобщение
 Re: Как да изпратя обектив до Италия? /застрахован/
Автор: exo99   
Дата:   17-01-11 18:02

Тук можеш да прочетеш и тарифите за колети с обявена стойност:

http://www.bgpost.bg/files/custom/Pricelist/Mejdunarodni_koleti_zoni_2010.pdf

Отиди в централна поща и пусни колетчето препоръчано с обявена стойност.
Ако е до 2 кг - отиди във втора зала.
Ако е повече - отиди в колетното.

Ако някоя от служителките ти откаже, отиди при контрольорката или шефката на залата.
Просто другите ги мързи.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да изпратя обектив до Италия? /застрахован/
Автор: elrisha   
Дата:   17-01-11 19:20

с БГПощи - колет до 1 кг ,без обявена стойност,по земен път - 25.50 лв за Италия

Днес пращах до Англия..първоначално поисках препоръчан колет,въздушен път,с отбелязано "чупливо"..поискаха ми към 50 лв и аз ги отсвирих. После го пуснах като малък пакет,препоръчан,земен път и ми излезе 10 лв,но ме накараха да подпиша,че го пращам на моя отговорност ако нещо се потроши.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да изпратя обектив до Италия? /застрахован/
Автор: exo99   
Дата:   17-01-11 20:32

[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.