Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: photogamen   
Дата:   17-01-11 08:22

Ще съм ви много благодарен, ако подкрепим с общи усилия тази петиция, линк към петицията

Улиците не са място за състезания. Нека да спасим човешки живот!

''Здравейте Приятели,

Българска Федарация по Драг Рейсинг (БФДР) стартира инициатива за изграждането на автомобилна писта в близост до София. Смятаме, че града има нужда от място, на което младите хора и тези с бензин в кръвта да могат да вдигат адреналина си без да застрашават своя и живота на другите по улиците.

Присъединете се към нас! Нека спрем смъртта на много млади хора, които имат желанието да опитат от високите скорости, но не са подготвени за това!

В миналото любителите на високите скорости се събираха нелегално на няколко места в София и БФДР реши да направи тези състезания легални и безопасни. От 2005 г. тези състезания започнаха да се провеждат напълно легално и безопасно на писта Божурище. За съжаление от 2008 г. поради ред причини достъпът до пистата е вече невъзможен. Като следствие нелегалните състезания започнаха отново като за жалост на всички бяха отнети и човешки животи.

Присъединявайки се към тази инициатива вие заставате зад автомобилния и безопасен спорт в България, заставайки зад каузата вие спасявате човешки животи.

За да получи гласност тази наша инициатива и, за да се нядаваме на успех трябва да съберем минимум 5,000 ваши подписа, с които да покажем на хората от общината и държавата, че наистина София има нужда от тази автомобилна писта.

Надяваме се на истинска подкрепа от ваша страна в тази инициатива, която да се превърне в наша обща кауза и да успеем заедно!''

Цитат от tuning.bg/forum

Линк към темта в тунинг форума http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=1&t=167104

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: promis   
Дата:   17-01-11 09:56

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: vinse   
Дата:   17-01-11 10:51

Тази инициатива (ако добре си спомням разбира се) я има от година и вече съм я подписал ама едва ли някой ще ни чуе, иначе една пистичка така с дължината на СПА няма да ни се отрази зле [smilie7] само да има кой да я плати [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: gpi72   
Дата:   17-01-11 10:53

Ти на полицаите хляба ли искаш да вземеш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: pif   
Дата:   17-01-11 11:05

Ами така де, няма да ме блъскат по околумръсното вечер към 12.
Ами нека тея мераклии да инвестират в това. Щом имат пари за трошене на скъпи коли що да не дават по 200 лева/месец за строеж на писта. 1 метър асфалтов път струва 1000 лева. Ако са 1000 човека мераклии да се самоубиват това са 200 000 лева месечно или иначе казано 200 метра месечно. Ами ето за 1 година са си спретнали една отсечка. Айде и общината да даде толкоз и ето ти 5 километра пистичка. Даже ако са тарикати ще си я направят на летище и ще прибират кинти от баровците със самолети.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: vinse   
Дата:   17-01-11 11:14

Пишеш само за да се намираш на работа ли ? Много ясно, че никой човек няма да извади 200 лева на месец за писта, това трябва да го направи общината и в последствие да събира пари от тези, които карат на пистата, така е навсякъде в белите страни с малки изключения на места където има хора, които могат да си построят частни писти и сами да си карат на тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: photogamen   
Дата:   17-01-11 11:18

vinse Ще ни чуят вярвам, от както съществува инициативата, се опитвам да и давам гласност по всякакъв начин и ще продължавам, мисля не е важно да разяснявам, колко е належащо подобно съоражение.Дори да не е като СПА [smilie5] , а поне една права от 1,5км. и друга част с 10-15 завоя ще е добре, за парите ясно, има толкова хора които карат коли по над 150-200 хиляди лева ама на повечето им дреме на емблемата за пистата, но просто трябва да се продължи инициативата.


gpi72 не бе, тях не ги мисли [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: promis   
Дата:   17-01-11 11:21

Според мен наистина има нужда от такива писти, но не мисля, че финансирането трябва да е държавно/общинско. Ролята на държавата и общината трябва да се ограничи до улесняване на процедурите и евентуално отдаване под наем на подходящ терен.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: photogamen   
Дата:   17-01-11 11:34

vinse каза го много добре, но да допълня

Колега pif , ''Щом имат пари за трошене на скъпи коли'', това изказване е много несериозно и личи липса на познаня по темата, това сме хора с хоби, като фотографията, като рисуването, като авиомоделизма и тн.Повечето от нас са хора с ниски и средни доходи и всичко се прави от ентусиазъм и любов към спорта, познавам много хора които се лишават от дрехи, от по качествена храна и др. за да могат да карат, за да си направят подобреня по спирачната система или окачването и тн.
Така че моля те пряви малко повече толерантност и разбиране.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: pif   
Дата:   17-01-11 11:40

фотогамен: съгласен съм, че всеки си има хоби. Но не съм съгласен, че общината трябва да спонсорира хобито на някой. Не може да се строи писта за 1000 човека мераклии като с тези пари може да се направи мнго инфраструктура която ще се ползва от всички. Егоестично е. Намерете спонсор за изграждането а общината ще ви предостави терен за безвъзмездно ползване. Така съм съгласен. Но да искате 1 милион лева за забавленията си като много хора живеещи в София нямат не асфалтов, дори чакълен път до домовете си ми се струва абсурдно.
До колкото си спомням тера груп построиха такава писта в стара загора. Какво пречи и тук някоя богата фирма да построи? Защо вашият кеф да идва от джоба на други бедни като вас, които пък се лишават от залъка си за да си купят фотоапарат или да си пратят детето на училище. А то - детето за да стигне до школото минава по същия този кален път който общината не е направила за да може някой друг да се забавлява опитвайки се да се самоубие с автомобила си.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: n1x0n   
Дата:   17-01-11 11:44

Тази "инициатива" много безочливо разиграва човешкият живот като карта в игра, чиято крайна цел е да достави комфорт на хора, занимаващи се със скъпо хоби.

Още по-дразнещ е нескопосаният опит за прехвърляне на вината за нещастните случаи върху обществото, тип "вижте какво става, защото не сте ни създали условия".

Като цяло - много долна експолатация на загиналите с цел облага на живите.

В град, в който няма един свестен скейт/байк парк за децата - да се похарчат многократно повече държавни пари за кефа на хора, които трошат коли за десетки хиляди левове - просто не е честно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: vinse   
Дата:   17-01-11 11:44

Те повечето хора, които на запад карат по пистите са хора със средни или ниски доходи. Примерно като отидеш на нордшлайфе наред с поршета и баварци ще видиш и фолксвагени и опели. Никой от тези хора няма да се съгласи да инвестира парите си в писта - за това правителството се е погрижило за тресето а хората само плащат да карат [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-01-11 11:49

Няма нужда от такава писта! Само с глупости се занимавате.
Има нужда всичките състезатели да ядат яко бой та да им мине мерака да се надбегват където им скимне. То бива малки пишки ама чат пък толкоз...

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: Lalinda   
Дата:   17-01-11 11:51

Неотдавна слушах по БНР бащата на състезателя ни по драг рейсинг (не помня имената им), който каза, че най-вероятно писта наистина ще се построи - доколкото помня, ще е някъде из полята около София (със съдействието на Общината). Трябвало да е готова за състезанията във втората половина на септември т. г.
Ако не станело, състезанието щяло да е някъде из центъра на София.


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: photogamen   
Дата:   17-01-11 11:52

Значи доста повече сме от 1000 човека, е търсят се и спонсори, някой да се самоубива [smilie11], на състезанията си има изисквания за безопасност.



Публикацията е редактирана (17-01-11 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: promis   
Дата:   17-01-11 11:53

vinse, това може да си го позволи правителство, което има излишни пари. Тук няма, затова се ориентирайте към друг спонсор.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: vinse   
Дата:   17-01-11 11:58

Е това е инвестиция, аз не искам да карам без пари, ако построят писта, когато отивам там ще си плащам, както е навсякъде.
Правителството се стега, намалява източването на ДДС или там каквото още се точи от хазната, строи писта и после си връща парите вложени в нея [smilie21]
Състезатели винаги ще има, дали със скъпи или с евтини коли. Важното е да се състезават на места определени за това, така е по-безопасно и за околните и за тях самите



Публикацията е редактирана (17-01-11 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: promis   
Дата:   17-01-11 12:02

Направете я вие тази инвестиция - правите сдружение, съберете пари и после ще си ги избивате от наеми.
С последното ти изречение съм много съгласен [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: photogamen   
Дата:   17-01-11 12:02

Моите уважения колега IvoZafirov , по логиката ти трябва ли птичарите да ядат бой защото снимат където им скимне, знам какво ще кажеш, птичарите не застрашават ничий живот, нали за това е пистата да не се застрашава чуждия живот, тия па с дългите обективи, то бива малки пишки ама чак пък толкоз...[smilie5]
Това че не разбираш нещо не означава, че трябва да го заклеймяваш, че и пишки да намесваш [smilie5]



Публикацията е редактирана (17-01-11 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: мара   
Дата:   17-01-11 12:03

ми аз хем съм съгласна с никсъна (май доста често), хем си мисля, че някаква такава писта не е лошо да има. всеки минава през тия моменти, далеч не само хората с подобно хоби. моето поколение е карало доста малоумно и безразсъдно в един далеч по-празен и спокоен град. повечето от нас са правили простотии и скоростни изцепки. на мен лично не ми се е случвало, де. ама все си мисля, че трябва да се върнат няколко неща, дето вече ги няма - примерно - полигони. плащаш си, караш си. и ей такава писта. не знам някога в бг да е имало. но пък джигити винаги е имало и ще има. поне да са отделени от невинните.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: n1x0n   
Дата:   17-01-11 12:11

нали за това е пистата да не се застрашава чуждия живот

Дай да не си плакнем мозъците - животи се застрашават не от липса на писта, а само и единствено от поведението на състезателите. Когато нямаш условия за да се занимаваш с някакво хоби по безопасен за околните начин - ще си потърсиш друго.

Тоест е абсолютно въпрос на избор за тези хора, дали ще се държат така, че да застрашават нечий живот.

Щом те избират да се държат така, все едно обществото е длъжно да им угажда на келешкото поведение - обществото ще избере да се държи с тях по съответстващ начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: promis   
Дата:   17-01-11 12:13

nixon, не си съвсем прав. Когато нямаш условия да се занимаваш с някакво хоби има и друг вариант - да създадеш такива условия. Това е по-добрият вариант според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: photogamen   
Дата:   17-01-11 12:15

мара благодаря за мнението и вникването в темата и то от дама.
Предполагам знаете, всеки младеж навършил 18г. и взел книжка по един или друг начин, събрал пари или мама и тате дават и се сдобива с каквато и да било кола, и ''аз съм Себастиян Льоб'', десния крак натежава и се почва с простотиите.

Ние като общество(някои от вас и родители) сме заинтересувани да има такова място, построено и финансирано по един или друг начин.



Публикацията е редактирана (17-01-11 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: n1x0n   
Дата:   17-01-11 12:18

Аз не казвам, че е лошо да има писта. Нито казвам, че човек не трябва да се бори за да създаде условия за хобито си.

Коментарът ми е единствено и само към безочливият начин, по който това се поднася на обществото.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, нека подкрепим тази петиция ''Улиците не са място за състезания''!!!
Автор: Marillion   
Дата:   17-01-11 12:20

Само не разбрах каква е гаранцията, че като има писта, "състезателите" с голф 2 и опел астра, няма да карат с 160 по околовръсното?

Повечето, дето се правят на състезатели, са със 10-15 годишни коли с "тунинг", включващ лепенки по вратите, бас-каса в багажника и затъмнени стъкла.

Над 180 и ще се разпаднат от ръжда...

п.п. пък и ползването на тази писта няма да е безплатно... ей-сега виждам как тия от Перник ще дадът 100-на лева, за да си джиткат голфетките по новата писта.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.