Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-11 13:57

http://news.ibox.bg/news/id_1881127388

Дали има вече машинки за разбиване на ГСМ кодирането?

т.е. всички ли разговори с GSM могат да се подслушват а малко лаптопче и някое устройство от DealExterme?

Това е гадно [smilie2] и какво сега ако искам дискретност трябва ми смартфон със скайп така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-11 13:59

Да май е истина

Пуснах едно търсене в Гугъл.

http://www.mobileindustryreview.com/2009/08/gsm-encryption-can-be-cracked-for-500.html

http://blogs.techrepublic.com.com/wireless/?p=206

http://www.pcworld.com/businesscenter/article/185552/gsm_encryption_cracked_showing_its_age.html

То тогава може на цялото правителство жълтите гащи да излязат на яве или каквото друго Ви дойде на акъла...

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: Императорът.   
Дата:   15-01-11 14:17

Дреме ми на самолетът. Аз не прошепвам нищо, което не съм готов да извикам.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: IvoZafirov   
Дата:   15-01-11 14:29

И аз като Имп - дреме ми на шпайзела. Говоря си каквото ми е на акъла.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: мара   
Дата:   15-01-11 14:40

брееей - тоя път направо се подписвам под думите на импът. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: Императорът.   
Дата:   15-01-11 14:43

Много ясно. Аз - доблестен и неприкрит човек - винаги казвам каквото мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: pif   
Дата:   15-01-11 14:46

Преди 10 години се продаваха куфарчета по $150 хиляди за тая цел. Тогава бял чел А5/1 криптирането и ми се струваше невъзможно. Сега обаче се оказа, че някакъв немец е хакнал системата и е успял да намери начин за декриптиране лесно на данните. Криптирането е РСА 64 бита от които се знаят, че първите 10 бита са 0 и са служебни. Но и при тези 54 бита ако тръгнеш да декриптираш от нищото ти трябва много мегабайти дани. Поне 4-5-6 часов разговор.
Това дето е лесното - взимаш някакви данни и ги декрептираш но не знаеш какви са, на кой са и т.н. Слушаш само едната страна.
Ако ползваш вариянта в който ти се правиш на клетка то тогава може да слушаш всичко но има голяма опасност слушания да се усети от закъснението заради войс оувър ай пи връзката.
Според закона за мобилните оператори те са длъжни да предоставят ПЪЛЕН контрол над системата си на МВР. Има един дебел кабел от Мтел до института на МВР горе в младост 4 където имат абсолютно пълен контрол над всичко и никой не може да ги разбере дали слушат или следят някой. Казаха ми, че е така с виваком и глобул, но когато я изграждаха тая система имаше само мобилтел.
Та тея закони и т.н. дето ги гласуват са си само партенки. Всички данни на мобилните оператори са 100-200 гигабайта на ден. Без пари е архивирането на всички разговори в БГ за вечни времена. 1 хард диск на седмица а той е 100 лева...

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: jivkojj   
Дата:   15-01-11 14:46

Всичко се подслушва от тези които "ТРЯБВА" безпроблемно.

Именно поради тая причина за малко Скайп щеше да бъде забранен за ползване в Германия, защото Държавната Служба по новини, не можеше да снифва трафика. Условието беше - или да им бъде осигурен достъп или спират Скайп. Е, аз ползвам в момента скайп от Германия.


Извода е - и да не може чисто технически, службите принуждават да им се отвори вратичка.



Публикацията е редактирана (15-01-11 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: matataupa   
Дата:   15-01-11 15:06

Ок, другарю Цончев[smilie5]

На клада, но утре[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: slivenski   
Дата:   15-01-11 15:17

Нема нужда да викаш, Имп... Достатъчно е да го кажеш толкова тихо, че да те чуят всички... [smilie5] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: Славов   
Дата:   15-01-11 16:55

Имало разработен софтуер, чрез който могат да те подслушват денонощно през мобилния ти телефон, естествено апарата трябва да е включен и близо до теб....

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: peterst   
Дата:   15-01-11 16:57

и как ще подслушват през апарата, ако нямаме айфона на нави, на който батерията да му държи 6-7 дни с яко ползване и разговори?

нали всички останали батериите им ще държат по 20 минути подслушване и после трябва да клекнат до зарядното? [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: kaiser.soze   
Дата:   15-01-11 16:59


[smilie18] [smilie18]

dreemu na nqkoj za washte razgovori

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   15-01-11 17:00

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-11 18:54

Сега не ми дреме няма кой знае какво тайно според мен.

Ама и това не е баш така - електронно банкиране, телефонно банкиране куп други измами вкл. телефонни. От друга страни всякакви конфликти, дела и прочие дето може да имаш.

Не винаги човек може да е 100% отворен към всички. Някой си чакат на гюме да те мамнат, други кога има повод.

Предвид че съм в БГ и съм подозрителен дори към електронния подпис, май алгоритмите дето ги ползват са компроментирани от математическа гледан точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: Императорът.   
Дата:   15-01-11 20:13

Автор: peterst
Дата: 15-01-11 16:57

и как ще подслушват през апарата, ако нямаме айфона на нави, на който батерията да му държи 6-7 дни с яко ползване и разговори?

нали всички останали батериите им ще държат по 20 минути подслушване и после трябва да клекнат до зарядното? [smilie21]



Малии - мене батерията ми напоследък ного бръзо пада - от самосебе си... и понякога откъм мобата сумтене струва ми се че дочувам... това сигур е Цецо Маймунът... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: georgi969   
Дата:   15-01-11 20:17

Да, той е.И черпи от тебе безценна финансова информация.Не случайно си накупи толкожа апартаменти.[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: asahi   
Дата:   15-01-11 20:32

Само да ви напомня, че има разлика между моментално декриптиране, с 15 минути закъснение или след един месец стъргане на мощни компютри. Колкото и технологично да е защитена системата има ли човешки фактор сигурността пада.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: pif   
Дата:   15-01-11 20:43

асахи: ако нямаш достатъчно данни криптирани с един ключ и 5 месеца да имаш пак не става. За 64 бита РСА криптиране ти трябват 2 гигабайта данни и околу 12 часа процесорно време на П4 / 2 гигахерца. Ако нямаш това количество данни - няма как да извадиш ключа.
Другото е, че на една клетка с всеки телефон се криптира с различен ключ. 2 гигабайта при 128 килобита смятай колко време трябва да говори за да ги събереш. И пак не е сигурно дали е той или слушаш някой друг.
Мислил съм го. Ако пусна на пазара слухтящи куфарчета само с 1дсМК4 ще снимам и ще имам всичките Л обективи ей така за красота. И то от първото куфарче.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: asahi   
Дата:   15-01-11 20:47

Защо да го мисля това? На който това му е работа си е събрал колкото данни трабва.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: peterst   
Дата:   16-01-11 10:23

малко повече по темата:
http://vasil.ludost.net/blog/?p=2817

и още:
http://vasil.ludost.net/blog/?p=2820


Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: pif   
Дата:   16-01-11 10:33

Никой няма интерес за по сигурни комуникации. Хората които могат да подслушат дадено нещо без да са от групата на които им е разрешено се броят на пръсти. Туй дето е "малко пипнат" джисием-а ха да видим колко от "разбирачите" ще могат сами да си го "пипнат" за да свърши работа.
Ако променят системата на криптирането значи трябва да си обновят следящото и подслушвателно оборудване а това струва много пари.
Блекбери пуснаха софтуер за криптирани разговори и криптирани СМС-и. Веднага няколко правителства забраниха продажбата на този модел докато не бъде свалено криптирането.
Така, че никой няма интерес от по сигурни мрежи а туй дето било фасулска работа и детска играчка - да, така е, ама за тези които могат сами да проектират и направят както джисием така и клетка. За останалите дето се надяват, че гледайки от уеб-а ще го направят си остават само надеждите.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: ittv   
Дата:   16-01-11 10:39

пиф [smilie24]

специално в БГ сигурно и подслушването ни е като всичко останало ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: Todd   
Дата:   16-01-11 11:02

Могат да ме слушат колкото си искат - най много да чуят как се уговарям с жените им за следобеден секс .

Важното е жената да не разбере - те нека слушат !!![smilie18]

Важните неща ги говоря с хората очи в очи искам да ги гледам в очите а не да ми мрънкат по телефона .

И после разбрал - не разбрал...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е истина - всички GSM-и могат да се подслушват от всеки
Автор: djogata   
Дата:   16-01-11 12:45

Добре де, след като чухме всичките тези подслушани разговори по GSM, едно нещо не ми става ясно:

GSM не е ли цифрова технология?
Сигналът не се ли предава от единият абонат до клетката, от клетката в GSM централата, оттам до другата клетка, и там до другият абонат?

- Ако подслушването е станало чрез прехващане на GSM сигнал (било то в МВР или от някакво следящо устройство) не би ли следвало качеството да е по-добро (да е еквивалентно на това на оригиналният разговор, тъй като се прихваща оригиналният пакет данни)

- Ако подслушването е станало с някакви микрофони, как пък са ги подслушвали и двамата по едно и също време?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.