Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Англия и ляв волан?
Автор: antonio.caro   
Дата:   11-01-11 12:11

Един приятел ме помоли да питам дали в Англия може да се кара континентален автомобил с ляв волан или е забранено? Необходима ли е пререгистрация, ако е разрешено и необходимо ли е да се изкара английска шофьорска книжка?

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: imitev   
Дата:   11-01-11 12:15


Може да се кара.

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: pif   
Дата:   11-01-11 12:18

Виждал съм французи с коли с ляв волан но са били с френски номера. Не знам дали може да се регистрира с британски номера кола с ляв волан. Живеещите там да кажат. Би трябвало да го пише някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: HP   
Дата:   11-01-11 12:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: antonio.caro   
Дата:   11-01-11 12:26

НР,
питам, бе, душа.
Де да зная.
Бедна ми е фантазията.

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: tnt   
Дата:   11-01-11 12:28

то аку ставаше с фантазия, ехееееее! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: джъмбо   
Дата:   11-01-11 12:35

все едно на англичаните да им се налага кат пътуват из нормалния свят да имат драми....

но за бг съм ЗА да бъде забранен десния волан...

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: antonio.caro   
Дата:   11-01-11 12:39

да ви призная, най-голямата ми драма е да не се объркам някой ден и да вляза в насрещното... то така и казах на професор Долфин - имах три страха за Англия - че ще ме блъсне кола на излизане от летището, че кафето е ужасно, и че жените са много грозни... и трите се оказаха мит.
хахаха.
Усещате ли как съм се подмазвал?

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: tnt   
Дата:   11-01-11 12:40

ся на кое да вярваме? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: vga   
Дата:   11-01-11 12:55

джъмбо, защо си против колите с десен волан в България? Карал ли си такава кола? Какви смяташ, че са проблемите? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: asahi   
Дата:   11-01-11 12:58

Десният волан е за печени шофьори.

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: snoopoff   
Дата:   11-01-11 13:02

До 16 годишни стават, ама след тва са мегазле. https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif

С другото се свиква.

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: georgi969   
Дата:   11-01-11 13:02

Десния волан е за Англия.

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: Тед   
Дата:   11-01-11 13:08

Автор: antonio.caro
Дата: 11-01-11 12:11

Един приятел ме помоли да питам дали в Англия може да се кара континентален автомобил с ляв волан или е забранено?
--------------------------------------------

Може, но не можеш да регистрираш кола с ляв волан в Англия.

За разлика в бурканистан, където заради мизерията сме на път да обърнем всичко и по пътя...

-----------------------------------------------
Автор: vga
Дата: 11-01-11 12:55

джъмбо, защо си против колите с десен волан в България? Карал ли си такава кола? Какви смяташ, че са проблемите?


Големи са проблемите, особено като се залепиш зад някой камион и се чудеш как да си покажеш носа и отляво нямаш някой да ти казва "дай газ".

Те не случайно десните волани се движат в обратна посока.... то е измислено ...само вие заради мангизите преоткирвате нови теории... но поставяте под риск другите участници.

Да не говорим за фаровете и как се минава пред КАТ с $$$, защото за да минеш пред КАТ трябва да смениш с нов фар...
Това с фаровете също се отнася към безопасността...
Не виждам някой да си купи кола с десен волан, освен ако не е с 20-30 % по-ниска цена.



Публикацията е редактирана (11-01-11 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: CanoniO   
Дата:   11-01-11 13:08

джъмбо, защо си против колите с десен волан в България? Карал ли си такава кола? Какви смяташ, че са проблемите?

Аз съм карал. За градско-никакви проблеми, за извънградско-само сув или микробус, та да виждаш от високо...
Камери в огледалото, перископи, телескопи и микроскопи не те спасяват, особено когато хвърчи кал към теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: vga   
Дата:   11-01-11 13:09

Момчета не се излагайте, десен или ляв все е тая. Твърдя две неща - този, който разправя, че има някакъв проблем да се кара с десен волан в България или където и да е другаде в Европа просто не е карал такава кола в такава държава. Другото може и да ви е още по-странно като твърдение, но пак - ако не сте карали няма как да знаете - в градска среда е дори по-лесно да се кара с десен волан. Аз лично не бих си купил отново кола с ляв волан, просто ми е по-лесно и приятно с десен. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: CanoniO   
Дата:   11-01-11 13:11

ок, и как изпреварваш колона от 4 тира, с по 3 коли с жени между тях?
или караш с 60 в продължение на 1 час? (също е вариант)



Публикацията е редактирана (11-01-11 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: Тед   
Дата:   11-01-11 13:14

ред. си поста...
Ае за мен е супер криво и да ръчкам с лявата ръка лоста за скорости...



Публикацията е редактирана (11-01-11 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: antonio.caro   
Дата:   11-01-11 13:16

какво за фаровете, че не разбрах?

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: Тед   
Дата:   11-01-11 13:20

с десен волан колите фаровете са конструирани за десен волан и с настройка не могат да светят като тези на същата кола с ляв волан.
Става дума за рефлектора.

И като минат пред КАТ прегледа, ония дето гледа фаровете на коли с десен волан...става чичко -паричко, но не винаги работи схемата, защото обикновено друг познат трябва да натисне спасителния бутон.

Други пък търсят временно да закачат фар от кола /същия модел/, но с ляв волан само и само да минат пред КАТ и след това си слагат стария прожектор.

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: dinkoff   
Дата:   11-01-11 13:21

Фаровете на наш`те коли светят напред и надясно __/, а на ингилизите напред и наляво \__. Това е за да осветяват по-добре територията край пътя.


Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: antonio.caro   
Дата:   11-01-11 13:26

хаха... аз пък мислех, че нещо фаровете ми били криви...

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: djogata   
Дата:   11-01-11 13:30

На всички коли на фарът откъм шофьора късите светлини са снижени, така че да не заслепяват водачите в насрещното движение. При десен волан просто "грешният" фар е сниженият.

Като карате в Англия, много внимавайте на кръговите. С другото всичко се свиква бързо (сменянето на скоростите не е проблем, 2-3 чуденки и се свиква), светофарите и кръстовищата също с малко внимание и мислене се минават лесно.
Но на кръговите поне аз винаги имам навика да гледам наляво и само наляво - защото оттам идват коли при движение като при нас. Движението е отработено и е напълно механично - намалям, поглеждам вляво, продължавам. Ама в Англия на кръговите колите идват отдясно. Като бях в Ирландия с кола (под наем оттам) поне 2-3 пъти едва в последният момент се сетих да погледна в правилната посока.

Коли с обратен волан според мен трябва да се забранят за регистриране (както е в повечето държави в ЕС)

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: imarinov10   
Дата:   11-01-11 13:47

може но се плаща ако е за по дълго време но максимума който можеш да седиш в страната с БГ номера е 6 месеца на всеки 12
тук

Отговори на това съобщение
 Re: Англия и ляв волан?
Автор: norman-kuk   
Дата:   11-01-11 13:47

Абе да караш кола с десен волан и да го приемеш психически си е изпитание. Все едно да си хетеросексуален и да ти обясняват как да го направиш с мъж немало голема разлика, а и бързо се свиква [smilie5] Сега съм си нацелил вдин Ягуар ЕксДжей8 даймлер изпълнение много евтин, но пустия десен волан не мога да го преглътна.[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.