Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: SLR   
Дата:   10-01-11 18:22

Какво става ако се прехвърли една кола, и после не се регистрира в КАТ и общината???

Изобщо каква е целта на пререгистрацията в КАТ, че сега даже и стария собственик трябва да ходи да си я отпише.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: Todd   
Дата:   10-01-11 18:24

Пари !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: SLR   
Дата:   10-01-11 18:27

Тоде, питам защото изтървах срока за пререгистрация в КАТ, а и защото ми се вижда напълно безсмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-01-11 18:28

Карай си я така. Като видиш ушев - мачкай.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: Marillion   
Дата:   10-01-11 18:28

За да се осъществи смяната на собствеността трябва да са налице 2 факта - подписване на договор с нотариална заверка на подписите и регистрация на автомобила в КАТ.

Пререгистрацията в КАТ /смяна на талона/ е необходима, за да може автомобила да се води на твое име. Сега си дал едни пари, караш някакъв автомобил, само дето не е твой. Талона се води на друг, следователно - застраховка, винетка и т.н. се водят на др. лице. Ако утре те блъснат ще трябва да търсиш собственика по талон, за да можеш да се оправиш със застрахователя.
Оделно ти трябва да имаш пълномощно, за да управляваш МПС-то - договора не е достатъчен и при една проверка от страна на служители на МВР може да се заядът.

А за данъчните... там нещата се усложниха от тази година. Сега, за да прехвърлиш кола, трябва да имаш УДОСТОВЕРЕНИЕ от данъчните, че не дължиш данъци за тая кола.

Работата става сериозна...

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: Marillion   
Дата:   10-01-11 18:31

Какво като си го изтървал - плати си глобата. Съветвам те да го направиш. Ако изкочи проблем ще ти се наложи да правиш НОВ договор. Това означава, че ще трябва да търсиш собственика отново. Той трябва да отиде за онова прословуто удостоверение от данъчните. Пак да плащаш нотариални такси и разноски...

По-евтино ще ти е да си платиш глобата в КАТ. Мисля, че беше 40-на лева.

Срокът за регистрация на МПС в Местни данъци и такси започва да тече от регистрацията в КАТ. Системите им са свързани и не си и помисляй да скатаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-01-11 18:35

Махни табелките и карай само с над 100

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: SLR   
Дата:   10-01-11 18:38

Мерси Marillion, доста добре си го обяснил, и мисля да те послушам[smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: HP   
Дата:   10-01-11 18:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: victory13   
Дата:   10-01-11 19:15

драмата струва 20 лева... не мисля, че е голяма сумата, а ползите колегата ги е посочил...
относно регистрацията в данъчното, поискаха ми и на мен бележка за платените данъци от предния собственик... обаче то фирма, и данъчния се отказа... приеха така, регистрираха я на мен, и това е...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   10-01-11 19:46

Минаха тези години, в които можеш да скатаеш някой лев от държавата и да ти се размине. Счетоводител съм и редовно се сблъсквам с нови и нови казуси и всичките те, свързани с затягащата политика на новото правителство. Регистрирай си колата в КАТ, регистрирай я в ТДД, плати си глобите и спи спокойно. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: georgi969   
Дата:   10-01-11 20:02

И не продавайте кола с пълномощно.
Един колега я направи тази глупост и вече 5 години плаща данъци за кола която няма.
На мене пък друго мо се случи.По-миналата година продадох една кола.Миналата година отивам да си плащам данъка на моята си-гледам старта и тя ми се води.Веднага се връщам в къщи и с договора за покупко-продажба я отписвам.Сега онзи тарикат ще го глобят задето не я записал в данъчното на свое име.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: kaiser.soze   
Дата:   10-01-11 21:12

тцтцтц, за една купчина желязо толкова бюрокрация [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: TheBossBG   
Дата:   10-01-11 21:20

Автор: Marillion
Дата: 10-01-11 18:28
...
Оделно ти трябва да имаш пълномощно, за да управляваш МПС-то - договора не е достатъчен и при една проверка от страна на служители на МВР може да се заядът.
...

Малко ти е стара информацията :) Пълномощно за управление на чуждо МПС не се изисква поне от 5-6 години. Изисква се само, ако изкарваш колата извън България. Договорът за покупко-продажба е достатъчен документ, даващ ти право да предявиш претенции за собствеността. И толкова!!! Но ако имаш такъв договор и не си променил собствеността на МПС в КАТ подлежиш на санкция. Но това само, ако при спиране от катаджия го размахваш. Или, ако отидеш в КАТ за промяна на собственост и си изтървал срока.

Автор: georgi969
Дата: 10-01-11 20:02
...
На мене пък друго мо се случи.По-миналата година продадох една кола.Миналата година отивам да си плащам данъка на моята си-гледам старта и тя ми се води.Веднага се връщам в къщи и с договора за покупко-продажба я отписвам.Сега онзи тарикат ще го глобят задето не я записал в данъчното на свое име

"Онзи тарикат" може и да не го глобят, защото може и да е декларирал покупката и да си е платил данъците. Грешният в случая си ти, защото не си спазил закона и не си декларирал в законоустановения срок продажбата. И си извадил късмет, че не са те глобили за забавено деклариране. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: georgi969   
Дата:   10-01-11 21:24

TheBossBG не е така.За да я продам съм си платил данък продажба или незнам как там му казват.защото не става без да си минал през данъчното.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: Marillion   
Дата:   10-01-11 21:36

TheBossBG - хич не ми е стара информацията... вервай ми.

Имаше един отворко, дето полежа в ареста, до установяване автентичността на договора... ама то дълга история. Свързана с продажба, актове, снимки от камери, неплатени данъци и сигнал за кражба.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне на кола и т.н.???
Автор: papi   
Дата:   10-01-11 21:47

става така че ще трябва да си плащаш за гяволията

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.