Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Данъчни безумия...
Автор: ivodam   
Дата:   10-01-11 09:30

...или просто тотално фашизиране на държавата?...

Един познат тия дни ми разправя едни работи, които ми звучат невероятно за една уж-европейска държава, но тъй като вече нищо не ме учудва, реших да се допитам до хората, които имат вземане-даване със счетоводство и данъчни, може ли това да е вярно.

И така, излиза, че ако сте купили нещо от някаква фирма, преди 2-3 години да речем, може и фототехника, немалко хора си приспадате ДДС-то така, както знаем, та излиза, че след известно време, ако ви правят пълна проверка по ДДС, и и тази фирма междувременно вече не съществува, не може да бъде намерена и засечена с насрещна проверка, може да не ви признаят разхода и данъчния кредит, който сте ползвали, въпреки, че имате оригинална фактура, касов бон, и т.н., всичко, както си е по закон, и въпросната фирма е била регистрирана по ДДС към момента на сделката.

По-нататък, данъчните можели да ви запорират сметките обърнете внимание - БЕЗ РЕШЕНИЕ НА СЪДА - с дирекно писмо до вашата банка, достатъчен бил електронният подпис на НАП!?!?

Възможно ли е до там да са ни се качили на главите?

[smilie2] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   10-01-11 09:45

*** sorry za latinitzata, ne moga da polzvam vgradenata fonetika ***

V tova, koeto kazvash, ima doza istina, stho se otnasia za vatreshnoobshnostnite pridobivania. NAP niamat informatzia koia firma, chlenka na obshnostta, koga e bila registrirana i koga se e deregistrirala po ZDDS. Imat informatzia samo kam momenta, kakto i vseki grajdanin na: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/lang.do?fromWhichPage=vieshome&selectedLanguage=BG.

Ako se okaje, che firmata, ot koiato si zakupil stokata, v edin moment se e deregistrirala po ZDDS, da, podlejish na globa, zashtoto NAP niama kak da znaiat dali kam momenta na sdelkata firmata e bila registrirana po ZDDS, osven ako ti ne im pokajesh razpechatka ot goreposochenia sait, pokazvashta obratnoto.

Inache v Balgaria podlejish na globa edinstveno, ako firmata ne e bila registrirana po ZDDS kam momenta na sdelkata.

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: 798099   
Дата:   10-01-11 09:47

А, добрУтро! Това не е нито от днес, нито от вчера, а още от времето, когато въведоха ДДС.

Така ние "изгоряхме" с акт от един тъп, но упорит данъчен инспектор и две години, докато се точеше делото в съда, сметката ни беше под запор. Е, осъдихме съответната данъчна служба за 300 хил. лв., ама сещай се колко загубихме, като трябваше да плащаме ДДС-то от "живите" пари...

Редакция: Леле, много печатни грешки съм направил!!![smilie10] [smilie10] [smilie10]



Публикацията е редактирана (10-01-11 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: Георги   
Дата:   10-01-11 09:48

Иво, че това го практикуваха още 2000 година (въпросния тогава чл.109, ал.11 - 14 от ДПК), че и след това, всяко правителство го ползва за дойна кравичка


учудвам се че чуваш за това 10 години по-късно [smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: mun4o   
Дата:   10-01-11 10:23

Нема се плашиш. По същия казус данъчните ни обрулиха през 2000 година. Чак през 2009 спечелихме делото в Страсбург, а парите - през май 2010 [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: ivodam   
Дата:   10-01-11 10:37

Добре бе, хора, 2000 година убаво, ма сега сме 2011, Евросъюз, едно-друго, на какво правно основание ше ти прехвърлят отговорност за трето лице?? Казват ми, че данъчните се обаждат и буквално ти заявяват - фирмата Х не можем да ги намерим, търсете си ги вие, иначе няма да ви признаем фактурите?? Бахти идиотизма?!

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: asahi   
Дата:   10-01-11 10:44

Трябва да се работи със стабилни партньори, дето не изчезват.

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: 798099   
Дата:   10-01-11 11:09

Асахи, дефинирай "стабилни", ако обичаш!

Защото, допреди няколко години и "Мултигруп" бяха стабилни, нали?

Или упорито са стремиш да оглавиш класацията за "форумен виц на годината"?!

По твоята непоклатима логика, ние трябва да вършим работата на НАП и полицията така, както трябва да си картираме дупките по пътищата за да караме със съобразена скорост и да не си чупим колите. Тогава, защо според теб тези институции продължават да съществуват, след като ще караме по линията "Направи си сам"?

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-01-11 11:21

По големия абсурд е промяната в закона, чè всеки, който получава възнаграждение извън БГ трябва да се регистрира по ДДС като физическо лице. Няма значение на договор ли е или инцидентно получава някакви суми. Размера на сумите също няма значение.
Като физическо лице няма право на данъчен кредит, но е задължен да има договор за счетоводство и всеки божи месец да пуска декларациите.

Та се чудя ако някой да кажем един-два пъти в годината е получил по 500-1000 евро как ще се оправя и къде му е колая от цялата свинщина?

Защо ли? Ми защото да каажем, че поне по 1оо лв. на месец за счетоводство стават 1200 лв. за година. След това махнете и данъците и осигуровките и равносметката си е чиста загуба.

Гъдулката е абсолютен олигофрен за мен!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: ecobo   
Дата:   10-01-11 11:38

Аз пък вчера се възмутих от друга абсолютно далаверо-свинщина: връщаме се от Турция и на границата (от наша страна) ни връчват квитанция за 4 лева за дезинфекция срещу шап. Има си гише на СиБанк и там ни вземат 5 лева, щото превода е левче.
5-те лева майната им, ама ако това не е безобразие... Намериха някакво диво прасе, дето уж било болно от шап, щото други случаи няма, и почна доенето. Като знам колко народ минава на ден през границата, това са много милиони за държавата и малко по-малко милиони за Сибанк... 5 кинта е за лек автомобил, за бусове, камиони и автобуси е доста повече.
Служителката на границата ни каза, че ще е така още минимум година...
Безобразие!

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: ivodam   
Дата:   10-01-11 11:42

Аа, и аз съм плащал ветеринарна такса, тва на новия пункт, нали, Лесово ли, как се казваше.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: ecobo   
Дата:   10-01-11 11:46

Баш на Лесово. А заради дезинфекциите ли, заради други дивотии ли, откъм Турция имаше 3 км опашка от камиони....

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: diandimov   
Дата:   10-01-11 12:06

Това с доходите от чужбина какво искаш да кажеш - че като пращам пари на нашите да не умрат (заради ситуацията в същата тая България) те трябва да се регистрират по ДДС?

Ще умра от смях!

Ами аз ако си дойда за няколко седмици с пари изкарани в щатите, пак ли се регистрирам по ДДС?
Ами ако се пенсионирам в БГ с пенсия оттук?

Адски нелепа история!

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: ecobo   
Дата:   10-01-11 12:07

Сега прочетох, че имало шап в Кости, само че Кости не е в Турция. За чий тогава тормозят трафика от Турция?

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: lansky   
Дата:   10-01-11 12:43

диандимов... ако пращаш пари на вашите, това на тях не са им доходи от стопанска дейност...

а за Георги... чл 119 ал 11-14, още с тълкувателно решение №5 го оправиха... в 90% от случаите актовете падат на база това решение... затова смениха и закона естествено )))

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: georgi969   
Дата:   10-01-11 12:47

ecobo, защото шапът се е прехвърлил от Турция.Затова.Щото като почне да мре добитъка някой ще ревне"що не се ваеха някви мерки"

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: ecobo   
Дата:   10-01-11 12:54

По тази логика трябва немедленно да бъдат затворени границите с останалите държави, за да не пренесем заразата там... Щото тука вече има шап!
Не се заблуждавайте, всичко е далавера!
Да, в кости се доказа шап. Ама какво общо имам аз, дето съм отишъл да ям кюфтета в Одрин. В Одрин шап няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: dimi2007   
Дата:   10-01-11 12:56

По-нататък, данъчните можели да ви запорират сметките обърнете внимание - БЕЗ РЕШЕНИЕ НА СЪДА - с дирекно писмо до вашата банка, достатъчен бил електронният подпис на НАП!?!?
---------------

Правомощията на публичния изпълнител са сходни с тези на съдебния такъв.....вече стотина години е така [smile]

Но щом от едно действие не носи личен кяр, а е с обшествена насоченост - кво да му е убавото....!?!??

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: ivodam   
Дата:   10-01-11 12:57

Абе тия кюфтета много убави стават, знаеш ли с какво весо всъщност ги правят?

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: georgi969   
Дата:   10-01-11 13:00

От офца.С подправки.

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: ivodam   
Дата:   10-01-11 13:02

Абе мисля, че има и определен процент говеждо.

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: chill   
Дата:   10-01-11 13:07

От мъжки агнета. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: ivanov.10   
Дата:   10-01-11 13:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: danvan16   
Дата:   10-01-11 14:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Данъчни безумия...
Автор: svi25   
Дата:   10-01-11 14:56

Физическите лица трябва да се регистрират по ДДС ако продават услуга на фирма в ЕС, като в общия случай ДДС-то се дължи от получателя. Това е от началото на 2010 и има специален член от закона, който го регламентира.
Няма задължение да се ползва счетоводител. Всеки може да си подава сам месечната справка с електронен подпис.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.