Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: джъмбо   
Дата:   08-01-11 20:00

чета тука че бакшишите пак са бабаитсвали посред нощ в софия заради някакъв "колега" дето май с основание са и получил заслуженото....

ама както и да е де...

мен ми е странно другото
как ти отнемат 128 точки?!?!?!? нали имаш 39 и кат свършат книжката на трупчета...


не съм чел закона че не ми се е налагало ама ми е интересно някой по вещ да каже как става тоя номер и какъв е тогава смисъла от точките???

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: asahi   
Дата:   08-01-11 20:07

Системата има пропуски, но се запълват постепенно. Има една вратичка да караш с непродължен акт. Съставят ти акт, не ходиш в КАТ, едномесечния срок изтича, пак си караш, хващат те за нещо, съставят ти нов акт, вкл. и за просточване на стария, дължиш 20 лева и пак отначало. Не съм съм се възплозвал.

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: джъмбо   
Дата:   08-01-11 20:14

е тоя имал 62 акта [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: мара   
Дата:   08-01-11 20:25

един авер има 59 акта и минус 80 и няколко точки [smilie5](може да имам малки отклонения в цифрите, ама не са в порядъци[smilie18] ) никога не ходи с книжка, за да не му я земат.
п.п. - кат казвам минус 80 и няколко, тва значи под нулата, след ония 39[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: джъмбо   
Дата:   08-01-11 20:29

ми явно те кефи това положение гледам...
сигурно и за това сме на тоя хал по пътищата

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: asahi   
Дата:   08-01-11 20:36

Едно е ясно - като го гръмнат нещата се наместват.

Имам подозрението, че ако ти свършат контролните точки нещо баш не си читав .

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: alba_luna   
Дата:   08-01-11 20:46

Като ходих за последния ми акт в КАТ пред мен един младеж каза на служителката, че иска да провери колко точки има. Отговора беше -5 и му взеха книжката на момента. Става както казва asahi

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: georgi969   
Дата:   08-01-11 20:56

По клко акта имате бе хора?[smilie10]
Аз за 20 години имам само 1акт, и 2 или 3 фиша.

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: venny   
Дата:   08-01-11 21:02

На тоя хал сме точно заради тези правила, абсурдни. 1032302 акта и си кара нашия бакшишчо и кой ли още не. Баламите да си плащатаме данъците и да караме по правилата [smilie23].
После четеме, превишена скорост и отнета книжка е причината да загинат 5 човека и т.н.
30% нямали гражданска, незнам си колко не плащат данък.
Лош път беше причината за еди каква си катастрофа.
Ами лош е къв да е !!! [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: elrisha   
Дата:   08-01-11 21:07

Мдам..и аз за 10 години имам 2 акта и 2 фиша.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: asahi   
Дата:   08-01-11 21:12

От дир-а:

"Макаров ( нерегистриран )
08.01.2011 20:28 В главата докторе! Цели се в главата! "

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: venny   
Дата:   08-01-11 21:28

Автор: elrisha
Дата: 08-01-11 21:07

Мдам..и аз за 10 години имам 2 акта и 2 фиша.

Аз за 13 години имам 1 акт ама ни няма на портрети в КАТ
А този с 60 акта кара както ти и аз нали [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: alba_luna   
Дата:   08-01-11 22:04

Аз карам кола от 16 год. Имам 2 акта за превишена скорост и 1 за неправилно изпреварване.

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: ivodam   
Дата:   08-01-11 23:21

Ало, летните шофори, не е важно от колко години имате книжка, а колко километра навъртате месечно или годишно...
не че го оправдавам оня боклук бакшиш...


[smilie7]



Публикацията е редактирана (09-01-11 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: realnoncho   
Дата:   08-01-11 23:29

Еми намерил си е майстора накрая, добре че има камера, че пак щяха да изкарат другия виновен бакшишите.

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: venny   
Дата:   08-01-11 23:32

ivodam , не само колко, а и къде !

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: georgi969   
Дата:   08-01-11 23:56

Ами достатъчно карам.

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: grisho69   
Дата:   09-01-11 07:35

Това в България е защото не ви вдигат засраховките... Тук в Канада ако натрупаш няколко глоби и недай боже катастрофа по твоя вина и трябжа да плащаш 1000 $ на месец застраховка... Иди после не карай внимателно.

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: diandimov   
Дата:   09-01-11 08:02

Аз пък ИЗОБЩО нямам актове. Освен 1-2 още навремето в България. Дори не знам на какво се равнява това "акт" в щатите.

Последната ми глоба е за превишена с 8 мили в час скорост, на отсечка по която съм минавал милион пъти, но никога не съм знаел, че е 35 ограничението. Защото табелата е избеляла, и защото натам и насам от тая отсечка лимита е 45.

Нося го на адвокат, той го редуцира на глоба за неправилно паркиране, плащам 250 кинта и съм готов. Без точки.
Един път имах 1 точка, и заради нея в продължение на 3 години плащах 30% по- висока застраховка. Затова оттогава - само с антирадар.

Но наистина - как може да не се увеличава плащането по застраховката поне, ако имаш дори и 1 акт?! [smilie10]
Аз съм виждал как на една дунда две ченгета с отверки й свалят съответно предния и задния номер, в очакване на паяка, директно на улицата.

Виждал съм как на една тарамбука за влизане в насрещното ченгето му взе книжката и му каза, че оттук нататък ако иска транспорт ще трябва да си вика такси.

Такива работи.


Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: Todd   
Дата:   09-01-11 08:47

Аз нямам акт 20-тина години - веднъж 10 лева за забравени документи само .

Ама и ченгетат не ги виждам често - по моята дестинация са по-кът от бананите през социализма [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: gorbi   
Дата:   09-01-11 09:21

аз пък имам сигурно 30 акта поне за последните двайсет години, но за сигурно два милиона километра навъртяни...... Повечето са за превишена скорост на извънградски отсечки, където ограничението е 50, а аз карам с 90... Останалите са за без колан... и пет от актовете са че карам без талон с изтекъл акт, заото някъде са ми изгубили талона и аз трябва да вися по 10 мин на гишето им за да ми продължат стария.... Нямам нито един акт за катастрофа обаче, защото за всичките ми 20-на катастрофи от които две достаа тежички - нито веднъж не съм бил виновен аз... и да ви кажа моята статистика от тия катастрофи.... в 99% от случаите се касаеше за неопитнни, кьорави, много стари или въобще дебилни шофьори..... Навярно без актове преди това... :))))

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: georgi969   
Дата:   09-01-11 09:35

И то какво излиза?
Че хората без актове правят катастрофите [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: gorbi   
Дата:   09-01-11 09:49

......ми не излиза точно това.... Поне според мен - наличието/липсата на акт не е никакво основание в нашата система за правене на изводи за дисциплинираността и опитността на шофьора.... Не нарушава този който не кара.... [smilie3] Актовете за алкохол не ги смятам... там трябва да има затвор задължително....

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: georgi969   
Дата:   09-01-11 09:58

Верно е ,че има хора които не са книжка, но и превишената скорост по нашите пътища е достатъчно голяма предпоставка за ПТП.А превишаваш ли редовно и фрапиращо, рано или късно ще ти направят акт.Или пък ще плащаш на катаджиите.Друг е въпросът, че на места има доста безумни ограничения-хранилки.Но така или иначе трябва да се спазват.

Отговори на това съобщение
 Re: абе как ти отнемат 128 контролни точки
Автор: asahi   
Дата:   09-01-11 10:03

Превишената скорост като нарушение доста намаля. Ако вникнем повече в понятието "несъобразена скорост" и разграничим реалните причини, които се крият зад него, ще се видят интересни закономерности.

Каквото и да си приказваме за първи път от 50 години "черната реколта" е най-слаба.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.