Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: explorer   
Дата:   08-01-11 19:23

Луд умора няма. След млечните и месните продукти, сега се захванаха да "оправят" диетичните хлябове. Че ядем боклуци е ясно, но с някакви пиар кампании да се опитват да ни убедят, че се прави нещо по въпроса (и между другото да се изкара някой лев) - взе да става банално.

И така, поредната гръмка новина - диетичните хлябове на "Нилана", "Вита", "Добруджански хляб" и "PAIN D´OR" не отговарят на съдържанието, изписано на етикета, и освен това са оцветени с добавки (напр. утайка от кафе).

Лъжат за съставките на диетичния хляб

Отговорът на "Нилана":
Фирма защити хляба, който продава

И разбира се, коментарът на министър Мирослав "Ирландско говеждо" Найденов:

"Безобразието със съставките, от които се прави диетичният хляб, и лошото му качество трябва да се спре. Както въведохме ред и стандарти при месото и млечните продукти, така ще направим и с хляба"

А всичко е толкова просто. Вместо някакви сложни лабораторни анализи и спорове колко молекули от какво има, една обикновена внезапна проверка на място би била достатъчна да се установи кое от какво се прави.


Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: imitev   
Дата:   08-01-11 19:31


Смяташ ли че някой иска да ги хване?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: Todd   
Дата:   08-01-11 19:33

Някой иска да ги хване та да му платят !!!

Тоя филм съм го гледал .Вече 20г от всякакви управници.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: джъмбо   
Дата:   08-01-11 19:44

абе то е ясно че ядем боядисан хляб....

или де да знам.... може би като пътувам из европЪтЪ там са по-големи ментаджии щото черния хляб който ям там има такъв плътен и приятен вкус далеч от клисавия и кисел тукашен....

ама и цената е от 2 евро нагоре....

нашенеца обича яко да се намуе с леб иначе то тва не е никво йедини

Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: asahi   
Дата:   08-01-11 19:44

Купувам предимно диетични хлябове, защото имат по-малко подобрители, по-малко сол и са ми вкусни. За съжаление повечето "кафяви" хлябове са оцветени и нищо повече, освен цената. Свил съм избора си до 2 марки (вида) диетичен хляб. Желая контролните органи да ме подкрепят в желанието ми да има по-богат избор на хляб.

Сигурен съм, че ония поне 80% от производителите на диетичен хляб няма да са доволни от контрола. Не е в наша полза да им приглясяме.

Знаете ли какъв вкусен хляб се купува от магазините в Гърция, Франция, Турция, Белгия?

Вероятно ще се сетите за колбасите "Стара планина". Кпупувам само такива и съм доволен, че имам избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: explorer   
Дата:   08-01-11 19:51

Аз бял хляб не ям. На вкус ми се струва, че "Вита" правят по-истински ръжен хляб в сравнение с други марки (за "Нилана" бих казал, че бял, типов и ръжен хляб се различават май само по цвета), но и за тях не е ясно какво точно слагат. Чувал съм, че ръженото и типовото брашно в България е дефицит и изобщо не би достигнало за производството на всички диетични хлябове - доколко е вярно, не знам.

Лошото е, че този филм вече го гледахме - няколко пъти. Сега ще направят едни хубави шарени етикети "Стандарт Средна Гора" примерно, ще ги лепнат на някои хлябове и ще вдигнат цените. А хляба ще си е все същия.


Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: asahi   
Дата:   08-01-11 19:56

Вита, Бонус, понякога Тонус, че не се среща често.и Цената не ме бърка. В световен мащаб цената н ахраните се вдига. Дали ще ме стигне утре или ще съм избягал напред с доходите зависи от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: e-mil   
Дата:   08-01-11 21:03

А какво общо има Найденов с Асоциация "Активни потребители", че го споменаваш в заглавието?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: slivenski   
Дата:   08-01-11 21:05

Къв цвят ви кефи най-мноо за ляба? [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: n1x0n   
Дата:   08-01-11 21:06

Аз си пека сам и знам какво има вътре...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: asahi   
Дата:   08-01-11 21:07

Черно от хайвер [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: slivenski   
Дата:   08-01-11 21:08

Аз чакам да почнат да праат родзав... Сега не ям никъв, щото нема моя цвят... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: pmartinov   
Дата:   08-01-11 21:18

Машинка за хляб Panasonic SD-257 [smilie24]

Няма сила която да ме накара да си купя пак тези боядисани ментета .

Имам си познат в мелницата взимам си три вида брашно : типово,грахам,ръжено.

Белен слънчоглед,тиквени семки,ленено семе,сусамено семе.

Масло 30грама.

За 5 минути зареждам машинката преди лягане и сутрин мирише на истински хляб[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: thingfish   
Дата:   08-01-11 21:20

Нищо лошо не виждам в инициативата. Крайно време е да има контролиран регламент, който да ни дава сигурност, че хлябът е качествен и наистина диетичен, полезен, а защо не и вкусен.
И все се надявам да се научим да произвеждаме наистина вкусен хляб. Има някаква тенденция през последните години, но преди си беше отврат, а сега поне има избор. Стига да не ни лъжат с него. Това е целта. Пък и кой иска да го лъжат?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-01-11 21:34

или де да знам.... може би като пътувам из европЪтЪ там са по-големи ментаджии щото черния хляб който ям там има такъв плътен и приятен вкус далеч от клисавия и кисел тукашен....



a, тъкмо видях, че си написал, че цената е от 2Е нагоре. [smilie5]

не са ментарджии, има различни качества хляб, които си имат съответна цена. тук варират от 40 пенита до паунд и половина, т,е. 4 пъти е разликата.
най гот е домашен хляб, слагаш малко мляко, малко мазно, семена,[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: novi4ok   
Дата:   08-01-11 22:45

Преди няколко години започнаха много да ми се обострят проблемите със стомаха. То не бяха различни лекари, различни диети... Ефект - нулев. И никой не знае от какво. После, по случайност едни приятели в Германия ме нахраниха с най-вкусния хляб, който съм опитвал. И на леката ми завист за техните хлебарници отговориха със смях: "О-о-о, този не е купен - ние си го печем.". Така научих, че има такова животно - "автоматична домашна хлебопекарна". Три месеца след като си я купих (в БГ все още бяха голяма рядкост, но вече има избор на марки и модели) забравих за проблемите със стомаха. Съвсем! И вече 6-7 години не ме е болял стомах или корем нито веднъж, а киселини съвсем забравих какво са. Ям много хляб. И се чувствам щастлив.
А на хората въобразяващи си че хлябът, който купуват от магазина, е хляб мога да предложа експеримент - слагаме един купен хляб в торбичка и един домашен в друга. След три дни ги отваряме. Ако някой не е виждал гнусно миришещата бяла каша, в която се превръща купешкия хляб по този начин, много ще се замисли какво и как може да накара един хляб да се превърне в това. И никога няма да си купи повече. Домашният ми хляб изсъхва, но не му се случва нищо друго - точно както ставаше с хлябовете преди 20 и повече години. И никога не съм имал проблем дори да ям такъв хляб. Или да го направя на сухари.


Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: ivodam   
Дата:   08-01-11 23:16

Нилана са стари мошеници, не забравяйте, че това е фирмата на оня подлец, бившия военен министър Цонев, подсъден в момента.

Проблемът е друг - повтаря се историята с "дупетата" и соята и т.н. Просто големите фирми ги работят управляващите чрез директен рекет на високо равнище, и след като си платят, нещата изведнъж утихват. Така ще стане и в този случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде поредния цирк на Найденов... този път с хляба
Автор: e-mil   
Дата:   08-01-11 23:38

Аз пък редовно купувам хляб от "Нилана", понеже са ми най-близо и досега не съм имал грижи. Тъй като живея сам се случва хляб да "остарее" на три дни, а понякога и на пет - не съм забелязал да се превръща в гнусна каша. Напротив - става си и за ядене, и за сухари, и за кюфтета.
Естествено, ако стои затворен в найлонова торбичка почти всеки хляб ще започне да мухлясва след седмица. Хляб не се съхранява така.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.