Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Екология или зелен тероризъм?
Автор: djfroggy   
Дата:   06-01-11 07:50

Напоследък,когато се чуе в медийното пространсто за "екологично съзнание" или за "зелени инициативи",обикновено става въпрос за някакво финансово прецакване,за събиране на някоя нова таксичка или за разни ограничения,чиято реализация има доста съмнителен природозащитен статус.Примери бол-забраняването на обикновените ел.крушки,въвеждането на такса "найлонов плик",опити за увеличаване екотаксите на автомобилите,опити за забраняване на мощните компютърни захранвания за ЕС /над 1000в от 2012г./опити за въвеждане на "такса батерия" за презареждаемите елементи,налагане на задължително изкупуване на ел.енергия от ветрогенератори,ама видите ли,тя е само 10 пъти по-скъпа..............и тн,и тн.Аз лично като биолог смятам,че зелени инициативи са тези,които могат да опазят биоразнообразието,местообитанията и дивите места по света,всичко друго само разваля имиджа на Екологията.Например,ако толкова искат да се оправят с крушките-срещу стара 60в да подаряват нова 10в Филипс,нали са "зелена" компания,вместо да въвеждат такса торбичка 15ст,нека дават по 5ст на всеки клошар,предал употребена такава.Ще видите как торбичките не само няма да се веят по дърветата,а ще станат по-дефицитни от банани по Живково време.

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: MiTaka   
Дата:   06-01-11 08:05

https://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif
Който и каквото да казва, винаги става въпрос за пари!
А пък ние баламите лапаме мухи![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: djfroggy   
Дата:   06-01-11 08:23

Така е,но това сериозно разваля авторитета на истинските еколози и природозащитници.Некоректно се представя информация,манипулира се,лъже се и то за чужда сметка.Все едно да се каже,че всеки,който носи ДСЛР снима голо тяло,принадлежащо на малолетна,като след снимките даже изнудва.................

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: lumix   
Дата:   06-01-11 08:36

"Който и каквото да казва, винаги става въпрос за пари!"

Екопак и Екобулпак (тези със цветните кофи за разделно събиране) каква дейност имат освен да прибират такси за опаковки?
"Инвестираха" в някакви пластмасови кофи и ....до там, даже вече до моя блок вече ги няма трите кофи за разделното.

Но таксите си ги събират редовно. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: asahi   
Дата:   06-01-11 08:42

Господа, дотук позицията ви е "не зная, не разбирам, затова съм против". Помислете дали е за завиждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: мара   
Дата:   06-01-11 08:50

акология

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: ivodam   
Дата:   06-01-11 09:24

djfroggy: И друг път е ставало въпрос за това - за съжаление има много лоша тенденция за превръщането на екодвиженията в най-обикновен бизнес - наблюдавам в България една направо отвратителна надпревара за феодализиране на територии от едно или друго зелено дружество, което бърза да заяви претенции и да регистрира изключителни права върху "охраната" на дадена територия във връзка с наличието на някой застрашен вид там. Нещо като златната треска в Клондайк едно време - гнездо на царски орел? - бегай да заградиш периметъра!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: El_Fuego   
Дата:   06-01-11 09:28

djfroggy написа:

> Аз лично като биолог смятам, че
> зелени инициативи са тези, които могат да опазят
> биоразнообразието, местообитанията и дивите места по
> света, всичко друго само разваля имиджа на
> екологията.

Подписвам се с всичките си крайници под горното. И аз в качеството си на такъв.


Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: serjy   
Дата:   06-01-11 09:34

djfroggy [smilie24] за съжаление е точно така! на практика няма реално действаща екологична организация, всички са платени мекеренца с цел политически и икономически шантаж.


Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: 798099   
Дата:   06-01-11 09:39

Фроги, умни работи пишеш, ама нали знаеш защо няма да стане така? Отпада далаверата!!!

Само си спомни колко "еко" и "зелени" партии се навъдиха след 1989 г. и повече няма какво да коментираме...Уви!



Публикацията е редактирана (06-01-11 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: juliof   
Дата:   06-01-11 09:47

Много се радвам, че чувам подобни мнения от биолози!
Аз съм, така да се каже от другата страна на барикадата. Топло и Ядрен енергетик съм по образование и работа. И много често се хващам, че мисля много по-екологично от т.н. платени екологични организации.
Повечето от тях съвсем не са наясно за какво става дума и ги интересува единствено финансовата изгода от "акцията" за която лобират и провеждат.

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: Rand   
Дата:   06-01-11 10:11

Какво правим със събраните от клошарите найлонови торбички?

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: Todd   
Дата:   06-01-11 10:24

Спомняте ли си Гриинпис и тяхната борба против фреон 12 и R22 ????

Бориха , бориха .. с каква борба само спечлиха 20 000 000 долара от Дюпонт !!!!

И сега Дюпонт си продават новият 112 и R410 които са абсолютен отврат !!!

[smilie5]

Та си говорим за Бг ....[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: ivodam   
Дата:   06-01-11 10:27

serjy: [smilie24]


[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   06-01-11 11:08

Мнението ми е, че колкото е по-голяма и "официална" една еко-организация - толкова по-малко я интересува еко-то и фокуса е върху "финансирането". Което значи изначално корумпиране на мотивите за действие.

Времето на еко-организациите отмина, до голяма степен благодарение на очедивната им неспособност да се справят с проблемите и да намерят път към сърцата на хората.

От този момент нататък, ако хората действително ангажирани с опазването на природата не намерят начин да превърнат това нещо в обществена позиция на мнозинството - всичко което правят ще е безмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: ecobo   
Дата:   06-01-11 11:18

За съжаление, еколгията у нас е бизнес. И някои от най-известните ни еколози и еко-движения драпат с нокти и зъби да се докопат до едни пари... Скоро в едно радио-предаване попитаха някаква девойка, която представляваше една от големите еко-организации "Какво правите вие за опазване на тези и тези птици", а тая отговаря: "Ние по полето не ходиме (с "е" накрая), за това си имаме доброволци. Ние се занимаваме с разработване на програми на ЕС, защото знаете ли колко много пари има за усвояване, а колко малко сме усвоили..."
Те това правят "еколозите" - усвояват едни пари.

Ето ви нагледен пример:
Това на снимката долу е рида на "Урушките скали" над Котел. В десния край на този рид едни еколози развъждат лешояди. Зад най-високата скала дори построха изкуствено гнездо. А в левия край на рида някакви хора добиват инертни материали. Бавно и сигурно рида, който трябва да е дом на лешоядите и на всичко отгоре е в Натура, изчезва.. Еколозите си хранят лешоядите и пет пари не дават за това, че мястото изчезва безвъзвратно. И защо им е да протестират - само ще си навлекат неприятности... Те парите така или иначе си ги усвояват... [smilie23]

цъкайте на снимката за голям размер
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dhyk8126.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/duqs5294.JPG

http://img814.imageshack.us/img814/3412/nsd5999.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: serjy   
Дата:   06-01-11 11:24

ecobo, много показателен пример [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: Императорът.   
Дата:   06-01-11 11:34

Карат ни да минаваме на хартиени торбички... а не мислят ли, че за да се фабрикуват тия торбички, ще трябва да се секат дървета?

Би било малоумно, ако не се правеше всичко това са сухо.

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: ivodam   
Дата:   06-01-11 11:34

ecobo: [smilie24]

И от мен един кадър на Урушки скали, по отблизо:


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/uusn7597.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/avfy4902.JPG

http://4coolpics.com/pics/0060/027810060321.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: 798099   
Дата:   06-01-11 11:44

Импе, чети:

http://www.riosvbs.unacs.bg/paper.html

Това по въпроса с дървесината и опитите ти да се правиш на еколог.

Хартията за торбичките не е нужно да е искрящо бяла и без т. нар. включвания, каквито са например ненапълно смляни вторична хартия и картон, стъбла от слама, царевичак и т. н.

Влизал ли си някога във фабрика за хартия? Защото аз съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: ivanov.10   
Дата:   06-01-11 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: Императорът.   
Дата:   06-01-11 12:57

Цифров - успокои ме отчасти. [smilie24]

Ако правят от царевичак - навит.

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   06-01-11 13:13

Аз като биолог съм склонен да се съглася с Асахи.

А някой като го чуя да казва как екологичните организации не правели нищо без пари се сещам за ония чèрвените бабички и "всички са маскари".

Интересно ми е кой от тук пишещитре е направил нещо за защита на природата, че да може да дава оценка на неща, които не разбира?

М?

А иначе, че доста хора се изхитриха, че в "еко" и "зелено" има кинти и смучат ли смучат опошлявайки идеята за природозащита и екология съм напълно съгласен. Но точно затова имаме канчета на раменете уж пълни с някакво сиво вещество за да можем да направим разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: djfroggy   
Дата:   06-01-11 13:21

Благодаря за подкрепата,в нашата страна има природозащитни организации,които въпреки кусурите им,вършат истинска дейност-Българско дружество за защита на птиците, Сдружение за дива природа Балкани,Зелени балкани и техния център за спасяване на ранени животни,дори и нашето Природонаучно дружество "Акад.Иван Буреш".От всичките тези организации познавам хора,зная,че работят от сърце в една или друга насока за българската природа.
В Петрич миналата пролет щях да ям бой.Попитаха ме в кръчмата на гарата кво правя там,казах,че съм биолог,занимавам се с влечуги, и тн.Изгледаха ме лошо и един тип каза,че сме за бой,щото заради нас имало екотакси,такси опаковки и кво ли не.[smilie23] , с които сме си пълнели джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: Екология или зелен тероризъм?
Автор: ecobo   
Дата:   06-01-11 14:15

Иво, ясно е че не всички са маскари.
Става дума точно за онези, дето "се изхитриха, че в "еко" и "зелено" има кинти и смучат ли смучат опошлявайки идеята за природозащита и екология"...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.