Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Очила за шофиране
Автор: leo34   
Дата:   30-12-10 15:59

Здравейте, весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: leo34   
Дата:   30-12-10 15:59

Понеже шофирам постоянно и реших да си взема очила. Избрах си рамка и казах, че искам поляризиращи и фотосоларни да са очилата. Очилата нямат диоптър и са прозрачни. На следващия ден бяха готови. Проблема е, че не усещам никаква разлика в "картината". Нали би трябвало да потъмняват при слънчево време? По поляризиращи разбирам да премахват отблясъците и т.н. Никаква разлика не виждам като ги сложа. стъклата струват 67лв, ако това има значение. Нали реално трябва да виждам разликата с/без тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: Todd   
Дата:   30-12-10 16:03

Повечето карат с тенекиени очила !!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: leo34   
Дата:   30-12-10 16:09

Също като теб, а [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: imitev   
Дата:   30-12-10 16:19


Ментацииии [smilie5]

Провери ги дали са поляризирани с дисплей на телефон - като ги завъртиш трябва да изчезнат надписите...

Вземи си слънчеви Полароид и ще си мноого по-доволен при каране на светло.

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: Vinsent   
Дата:   30-12-10 16:23

Много са удобни за шофиране очила със сини стъкла - намаляват контрастите и очите по-малко се изморяват.


Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: neuromancer   
Дата:   30-12-10 17:49

поляризиращи и фотосоларни не знам дали има
Слагаш ги на ярко слънце, ако са фотосоларни потъмняват видимо. дали са поляризиращи като фотограф би трябвало да знаеш как се проверява

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: leo34   
Дата:   30-12-10 18:16

Значи в крайна сметка са нито фотосоларни (изобщо не потъмняват на слънце) нито поляризиращи (въртях ги всякак срещи монитора (LCD) и с дисплея на телефона пробвах). Фактически са обикновени стъкла. 110лв. дадох за тях [smilie23]
До сега никога не съм ползвал очила, поне за следващия път вече ще знам долу-горе какво да гледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: kaiser.soze   
Дата:   30-12-10 18:19

върни ги бре, как така ше те цакат с топла бира! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: steeens   
Дата:   30-12-10 18:38

Цъкни една две снимки на оптика дето ти ги е пробутал тия ментаци и кажи къде е оптиката, да им направим малко реклама. Може и до господарите на ефира да драснеш един мейл.

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: nastradin2   
Дата:   30-12-10 18:41

Не се притеснявай! И аз дадох толкова, но моите са диоптрични. Прави ми ги приятелка - офталмолог. Сега, като карам без очила виждам два мътни стопа пред себе си, а като ги сложа - виждам ЧЕТИРИ кристално ясни стопа...Питам мацката - Що така бе Миме? Пък тя ми отговаря - Ми явно сме ти объркали разстоянието между зениците...
Офталмоложка ли е - иСплющяваш я мощно и очилата ти са наред...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: samara   
Дата:   30-12-10 18:45

... слънчеви полароиди, супер са!!! [smilie24] [smilie5] [beer]

едит: ... и верно са поляризирани, факт [smilie7]



Публикацията е редактирана (30-12-10 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: logrus   
Дата:   30-12-10 18:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: Lalinda   
Дата:   30-12-10 20:05

67 лв. наистина не е лоша цена.
Органични ли са стъклата?
Вътре в колата малко трудно ще потъмнеят, дори през деня, но както и да е.

Моите са три пъти по-скъпи, понеже и са от органично стъкло, за да са по-леки.

Това със защитата от надраскване обаче все още е непостижима мечта...
Сменям очилата си не защото рамките се амортизират, а понеже стъклата се надраскват, независимо от суперлативите за бърсалките към тях...

Добрата новина е, че успях да си купя метални рамки JOOP с поликарбонатни дръжки във водещия цвят за следващата година, а именно орлови нокти, намалена, представете си, от 240 на някакви си 80 лв.

Ако някой се интересува, да ми пише да му кажа откъде. Познавам и добри оптици, все пак нося очила от дете и още не съм качвала диоптъра.
[smilie7]

Откликвам на позакъснелия повик Клубът да не се превръща в рекламна агенция.
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: b0bb0   
Дата:   30-12-10 20:32

>>...и антирефлексни - което допълнително премахва отблясъци от фарове.

Това как се обяснява физически?

Антирефлексното покритие (=просветляване) не се ли прави да минава повече светлита през оптиката, и да не се отразява обратно? Как се премахват отблясъци от фарове? Какви са тия отблясъци?

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: leo34   
Дата:   30-12-10 21:25

Ами аз ходих на очен лекар, прегледа ме. Каза, че нищо ми няма и според мен е така, аз ходих при нея, защото исках да си купя очила за шофиране. В същата сграда продаваха и очила и от там си поръчах. Пробвах ги и извън колата днес под яркото слънце и изобщо не потъмняват. Нито отблясъци премахват... абе направо са ме прецакали. Утре ще ги посетя пак, да ми демонстрират как потъмняват и премахват отблясъци... и накрая пак ще похарча към 200лв. за слънчеви полароид и да приключва въпроса, разбира се преди това ще се поинтересувам от къде и какви.
Благодаря Ви за вниманието и весело посрещане на нова година [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: neuromancer   
Дата:   30-12-10 21:47

антирефлексни и поляризиращи са две различни неща. Какво разбирате под премахване на отблясъците? Антирефлексните премахват отблясъците в самите очила, т.е. светлини, които се отразяват в стъклата на очилата. За отблясъци от асфалт напр. ти трябват поляризирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: asahi   
Дата:   30-12-10 21:55

"Поляризираните" премахват светлината с определена поляризация. В дадения случай - хоризонтална. Това са отблясъците от мокър асфалт и други хоризонтални лъскави повърхности. Не очаквай друго от тях.

За шофиране в слънчево време нормални качествени слънчеви очила са повече от достатъчни. Иначе във Ф1 щяха с очила да карат.

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: leo34   
Дата:   30-12-10 21:57

Ами точно тези уж са поляризирани/антирефлексни (не знам точно какви, защото и казах да са поляризиращи, тя ми е написала антирефлексни, а на друго литче пише че са поляризиращи), но не премахват нищо. Нали отраженията от асфалта примерно се отразяват в стъклата на очилата и пак е вид отблясъци в самите очила или аз немога да включа нещо... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: asahi   
Дата:   30-12-10 22:02

Ти не знаеш какво искаш, тя не знае какво да ти даде, но в крайна сметка ти плащаш. Сори. Следващия път дай писмена заявка, та да няма "ама аз не чух, ама аз си помислих, ама ние такива даваме, ама то такива се дават, ама...".

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: neuromancer   
Дата:   30-12-10 22:03

отблясъците от асфалта се предполага да ги гледаш ПРЕЗ стъклото на очилата, а не ОТРАЗЕНИ от стъклото на очилата [smile]

схващаш ли разликата? Т.е. като нищо са ти антирефлексни (а не поляризиращи), ама ако не са с диоптри няма никакъв смисъл от тях и без друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: asahi   
Дата:   30-12-10 22:05

Май са му пробутали "очила за компютър".

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: b0bb0   
Дата:   30-12-10 22:24

leo34, ако са антирефлексни очилата отраженията, които се виждат в стъклата им (като в огледало) трябва да са оцветени - зеленикави, розови, синкави... подобно на отраженията във фотообективите. То си личи отдалеч дали са антирефлексни. Като на тая кака:
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/tzmg6344.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/rbag6124.JPG

http://i.ehow.com/images/a04/kc/cr/better-vision-eyeglasses-200X200.jpg




Публикацията е редактирана (30-12-10 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: imitev   
Дата:   30-12-10 22:27


Ай сега - няма договори, няма подписи - кой кого и защо е прецакан ?!?!?

Аз ако давам 110 лв. ще питам до 6то пришествие...

Отговори на това съобщение
 Re: Очила за шофиране
Автор: asahi   
Дата:   30-12-10 22:51

Преди 2-3 месеца търсих PVA лепило на Хенкел в Практикер и Бриколаж. Ровиха като ненормални из разни каталози и само в Практикер, и то след много търсене в интернет, заявиха ~категорично, че Henkel Wood Standard е PVA. Сега вече всички от сектора знаят [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.