Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: gogo   
Дата:   27-12-10 22:00

Имам следното питане към форума (ако някой е наясно).
Можете ли да ми преведете примери на изплатени застраховки живот от настъпило застрахователно събитие?
Порових доста из мрежата и намерих САМО обратния вариант, т.е. хиляди примери на некоректни застрахователи.
Ще се радвам някой да ме успокои и да ми каже, че това не са шайка мошенници, дето прибират парите на лековерните.
Ако някой е наясно и е от Пловдив и има желание и време да обяснява на живо - ще се радвам да слушам [beer] !

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: imitev   
Дата:   27-12-10 22:01

Ooo - ей сега Импето ще ти разясни всичко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: Marillion   
Дата:   27-12-10 22:04

Ъъъъъ ами пример има. Един познат сключи застраховка живот за голяма сума към Булстрат. Беше я направил на месечни вноски. След 3-тата вноска /т.е. след 3 месеца от сключването/ катастрофира и остана на място. Изплатиха ЦЯЛАТА застрахователна премия на семейството му. До стотинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: gogo   
Дата:   27-12-10 22:05

Импето се е вихрил в една тема от 2008.. от тогава е изтекло доста вода... (или може би не е [smile] )

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: siuvigi   
Дата:   27-12-10 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: SLR   
Дата:   27-12-10 22:15

Спестовен елемент може да има само при пенсионните застраховки, където 20 години даваш пари, и ако не се гътнеш, на стари години ти връщат някаква сума[smilie8]

Иначе къде видя форма на спестяване???

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: imitev   
Дата:   27-12-10 22:15


Импето беше за банани скоро...

Не знам дали се е върнал...

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: gogo   
Дата:   27-12-10 22:18

СЛР: Точно този момент искам да ми изяснят по-запознатите [smile] !!

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: NeDDRaG   
Дата:   27-12-10 22:21

Спестяване? Трудно да се каже. Повечето компании инвестират внесените суми обикновено в ценни книжа - акции най вече, по-мало облигации и ДЦК. Няма гарантирана доходност. Гледах някакъв разчет, при определени условия можеш да получиш дори по-малко от това, което си внесъл. Нямям идея до колко и как можеш да си върнеш внесените суми, ако се откажеш от договора. Единствено покритието ня някакви рискове е предимство, ама то май за това си има и нормална едногодишна застраховка.

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: SLR   
Дата:   27-12-10 22:38

Това което аз знам като застрахован е че:
- застраховката е 20 години
- ако се откажеш преди десетата го духаш
- На двайстата година не се знае какво ще вземеш.
- ако се откажеш след десетата ти връщат някакви пари съобразно договора и някакви техни схеми.
- Всяка година има някакви клаузи за компенсиране на инфлацията, и вноската ти се оскъпява/може да не ги внасяш, ама нали се сещаш после/.
- Единственото хубаво нещо е че ако се гътнеш междувременно жена ти/детето/родителите ти, ще вземат пълната сума на полицата/така казват/.
- Недялко, сумата която се дава годишно е доста по голяма от тази която би платил за нормална едногодишна застраховка.

Това май е от мене[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: Giorgio.K   
Дата:   27-12-10 22:51

Спестовният елемент в тези застраховки е пълна мъгла - зависи от доходността на инвестициите на застрахователя и се калкулира след приспадане на таксите за обслужване които изобщо не са малки. Бях правил някакви разчети преди 2 год. понеже един застраховател усилено ме зарибяваше и накрая доста трудно се съгласи, че обикновен спестовен депозит в банка е много по-изгоден от тяхната "спестовна" схема .. е разбира се остава чистата застраховка ако се споминеш. Така че според мен само чиста застраховка + депозит е по-изгоден вариант. А дали изплащат коректно при настъпило събетие е друг въпрос.


Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: chill   
Дата:   27-12-10 23:11

Автор: Giorgio.K
Дата: 27-12-10 22:51

Така че според мен само чиста застраховка + депозит е по-изгоден вариант.
----

QFT

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: Stoychev   
Дата:   27-12-10 23:49

Преди 8 години ДЗИ ми изплатиха 150 лева за счупена ръка от застраховка за злополука, която да е била най-много 5 лева.


Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: asahi   
Дата:   27-12-10 23:54

Мога да ви припомня някои от доводите на импето, но се боя, че ще ги сметне някой за мои. Нушето работи в същата прекрасна застрохователна компания с най-хубавия продукт на българския пазар (по думите на импето). Ако се чувства компетентна може да даде отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-12-10 00:10

Със застрахователи, банки и лизингови компании колкото по-малко се занимавате, толкова по-добре. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: didesignbg   
Дата:   28-12-10 00:18

Giorgio.K, не искам да защитавам компаниите, но определено не е така сметката.
Продукта не е лош, но се предлага малко неправилно в България, а и ние, клиентите не сме дорасли още до там. Иначе няма нищо лошо в тези схеми, поне в тези с които аз съм запознат. За да не е съвсем анонимно, гледал съм продуктите на Евролайф за България преди няколко години. Доста гъвкави бяха.[smilie24] Признавам си че напоследък не съм ги поглеждал.

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: asahi   
Дата:   28-12-10 00:31

За Евролайф

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: didesignbg   
Дата:   28-12-10 00:37

асахи, бг работодател отдавна е място да се плюе анонимно по фирмите. Това далеч не значи, че Евролайф са добре. Те са типичната МЛМ фирма, както и повечето застрахователи, включително и на импето фирмата. Та специално при тях правилата са пределно ясни.

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: asahi   
Дата:   28-12-10 01:37

Уцели десятката! Ако има МЛМ компания следва, че има многостепенно рапределение на печалбата. Тъй като печалбата е от управлението на твоите пари прави сметка:
1. Дали това е най-евтиното управление на средствата ти?
2. Дали ще спечелиш нещо над доходоностността на обичайните финансови инструменти - депозит или ДЦК?

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: gogo   
Дата:   28-12-10 12:20

Значи чакам включване от Импето и Нуша ?! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: Nushenceto   
Дата:   28-12-10 13:30

Съжалявам за вида на рекламата,но не смятам да изписвам фермани и да твърдя,че компанията в която работя е най-добрата.Те за това са много компании, за да има човек право на избор.Това си е за хора,които са убедени че услугата животозастраховане е полезна, за тези които се интересуват ето ми блога,прочетете.
Нямам намерение да споря или да промивам мозъци,а и да убеждавам хората,че това е полезно.
Човек трябва да го иска, за да го направи...

блог

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: matataupa   
Дата:   28-12-10 13:36

Ето защо трябва да се вярва:

Ето защо трябва да ни вярвате:
- Контролът върху нашият бизнес е изключително строг - по-лесно е една банка да получи лиценз, отколкото една животозастрахователна компания.

- Ние управляваме сериозни активи в много страни.

- Ние имаме многобройни клиенти по света.

- Ние познаваме силата на лошата реклама и затова ревностно защитаваме интересите на нашите клиенти, защото така браним най-добре нашият най-ценен капитал - достойното си име и добрата репутация на нашата компания.

- Интересите на нашите клиенти за защитени и от нашият презастраховател - компания втора по сила в света в сферата на застраховането и презастраховането.


Ние ще бъдем Ваш надежден и коректен партньор, Вашите пари са на сигурно място при нас.

А аз наскоро водих дълъг и досаден дебат относно начина, по който се мотивират първокласниците. Не съм знаел, явно, че цялостната картинка е на ниво забавачница[smilie6]

ПП: Копипейст от публичен рекламен блог[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: asahi   
Дата:   28-12-10 14:13

Много ти увъртяно името бе, Нушенцето. Какво означава?

От блога: "Няма мнения, вашето ще бъде първото."

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: danvan16   
Дата:   28-12-10 15:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Животозастраховането като форма на спестяване ??
Автор: asahi   
Дата:   28-12-10 15:06

Застрахователите изтъкваха като довод съмнения в устойчивостта на банковата система. От 01.01.2011 Двойно по-голяма гаранция за влоговете


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.