Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: djogata   
Дата:   19-12-10 19:42

Значи, мисля да си спретна една съраунд-системка с 5 канала.

Нещо голяма част от системите, които по принцип се предлагат в повечето електронни хипермаркети, не ми харесват особено - все са с едни малки високоговорителчета + някакъв грамаден subwoofer. Някакси не ми допада звукът от такава система - все имам чувството, че басовете са добре възпроизведени, но останалите честоти остават "на заден план". За филми може би става, но аз искам да мога на същата система да си пусна и музичка със задоволително качество.

Затова мисля да си взема два по-големшшки високоговорителя тип "колони" (които трябва да могат да възпроизвеждат целият честотен спектър) за предните два канала, + два по-малки сателита и един център. Subwoofer не е напълно наложителен, или ако го има, не е нещо, което ще ми повлияе на решението (пък ако не включа такъв, съседите отдолу най-вероятно ще ме черпят) [smilie5]

Такааа, да дойдем на въпроса.

Има ли някакви по-специални неща, които да имам предвид при избора на система? Ограничения при избора на високоговорители?
Би ли изборът ми на високоговорители по някакъв начин предопределил или ограничил избора на усилвател/рисийвър (освен за мощност на каналите)?

Харесал съм си примерно един магазин, който предлага високоговорители от някаква датска фирма (еее, не е Bang&Olufsen, не съм спечелил от тотото...) - марката се казва DALI. Някой чувал ли е за тях, има ли впечатления? Поне в магазина на звук го докарват...
Интересувам се от продуктовата им серия "Concept" (2x Concept 6 + 2x Concept 1 + Concept center):
http://dali-speakers.com/display_content.php/INT/Loudspeakers.html/150
Всъщност и други серии биха свършили работа - примерно серията "Icon", но тя идва на двойна цена:
http://dali-speakers.com/display_content.php/INT/Loudspeakers.html/322

Другият вариант е примерно да си сглобя подобен комплект от високоговорители Ямаха. За същата цена като комплект Concept на DALI ще мога да си сглобя подобен комплект на Ямаха (с по-мощни предни колони) - но пък по-мощните предни колони сигурно ще наложат купуването на по-скъп усилвател... Та така. Какво ви е мнението [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Спамът и фукането със собствените системи са напълно разрешени [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: Todd   
Дата:   19-12-10 19:48

Ако питаш за музика не приказвай за 5+1 .Ако ще гледаш филми е друга работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: navy   
Дата:   19-12-10 19:51

[smilie18]
тъкмо това щях да кажа...
но и съраунд маниаци има де...
иначе аудиофили и многоканално нещо не се връзва, бият през устата направо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: djogata   
Дата:   19-12-10 19:59

Пичове, казах, че спамът е разрешен, а не глупостите [ezik]

Ако имаш повече канали, при желание да слушаш музика винаги можеш да изключиш ненужните, или да ги оставиш да си свирят стерео

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: Todd   
Дата:   19-12-10 20:03

Не е така ....

Онова де свири музиката убаво не свири в 5+1 .

Онова де свири 5+1 само не може да свири музика .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: samara   
Дата:   19-12-10 20:03

... абе вземай най-дебелото, което можеш да си позволиш и те радва [smilie24][smilie5] ... ама толкова дебело и радващо, че после да те боли години наред сърцето за парите [smilie8] ... и не за друго, ами да не помисляш да го сменяш, повече никога [ezik] [smilie18] [beer] .......... че то и там е една мания [smilie3] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: pif   
Дата:   19-12-10 20:13

Човек има 2 уши, не 5, не 5+1 не 6.
Човек има 2 уши всяко от които чува и ниски и високи а няма отделно други уши за ниски други за високи.
Колоните се разделят на няколко типа. Мониторни, озвучителни, домашни и със специално предназначение - примерно радиотичките.
Мониторните са тези които дават максимално реален звук близък до този които е на носителя. Озвучителните колони са предимно мощни с доста нагъната характеристика. От тях не се изисква много достоверност на звука но се изисква голяма сила и добра насоченост. Домашните са така наречените ХайФай. Те са колони с доста добри качества които изкревят звука така, че да му звучи на човек добре. Те са приятни за слушане, не уморяват но не дават много голяма достоверност на звука спрямо оригиналния.

Аз лично предпочитам да слушам звука в оригинал, това което е мислил продуцента/музиканта като го е правил затова ползвам монитори.

Всичко е върпос на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: pphilipov   
Дата:   19-12-10 20:13

Преди време (мерак да го ева) взех тия кютуци

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ztbf9796.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/vevr6855.JPG

http://www.hifiharrastajat.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=1031330.0;attach=30615;image



Сайта Jamo


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: djogata   
Дата:   19-12-10 20:25

Toде, аз музика в 5+1 не съм слушал досега... не мисля, и че ще почна.

Хващате се за нещо несъществено - че музика не се слушало на 5+1. Ми наистина не се слуша - някой от вас да има колекция от дискове/касети/плочи с повече от два аудиоканала?

В крайна сметка всички многоканални усилватели при нужда възпроизвеждат и стерео музика, въпросът е само да се намери приличен многоканален усилвател (за което не съм питал).

В случай, че трябва да се слуша музика, това може да стане на основните две колони (които са големи, подобни на това, което Филипов е показал) + няколко сателита, които да се ползват при гледане на филми.

Филипов, брех, тези Jamo и те ли са датски - гледам, че и тях ги има по магазините... Но май Dali по- ми харесват като дизайн и като асортимент на пръв поглед. Ще погледна сайта им по-подробно де [beer] [smilie5]

Самара, ако исках нещо скъпо и да боли, щях да си взема аудио система от Банг & Олуфсен, заедно със техният 46-инчов талавизор БеоВижън 10 (който струва 25 хиляди лева) [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: asahi   
Дата:   19-12-10 20:30

Това, което ти липсва в 5+1 системите, е липсата на ясни средни честоти. В системите с двулентови сателити този проблем е по-малко изразен.

Въпреки горното ти препоръчвам 2 озвучителни тела (ОТ), като гледай патаметърът Sensitivity (2,83 V/1 m) да е над 90dB. Точно той ще ти отпуши ушите.

Другата променлива е помещението. То също звучи. За да чуваш максимално точно това, което някой е записал, трябва звукът да излиза от 2 точки (хайде области) на 3м. пред теб, на височината на ушите ти като си седнал и около 2-3 метра една от друга. ОТ не могат да нарисуват в цялото помещение правилна звукова картина. ОТ не трябва да са на стената, на пода, на тавана. По възможност не трябва да предават вибрации към стени, под и т.н.

В момента си правя опън-бафъли с говорители Грундиг от 1963 година. Нейви, завиждай [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: Todd   
Дата:   19-12-10 20:32

Оня ден гледах в един магазин Magnat германски ...

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/asoe7640.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/xdvs9861.JPG

http://www.magnat.de/typo3temp/pics/4d5fdf188e.jpg


[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: djogata   
Дата:   19-12-10 20:39

Автор: asahi
Дата: 19-12-10 20:30

Това, което ти липсва в 5+1 системите, е липсата на ясни средни честоти.


Asahi, ми аз точно това писах в началото на темата:

Автор: djogata
Дата: 19-12-10 19:42

Някакси не ми допада звукът от такава система - все имам чувството, че басовете са добре възпроизведени, но останалите честоти остават "на заден план".


Затова не искам "стандартен" съраунд, където има 5 малки високоговорителя + един субвуфер.

Искам две големи озвучителни тела (поради факта, че антигравитация все още не е измислена, ще се наложи да седят на пода) + 3 сателитни тела, които да се ползват при гледане на филми.

Ето какви две тела съм си избрал:

Спецификации

Сенситивитито, дето ти казваш да е над 90ДБ, на този модел е 91ДБ. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: samara   
Дата:   19-12-10 20:40

джога [smilie24] [smilie5] , ... затова и не си купувам аз Банг и Олуфсен [smilie8] , ... щото не искам нищо под 50 инча [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: Vinsent   
Дата:   19-12-10 20:47

Дълга тема.

Има и сериозна музика записана на 5.1 на СД.
Трябва ти добър съраунд процесор.

Лява и дясна колона е добре да са най-качествени, тъй като ще се слушат най-много. Задните са повече информативни, но допринасят за обемността. Субуфера също е от значение.

Имам го този, можеш да го видиш в ревютата

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lsqf2002.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/wusb6448.JPG


За качеството на цифровите процесори можеш да съдиш по това, като превключваш звука да преминава през правото и обратно цифрово преобразуване или директно аналогово, не трябва да усещаш разлика. Е, при този такава разлика не се усеща! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: Todd   
Дата:   19-12-10 20:51

На мене пък ми обещаха работещ Акорд 102 - утре ще ми го донесат !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: Vinsent   
Дата:   19-12-10 20:55

От мен поздрав за Hi-End маниаците тук. [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: AndreyIst   
Дата:   19-12-10 20:59

Цял ден гледам Ямахи и Денони, наду ми се главата. Джога, имам точно твоя проблем, ноще си купя нещо само за филми и ... мачове.
ЗА музика си имам музиклана уредба.

Съвет не бих ти дал - харесах си един Денон и един Маранц - и сега се чудя ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: asahi   
Дата:   19-12-10 21:02

Ако имаше хубави колони на пазара хората нямаше да си правят 2-3 пъти по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: AndreyIst   
Дата:   19-12-10 21:03

Така де ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: botzi   
Дата:   19-12-10 21:04

Todd правилно е казал ...... незнам с какво качествено 5,1 стъпало ще захраниш системата че да искараш наистина качествен звук за музикални приложения ..... ако искаш джънгър това е друга работа ..... помисли и за помещението в което ще слушаш ..... мощността не е от значение ако имаш добри озвучителни тела :)..... аз слушам с 2,5 вата лампов усилвател и като подам пълна мощност на 45 вата озвучителни тела звуковото налягане е повече от достатъчно да се радват и комшиите :) ...... Dali са по-добри озвучителни тела от Ямаха ..... Jamo може да не ги слагаш в картинката :) колкото по къс е пътя на аудио сигнала от източника до възпроизвеждащото звук тяло толкова по-добре и по малко се изкривява ! и каот цяло по-тежките и масивни колони са за предпочитане .... тези с по-малко на брой говорители също ;) сядаш слуша, има ли я сцената пред теб, там ли си ? - купуваш :)

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: Vinsent   
Дата:   19-12-10 21:05

asahi написа:

> Ако имаше хубави колони на пазара хората нямаше да си правят
> 2-3 пъти по-скъпи.

Не познавам хубави саморъчно правени колони. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: Vinsent   
Дата:   19-12-10 21:06

Dali имат добри попадения! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: asahi   
Дата:   19-12-10 21:07

Ше те запозная.
И аз от 2 месеца съм на лампа. Разликата е чуваема.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: djogata   
Дата:   19-12-10 21:07

Абе то на пазара сигурно има хубави колони, ама цената е страшна направо....

Ей тука тези приятели какво продават:
http://www.hifiklubben.dk/produkter/hojttaler/gulvfront/bw_800-diamond_hojttaler_hojglans-sort.htm


20 хиляди лева ЕДНАТА. Ако искаш... Не казвам, че цената непременно означава, че са върхът..


... Тежат по 102 кг парчето [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към аудио-манЯците :)
Автор: Vinsent   
Дата:   19-12-10 21:07

А, хубави колони на пазара бол..., само дето са доста солени! [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.