Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   10-12-10 01:39

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО!
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   10-12-10 01:40

Зареждам 6-8 месеца при тях ГАЗ понеже с карта ползвам отстъпка по 5 ст от двете горива. Винаги до горе от 0. Зареждам около 39 литра.

Приятел със същата бутилка и той зарежда около тази граница. На него, както и на мен ми направи впечатление че е тъврде много това, при положение че бутилката би трябвало до горе като е да събира около 35 литра.

На Лукоил или Омв имено по толкова зареждам винаги - по около 35 литра.

От последните 2-3 пъти освен всичко колата яко се дави на бензин, на газ също се дави (с горивото на ЕКО). Разходът е по-висок по принцип.

Смених горивото с друга верига и проблема изчезна - и двете горива бяха почти на нулата като смених.

Специално за зареждането на газта на коя да е бензиностаници ЕКО това е - около 39 литра. Убеден съм че в количеството удрят с 3-4 литра на пълно зареждане - извъртял съм около 40-60 зареждания.

И вместо от пълна бутилка да съм напред с 2 лв, аз съм назад с 3-4 литра газ. Така е и при френда, и при приятелката ми, докато зареждаха там!

Ако зареждате и вие там не е зле да изтествате и на други бензиностанции.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: Amigo   
Дата:   10-12-10 01:50

аз зареждам газ само на Лукойл откакто карам на газ [smilie8] досега се е случвало много рядко да ми отчете повече 2-3 литра, и то май само на една определена бензиностанция в София [smilie8]



Публикацията е редактирана (10-12-10 01:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: Amigo   
Дата:   10-12-10 01:52

Скоро пълних на една бензиностанция на Петрол, щото така се случи, но колата почна да се дави и повече смятам да не пробвам там. [smilie8] Някой разправяше, че газта на Ромпетрол било убава, ама не съм я пробвал още, щото те по-рядко се срещат.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: neuromancer   
Дата:   10-12-10 03:59

еми те тая отсъпка от 5ст. пак от теб ще си я избият, какво си мислиш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: diandimov   
Дата:   10-12-10 07:36

Мъка, мъкааааа!

Суровина, която се добива в огромни количества директно под носа ви, се продава с чудовищна надценка. Че даже и мамят. [smilie6]

Но това е щото не водите войни за суровините си. А се знае, че който не воюва, ляга.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: fove   
Дата:   10-12-10 08:46

Един, може би, лаишки въпрос.От скоро съм на газ.Интересува ме,трябва ли бутилката да се пълни до пълният и обем /в моя случай 49литра/,или е добре да се оставя някакво количество празен обем.Някой ми беше казал,че когато се пълни до горе,се натоварва вентила и имало опастност да изпустне.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: MiTaka   
Дата:   10-12-10 09:14

Много интересно, напоследък и аз зареждам от Еко бензин А100, защото знам че идва от Гърция и не е кръщаван.
Но както казваше един журналист, "Да ама не"!
Вчера заредих пак, ама не ще да върви тази кола и не ще!И стрелката на бензиномера много бързо пада.
Сигурно има някъква тенденция!
[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: hemilio   
Дата:   10-12-10 09:30

diandimov -ти вече хамерикано ли стана?
водиш гледам война за по евтината си суровина[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Само не ми защитавай Американците-че объркаха целия свят тези прасета-то бива консуматорство ама тяхното е свинщина направо.

По темата-поглеждайте с какво налягане ви зареждат газта-важно е !
по добре е с по високо за да може течната фаза да е повече.
по въпроса за Еко веригите и аз спрях да зареждам от там газ,понеже при 3 последователни зареждания налягането на помпата им беше съответно-11,9, и 8 на последното зареждане вдигнах скандал на оправителя,той се опита да ме забаламоса с няколко евтини трика,но след като му казох,че това ми е работата и той омекна [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: iPonche   
Дата:   10-12-10 10:29

Ти само си погледни филтъра на газта, аз сменях 2 броя в рамките на месец-два. Всичко задръстено с едно сивкаво вещество като метален прах, дави се, мъчи се. Ужасно е качеството на горивата в БГ [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: realnoncho   
Дата:   10-12-10 10:43

Зависи и от коя точно бензиностанция зареждаш - пример Лукойл Сопот и Лукойл Карлово са на 4 км и има видима(дори и за мен) разлика в горивата [smilie23]
Иначе аз зареждам от Еко нафта, не съм имал проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: cicomanco   
Дата:   10-12-10 10:48

Ипонец , ако ти е нова бутилката това сивкавото може да е шлака от вътрешността и.
По принцип за да разбереш наистина разликата между вместимостта на бутилката трябва да излееш цялата газ от нея.Това се прави като се отвори самата бутилка и изтече всичко що е вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: iPonche   
Дата:   10-12-10 11:05

Бутилката не е нова [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: samara   
Дата:   10-12-10 11:07

... на газ е така, нашите служебните постоянно им чистим филтрите [smilie8] , ... накрая ги изхвърлим и прее*ем двигателя [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   10-12-10 11:32

hemilio, къде да се гледа за налягането? моята е кръгла, на мястото на резервната гума и е покрита, ако долу се гледа налягането ще е трудничко всеки път.

Филтъра ми казаха от сервиза, че се сменя на макс 10,000 км, което си е общо взето на 7-8 месеца. Или трябва по-често профилактично?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: krasi02   
Дата:   10-12-10 12:21

Печените газаджии слагат едно малко магнитче във филтъра и то обира всичките мръсотии.Аз сам си сложих и всичко е ОК.Няма запушени филтри и замърсени мембрани.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   10-12-10 12:25

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: nodoubt   
Дата:   10-12-10 12:33

.



Публикацията е редактирана (12-12-10 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-12-10 12:47

Аз доколкото знам Лукойл имат свестен вътрешен контрол т.е. правят проверки на бензиностанциите.

Май повечето от бензиностанциите са на франчайз и си зависи от конкретната бензиностанция дали ще те лъже или няма.

При Лукойл-а има по стриктен контрол и проверки на горивата. Явно при ЕКО контрола е занижен.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: gecata   
Дата:   10-12-10 21:30

Останах със същото впечатление и преди десетина дни спрях да зареждам на Еко във ВТ. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: steeens   
Дата:   10-12-10 21:53

iPonche написа:

> Ти само си погледни филтъра на газта, аз сменях 2 броя в
> рамките на месец-два. Всичко задръстено с едно сивкаво вещество
> като метален прах, дави се, мъчи се. Ужасно е качеството на
> горивата в БГ [smilie8]

Ипончи, ако успееш да го пресоваш това сивкаво вещество колкото е необходимо, разправят че ставало най добрия приятел на момичетата....[smilie18] [smilie18] [smilie18]
графит му викат иначе....

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: bobihot   
Дата:   10-12-10 22:06

Преди от ЕКО ми вървеше най-добре колата. От лятото май нещата се обърнаха и лукойл май са по-добре (бензин). Преди, като карах на газ имаше значение мястото. Но не гледайте литрите, а за какви пари колко минавате приблизително еднаква трудност маршут- градско/извън/натовареност. Обикновено за 5лв минавах 50км градско в Сф, "рекорда" ми беше от омв 28км... При газта литража е нормиран при определено налягане и вместимостта зависи от него. Те затова и на метана го мерят в кг. Та споделяйте колко км/лев изкарвате от различните газстанции.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: abyser   
Дата:   10-12-10 22:09

И на мен ми предлагаха да ме уредят с някаква карта за 5 стинки намаление, май баш към това ЕКО беше. Отказах, аре няма нужда, няма да забогатея с тая икономия. [smilie23]

Миналата година ходих да сменям филтъра преди газовите инжектори, по спомен трябва да се сменя на 20к км, аз отидох на 25-26к. Тия в сервиза ми казват - абе луд ли си, това на 15к се сменя, ама за Бг е 10 к, щото сме прославени с качествените горива [smilie5]. Викам - ок, в грешка съм, сменете го. Тия го отварят и не вярват на очите си - абе има още живот в стария ти филтър, ебаси късметлията...

Не знам дали съм късметлия, но иначе зареждам само на ОМВ. За 3.5 г около 90% само на на едни и същи бензиностанции и колонки. Само до горе, засичам километража и досега нямам изненади в разхода.

Че за това отказах тези 5 ст. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: asahi   
Дата:   11-12-10 09:00

Сервизаджиите така си говорят. От едн астрана се застраховат срещу лоши части и горива, от друга - осигуряват си по-чести посещения. Предната кола се обслужваше от един такъв мошеник - до 220 000 що чудеса искаше да смени не е истина. Сегашната е същия модел и за 130 000 е с поне наполовина по-ниски ремонтни разходи, съотнесени към същите километри на старата.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с бензиностанции ЕКО! (не еко петрол)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-12-10 15:11

Мдам и на мен нещо взе да ми прави всъщото впечатление Еко

Освен ако аз не съм "френда" дето Ники говори за него.


Иба'ат са, както викат в Източна Румелия. [smilie5]


Ники бутилката има клапан, който не позволява да се зарежда на повече от 80% от вместимостта на бутилката. В повечето случаи той се преебава обаче.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.