Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 20 години Twin Peaks - Фенове тука?
Автор: ivodam   
Дата:   03-12-10 17:02

Има ли тука фенове на култовия сериал, да си похортуваме? Аз съм си изтеглил всички серии и след 20 години си ги гледам бавно и с кеф, откривам много нови неща, и удоволствието е неземно.


Две сцени, които много кефят:


http://www.youtube.com/watch?v=2p_OnR0QK0k


http://www.youtube.com/watch?v=oajop2DGrA8

По-натам още [smilie3]

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: ivenchev   
Дата:   03-12-10 17:10

http://en.wikipedia.org/wiki/Snoqualmie_Falls

https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/lnhs2616.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/101/e_1251817142_snoqualmie_fall.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: __SpOO__   
Дата:   03-12-10 17:37

Фен съм [smilie24]

Аз доглеждам все още "Седморката на Блейк", но е добра идея да си сваля и Пийкс-а [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: ivodam   
Дата:   03-12-10 17:45

SpOO__: Дано имаш добра връзка, че аз го свалях пълните ДВД-та цяла седмица отвънка...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: __SpOO__   
Дата:   03-12-10 17:46

Връзката не е проблем мисля [smilie3]

Ще поровичкам да видя къде какво има [beer]

Гледам има ги и двата сезона по нашите географски ширини, ти за кои пълни ДВД-та спомена?



Публикацията е редактирана (03-12-10 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: ivodam   
Дата:   03-12-10 17:53

Ми има някакво златно издание, колекционерско, ала-бала...

15 диска.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: __SpOO__   
Дата:   03-12-10 17:54

15 DVD диска? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: Todd   
Дата:   03-12-10 18:18

Ми аз управлявам едно Twin Spark ама му викам Twin Peaks - никога не знаеш какво се случва...

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: itilien   
Дата:   03-12-10 18:24

И аз съм фен. Гледах го през 2004 за последно. Не мога да преценя коя част ми харесва повече, първата или втората. Сякаш в първата има повече драма и чувство, докато втората е просто изчанчена и липсва истинска интрига.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: asahi   
Дата:   03-12-10 19:18

Фен съм му на музиката. Китара с Бигсби - онова, дето прави бавното вибрато.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: itilien   
Дата:   03-12-10 19:30

мен пък ме кефи повече Laura Palmer theme, която е синтезатор и пиано. Много загадъчна, мрачна и тъжна.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: ivodam   
Дата:   03-12-10 21:20

Музиката играе огромна роля, не само в този филм, но изобщо в творчеството на Дейвид Линч. Специално в ТП той е автор на текста на песните. Мен обаче много повече ме кефи сюрреализмът му, който не е експресивен както при Дали например, а много по-интровертен някак, кротък и ненатрапчив. Преходите от реалността в сюрреалното са леки и ненатоварващи зрителя, а напротив, много убедителни и звучащи като житейска правда. Страшно кефи и почти шопенхауеровото съзерцателно отношение и разбиране за Идеите в Платоновото разбиране. Много са важни според мен встъпленията на Log Lady в това отношение - как да не умреш от кеф, когато чуваш например - всичко, което виждате около себе си е плод на нечия Идея....


[smilie7]



Публикацията е редактирана (03-12-10 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: Amigo   
Дата:   03-12-10 21:21

никога не съм го гледал тва [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: ivodam   
Дата:   03-12-10 21:23

Мигуто, шти го врътна, ако искаш, купи си само 15 празни ДВД.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: Amigo   
Дата:   03-12-10 21:26

ааа, мерсаж наистина, ама нямам време за таквизи измишльотини [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: ivodam   
Дата:   03-12-10 21:28

Много потерял, брат, както биха казали руснаците...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: itilien   
Дата:   03-12-10 21:33

ми така де, ако седнеш да гледаш тез измишльотини, кой ще обхожда мрежата за новини за извънземни, конспирации, катаклизми и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: ivodam   
Дата:   03-12-10 21:44

itilien: Хи-хи, то в ТП всъщност е загатнато и за извънземни, и конспирацийки има, и "тайно общество", Мигуто се е минал отсекъде...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: мина   
Дата:   03-12-10 21:48

емблематичен сериал от детството ми [smilie5]
и съответно емблематична книга - Тайният дневник на Лора Палмър.. [smilie18]
фен [smile]
последно на Линч гледах Inland Empire и го спрях около средата (не разбрах издразни ли ме или ме отегчи [smilie8] )

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: alexstudio   
Дата:   03-12-10 21:49

Анджело Бадаламенти...Туй ми идва от раз като чуя Туин Пийкс...Естествено и Линч и Кайл Маклоклън и пр..Велик филм!!! Единствения сериал който съм чакал всеки следващ епизод като някакво откровение...Разбира се-в средата на 90те звучението беше едно, сега е мааалко по-различно, но класата си е класа...Ей сега по Pro-BG въртят друг подобен шедьовър с Бил Мъри-'Омагьосан Ден'[smilie24]

Апропо, може ли линкче.. нещо [beer]



Публикацията е редактирана (03-12-10 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: Amigo   
Дата:   03-12-10 21:49

ба мамаму, пак съм се минал начи [smilie8] [smilie5] [smilie5] абе аз имам толко конспиративно-окултна литература и филми, че мога години наред да си ги чета и гледам, и пак няма да свършат [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: thingfish   
Дата:   03-12-10 22:03

ТП за мен беше съзерцание на идеи, цветове и на лудост в един друг свят,който бавно но красиво се срутва върху сюреалистично изградените персонажи,и всичко това, че и още, поднесено уникално и в абсолютен контраст с ежедневието ни тогава - ревящо, ръмжащо и оскотяващо, изпълнено с илюзии...битови
Настане вечер, месец изгрее, а ти се връщаш от поредния митинг СДС/БСП/ и хоп, идва Чичко Линч, ама не да ни линчува, а да влее доза анестетик в изтерзаното ни от омраза тяло, мозък, очи, уши, гъз...- нещо като интелектуална ракия, бърбън де [smilie5]
Та, извинете, че го разглеждам в този контекст, ама някак свързвам визията му с това което беше тогава
С други думи, пишете ме фен [smilie24]



Публикацията е редактирана (03-12-10 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: itilien   
Дата:   03-12-10 22:13

мина - inland empire го гледах на премиерата му в дома на киното преди няколко години (София филм фест ли беше, че не помня). Успях да го изгледам целия, супер шантав. Накрая се накефих на липсата на смисъл. Тогава за пореден път се потвърди мнението ми, че Линч нарочно навързва разни нишки в сюжетите си, така че да си помислиш, че всичко има някакъв смисъл, а накрая просто ти показва, че то всъщност няма никакъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: мина   
Дата:   04-12-10 01:06

itilien, възможно е грешката да е в моя телевизор, както и да се насиля да го догледам някой път щом казваш, че накрая си се накефил. иначе този похват той и в други филми го прилага и аз му се кефя (като в мълхоланд драйв), но в случая ми изглеждаше като някакво прекалено продължително упражнение по стил Линч, абе не съм била в настроение най-вероятно..[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенове на Twin Peaks?
Автор: ivodam   
Дата:   04-12-10 09:03

Малко съм ви излъгал, банда, дисковете са 10, 11 с пролога Firewalk with me, направен по-късно, не са 15 :)


Относно сюжета и изобщо сюжетите на Линч - самият Линч въобще е възнамерявал да не разкрива кой в крайна сметка е утрепал Лора. Бил е натиснат зверски от телевизионната компания обаче да направи разкриването някъде по средата на втори сезон, след което интересът на зрителите към сериала започва да спада.
Линч счита, че това е най-сериозната му творческа грешка в живота, че се е поддал на натиска на компанията...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.