Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Интересни коментари
Автор: sunnyshot   
Дата:   02-08-10 20:47

Отдавна вярвам, че всеки човек се проявявява (или по-точно - се издига) според очакванията на околните към него. Rise to the expectations. Ако очакванията към него са да бъде лъжец и крадец, той в крайна сметка става такъв. И обратното - очакваш да стане...академик, и той в крайна сметка прави кариера [smilie5]

Защо циганите в Северна Америка имат съвсем различен морал и живот в сравнение с тези в България?


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 20:50

В края на краищата изобщо не държим Франция да ни връща циганите [smilie5] [smilie5] Нека си ги погледат там и да се порадват на колорита им [smilie18] [smilie18] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 20:54

sunnyshot, на туй му се вика бла-бла [smilie5] [smilie5] в америчко много си падат по приказките [smilie5] преди 2-3 века, ся да не се ровя из докюментите, в знак на добра воля един от европейските владетели дал на една тамбура цигани сума ти волове и няколко тона жито, да започнат да обработват земятя и да заживеят като останалите свестни люде [cool] познай какво станало [smilie19] [smilie19] изяли воловете и житото и пак го ударили на кражби, просия и мурафети [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: мара   
Дата:   02-08-10 20:54

бе донякъде може и да си права за циганите...ама само ако се извадят от собствената им среда. инак няма даже да разберат какво очакват от тях [smilie5] . тези, които аз познавам лично са именно от свестните.
ама за академика не си права...найш ли колко родители мислят, че децата им са гении и чакат от тях чудеса...па те земат да се пропият от тежестта на очакванията[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 20:56

марооо [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: thingfish   
Дата:   02-08-10 20:59

Ромът Здравко Б. от Омурташко е бил задържан в селцето Шазел сюр Лион, близо до Сент Етиен, по обвинение, че е извършил полов акт с магаре. Срамната случка става преди няколко месеца и дори намира място в местната преса. “24 часа” откри преводачката при разследването - французойка от български произход.

39-годишният Здравко, женен, с две деца, които са при него във Франция, разкарва хляб с личния си пикап. Арестът става по сигнал на французин, който вижда как мъжът "прави странни неща" с едното от двете му магарета, пише в местния вестник "Ле прогрес". Добичетата са пускани на паша в заградената му ливада край Шазел сюр Лион. Дошлите жандармеристи прибират Здравко. Тъй като не знае френски, му осигуряват преводач.

При следствието пред прокурор Здравко първо твърди, че спрял да търси връв, с която да върже вратата на пикапа, тъй като се откачила. После измисля, че му се наложило поради естествени нужди. Когато го попритискат, признава, че е правил секс с женската магарица.

Процесът зацикля в началото, защото магистратът трябва да изясни фактическата обстановка и пита:

“Мосю Здравко, вие галихте ли по гениталиите магарето? А по-късно содомизирахте ли животното?" Нашият не разбира нищо от деликатните въпроси, затова преводачката го пита директно чукал ли е магарицата. Притиснат от показанията на собственика и пред опасността да го затворят, ромът разказва всичко.

Според признанията му той действително спира по голяма нужда. Тъй като съпругата му била неразположена тези дни, имал нужда от секс. Вижда магарето, възбужда се и го примамва с хляб. В края на разпита прокурорът трябва да изясни къде е еякулирал Здравко, което отново вкарва диалога в задънена улица. Когато разбира точно какво го питат, повтаря няколко пъти, че е свършил навън.

"Прокурорът го пощади, не образува съдебно дело и не го глоби. Срамът по време на разпита му стигаше. Патрулът от жандармеристи, които го арестували, се тресеше от смях. Местните журналисти не можеха да повярват, че това се случва, и огласиха историята", разказа по телефона
преводачката, която живее от 10 години в Сент Етиен.


[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 21:03

[smilie18] [smilie18] [smilie18] да ви пускам ли пак видеото за циганчето Славчо, дет козите били пропищели от него [smilie18] [smilie18] по талавизията са го давали преди 1-2 години [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-08-10 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   02-08-10 21:08

attempt написа:

> А пък защо всеки като каже "Аз не съм расист...", продължава с
> "...ама..." или "...обаче..." ? [smilie18] [ezik]
>

Е те затова казвам, че съм расист с чиста съвест. Въпреки, че повечето с които съм имал допир са свестни. Виж тия кланове на джебчийте, просяците и сводниците им не ги понасям. Ама и те там, така че не се правя на светец зорлем.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: sunnyshot   
Дата:   02-08-10 21:10

Отивам на business trip с колеги в Европа. И прескачаме до Флоренция. А там заредени нашите хора и просят. Казвам на колегите: "Това са моите братовчеди от България, и те са на бизнес командировка тук, само че пратени от друго място; за това си пазете портфейлите." И докато колегите гледат стреснато, заявявам на просякинята: "Този път нищо за теб!" Тя ме поглежда изненадано, промърморва една клетва и изчезва. А колегите ме гледат с такова неоспоримо уважение, почти ставам герой на деня [smilie18]

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: мара   
Дата:   02-08-10 21:11

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: Lalinda   
Дата:   02-08-10 22:10

e-mil,

On dit et ecrit "Les Saintes Maries de la mer".

Saint e svetiia ili svetec i e ot myjki rod, a Mariite sa (ot) jenski.

Posetihme gradcheto v edna chudesna kysna esen, taia esen pak mislim da minem natam.

Vprochem, v profila mi ima dosta kadri ot les Saintes Maries de la mer.

S edna ot tiah, na mestna romka, biah pozdravila mara, BlueHello i t'ma.

[smile]

http://87.121.7.213/site_pics/146/a_1214773399_145Doors2dd.jpg


http://87.121.7.213/site_pics/157/l_1214773364_144Doors2dd.jpg


http://87.121.7.213/site_pics/157/l_1214773430_146Doors2dd.jpg


http://87.121.7.213/site_pics/146/a_1215032463_153Doors2dd.jpg


http://87.121.7.213/site_pics/146/a_1214592977_136Doors2dd.jpg


Donesla sym si i edin moriashki kryst - viara, nadejda i liubov ot tova miasto i ot romskiia festival.

Vprochem, biahme nablizo i na pyrviia festival na kitscha, koeto be osnovnata destinaciia na pytuvaneto ni!
Dovolna biah!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: e-mil   
Дата:   02-08-10 22:15

"е-mil и мара - много злоба, бре хорица мили - казвам си моето мнение..."
Ти не изказваш мнение, а цитираш изопачена версия на историята: "Закон от 1637 година постановява смърт чрез обесване на циганите..." Демек живели си тихо и мирно, но в един момент решили да ги избият. А това, че не само на циганите, ами въобще по времето на Елизабет I са раздавали смъртни присъди за щяло и нещяло
И използваш изопачените си измислици за сравнение с нормално отношение към нелегални емигранти.
Какво общо има премахването на незаконни лагери със смъртните присъди от 16 век? Айде развий си мнението и обясни!

Ако депортират български крадци думица няма да кажеш, но ако депортират цигани: тия не са хуманни. Ако разрушат незаконна постройка до дома ти ще мълчиш като пукал, но ако французите си спазват закона: връщаме се 4-5 века назад.
Това не е изказване на мнение. Това не е нормална дискусия. Това е пропаганда.

Ау-у-у... ама вие сте злобни...
Ами ти пък си лъжкиня. При това от най-неспособните - и дете няма да се хване. Да си кажа ли откровенно какво мисля за интелекта ти или направо да го пратя на админа за да ме банне? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: e-mil   
Дата:   02-08-10 22:23

"и не съм социален работник, не съм била никога"

Поправи ме ако греша, но не беше ли написала в една тема, че работиш в НОИ? Разбира се, може да си счетоводител или чистачка, но си мисля, че човек като работи в социално ведомство, все трябва да има нещо повече от обща култура за дейността.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: e-mil   
Дата:   02-08-10 22:33

Лалинда, права си за женския род. Моя е грешката. Просто днес една гъска ме подразни и сигурно по инерция съм го написал в мъжки род. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: Amigo   
Дата:   03-08-10 21:38

Роми искат сметка на лекари за смърт на близка
03.08.2010 20:42


Над 50 роми от Петрич и Благоевград се събраха тази вечер пред болницата в Благоевград, където днес по време на операция почина 30-годишна тяхна близка Снимка: Божидар Стоилов, БГНЕСНад 50 роми от Петрич и Благоевград се събраха тази вечер пред акушеро-гинекологичното отделение на болницата в Благоевград, където днес по време на операция почина 30-годишна тяхна близка от Петрич.

Те искат сметка от лекарите защо не са спасили Недялка Тодорова, която днес сутринта постъпи в здравното заведение без болки за отстраняване на извънматочна бременност.

По време на операцията обаче сърцето на пациентката спряло да бие и след половин час сърдечен масаж, извършен лично от завеждащия отделението д-р Огнян Митев, тя починала.

В опериращия екип са били още д-р Ивет Благоева и анестезиологът д-р Караджов. Екип от София проверява случая.

Жената е от ромски произход и има три деца и шест аборта.

Да дойдат и ни обяснят какво са направили със съпругата и сестра ми, ридаеха братът и съпругът на Недялка, предава кореспондент на БГНЕС.

Илия, мъжът, и братът Александър поискаха затвор за д-р Митев.

"В момента обещават да ни дадат някакви заключения, ние си искаме Недялка", крещяха ромите. "Какво правят лекарите в тази болница", чудеше се пък дядото на починалото 6-месечно момченце Боби Димитров на 24 май в детско отделение на заведението.

Три полицейски патрулки охраняваха тълпата, както и входът на моргата, тъй като близките искат да вземат тялото, което не е възможно, тъй като е назначена аутопсия.

За момента няма ескалация на напрежението и органите на реда успяват да овладеят ситуацията. Лично началникът на Първо РПУ в Благоевград Христо Величков успокои ромите, като им обеща, че няма се скрие нищо от тях и обществеността.

Към 19,30 часа протестиращите се разотидоха и само патрулките пред моргата и отделението останаха на пост.

Ромите обаче се заканиха утре сутринта да дойдат пак пред отделението, за да видят какво ще им каже д-р Огнян Митев

[cool]



Публикацията е редактирана (03-08-10 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: sunnyshot   
Дата:   03-08-10 22:06

Amigo, въпросът за лекарските грешки е съвсем отделен. Просто се е случило жената да е циганка.

Иначе и аз бих съдила доктор за некадърност.


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: мара   
Дата:   03-08-10 22:09

лошото е, че няма никакъв реален шанс да разберем ние тук какво се случило в операционната там. и всичко ще си е бъде напразно бълбукане.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: netLady   
Дата:   05-08-10 11:09

Щели да бутат гетата. Повечето роми били от Медковец и Кюстендил, обаче искат жилища в София.

Брюксел: Не е лесно да изгониш български ром
Директивата за свободно движение позволява на страна от ЕС да гони граждани на друга държава от съюза, ако са заплаха за националната сигурност или ако не могат да се издържат и са в тежест на социалната система.



Публикацията е редактирана (05-08-10 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: мара   
Дата:   05-08-10 11:43

"...в тежест на социалната система."
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: netLady   
Дата:   05-08-10 12:03

Наште цигани не мое да са в тежест на социалната система. Сигур за некви други говорят. Да си реформират империалистическата социалната система. Ако им требат експерти - ше им пратим.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: мара   
Дата:   05-08-10 12:22

тьма е насреща. по любов ще го направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: Tantris   
Дата:   06-08-10 22:38

Току-що по France4 за циганите във Франция. Ми все-едно България[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: тьма   
Дата:   06-08-10 23:00

e-mil -е, хайде да не се обиждаме на пернати, щот ще ме баннат и мене

социалните работници са в дирекция "Социално подпомагане"

а по повод законите - нима ще отречеш, че са съществували

зная достатъчно за историята на циганските скиталчества, за успешното им интегриране във Византия например, как ли са успели тогава

контактувала съм с цигани, навярно най-много от всички в това клубче, та затова имам право на собствено мнение, господин всезнайко с прекалено ниска степен на възпитание

и ако имаш да ми казваш нещо, бъди така добър да ми го кажеш на лични или дори в скайпа, но обикновено ниЗките духом са страхливи[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: danvan16   
Дата:   06-08-10 23:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: тьма   
Дата:   06-08-10 23:43

абе стига с тоя богат спътник - не летя аз, иначе бих ти предложила да ми "спътничиш"


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.