Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Интересни коментари
Автор: vinoirakia   
Дата:   02-08-10 06:43

http://www.dnevnik.bg/sviat/2010/08/01/940798_fotogaleriia_romskite_lageri_koito_sarkozi_naredi_da/

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: hery   
Дата:   02-08-10 06:57


Защо ли никъде не ги искат цигани? Дали защото всички останали са расисти или защото...

Нататък няма да цитирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: тьма   
Дата:   02-08-10 07:33

Браво на европейската хуманност към "фараоновото племе" Върнали сме се четири-пет века назад[smilie23]


Швеция - Закон от 1637 година постановява смърт чрез обесване на циганите от мъжки пол.

Германия 1714 г. - Смърт за всички заловени в пределите на държавата цигани. Поставяне на клеймо с нажежено желязо на децата.

Англия -Според закон от 1554 г. смъртна присъда за мъжете. С допълнителен указ на Елизабет I законът става още по-жесток. Смърт очаква и «тези, които дружат или се познават с египтяните".

Брех, щях да съм от първите обесени по този указ[smilie10]

В Моравия на циганките режат лявото ухо, в Бохемия - дясното...

Най-жесток се оказва Фридрих-Вилхелм Пруски - през 1725 г. той заповядва да бъдат убивани всички цигани от мъжки и женски пол, навършили 18 години.

Да - щастливи цигани

https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/ygli4005.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: sunnyshot   
Дата:   02-08-10 07:56

От къде ги извади тези закони?

Аз намирам само арт:

Der Zigeunerbaron


Operette


Zigeunerbaron


Zigeunerliebe

и т.н. [smile]



Публикацията е редактирана (02-08-10 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: hery   
Дата:   02-08-10 07:56


Стига с тези "традиции" и начин на живот. Ако в Европа се заселят емигранти от племена- канибали ще им разрешат ли да ядат хора, защото това е традиционно за тях?

Именно.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: imitev   
Дата:   02-08-10 08:19


Няма да ми закачате канибалите!

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: Todd   
Дата:   02-08-10 09:18

Тъма нещо се прай на мангалка ...... или са спомени от "Таборът отива към небето " ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: мара   
Дата:   02-08-10 09:24

тьма толко си може.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: e-mil   
Дата:   02-08-10 09:48

"Браво на европейската хуманност към "фараоновото племе" Върнали сме се четири-пет века назад"

Леко пропускаш, че не става дума за цялото фараоново племе, а за нелегално пребиваващите цигани. Защо го правиш? Смяташ, ни за глупаци, които ще се вържат ли?
Например в Сен Мари де ла мер има ежегоден ромски фестивал. Тях що никой не ги депортира? Щото след фестивала си отиват, а не правят квартал от каравани.

Какво се е променило за 4-5 века? Пак из Западна Европа скитосват тълпи от крадци и "врачки". Какво означава "върнали сме се". Какво общо тогавашните смъртни присъди със сегашните депортации за сметка на държавата? Каква хуманност очакваш? От стотици години скитничеството е забранено, включително и в нашия закон.

Не пишеш, че в Швеция на циганите е дадена една година да напуснат страната преди да се прилагат въпросните смъртни присъди.
Не пишеш, че английският закон от 1554 е предшестван от друг през 1530, който цели да изгони циганите, но не проработва добре. Това са 25 години опити да се справят с положението. И че поправката на Елизабет I е чак от 1562. Явно не е имало чак толкова смъртни присъди през тези 8 години, щом се налага Елизабет да ремонтира закона.

Във всички страни, които изброяваш циганите са се занимавали с кражби и измами. Занимават се и сега. Само, че не всички.
Швеция още си има собствени цигани. Не са много, но са потомци на онези дето уж били избити със смъртните присъди. Франция също - между 500 хиляди и милион собствени цигани. И във Финландия, и в Германия, Великобритания, Италия, Чехия, Белгия, Холандия... почти навсякъде са си имали цигани преди нашите да нахлуят. Нито средновековните съдилища, нито войните, нито нацистите са успели да ги изгонят.

Та преди да мрънкаш за хуманност, няма да е зле да се поинтересуваш малко. Всъщност е добре съвсем да си затвориш човката. Ако не си научила тези неща като социален работник, вероятно няма да ги научиш изобщо.


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: netLady   
Дата:   02-08-10 09:49

Тия архаични закони много варварски бе. Чехите ползваха до скоро други оперативни методи.
ps:
да цитирам Руда Дзурко, ромски художник :
"Ромът е човешко същество само когато е далече. Щом се приближи, той става просто циганин."



Публикацията е редактирана (02-08-10 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: Ivo55   
Дата:   02-08-10 10:10

А не помните ли, как преди няколко години толерантна Англия натовари чехските цигани на самолети и си ги върна в Чехия? Защо литам, където търпят толкова други цветнокожи не изтърпяха тез РОМИ?

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: sunnyshot   
Дата:   02-08-10 17:36

Дадох по-горе примери как циганите присъстват в културното наследство на Европа. Дайте и други такива. Интересна колекция може да стане.

Помните ли красавицата Есмералда?


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: attempt   
Дата:   02-08-10 18:04

А пък защо всеки като каже "Аз не съм расист...", продължава с "...ама..." или "...обаче..." ? [smilie18] [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: мара   
Дата:   02-08-10 18:41

защото и аз не съм мизантроп уж, ама някои екземпляри гога и да ги утепеш, все е късно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-08-10 18:43

Като Мара [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: sunnyshot   
Дата:   02-08-10 20:10

Аре стига бе! Знаете ли кое е единственото нещо, което ми е липсвало в Северна Америка? Колоритът на циганите по улиците на България! Нищо чудно и вие да изпаднете в подобна носталгия, ако ги загубите. Щото човек обикновено не цени нещата които има; оценява ги след като ги загуби [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 20:17

sunnyshot написа:

> Аре стига бе! Знаете ли кое е единственото нещо, което ми е
> липсвало в Северна Америка? Колоритът на циганите по улиците на
> България! Нищо чудно и вие да изпаднете в подобна носталгия,
> ако ги загубите. Щото човек обикновено не цени нещата които
> има; оценява ги след като ги загуби [smilie7]
>



благодарим, подаряваме ти цялата тази "носталгия" [smilie18] [smilie18] можете да си ги узнете всите там у америчко [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: тьма   
Дата:   02-08-10 20:30

e-mil и мара - много злоба, бре хорица мили - казвам си моето мнение, ако е различно от вашето, трябва ли да бъда обиждана - много интересни екземпляри

апропо, за човката - в следващото прераждане ще се погрижа да ми е малка - ще се преродя в славейче

и не съм социален работник, не съм била никога[smilie8]


просто обичам циганите, а де?[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: sunnyshot   
Дата:   02-08-10 20:32

хех, очаквах точно това като отговор [smilie5]

тривиално...

между другото, според наблюденията ми, най-успешният български ресторантьор в Торонто и голям български патриот, сърдечен и отворен към хората, е един циганин от пазарджишко [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-10 20:35

ми къв да е друг [smilie18] [smilie18] един циганин може и да е такъв, ние знаем много други, дет не са [smilie18] [smilie18] и аз съм качвал цигани на автостоп, които ми се видяха свестни, а и от нашия пазар си купувам понякога зеленчуци също от цигани [smilie6] тук говорим обаче за ония другите, нал замбираш [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: tnt   
Дата:   02-08-10 20:39

Тьма, ако почнеш да мислиш вместо да идеализираш с картинки за табла на кревати ще се сетиш, че не е злоба, а добронамереност [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: мара   
Дата:   02-08-10 20:39

съни, аз също харесвам циганския колорит. не харесвам ред други неща, които предполагам никой не харесва. въпросът е как да остане едното и да се изкорени другото. и това не е работа на самите цигани...естествено[smilie5]
с на тьма глупостите няма да се занимавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: тьма   
Дата:   02-08-10 20:42

tnt, позволи ми да решавам сама, а картинките са по-добри от някои други, които също стават за табли на кревати


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: тьма   
Дата:   02-08-10 20:43

и аз слагам точка в тази тема, че мара е освирепяла нещо[smilie18], може да е заради пълните - непълни членове, зная ли

ае, чао на всички циганофоби


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни коментари
Автор: tnt   
Дата:   02-08-10 20:45

тьма, разреша'ам...аз съм ина димукратична натура [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.