Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Къде бензина е по-хубав.
Автор: dideron   
Дата:   30-07-10 19:06

От кои бензиностанции сте доволни и от кои не.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: cicomanco   
Дата:   30-07-10 19:23

От 3 и половина до 4! Максимум шест - пет![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: iPonche   
Дата:   30-07-10 19:41

ЕSSO, Total [smilie24] Agip[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: samara   
Дата:   30-07-10 19:45

... мани го биндзина [smilie8] , ... само дизел Премиум от OMV [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: dideron   
Дата:   30-07-10 19:46

ААААааааааааааа микроба пие безгин.
Аз ходя на ОМВ ама не съм сигурен дали е най-добре там.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: djfroggy   
Дата:   30-07-10 19:47

ЕКО. И газ,и бензин са супер!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: bozo   
Дата:   30-07-10 20:21

Петрол.
И дизела и бензина.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: C41   
Дата:   30-07-10 20:22

Като тръгнеш, от Софето посока Италия. Малко след сърбия. Все едно че сменяш колата с по мощна [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: Androdim   
Дата:   30-07-10 20:35

Най-хубавото кафе е в OMV [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: biso   
Дата:   30-07-10 20:50

ЕКО и ОМВ

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: biso   
Дата:   30-07-10 20:53

Автор: Androdim
Дата: 30-07-10 20:35

Най-хубавото кафе е в OMV
--------------------------------

явно го пиеш на едно и също място.
въпреки дебелата цена на някои от бензиностанциите /най вече по магистралите - далеч от населени места/ си е чиста помия

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: Diandimov   
Дата:   30-07-10 23:16

От много познати чувам, че бензина в БГ не е от най- качествените.

Но и аз оня ден се прецаках - напълних в бензиностанция на Chevron, но в един доста съмнителен район на града.

Винаги зареждам на Шеврон, но тоя път... Нещо явно игри и мюшенгии си играят, защото това което напълних смърдеше лошо, колата не вървеше добре, смърдеше цялото купе!

Извода?
Бензинджиите винаги гледат да те прецакат, където и да е по света.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: asahi   
Дата:   30-07-10 23:23

Зареждам по задължение от Шел и през последната година нямам забележка. Знам, че много ги плюят, ама моят опит това показва. Инак 7 години оттам зареждам постоянно и е имало слаби попадения.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: C41   
Дата:   30-07-10 23:24

- ЕКО. Имам 5стинки, отстъпка на литър, две години след края на света... [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   30-07-10 23:29

ЕКО, но само "оригиналните", не франчайз, и Лукойл


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: danvan16   
Дата:   30-07-10 23:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: kerabo   
Дата:   30-07-10 23:32


OMV
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: nemchev   
Дата:   30-07-10 23:35

от нямане накъде на едно гръцко Еко сложих некъв супер 100....ами се едно си смених колата...тука вече имам една промивка на резервоара....

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: Diandimov   
Дата:   30-07-10 23:46

Винаги съм си мислел, че Нефтохим на книга произвежда бензин с високи октанови числа, но на практика продава много по- нискооктанов на бензиностанциите.

Така има основание да търси висока цена, но прави печалба от заместването на един продукт с по- евтин.

Някой някога да е чувал за проверка на продукцията на Нефтохим? Някой някога да е чувал за проверка на това какъв точно бензин се продава на която и да е бензиностанция?
Дали въобще като пише 95 или не знам си какво на колонката, в цистерната под земята е такова?

Работата с петрола е дебела, и затова никой не смее да ги провери. И съответно те могат да правят каквото си искат, защото знаят че няма да ги проверят.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: asahi   
Дата:   30-07-10 23:48

Бензинът не е само октани.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: ffwd   
Дата:   31-07-10 01:16

ЕКО, още един глас. [smilie24] Винаги зареждам 95 + 100 в съотношение от 4:1 до 2:1, при мен това изгаря най-ефективно и приятно на дълъг път (Laguna с K4M двигател) и съответно излиза малко по-евтино спрямо само 95 .. А 5-те стотинти са също приятен бонус. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: S.Paskalev   
Дата:   31-07-10 01:28

Androdim написа:

> Най-хубавото кафе е в OMV [beer]
Абсолютно съгласен. Затова спирам там, само заради хубавото кафе. [smilie24]
Общо взето, нафтата там не понася на моята кола. Започва да пуши, става по- шумна, гори повече и не върви толкова добре, колкото с V- Power дизела на Шел. Относно рекламата, че V- Power дизела има почистващи добавки- абсолюрно вярно. От 7 години съм шофьор, само там зареждам и до сега съм нямал проблеми с горивната система. Многократно съм отварял горивен филтър, с мисълта, че е замърсен и трябва да се смени, но се оказва, че няма грам замърсяване и си го затварям, без смяна.
Също така, забелязвам и една странна тендемция. Тук, във Варна, нафтата на Шел е хубава а нафтата на ОМВ е скапана. В София е точно обратната картинка- калпава нафта в Шел и хубава в ОМВ [smilie11] Това е по данни на колеги от клуба на който и аз съм член. [smile] Смятам, че мога да им се доверя, защото всички си пазят колите и не експериментират с калпави горива.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: Diandimov   
Дата:   31-07-10 02:00

Прав си, Асахи. Бензина не е само октани. Има и септани, нали?

Октана се добавя към бензина като елемент, който предпазва самозапалването му при по- ниски налягания, с цел максимално ефикасно изгаряне на горивната смес.

Задавал ли си си въпроса защо в щатите караме само на 87,89 и 91? Всички - поршета, ролс-ройси, фордове, хонди... И никой не се оплаква, не му чука двигателя, няма проблеми.

Преди време четох една интересна теория, но не запазих линк.
При по- ниски надморски височини въздуха е по- богат на кислород, което прави горивната смес по- възпламеняема. Съответно е нужен бензин с повече октан, за да компенсира. Тоест, да направи сместа по- устойчива и тя да се възпламени в оптималния момент.

При по- високи надморски височини бензина който се предлага по бензиностанциите е с по- ниско октаново число. Защото въздухът е по- беден на кислород, и съответно бензина с по- нисък октан прави сместа точно толкова горивна, колкото трябва да е. Бензина с по- ниско съдържание на октан е по- лесно вълпламеняем при по- ниски налягания.

Чувал съм че на източния бряг има и 94 по бензиностанциите. Тук няма повече от 91. Кефи ме това, че всичко е изчислено така, че да е максимално ефективно. Не е нужно да произвеждаш и да продаваш в цялата страна еднакъв набор бензини. Например във Варна и Бургас могат да карат на 91-95, но в София спокойно може да има само 87 и 89 по бензиностанциите.

Отделно че този модел е по- ефективен от икономическа гледна точка.

Пак казвам: октановото число на бензина, предлаган в различните райони трябва да е различно, в съответствие с надморската височина на областта. Иди по планините, Rocky Mountains, и ще откриеш че бензина е само 85, 87 и 89. Някой път и без 89.

Абсолютно безсмислено е да се дават пари и да се горят бензини с висок октан ако живееш над 1200- 1600 метра над морето.


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: Todd   
Дата:   31-07-10 09:51

Като почнете да се превъзбуждате с тия таралясници - къв бензин , па кви масла , какви гуми .... на жените си не обръщате толкоз внимание че ви готвят всеки ден ....

Или не ви готвят ??? Поне може да ви перат я .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отдавна , много отдавна бензините не са никакви бензини а някакви екоговна - престояли некой месец вече даже не се палят .

Някогашният 86 с тулол беше 100 пъти по-убав от сегашните плюсове , минуси , спринт и не знам какви си имена там ....

Някогашният 86 изгаряше за 3 сек без следа - сегашният 95Н пуши като нафта с някаква никаква температура....

Ама нали тябва да има еко измами как така ще се пропусне изкарването на некой и друг милиард ???

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде бензина е по-хубав.
Автор: Diandimov   
Дата:   31-07-10 10:03

Прав си, Тод!

И тока някога беше по- друг. Някак по- здрав, с една първична и необработена сила.

А сега кво - навсякъде разни предпазители и бушони, не можеш кефа да си направиш!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.