Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Записване на музикален архив.
Автор: exile   
Дата:   16-07-10 11:48

Ситуацията е следната - в директория Х имаме n-bрой папки и във всяка от тях имаме m-брой папки.
Искам да кажа на някоя програма да ми запише директория X от мп3-ки на аудио дискове, като една папка да стане на един диск. Като награя трябва да се получат n.m брой дискове [smile]
Програмата да не ме пита за нищо, просто да и подавам дисковете [smile]
ОС-а няма значение, уйн, макОС, линукс, всичко си имам. Просто са 200 диска в 45 папки мп3-ки, които трябва да се прехвърлят на аудио сд-та като се запази съдържанието на папки по дискове, а не като се напълни диска да ми иска следващия.

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: krist   
Дата:   16-07-10 11:50

Честно казано не се сещам за такъв софт, ама за чии ти е от мерезета да правиш 200 аудио диска? Голяма разсипия ми се вижда..

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: exile   
Дата:   16-07-10 11:53

Не са за мен. [smile] Но трябва да се запишат.

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: krist   
Дата:   16-07-10 12:01

В същност не знам какво разбираш под "Програмата да не ме пита за нищо, просто да и подавам дисковете" - как ще и подадеш 200 диска наведнъж като имаш една писачка? Най-лесното, което се сещам е с Неро - отваряш първата папка и драгваш всички мерезета и записваш адио цд.. После следващата и т.н. Трябва да имаш обаче мерезе декодер за Неро, който не помня имаше ли го по подразбиране или се инсталираше допълнително..

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: exile   
Дата:   16-07-10 12:04

мерезе?......
как ще и набутам 200 диска наведнъж?....






...човече...

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: krist   
Дата:   16-07-10 12:09

хуу, де, схванах ти идеята на второ четене, но пак написаното в предишния ми пост ми се вижда най-лесното решение..
ще имаш обаче допълнителното упражнение за всеки диск да създаваш нова конфигурация за записване



Публикацията е редактирана (16-07-10 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: dtv   
Дата:   16-07-10 12:24

много си нескромен в исканията, хахахах
но ще следя, и на мен ми предстои, и аз така искам-да не ме пита за нищо:))
като стигна до офиса, ще питам с какво архивираха колосалните проекти, нещо което само си подреждаше беше, но не е ясно има ли опция за аудио, ако става ще ти напиша:)

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: trace74   
Дата:   16-07-10 20:49

Т'ва ми се струва, че освен ръчно, няма как да стане.
Разгледай тук за някое софтуерче, ама ме съмнява.
http://www.hitsquad.com/smm/

Искаш всяка една папка да стане един диск, ама по колко мп3 има във всяка една папка?

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: dtv   
Дата:   19-07-10 16:29

разсеяла съм се:)
не са ми подръка корифеите, нищо не излезе от питането. моя грешка, нищо не те питат архивиращите, за записването казаха Неро, ала бала, ръчен труд:)

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   19-07-10 16:48

И какво разбираш под аудио диск? Щото стандартния аудио дискне е с мп3-ки. Ако искаш стандартен аудиодиск, ще трябва конвертиране и после компилация до стандартен аудио диск. Не знам нерото да не го правеше автоматично. Не съм срещал такъв софт. Иначе обхода на директориите не е толкова сложно да се направи, по-сложно е записа. Нямам идея дали има СДК или интерфейсен ДЛЛ към неро например.. Другото, дето ми се появи е да се направят ръчно (евентуално автоматично) ISO-та и после по някакъв начин да се автоматизира записа.

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: adash   
Дата:   19-07-10 16:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: CTEHATA   
Дата:   19-07-10 16:55

Дреболийка. Пусни нещо като:

#!/бин/басх

MP3dir="/home/MP3"
TMPdir="/tmp/MP3"
for MP3dir in `find $MPRdir -type d`
do
rm /tmp/MP3/*
for MP3file in `find $MP3dir -iname *.mp3`
do
mpg123 -w $MP3file /tmp/MP3/$MP3file.wav
done

echo "Butni edno CD batka"
readln
cdrecord --zabrawih--opciite--mu -eject

done


Напасни си малко нещата, че не съм го тествал. Така написано ще извади диска, за да го видиш, ще приготви нова директория MP3ци и ще чака за нов диск и натискане на ентера

Ако спести ръчно писане на 200 диска, чакам бира по куриер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: krist   
Дата:   19-07-10 16:58

хаха, хитро, за шел-скрипт хич и не бих се сетил.. СТЕНАТА[smilie24] в тоя дух същото може и под уин да се направи сигурно, стига да се сетиш за command-line конвертор и писачка[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: adash   
Дата:   19-07-10 16:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: CTEHATA   
Дата:   19-07-10 17:09

adash: То си е в заданието:

>Ситуацията е следната - в директория Х имаме n-bрой папки и във всяка от тях имаме m-брой папки...трябва да се получат n.m брой дискове

Не че няма и по-сложни решения, но подозирам, че това са рипвани албуми, които ще се съберат

krist: това под уиндоус с бат файл ще е мазохизъм. Поне сравнение с линукса. По-скоро за мака може да го пригоди лесно.


П.П. Накрая е добре да се зачисти временната директория

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: krist   
Дата:   19-07-10 17:17

кое точно ще е мазохизъм - написването или работата със самия бат файл? стига да има команд-лайн конвертор и писало, не ми се вижда да има особена разлика спрямо линукс версията?

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: trace74   
Дата:   19-07-10 17:20

Аз затова питах по-горе колко файла са в една папка. Ако са точно за едно цд не виждам изо6що защо ще се мъчи със софтуери и т.н.
Директно drag&drop в Неро и готово, какво толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Записване на музикален архив.
Автор: dtv   
Дата:   19-07-10 18:43

мхм, с външен най-бързо и лесно [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.