Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   15-07-10 12:20

Здравейте,

Наскоро пенсионирах колата и си взех един Drag One да ходя с него до работа, но както често ми се случва се зарибих сериозно. Не бях карал колело още от ученическите ми години, когато BMX бяха на мода.

Както и да е, ще бъда кратък.

Чудя се дали този уикенд да не ида да направя първото си планинско спускане с "кулло" от Бай Кръстьо.

Как мислите, дали Drag-а ще издържи? Не съм му правил никакви подобрения освен едни калници и алуминиеви педали. Виси и въпросът с обезопасяването. Нямам нищо. Мога да си взема единствено каската за ски. Вярно, ще ми се свари тиквата, но поне няма да си натроша кратуната. Ще сложа в раницата и разни инструменти в случай на авария.

Ще са ми полезни всякакви съвети.

А ако на някой съфорумец му се занимава да кара с аматьор като мен, да свирка. Ще черпя бира долу.

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: nbg   
Дата:   15-07-10 12:32

Мани ше се потрошиш! :)
Карай си го за кеф и за здраве, за такива спускания нито колелото, нито главата ти е подготвена :)
Което не означава, че не трябва да се пробваш, разбира се. Ако много те влече .. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: plamendoc   
Дата:   15-07-10 12:38

Ти си по-крехък от колелото ,но щом си мераклия .Вземи поне един кит за лепене на гуми да не буташ през повечето път.

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: exile   
Дата:   15-07-10 12:50

С това колело по пътеки не бих се пускал.
Нито вилката му е вилка, нито нищо.
Ти си знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: ffwd   
Дата:   15-07-10 14:14

Заповядай на „Път за никъде 2010” - Банско, 31-юли - 1 август

https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/ftti0492.JPG
http://www.probike-bg.com/html/images/library/Pat%20za%20nikade%20Bansko-logo.jpg


Ще се изкефиш мощно! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: plamendoc   
Дата:   15-07-10 14:20

На колегата синът си счупи лекинко таза от такива мераци , а беше екипиран както си трябва на уж обезопасено трасе на състезание[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: seymour_sz   
Дата:   15-07-10 14:23

Абе може да се пробваш, ама внимателно, щото май това колело не е съвсем за екстремни изживявания. Ама без каска не рискувай - по-добре похарчи 20-25 лв (за толкова могат да се намерят сравнително читави каски), че може да се окажат най-добре похарчените пари, да не дава Господ [smilie8]
Ако пък си вземеш и протектори за коленете и лакътя - смело пробвай [smilie24] Ама на първо време по по-полегатите пътеки [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: ffwd   
Дата:   15-07-10 14:24

А баща ми почина, след като го блъсна автомобил, докато кротко си чакаше автобус на автобусна спирка. One never knows.

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: borovinka   
Дата:   15-07-10 14:28

Единичката идва малко крехка за спускане, а и спирачките й са рехави...
Но ако си караш кротко надолу няма да има проблем. seymour_sz спомена за каска. Важно е да я имаш, вервай ми!

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: eon4e   
Дата:   15-07-10 14:31

...и ръкавици с подплънки за дланите - много съм благодарен на предишните ми 3 чифта, мир на праха им [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: seymour_sz   
Дата:   15-07-10 14:35

еон4е, те ръкавиците с подплънки вече са гъзарийка [smilie5] Говорим за минимално, но жизнено важно оборудване.
Иначе и аз предпочитам с ръкавици, хем амортисьора ми е хубав, ама друсането също си го бива [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: danvan16   
Дата:   15-07-10 14:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: LTG   
Дата:   15-07-10 14:38

Това колело по принцип не е за такива изпълнения. Ако спускаш не много бързо ще се справиш, но по-добре хвани някое черно пътче и си направи една готина разходка.
Аз мразя да карам по Витоша - стръмни, не много добри пътеки, много народ и нищо забележително което да видиш за да не е само каране.

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   15-07-10 14:38

Ами каска... Като за първи път ще опитам със скиорската ми - един сив Uvex, тамън ще ми ходи на куллото. Стискам парите за отпуската и другата екипировка ще изчака. Планинар съм и знам, че никога не трябва да се подценява нуждата от нея.

А този кит за лепене на гуми ще ми върши ли работа, ако... нямам помпа? [smilie11]

200км до Банско и 50лв участие не ми се нравят нещо... А и съм запланувал други мероприятия за него уикенд.

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: davor   
Дата:   15-07-10 14:40

взимаш една резервна гума и малка помпа.по добре от кит.ръкавиците са важни ,не са никаква гъзария!


Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: seymour_sz   
Дата:   15-07-10 14:43

Хехе, кита за лепене без да имаш помпа ще ти свърши работа - ще буташ колело със залепени гуми [smilie5]
Ами аз например си имам една помпичка, мисля за 3-4 лв си я вземах преди години, пластмасова, може да се носи в джоба - потърси такава, за зор-заман върши работа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: plamendoc   
Дата:   15-07-10 14:46

Моташе се някъде в нас една помпа мога да ти я дам но не е от малките, по -добре верно от тези дето се събират в джоба и една гума вътрешна сгъната и тя в джоба[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: asahi   
Дата:   15-07-10 14:48

Ако нямаш опит не се джаскай по стръмното. Има и други приятни места за каране.

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   15-07-10 14:54

опа...

Сбърках темата



Публикацията е редактирана (15-07-10 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: davor   
Дата:   15-07-10 14:57

май си объркал темите.а,относно спускането 50мм.вилка е с доста къс ход за екстремно спускане[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   15-07-10 14:58

Какви са рисковете? Освен, че ще поемам голяма част неравности с ръце и рамене? Чупи ли се вилката като удря на кокал?

Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: davor   
Дата:   15-07-10 15:00

освен,че се чупи може да се окажеш пред колелото[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Маунтин байкъри има ли тук?
Автор: tofo   
Дата:   15-07-10 15:08

Всичко си зависи как караш. Внимателничко и нямаш никакъв проблем. Като натрупаш каски и протектори от друга страна, пък караш по-рисковано. [smilie24] Като си взимах байка преди 15г. нямаше ни амортисьори, ни протектори, ни дявол. То байкове нямаше. Седалката до долу, гъза назад, не стискаш кормилото и не стягаш лактите. Колелото до голяма степен само обира неравностите.[beer]



Публикацията е редактирана (15-07-10 15:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.