Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко въпроси за И-бей
Автор: juliof   
Дата:   13-07-10 17:37

Здравейте,
напоследък ми е бръмнала идеята от дъжд на вятър да продавам разни неща в Ибей.
Горе-долу са ми ясни постановките с регистрация там, с регистрция в ПейПал и пр.

Големият въпрос е по какъв начин да изпращам от България, става дума за малки пратки. Всички търговци предлагат шипинг до 10-15Евро Гледам че има българи които предлагат 5 -7Eвро шипинг, а аз като се разрових по всичките DHL, UPS, TNT и пр. по-малко от 25-30 Евро няма за страните от Европа. Което значи че съм обречен стоките ми да са абсолютно неконкурентни...

Виждам че с БГ пощи е много евтино, но не знам как стои въпросът със сигурността?

Та така, ако някой има опит моля да сподели. Смятам че темата ще бъде полезна и за други потребители.
Благодаря предварително на отзовалите се.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за И-бей
Автор: neuromancer   
Дата:   13-07-10 17:41

Български пощи е най-евтино. Сигурност няма, като питах се оказа че по-скъпи неща не могат да се застраховат. Така че не продаваш скъпи неща и готово. Все пак неща от Бг навън рядко изчезват, за разлика от обратната посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за И-бей
Автор: Vinsent   
Дата:   13-07-10 17:45

Получавал съм чрез Български пощи от иБей много пъти, дори скъпи предмети - до сега не ми се е изгубило нищо.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за И-бей
Автор: neuromancer   
Дата:   13-07-10 18:09

И аз също съм получавал, и са ми се губили (да речем един път от 10-15). И съм продавал, така че не е чак толкова страшно, но все пак да се знае, че риск има. Все пак обектив за 500 лв. без застраховка няма да пратя.
Спомням си преди 5-6 години един колега искаше да прати на жена си покана за виза от Англия, и за по-сигурно прати със застраховка. Естествено точно това писмо изчезна [smilie18]. Royal mail му платиха, при проследяването се оказа, че е изчезнало някъде в Бг, но не може да се разбере точно къде.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за И-бей
Автор: exo99   
Дата:   13-07-10 18:39

Всеки ден пращам по няколко пратки с Български пощи.

Съветвам те да пращаш ВИНАГИ препоръчани пратки.
Таксата за препоръка е 3 лева, независимо от теглото.

Ако се загуби препоръчана пратка за чужбина, обезщетениете е около 70 - 75 лева.

Доста е сложно да се получи обезщетение, но става след 3 месеца.
Все пак да ти изчезне препоръчана пратка от тук за чужбина е много малка вероятността.

Затова не пращай с "Български пощи" пратки на стойност над 100 - 120 лева.

За скъпи неща - куриерски фирми със застраховка и си пишеш, че шипингът е 30 евро.

Но навън цените за обикновени неща са по-ниски.
Само редки обективи могат да постигнат добри цени.
Има огромен риск купувач да не е доволен от стоката, която получи и да си изтегли обратно парите.
Или ако се забави стоката също да си дръпне парите.


Но успех! [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за И-бей
Автор: juliof   
Дата:   13-07-10 20:28

много благодаря за мненията [smile]
Следващ въпрос, ако пратката се прати по пощата, колко време пътува. Да кажем до средностатистическа европейска държава (Франция, Германия и пр.)?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за И-бей
Автор: exo99   
Дата:   13-07-10 20:35

За европа нямаш проблем - пътуват от 3-4 до десетина дни.

Огромни са проблемите с пратки до САЩ.
До там стигат максиммум за седмица и после те от някакви съображения за сигурност ги бавят още 15 - 20 дни а понякога и повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за И-бей
Автор: stakimodels   
Дата:   13-07-10 21:39

Изпращам само и единствено с Български пощи, защото са най-евтиния вариант. Другите дават цени като за световно.

Иначе от над 300 пратки имам изгубени точно 3 и то не са малки, а доста големи - говорим за тегло 8, 10, 12 кг. Застраховка ти се изплаща ама наистина чакаш и то доста време 3-6 месеца - и не на 100%. Чудното е, че не може да застраховаш стока ако изпращаш до Великобритания, с обявена стойност. Иначе не съм имал проблеми да изпращам до Япония, Австралия, Нова Зеландия, Бразилия, Хонг Конг(да и там съм пращал, и те се нуждаят от неща, които ги нямат), Аржентина, Русия( на другия край на тайгата пратих един BOWENS flash pack - доста тежичък - със застрховка и пристигна за около 2 седмици) и къде ли не в Европа. Само за Малта не можах да пратя, че Български пощи не разнасяли до там, DHL ми поискаха едни 400 лева за нещо, което
продадох за 320 - малко не си заслужава, а?

Та това е с което мога да дам акъл...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за И-бей
Автор: lucasbg   
Дата:   14-07-10 15:08

Пращал съм обектив до Torrance, California с Български пощи. Струваше ми към 15 лева, пристигна без проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за И-бей
Автор: juliof   
Дата:   15-07-10 13:28

Мерси за мненията, значи все пак не било толкова страшно с Български пощи, колкото им се носи славата :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.