Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Питане за велосипед..
Автор: fundamental   
Дата:   12-07-10 20:22

та... съвсем съм се решил, да си купя ко'уело, с което освен, че ще ходя на работа /когато времето позволява/ ще си джиткам и из парковете в Бс. Спрях футбола, тениса.... съвсем съм се залежал....
и понеже тук има байсайкъл експерти, реших да попитам... бюджета е 500 лева макс. ама макс. а искам колело "ърбан", с предна вилка ако може.... ще се кара на 90 % на асфалт.

гледах, гледах.... http://screambikes.eu/velosipedi/velosipedi-gradski-hibridni/velosiped-drag-grand-canyon-comp.html това изглежда най подходящо. Да вметна, че съм висок 1.90 и може би, ще е по добре да имам велосипед с 28' гуми. Освен ако не ме убеди някой в противното.

Давайте съвети [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: asahi   
Дата:   12-07-10 20:24

Вземи си рамката с най-много инчове.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: fundamental   
Дата:   12-07-10 20:27

туй е ясно. ама не ми е ясно за конкретния модел 21,5 инча, колко по малко е от 22 инча. щото в тоя хубав син цвят /2010/ има само 21,5 инча рамка.

тенкс за напомнянето, и това исках да попитам [beer] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: boreto   
Дата:   12-07-10 20:29

Видял си точния велосипед. Юркам го вече месец и половина. Сам върви...

https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/rsqr4861.JPG
http://87.121.7.213/site_pics/159/5_1275626275.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: asahi   
Дата:   12-07-10 20:29

Половин инч е по-малка. Височината на рамката е свързана с другите размери. Кофти е голям човек да се гърчи над малка рамка.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: fundamental   
Дата:   12-07-10 20:29

И за да избегна въпросите.... " що не пробваш ? " ще вметна, че в Бургас, положението е просто плачевно откъм веломагазини.... има само един "читав", намекнаха ми, да си избера модел, ама трябвало да го взема после....., че кво ще го правят.. [smilie11] [smilie21] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: nsirakov   
Дата:   12-07-10 20:30

баси.. медицина... колоездене...политика... финанси... има ли област в която да не дадеш акъл???

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: asahi   
Дата:   12-07-10 20:31

Да, държиш ли да ги изброя или сам ще ги откриеш?

1. Риболов.
...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: C41   
Дата:   12-07-10 20:32

Има цват бира [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: boreto   
Дата:   12-07-10 20:33

Този модел има само два размера. Взимаш по-големия, който е много тъмно сив. По-малкият е лайняно кафеникав.

Впрочем има си и амортисьорче на седалката, което хич не е лошо за градското...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: fundamental   
Дата:   12-07-10 20:36

борето, теб те питах и на лични.... твоя е малко по висок клас явно, излиза от и без това пределния ми бюджет. [smile]
асахи, половин инч... къде ? някъде май четох, че размера на рамката не е еднакъв при различните производители.

а колелото ? става ли ? някой с преки впечатления ? борето каква е разликата между двата модела, т.е компромиса, видимо са еднакви... май гумите са разлика, друго ?



Публикацията е редактирана (12-07-10 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: fundamental   
Дата:   12-07-10 20:37

асахи ис аур гугъл [smilie3] [beer] [beer] [beer] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: asahi   
Дата:   12-07-10 20:43

Гугъл, яндекс, , включително http://hi.baidu.com/baidu/

Мерките на рамките стават за приблизително сравнение. Ако рамките са от една серия сравнението е най-коректно.
Височината е разстоянието от оста на централното до края на рамката под седалката.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: MarinY   
Дата:   12-07-10 20:50

За градско на асфалт?
- по-тънки гуми
- грайферът - почти "слик".
- Не се увличай в многоскоростните предавки (8 са повече от достатъчно. Никога няма да ползваш повече)
- Избирай да е леко, по-леко.
Всичко, което изброих до тук, прави голяма разлика в карането.
- Спирачките - класически.
- Седалката - тази на снимката е по за напреднали. Пази си задника. Той е твой!

А, за гумите - винаги на максимум напомпани, ако не искаш винаги да "катериш баир".
[beer]

П.П. Един инч е 2.54 см.



Публикацията е редактирана (12-07-10 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: boreto   
Дата:   12-07-10 21:11

Не бе. Точно този е моделът - Grand Canyon Comp - 22" рамка, антрацит - 495 лв.
Твърдо взимаш големия. Аз съм висок 186см.
Малкият е и с по-малки колела и с по-малка рамка. Не е за нас.

Сега виждам че в магазина, който си посочил, моят го няма, а има някакъв 21,5".
Не можеш ли да си поръчаш 22 инчовия?

Преди месец в сайта на Драг имаше само два модела Grand Canyon Comp, а сега гледам вече са 4, включително и дамски.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: 1vo   
Дата:   12-07-10 21:19

За градско:
сликове, но по-дебелжки (много са ни друскави шосетата)
в-брейкове
твърда вилка е по-добре от смотана мека, твърда седалка
седем венеца ти стигат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: chicken   
Дата:   12-07-10 21:37

Човека вече си е харесал колуло, кво го будалеете още? Да си чака най-голямото и така. И аз карам гладки гуми на 2.50 ширина, ама и с колелото на жената съм ходил на работа с тънките 28" и не съм го счупил. Опасно е само ако в тъмното примерно влезе в някоя дупка без да я види.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: NoLabel   
Дата:   12-07-10 22:24

500 кинта са повече от достатъчни за такова колело, каквото ти трябва. Един приятел си взе Спринт АполоН, който беше намален на 400лв, ако не бъркам. С Асера монтаж, някакви обикновени алуминиеви V-брейкове... Ся, за тия пари предния амортисьор няма да е кой знае какво, вероятно ще се спече след време. Заден няма това колело, ама не ти и трябва. В града само ще ти пречи.

Явно си се спрял на този Драг, но според мен хвърли един поглед и на Спринт, имат някои прилични неща. Имат си и електронен магазин на сайта. Аз изкарах над 5 години с едно АполО и сега един приятел продължава да го кара втора година. Тва прави 7! Не е зле, при положение, че всяка година е минавало от 2000 до 4000км и е кръстосвало България!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: otkata   
Дата:   12-07-10 22:24

като го вземеш свирни на ОrLIndraGanOv да го тества за издръжливост и чупене [smilie5] [ezik] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: Ivo55   
Дата:   12-07-10 23:00

С риск да предизвикам гняв у някого - SPRINT не са това, което бяха до преди 5 - 6 години!Наблюденията ми са преки/ от велосипедите на сина ми и неговите приятели/!Определено ДРАГ са една класа нагоре в този ценови клас! Можеш да си договориш и оборудването /на практика в Пловдив използвам 3-4 скорости/ Има "УСИЛЕНИ" гуми, с по-твърд протектор, те предлагат по-добра защита от масовите , които сякаш са от линолеум...Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: NoLabel   
Дата:   12-07-10 23:29

А, има такова нещо, но мисля, че линията Appolo/Apolon я запазиха на ниво. За 350-450лв е добър избор. Иначе и големи боклуци мятат, няма спор, а Драг почнаха да залагат малко повече на качеството и на по-високия клас колела. Но идеята ми е, че за градско колело, Аполончето си е перфектно. Но нямам близки наблюдения от личен опит от последните няколко години. С RAM-а забравих за останалите марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: fundamental   
Дата:   13-07-10 07:06

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: chicken   
Дата:   13-07-10 08:14

Абе тия евтините РАМове... [smilie2] От РАМ взех само едно X7 да ми щрака скоростите отзад че Шимано нещо не ме радват (пък и те започнаха да минават на тази система)Ама командите ми са само X3. Перфектно работят, ама да видим колко ще изкарат.
та за 500 лева няма кой знае какво значение какво ще се вземе (ако не изпадаме в подробности, търсене и евентуални намаления, ама всичко това за София). Аз бих препочел Драга заради рамката поне. Се ше е по-читава от на Спринта.
Иначе на жената взехме едно дамско 28" на промоция за 300 пари с рамка и монтаж като за 500+

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: nastradin2   
Дата:   13-07-10 10:20

fundamental, Свържи се с Rusty Gun.Той работи в такъв магазин и може да ти помогне![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за велосипед..
Автор: exile   
Дата:   13-07-10 11:52

"Автор: chicken
Дата: 13-07-10 08:14

Аз бих препочел Драга заради рамката поне. Се ше е по-читава от на Спринта"

Not.

Оти не си вземеш МТБ и не му сложиш сликове?
Аз мислех да взимам това, на което му викаш "градско", ама честно казано след няколко месеца лашкане с колелЕто осъзнах, че ние не живеем в градове, ми в останки от такива... Асвалт, асвалт, колко да е асвалт...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.