Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 В кой закон...
Автор: dinkoff   
Дата:   11-07-10 12:41

... се определят длъжностните лица споменати в чл. 6 от ЗАКОНа ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ:

Чл. 6. Гражданите са длъжни при поискване от компетентните длъжностни лица, определени със закон, да удостоверят своята самоличност.

[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: cicomanco   
Дата:   11-07-10 12:42

...ko ти сториха лицата тоя път...?

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: slivenski   
Дата:   11-07-10 12:45

Аз що си мисля, че личните ти документи могат да бъдат искани само от униформен полицай... но може и да бъркам... [smilie8]

Сега, ако трябва да влезеш в сграда със специален достъп, охраната може и да ти поиска личната карта, за да запишат кой влиза... Ама доколко това е законно... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: dinkoff   
Дата:   11-07-10 12:45

Там е работата, че не са лицата, а някаква пача в супера. Иска ми личната карта да сверяла дали името ми съвпада с това на дебитната. Аз и викам "Да ти дам телефона си?", тя не, та не, давай направо личната карта. Без малко да направя егати скандала, ама много бързах и не ми се занимаваше с простотии, а и ми е под нивото.


Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: autosvet   
Дата:   11-07-10 12:48

Е в банката като си теглиш пари касиерката нали прави същото [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: Jamess   
Дата:   11-07-10 12:51

Въпросната "пача" е действала от съображения за твоята, а не за нейната сигурност.Наскоро заловиха банда, която пазарува скъпи стоки от супермаркети с подправени дебитни и кредитни карти.

Споко.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: vizov   
Дата:   11-07-10 12:51

Големи сте ревльовци! Естествено, че ще ви иска личната карта, на много места го правят и всъщност го правят за ваше добро, ама реване да има. Необоснованите позовавания към закона също нямат място тук. Когато полицай поиска лична карта сте длъжни да му я предоставите. Когато "пачата", (която наричаш пача, само защото си върши работата), поиска лична карта за сверка никой не те кара да я даваш. Можеш да платиш и в брой, нали така.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: slivenski   
Дата:   11-07-10 12:51

Именно. Това е по-скоро добре, че ти искат личната карта... Ако някой ти е гепил дебитната или кредитната и иска да напазарува, няма да може да го стори... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: boni   
Дата:   11-07-10 12:53

И в много европейски страни искат ЛК за сравнение с картата.
Прави се, за да се избегнат измами.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: autosvet   
Дата:   11-07-10 12:59

Ако се притесняваш, че може да ти види адреса просто й даваш СУМПС. Удостоверяването на самоличността си е рутинно нещо при извършване на финансови операции.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: dinkoff   
Дата:   11-07-10 13:15

Зададох въпрос. Искам отговор. Ако имате такъв и желаете да го споделите с мен - направете го. Ако не знаете отговора моля не ми оспамвайте темата с разсъждения. Историята от втория ми пост можеше да е всякаква, така че споко. Ако на Вас Ви е все едно на кого си показвате документите, на мен не ми е.


Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: fff   
Дата:   11-07-10 13:22

Няма угодия...

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: cicomanco   
Дата:   11-07-10 13:25

Динкофф , и аз искам да видя личната карта на клиент пазаруващ по този начин!
Ако дойдеш с кредитната карта на жена си , купиш си апарат и обективи за 5-6 хилки , а тя не е съгласна , може да обяви сделката а нищожна!
За собствената , както и за безопасността на притежателя на картата е добре да се представя при поискване личен документ за сверка! Не се записват данни , а амо се сверява името дали съвпада с това на картата.
Ако не те кефи - тегли от банкомата и пазарувай кеш!

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: autosvet   
Дата:   11-07-10 13:29

Пич тресе те параноята. Виж в законите за банките - след като служителя обслужва ПОС терминал и иска документите с връзка с банкова операция е логично там да е написано.

Лично аз също мога да ти изисквам документи, ако са свързани с доказване на нещо относно работата ми и съответно съм подписал една специална декларация с която се задължавам да не се възползвам и разпространявам информацията за теб която съм научил. При това съм служител на частно дружество.



Публикацията е редактирана (11-07-10 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: arakiss   
Дата:   11-07-10 13:33

дам
нали затуй правихме сичките му там регистрации по закона за личните данни - ма клиентите се недоволни, брей, няма угодия [smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: dinkoff   
Дата:   11-07-10 13:33

Добре. Ако дам моята карта на жена ми и я пратя в магазина, защото съм със счупен крак и ми е трудно да слизам и качвам стълби до петия етаж, а наблизо няма банкомат да умра от глад ли? А ако парите, които давам кеш са откраднати - тогава какво?

Пак да повторя въпроса: В кой закон се определят длъжностните лица споменати в чл. 6 от ЗАКОНа ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ:

Чл. 6. Гражданите са длъжни при поискване от компетентните длъжностни лица, определени със закон, да удостоверят своята самоличност.


Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: arakiss   
Дата:   11-07-10 13:39

dinkoff ,
дали, ако зададеш въпроса на сайта на мин.правосъдие, няма да получиш отговор [smilie11]

а може да потърсиш и тук http://www.lex.bg/



Публикацията е редактирана (11-07-10 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: tnt   
Дата:   11-07-10 13:41

"компетентните длъжностни лица" не ми звучи като касиерка в магазин [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: asahi   
Дата:   11-07-10 13:41

Не са определени, а са квалифицирани като длъжностни лица.
Аз също ще ти поискам личната карта ако сключвам договор с теб без да съм компетентно длъжностно лице.

Тебе да не би да те е срам да се легитимираш?

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: victory13   
Дата:   11-07-10 13:46

искат в европата дръжки... във финландия и пин не искат като пазариш в супера... ма за хора дето нямат огради и ключове е нормално де...
след като има определени със закон дл. лица, в някой закон са изброени...

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: asahi   
Дата:   11-07-10 13:53

Е добре - няма да си показваме личните карти, няма да ни обслужват и като се закучи обстановката ще викат полицай да посредничи. В това време престъпниците ще потриват доволно ръце.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: cicomanco   
Дата:   11-07-10 13:56

Парите не миришат!Откраднати или не - няма какда се знае!
Ако си гледат работата като хората , продавачите не биха разрешили да се пазарува с чужда карта!

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: promis   
Дата:   11-07-10 13:57

Нали имат ПИН тези карти [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: autosvet   
Дата:   11-07-10 13:58

Човек ти вярно си се смахнал - кредитната и дебитната карти са поименни. Все едно да си дадеш поименната карта от транспорта да се возя аз - ами ще ме глобят. Супер тъпи разсъждения ... женицата си е свършила работата. Какъв толкова е проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: В кой закон...
Автор: sasi   
Дата:   11-07-10 14:07

Автор: dinkoff
Дата: 11-07-10 13:33

Добре. Ако дам моята карта на жена ми и я пратя в магазина, защото съм със счупен крак и ми е трудно да слизам и качвам стълби до петия етаж, а наблизо няма банкомат да умра от глад ли? А ако парите, които давам кеш са откраднати - тогава какво?


Изключително глупав въпрос! Показва, че не си си чел договора с банката. Банковата карта е лична, само собственика й може да я използва, кодът е таен и не би трябвало да се записва или да е достъпен за други..... В момента в който дадеш кода и картата си на жена си нарушаваш договора с банката и ако ви хванат може да забравите за обезщетения от банката при случай на банкова измама.
За семейства има тъй наречените "семейни сметки", демек 1 банкова сметка с 2 банкови карти. Има и нещо наречено нет банка, можеш да преведеш пари по сметката на жена ти, така че тя може да купи това което искате да купи.


Пак да повторя въпроса: В кой закон се определят длъжностните лица споменати в чл. 6 от ЗАКОНа ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ:

Чети всички закони или се обади на адвокат.

Аз съм била в почти всички европейски държави и винаги когато ползвам кредитна карта ми искат документ за самоличност. В много страни не ти дават да се настаниш в хотел ако не представиш паспорт, независимо дали плащаш предварително или след престоя, с кеш или с карта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.