Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Палатка, спален чувал - харесах си, търся последни съвети :-)
Автор: yakumo   
Дата:   08-07-10 18:26

Привет!

Знам, че тук има много туристи и планинари, затова се обръщам към тях със следното питание - палатка и спални чували (2 бр.) - какво бихте препоръчали?

Основните изисквания за палатката - двуместна, до 2.5 кг, поне 3000 мм стълб; по възможност с отделен горен слой (т.е. - да мога да ползвам и само мрежестия купол/тунел при желание).

За чувалите - до ок. килограм единия, с възможност за сдвояване и/или използване като завивка; да се почистват лесно (тези с пух май са тегави в това отношение).

През зимата съм рядко по планините и никога не нощувам в екстремни условия (вятър/студ), така че говорим по-скоро за "трисезонни" изпълнения.

За съжаление, онлайн-магазините за такива стоки у нас са кошмар откъм информация, а нямам време да обикалям.

А, може би най-важното - бюджетът за всичко е 600 лв. +/- 100 лв.

Благодаря предварително на всички! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   08-07-10 18:38

Аз имам Camp Minima. Строго двуместна е. Почти всеки се стряска в първия момент като я види, но за 5 години с доста приятели и приятелки сме преспали в нея. Като тегло мисля, че беше кило - кило и триста. Не ми се търсят спецификации. В сгънато положение е голяма, колкото един хляб. Преспивал съм и неведнъж с нея през зимата. Като я позатрупаш със сняг е пушка. За мен е много важно да не ми е задушно вътре и в това отношение ми е много удобна. В Намасте я продават за 220 или 230лв.

https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/mzws9870.JPG
http://www.gipfelshop.de/images/campminima_460.jpg



Публикацията е редактирана (08-07-10 18:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   08-07-10 18:39

Иначе за парите си тази е чудна:

http://www.stenata.com/palatki/produkti/igloo

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: yakumo   
Дата:   08-07-10 18:45

Дани, благодаря!

Ще огледам първата. Втората е Кейвъри, а от техните дрехи изобщо не съм доволен [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: AlPh   
Дата:   08-07-10 18:50

Палатка: HUSKY Blizam/Burton от Макалу спорт. Около 175-185 лева (бюджетен вариант).

Чували: Ferrino Nadir Lite 300 от Алпи. (около 82 лева/бр)

Единствено палатката е доста по-тежка от изискванията ти.. но повечето свестни са около 3 кг с изключение на Hannah Serak S (от Стената) - 256 лв.

Успех :)


Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: danvan16   
Дата:   09-07-10 00:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: 2nYo   
Дата:   09-07-10 00:28

Vango ! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: 2nYo   
Дата:   09-07-10 00:30

Ето моята :
http://www.tashev.bg/bul/beta_350.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: kaiser.soze   
Дата:   09-07-10 01:11

я кажете нещо за тази палатка [smilie11]

досега не съм имал палатка, но скоро ще ми трябва.

и какво значи 2000mm hydrostatic head. [smilie11] за какво служи това [smilie11]

ПС , разбрах какво е, [beer] [beer]

не съм спал в палатка досега, с изк. когато бях в казармата. не го намирам за много вълнуващо, но отсега се подготвям за един музикален фестивал на който всички палаткуват [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (09-07-10 02:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: kaiser.soze   
Дата:   09-07-10 01:12

тази , де [smilie5]

http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3401668.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: yakumo   
Дата:   09-07-10 09:53

Кайзер, това ще да е т.нар. на нашенски "воден стълб" - мярката за водоустойчивостта на материала. Според мен, 2000 мм е абсолютен минимум, за да не протече при някоя кратка лятна буря с порой.

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: yakumo   
Дата:   09-07-10 09:57

Благодаря на всички отзовали се. [beer]
Дотук само едно преложение за чувалите?


Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: vladimir666   
Дата:   09-07-10 10:24

yakumo , вземи си палатка с дуралуминиеви рейки задължително.

Виж Camp, Hannah, Trimm, Eureka примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: vladimir666   
Дата:   09-07-10 10:30

ПРимерно

http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=207

http://www.stenata.com/spalni-chuvali/produkti/ontario-udalzhen

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: venny   
Дата:   09-07-10 10:45

Аз имам това
Тествано е на 6 часова гръмотевична буря със силен вятър и върху вътрешния слой имаше точно 10 капки. Накрая водата се стичаше по вътрешната стена на външната част на палатката и само от мърдане вътре може да ти капне на вътрешната част.На сутринта бяхме затрупани и със сняг :)

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: chicken   
Дата:   09-07-10 11:13

Платки стотици, аз избирам по функционалност. Тоест размери, форма, предверие (изключително важно нещо) отвори за проветрение... но всичко това е въпрос на вкус. И опит. А тази първата в темата е палатка, която разпъваш колкото да спиш, сутринта събираш и продължаваш. Ако ще е за 2-3 и повече дни си е набутване.
2000 мм. Ванго за 105 лева е седяла на порой, продължил 3 денонощия и си беше ОК.
Та палатка двуместна 210х210 см и колкото може по-висока. Възможно най-голямото предверие с опция да стои отворено при дъжд. Единствени ограничения маса и място, което заема разпъната. Понякога е от значение. Тези, на които им трябват другите палатки за 300 пари знаят какво да си купят. Ако ше е за гъзарията само....
Чувалите същата работа. vladimir666, това чудо дето си го предложил иска плащане, носене, пък как ше го ползваш лятото на морето не знам. Все пак има разлика дали ще се ползва с палатка или на открито.Аз съм с Лафума за 65 пари от Горгоната в Търново. Вече го няма като модел (беше "Койл" или нещо подобно) но има други на подобна цена. Тънък, лек, малък обем сгънат и уникално топъл за размерите си. Нищо, че на етикета пише друго. А аз съм зиморничав.
Абе с две думи народа се изкушава да ръси пари за марки при положение, че има чешки и словашки примерно производители които предлагат много добро качество на доста по-ниска цена. Абе приятели, на които целия живот е минал по планините вече не се хвърлят на скъпото и чак толкова марковото.

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: kaiser.soze   
Дата:   09-07-10 11:18

ами да, така е. българинът е гъзар [smilie5]

аз по -нагоре нарочно пуснах линк на палатка за 50 лв. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: djogata   
Дата:   09-07-10 11:23

Чикън, ти очевидно мислиш за палатка на плажа. Човекът обаче иска палатката му да тежи най-много 3кг, което ме навежда на мисълта, че ще я ползва при преходи (евентуално в планината).

Тогава има нЕкои подробности, които в планината не са баш така, както ти ги обясняваш:

- Колкото може по-висока... Категорично несъгласен, ако е за планина. Ако духне истински вятър, палатката ти заминава. Освен това по-голямата височина значи повече тежест, която в планината я носиш на гръб.

- За морето можеш да си вземеш какъвто и да е чувал, но в планината дори и през лятото температурата може да падне до 5 градуса, че и по-ниско => трябва си добър чувал.

Аз лично имам доста екипировка на Еверест - шведска нискобюджетна фирма, тука в Дания я продават само във шведската верига магазини "Стадиум". Не знам дали ги има някъде в България, но за цената си продуктите им са си перфектни.

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: chicken   
Дата:   09-07-10 11:24

а, ти ако ще използваш само за този фестивал взимай най ефтиното еднослойно нещо(моли се да работят циповете[smilie5]), 20 квадрата покривен найлон от най близката железария за лев и педесе и си готов. Ако завали покриваш, после хвърляш найлона и не се чувстваш прекаран че си дал 100 лева за глупости дето я ги ползваш, я не повече. да не говори, че и тези палатки издържат доста вода докато са нови. Дъното ще текне чак след 20-25 дни използване.

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: bgprinter   
Дата:   09-07-10 11:25

Виж по онлайн магазините извн България - VauDe, Salewa, NorthLand, North face, Jack Wolfskin. Това са фирмите, първата и последната със сигурност са немски, аз имам две палатки на ФауДе и Салева, ФауДе по принцип правят с най-висок воден стълб на най-приемливи цени. Салева са отдавна познати, моята Салева тежи 1.5 кг, триместна и е с воден стълб 3000 мм - никога не е пропускала.
Задължително гледай да е с алуминиеви пръчки, вибростъклото тежи и се слага на по евтини изпълнения.
Салевата ми струваше някога 220 лева, купена е в Швейцария, няма я като модел но има нейни наследници.

За спален чувал гледай от същите фирми или Каринтия (Carinthia) - цена качество нямат равни. Оборудват няколко армии по света !!!! Нарочно не ти препоръчвам Мамут и отскоро купената от тях фирма защото са скъпи, а не предлагат повече от останалите. Салева също са много силни и на добри цени.

Естествено има и Хилеберг и Хангльоф и МаунтийнХардуер, но това са екстремни фирми, които си имат цените.

Цените които си обявил са напълно достатъчно за една свястна Салева палатка и един Каринтия спален чувал, на които ще се радваш цял живот.[beer]
Успех в търсенето.

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: chicken   
Дата:   09-07-10 11:31

djogata, прав си. А аз по планини не щъкам. Но за вятъра (освен ако не са наистина екстремни условията) височината е относителна. Виждал съм палатка 150 висока да си седи а еднометрова си замина. И двете добре разпънати. Така че и конструкцията си е от значение. Тази най горе ако е с добре забити колчета ще издържи много, Но ако е иглу предпочитам по-висока при вятър.
Но пък си прав де, аз не съобразих, че човека по планини може да я мъкне...

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: djogata   
Дата:   09-07-10 11:37

Чикън, да, устойчивостта на вятър зависи от конструкцията, но все пак за планината бих си взел трекинг палатка (по сайтовете ги делят на палатки за къмпинг и за трекинг) - и тези за трекинг са си по-ниски, с по-малък обем и по-леки. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: kaiser.soze   
Дата:   09-07-10 11:51

щях да умра в една палатка в казармата. през зимата. събудих се вдървен, не можех да говоря дори. едва се раздвижих. оттогава нямам добри чувства към палатките.
обаче, ето какво си взех преди 3-4 дена [smilie5] [smilie21] има 4 страни [smilie24]
ей такива палатки харесвам. за купони [smilie24] [smilie18] [smilie21] [beer]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/bktf5544.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: chicken   
Дата:   09-07-10 11:58

И двора ако си е твой....Еххх!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Палатка, спален чувал
Автор: yakumo   
Дата:   09-07-10 12:05

Ехе, цяла дискусия се заформила [beer]

Да, основно в планината ще се ползват нещата, на море не ходя почти [smile]

Основното, което ме интересува са ниско тегло и малки размери. За палатката - височина ок. метър ми е напълно достатъчна, не я ползвам за живеене, а за преспиване - колкото да не ме вали, да не ми отвее вятъра главата и да не ме лазят и хапят гадинки. Не съм къмпингар и не помня дали някога съм преспивал повече от две нощи на палатка на едно място.

bgprinter - благодаря; Салева си я обичам като марка - раницата ми е 8-9 годишна и изглежда купена преди половин година; обувките също ме радват, но намирам само тежки палатки в БГ, а поради някои причини, трябва да се пазарува оттук.

Та, за да е по-лесно, питам вече за конкретни модели:

Палатка:

1. Trimm Delta D - тук ми харесва водоустойчивостта

2. FERRINO SPECTRE 2 - тук теглото е по-малко, а обемът на спалното е малко по-голям


Спални чували:

1. TrangoWorld LC 600 - много лек, но нямам много добри впечатления от марката

2. MILLET BAIKAL 750 REG

Ако имате предвид подобни като параметри неща, казвайте [smile]

Смятам, че долна граница на чувала от -6/-8 градуса ми е напълно достатъчно.

И пак благодаря [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.