Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: sunnyshot   
Дата:   07-07-10 19:09

Губернаторът на Калифорния, Арнолд Шварценегер, току що е подписал нов закон за яйцата и кокошките!

От 2015 година всички цели яйца, продавани в Калифорния, трябва да идват от кокошки, които могат да стоят изправени, да лягат, да се обръщат и напълно да протягат краката си, без да се докосват една друга, или да докосват стените на кафеза си.

С други думи, Калифорния става "свободен от клетки" щат!



California that Gov. Arnold Schwarzenegger has signed A.B. 1437, a bill backed by The Humane Society of the United States that requires that starting in 2015 all shell (whole) eggs sold in California must come from hens who were able to stand up, lie down, turn around, and fully extend their limbs without touching one another or the sides of an enclosure. In other words: California will become a cage-free state.



Макар и да звучи смешно, аз мисля, че това е много важен закон в индустриалното производство на храни!

Как се отглеждат животните, които ядем?

Как се отглеждат растенията, които ядем?

Какво ядем?


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: marchello   
Дата:   07-07-10 19:14

[smilie8] Яйца от разкрачени кокошки [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: sunnyshot   
Дата:   07-07-10 19:15

https://photo-forum.net/joro/emoticons/terminator.gif https://photo-forum.net/joro/emoticons/terminator.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/A37.gif https://photo-forum.net/joro/emoticons/terminator.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: krist   
Дата:   07-07-10 19:22

браво на бат' Арни! само дано не попадне в преследване, подобно на някои от филмите му заради тая мярка..

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: Ginka   
Дата:   07-07-10 19:23

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: Lalinda   
Дата:   07-07-10 20:37

Ако наистина проявяваш интерес към живота на носачките и изобщо птиците, мога да ти предоставя оферти на немски и холандски фирми за птицеферми.

Превеждах ги преди години за български клиент и бях просто абсолютно шокирана от условията, при които са поставени птиците.

Изобщо не е смешно.

Мога да ви приведа тук размерите между две поилки и хранилки...


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: boni   
Дата:   07-07-10 20:39

Сега гледам кокошките на баща ми какво правят. Качили са се да спят по клоните на сливата[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: asahi   
Дата:   07-07-10 20:40

Не си ли подписала, btw, декларация да не разгласяваш факти и обстоятелства, научени от превеждането?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: Lalinda   
Дата:   07-07-10 23:32

За тайните на империята Ксерокс, които ми поверихте, не съм, отче.

Не ми изпратихте декларация за конфиденциалност.

Да разглася ли какво ми дадохте да преведа и какво още не сте си прибрали обратно, отче Асахие, блюстителю на реда форумен и клубен?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Байдъуей, "научени от превеждането" звучи комично непрофесионално.

Пак ти казвам: не се бутай там, където не ти е работата. И не бъди агресивен. Не ти отива на... расото.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: Lalinda   
Дата:   07-07-10 23:36

Впрочем, всяко съвременно дете знае, че и птицефермите трябва да отговарят на европейските директиви, а директивите са всичко друго, но не и конфиденциални.

Малко ми е смешно да ви обяснявам тук доколко сте - или не сте - европейци...

Крайно време е. Някои вече сте на повече от 40 лазарника...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: asahi   
Дата:   07-07-10 23:38

Не, благодаря, това е вече история. Оттогава съм превел поне 3 прес рилийза и съм редактирал десетина заради опитни и прехвалени преводачи без да ми е пряко задължение. А ти, като не си подписвала декларации, можеш да се позовеш на професионалната етика и да не плямпаш за неща, дето не са ти работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: e-mil   
Дата:   07-07-10 23:43

Лалинда-а-а... Не е въпрос само на етика.

НАКАЗАТЕЛЕН КОДЕКС
Чл. 284. (Изм. - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) (1) Длъжностно лице, което във вреда на държавата, на предприятие, организация или на частно лице съобщи другиму или обнародва информация, която му е поверена или достъпна по служба и за която знае, че представлява служебна тайна, се наказва с лишаване от свобода до две години или с пробация.

(3) Ако деянието по ал. 1 е извършено от вещо лице, преводач или тълковник по отношение на информация, станала му известна във връзка с възложената му задача, която то е длъжно да пази в тайна, наказанието е лишаване от свобода до две години или пробация.


Малко ми е смешно да ти обяснявам тук доколко си - или не си заклета преводачка...


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: asahi   
Дата:   07-07-10 23:44

Липсата на удоволетвореност стърчи със страшна сила.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: Lalinda   
Дата:   07-07-10 23:46

В помощ на любознателния форумен птицевъд:

Списък на доставчиците на поилки и хранилки

Enjoy!


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: e-mil   
Дата:   07-07-10 23:48

Представяш ли си да приберат Лалинда за две години? Каква удовлетвореност ще настане само...

Макар че като се замисля... може и да не я изтраят повече от месец. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: asahi   
Дата:   07-07-10 23:53

Не бе, не ща да я прибират, пък ние да и плащаме пансиона в Сливенския. После ще трябва психолози и психиатри да оправят мазалото (разчистват терена).

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: Славов   
Дата:   07-07-10 23:54

Квито и закони да прекарат, за да стигне до трапезата месцето, доби4ето треа се УТРЕПЕ, ЗАКОЛИ, УБИЕ С ТОК и т.н., и т.н., квото и да се измисли без утрепване не става.....
Пък закрилници на животните бол.... [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: Lalinda   
Дата:   08-07-10 00:02

И нещо особено разочароващо за блюстителите на фирмените тайни на производителите на птицеферми:

- разстоянието между хранилките е стандартно
- разстоянието между поилките - също
- броят птици на хранилка и на поилка - също.

Оставаше и да не са.

Спете спокойно, баби, дядовци, майки, татковци и деца!


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: asahi   
Дата:   08-07-10 00:09

Някой да се интересува от хранилките и поилките? Да пише ЛС на Лалинда с комплименти.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: e-mil   
Дата:   08-07-10 00:18

"-разстоянието между хранилките е стандартно
- разстоянието между поилките - също"


Лалинда!
Ти като преводач и виден изследовател на западното общество замисляла ли си се над значението на думата "стандартно"?

Всъшност това сигурно е твърде сложно за теб. Нека да вземем нещо по-простичко.
Замисляла ли си се за разликите между понятието "клетка" (за която се споменава статията) и понятията "хранилка" и "поилка"? Хрумвало ли ти е, че може и да са различни предмети?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: portradamus   
Дата:   08-07-10 00:44

Веднъж трябваше да снимам един чичко от Интел. Преди да ме пуснат в сградата трябваше да подпиша 4-страничен документ, според който се заклевах със страшна сила, че няма да издам на никого тайните разработки които случайно може да видя.

Пък аз ни разработки видях, ни нищо. Навсякъде с ескорт, техниката мина през скенер да не би да съм скрил радиопредавател в обективите, даже и тоалетните се отваряха само с карта.

/Cool story bro


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: asahi   
Дата:   08-07-10 00:49

Това да си плямпаш за клиентите е соц клюкарски манталитет, породен от дълго детство в информационно затъмнение. Тогава "информираният" човек бешще рядкост и това го правеше интересен и желан събеседник.

Сега толкова сме презадоволени с източници на информация, че можем трайно да блеснем само с индивидуалните си способности.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: sunnyshot   
Дата:   08-07-10 02:17

Аре сега, тайни и параноя [smilie5]

В интерест на истината, много малко и много специфична информация е служебна тайна. Всичко останало е публична информация.

Ето, например, как сега една лична кокоша информация ще стане публична [smilie3] :

Когато бях съвсем малка, ме изпращаха през лятото при баба и дядо.

Единият ми дядо имаше къща с голям двор във Видин, до музея. В дъното на двора, зад лехите с доматите, беше кокошарникът (а зад него - клозетите, 2 на брой). Кокошарникът беше просторен, чист и на "етажи". Тънки прътове от клоните на кайсията бяха старателно окастрени и поставени хоризонтално на различни височини, така че кокошките можеха да прехфръкват волно от "етаж" на "етаж". Всяка сутрин, с първите лъчи на слънцето, се чуваше щастливо кудкудякане. Дядо ми събираше яйцата и ни събуждаше с "шато" . Знаете ли какво е шатО?

Другият ми дядо имаше къща с голям двор в Бургас. В дъното на двора имаше втора постройка, в която се помещаваха турска баня и пералня. До нея дядо ми направи кокошарник. За съжаление народната власт пристигна и му изби кокошките. Не можело в центъра на Бургас да се отглеждат кокошки... [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: Vinsent   
Дата:   08-07-10 07:38

Гот си е да консумираш яйца от щастливи кокошки! [smile]

Вкъщи всъщност предимно такива купуваме. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Закон в Калифорния! (тема за храните)
Автор: Vinsent   
Дата:   08-07-10 07:46

Не знам дали сте виждали фабрика за кокоши яйца? В едно помещение около 60 м дълго живеят в клетки 25000 кокошки. Всичко е автоматизирано! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.